„Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu na potrzeby Gminnego Ośrodka Kultury Perła w Nowinach” – II postępowanie

Gminny Ośrodek Kultury PERŁA

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku — Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 z późn. zm.), obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu o prognozowanym wolumenie około 3 200 000 kWh, licząc w okresie dostaw, do budynków Gminnego Ośrodka Kultury Perła w Nowinach ul. Perłowa 1, 26-052 Nowiny, na użytek własny, do celów grzewczych. 1) Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wszelkich czynności i uzgodnień z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (Polska Spółka Gazownictwa Rejon Dystrybucji Gazu w Tarnowie), niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy u Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Procedura zmiany sprzedawcy będzie przeprowadzana kolejny raz. 2) Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia w imieniu Zamawiającego procedury zmiany dotychczasowego sprzedawcy gazu ziemnego. 3) Informacje dotyczące aktualnego stanu umów do punktów poboru gazu: • umowa zawarta na czas określony do 30.09.2026 z Wykonawcą: „PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. ul. Jana Kazimierza 3, 01-248 Warszawa. 4) Przewidywane zużycie paliwa gazowego ma charakter szacunkowy oraz służy wyłącznie do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu niepobrania przez Zamawiającego podanej ilości gazu, jak i pobrania większej ilości gazu, niż prognozowana. 5) Zamawiający nie jest objęty ochroną taryfową na podstawie ustawy z dnia 26.01.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu. 6) Zamawiający warunkuje rozpoczęcie usługi skutecznym przeprowadzeniem procesu zmiany sprzedawcy u Operatora Systemu Dystrybucyjnego. 7) Zamawiający nie będzie kontrolował wartości umowy. Wskazane zużycie gazu ziemnego w okresie 12 miesięcy ma jedynie charakter orientacyjny, służący porównaniu ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. W przypadku przekroczenia Zamawiający zapłaci za rzeczywiste zużycie paliwa gazowego. 8) Zamawiający wyraża zgodę na otrzymywanie faktur wstępnych w grupie taryfowej W-6.1 na podstawie prognozowanego zużycia paliwa gazowego oraz fakturę rozliczeniową za pobrane paliwo gazowe wystawioną na koniec okresu rozliczeniowego której kwota zostanie pomniejszona o kwotę wynikającą w faktur wstępnych. 2. Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w: a) opis przedmiotu zamówienia (opz), który stanowi załącznik nr 6 do SWZ.

Termin

Deadline 2026-09-28

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-27 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-27)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu na potrzeby Gminnego Ośrodka Kultury Perła w Nowinach” – II postępowanie
Numer referencyjny: 2/G/2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku — Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 z późn. zm.), obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu o prognozowanym wolumenie około 3 200 000 kWh, licząc w okresie dostaw, do budynków Gminnego Ośrodka Kultury Perła w Nowinach ul. Perłowa 1, 26-052 Nowiny, na użytek własny, do celów grzewczych. 1) Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wszelkich czynności i uzgodnień z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (Polska Spółka Gazownictwa Rejon Dystrybucji Gazu w Tarnowie), niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy u Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Procedura zmiany sprzedawcy będzie przeprowadzana kolejny raz. 2) Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia w imieniu Zamawiającego procedury zmiany dotychczasowego sprzedawcy gazu ziemnego. 3) Informacje dotyczące aktualnego stanu umów do punktów poboru gazu: • umowa zawarta na czas określony do 30.09.2026 z Wykonawcą: „PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. ul. Jana Kazimierza 3, 01-248 Warszawa. 4) Przewidywane zużycie paliwa gazowego ma charakter szacunkowy oraz służy wyłącznie do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu niepobrania przez Zamawiającego podanej ilości gazu, jak i pobrania większej ilości gazu, niż prognozowana. 5) Zamawiający nie jest objęty ochroną taryfową na podstawie ustawy z dnia 26.01.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu. 6) Zamawiający warunkuje rozpoczęcie usługi skutecznym przeprowadzeniem procesu zmiany sprzedawcy u Operatora Systemu Dystrybucyjnego. 7) Zamawiający nie będzie kontrolował wartości umowy. Wskazane zużycie gazu ziemnego w okresie 12 miesięcy ma jedynie charakter orientacyjny, służący porównaniu ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. W przypadku przekroczenia Zamawiający zapłaci za rzeczywiste zużycie paliwa gazowego. 8) Zamawiający wyraża zgodę na otrzymywanie faktur wstępnych w grupie taryfowej W-6.1 na podstawie prognozowanego zużycia paliwa gazowego oraz fakturę rozliczeniową za pobrane paliwo gazowe wystawioną na koniec okresu rozliczeniowego której kwota zostanie pomniejszona o kwotę wynikającą w faktur wstępnych. 2. Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w: a) opis przedmiotu zamówienia (opz), który stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Gaz ziemny 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: 2/G/2026
Dodatkowe produkty/usługi: Przesył gazu 📦
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Kielecki 🏙️
Czas trwania: 12 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-28 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-28 10:15:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-28 10:15:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Warunki realizacji zamówienia, płatności określają istotne postanowienia umowy stanowiące załącznik do SWZ. Dopuszczalne zmiany zawartej umowy opisano w rozdziale XXII SWZ.

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gminny Ośrodek Kultury PERŁA
Krajowy numer rejestracyjny: REGON 260591784
Adres pocztowy: Perłowa 1
Kod pocztowy: 26-052
Miasto pocztowe: Nowiny
Region: Kielecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: perla@nowiny.com.pl 📧
Telefon: 413475090 📞
URL: www.perla.nowiny.com.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: www.perla.nowiny.com.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Organizacja wypoczynku, kultura i religia
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6626ba19-51eb-4f79-9d45-fe6ba9a671fc 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6626ba19-51eb-4f79-9d45-fe6ba9a671fc 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1.Postępowanie prowadzone jest w procedurze odwróconej w rozumieniu art. 139 oznacza to że wykonawca nie jest zobowiązany składać wraz z oferta oświadczenia w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej „jednolitym dokumentem lub JEDZ”). Kwalifikacja podmiotowa zostanie dokonana tylko wobec wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana tylko wobec tego wykonawcy.. 2. Zgodnie z art. 257 ustawy Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3. Warunki udziału w postępowaniu zostały określone w rozdziale V SWZ. 4. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą na wezwanie Zamawiającego w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, składa podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw wykluczenia: Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie, opisanym w rozdziale V ust. 13 SWZ Oświadczenia wykonawcy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w zakresie, opisanym rozdziale V ust. 13 SWZ – załącznik do SWZ Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, złożonym na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w rozdziale V ust. 13 – załącznik do SWZ Jeżeli z oświadczenia JEDZ Zamawiający uzyska potwierdzenie informacji wymaganych oświadczeniami lub wykazami może odstąpić od wezwania do złożenia podmiotowego środka dowodowego, oświadczenia lub wykazu. (art. 127 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp) 5. Podstawy wykluczenia zostały określone w rozdziale V ust. 13 SWZ.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp. 2. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy. 3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej opatrzone podpisem zaufanym. 4. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. 5. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-31Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 167-598137 (2026-08-27)