Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do obiektów Morskiego Oddziału Straży Granicznej obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym Rozdział 2 Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej "Specyfikacją", odpowiednio dla danej części zamówienia. Pozostałe warunki realizacji zamówienia dla wszystkich części zamówienia zostały określone w punkcie 8.2. Specyfikacji w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które należy ująć w umowie. Sprzedaż gazu ziemnego powinna odbywać się na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne (t.j.: Dz. U. 2026 r. poz. 43 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie, ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (t.j.: Dz.U. z 2026 r. poz. 795 ze zm.) oraz ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz.U. 2026 r. poz. 793 ze zm.). Rozliczenie dostaw będzie odbywać się na podstawie odczytów faktycznego zużycia gazu w miesięcznych okresach rozliczeniowych lub zgodnie z okresami rozliczeniowymi wg grup taryfowych. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na dowolną liczbę części zamówienia - liczba części: 10.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-03) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do obiektów Morskiego Oddziału Straży Granicznej
Numer referencyjny: 19/ZP/2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do obiektów Morskiego Oddziału Straży Granicznej obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym Rozdział 2 Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej "Specyfikacją", odpowiednio dla danej części zamówienia. Pozostałe warunki realizacji zamówienia dla wszystkich części zamówienia zostały określone w punkcie 8.2. Specyfikacji w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które należy ująć w umowie.
Sprzedaż gazu ziemnego powinna odbywać się na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne (t.j.: Dz. U. 2026 r. poz. 43 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie, ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (t.j.: Dz.U. z 2026 r. poz. 795 ze zm.) oraz ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz.U. 2026 r. poz. 793 ze zm.).
Rozliczenie dostaw będzie odbywać się na podstawie odczytów faktycznego zużycia gazu w miesięcznych okresach rozliczeniowych lub zgodnie z okresami rozliczeniowymi wg grup taryfowych.
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na dowolną liczbę części zamówienia - liczba części: 10.
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do obiektów Morskiego Oddziału Straży Granicznej obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym Rozdział 2 Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej "Specyfikacją", odpowiednio dla danej części zamówienia. Pozostałe warunki realizacji zamówienia dla wszystkich części zamówienia zostały określone w punkcie 8.2. Specyfikacji w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które należy ująć w umowie.
Sprzedaż gazu ziemnego powinna odbywać się na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne (t.j.: Dz. U. 2026 r. poz. 43 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie, ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (t.j.: Dz.U. z 2026 r. poz. 795 ze zm.) oraz ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz.U. 2026 r. poz. 793 ze zm.).
Rozliczenie dostaw będzie odbywać się na podstawie odczytów faktycznego zużycia gazu w miesięcznych okresach rozliczeniowych lub zgodnie z okresami rozliczeniowymi wg grup taryfowych.
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na dowolną liczbę części zamówienia - liczba części: 10.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Gaz ziemny📦 Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 10
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 10
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 1 zamówienia
Tytuł: Komenda Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, ul. Oliwska 35 budynek nr 57 PPG 8018590365500021234922
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, ul. Oliwska 35 - budynek nr 57 zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, ul. Oliwska 35 - budynek nr 57 zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Dodatkowe produkty/usługi: Przesył gazu📦
Adres pocztowy: Komenda Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, ul. Oliwska 35, budynek nr 57
Kod pocztowy: 80-563
Miejscowość: Gdańsk
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Gdański
🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅ Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 2 zamówienia
Tytuł: Komenda Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, ul. Oliwska 35 budynek nr 59 PPG 8018590365500030873181
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Komenda Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, ul. Oliwska 35 budynek, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Komenda Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, ul. Oliwska 35 budynek, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Adres pocztowy: Komenda Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, ul. Oliwska 35, budynek nr 59
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 3 zamówienia
Tytuł: Baza dla statków powietrznych w Gdańsku Rębiechowie, ul. Szybowcowa 39 PPG 8018590365500019565793
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Bazy dla statków powietrznych w Gdańsku Rębiechowie, ul. Szybowcowa 39, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Bazy dla statków powietrznych w Gdańsku Rębiechowie, ul. Szybowcowa 39, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Adres pocztowy: Baza dla statków powietrznych w Gdańsku Rębiechowie, ul. Szybowcowa 39
Kod pocztowy: 80-298
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003
4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 4 zamówienia
Tytuł: Ośrodek Szkoleniowo Konferencyjny „Magnolia”, Sopot ul. Haffnera 100 PPG 8018590365500019004414
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Ośrodka Szkoleniowo Konferencyjnego „Magnolia”, Sopot ul. Haffnera 100, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Ośrodka Szkoleniowo Konferencyjnego „Magnolia”, Sopot ul. Haffnera 100, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Adres pocztowy: Ośrodek SzkoleniowoKonferencyjny „Magnolia”, Sopot ul. Haffnera 100
Kod pocztowy: 81-715
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004
5️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 5 zamówienia
Tytuł: Placówka Straży Granicznej w Kołobrzegu, ul. Sikorskiego 7 budynek nr 1 PPG 8018590365500048123278
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu, ul. Sikorskiego 7 budynek nr 1, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu, ul. Sikorskiego 7 budynek nr 1, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Adres pocztowy: Placówka Straży Granicznej w Kołobrzegu, ul. Sikorskiego 7 budynek nr 1
Kod pocztowy: 78-100
Miejscowość: Kołobrzeg
Miejsce wykonania: Koszaliński
🏙️ Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005
6️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 6 zamówienia
Tytuł: Placówka Straży Granicznej w Kołobrzegu, ul. Sikorskiego 7 budynek nr 2 PPG 8018590365500048122851
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu, ul. Sikorskiego 7 budynek nr 2, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu, ul. Sikorskiego 7 budynek nr 2, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Adres pocztowy: Placówka Straży Granicznej w Kołobrzegu, ul. Sikorskiego 7 budynek nr 2
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0006
7️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 7 zamówienia
Tytuł: Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy Karwia, ul. Wojska Polskiego 32 PPG 8018590526012000397126
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Ośrodka Szkoleniowo Wypoczynkowego Karwia, ul. Wojska Polskiego 32, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Ośrodka Szkoleniowo Wypoczynkowego Karwia, ul. Wojska Polskiego 32, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Adres pocztowy: Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy Karwia, ul. Wojska Polskiego 32
Kod pocztowy: 84-105
Miejscowość: Karwia
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0007
8️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 8 zamówienia
Tytuł: Placówka Straży Granicznej Kołobrzeg Grupa Zamiejscowa w Darłowie, ul. Tynieckiego 33 PPG 8018590365500049246563
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Placówki Straży Granicznej Kołobrzeg Grupa Zamiejscowa w Darłowie, ul. Tynieckiego 33, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Placówki Straży Granicznej Kołobrzeg Grupa Zamiejscowa w Darłowie, ul. Tynieckiego 33, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Adres pocztowy: Placówka Straży Granicznej Kołobrzeg Grupa Zamiejscowa w Darłowie, ul. Tynieckiego 33
Kod pocztowy: 76-150
Miejscowość: Darłowo
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0008
9️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 9 zamówienia
Tytuł: Placówka Straży Granicznej Świnoujście Grupa Zamiejscowa w Rewalu, ul. Dworcowa 14 PPG 8018590365500019117213
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Placówki Straży Granicznej Świnoujście Grupa Zamiejscowa w Rewalu, ul. Dworcowa 14, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Placówki Straży Granicznej Świnoujście Grupa Zamiejscowa w Rewalu, ul. Dworcowa 14, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Adres pocztowy: Placówka Straży Granicznej Świnoujście Grupa Zamiejscowa w Rewalu, ul. Dworcowa 14
Kod pocztowy: 72-344
Miejscowość: Rewal
Miejsce wykonania: Szczeciński
🏙️ Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0009
1️⃣0️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 10 zamówienia
Tytuł: Obiekt Straży Granicznej w Świnoujściu, ul. Marynarki Wojennej 78 PPG 8018590365500051476361
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Obiektu Straży Granicznej w Świnoujściu, ul. Marynarki Wojennej 78, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E oraz zaazotowanego Ls do Obiektu Straży Granicznej w Świnoujściu, ul. Marynarki Wojennej 78, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym rozdział 2 Specyfikacji, oraz Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącymi pkt 8.2 Specyfikacji.
Adres pocztowy: Obiekt Straży Granicznej w Świnoujściu, ul. Marynarki Wojennej 78
Kod pocztowy: 72-600
Miejscowość: Świnoujście
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0010 Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Pełny opis procedury stosowany w prowadzonym postępowaniu o zamówienie publiczne został opisany w Specyfikacji dostępnej na
stronie prowadzonego postępowania https://mosg.ezamawiajacy.pl Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona dla danej części zamówienia, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych i innych dokumentów zgodnie ze Specyfikacją dostępną na stronie prowadzonego postępowania https://mosg.ezamawiajacy.pl
Dodatkowe informacje: 1)Zamawiający nie wymaga i nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
2)Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na dowolną liczbę części zamówienia.
Liczba części: 10.
3)Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa art. 214 ust. 1 pkt 8 Ustawy.
4)Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z zastrzeżeniem przepisów Ustawy.
5)Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z opcji.
6)Zamówienie nie wiąże się z dostępem do informacji niejawnych oraz z dostępem do danych osobowych.
7)Zamawiający na podstawie art. 257 Ustawy przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeśli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
8)Zamawiający nie jest objęty ochroną taryfową w myśl ustawy z dnia 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz. U. 2022 r. poz. 202 ze zm.).
9)Morski Oddział Straży Granicznej nie jest podmiotem uprawnionym do korzystania z ochrony taryfowej na podstawie ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 21).
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności
Pełny opis procedury stosowany w prowadzonym postępowaniu o zamówienie publiczne został opisany w Specyfikacji dostępnej na
stronie prowadzonego postępowania https://mosg.ezamawiajacy.pl Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona dla danej części zamówienia, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych i innych dokumentów zgodnie ze Specyfikacją dostępną na stronie prowadzonego postępowania https://mosg.ezamawiajacy.pl
Dodatkowe informacje: 1)Zamawiający nie wymaga i nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
2)Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na dowolną liczbę części zamówienia.
Liczba części: 10.
3)Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa art. 214 ust. 1 pkt 8 Ustawy.
4)Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z zastrzeżeniem przepisów Ustawy.
5)Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z opcji.
6)Zamówienie nie wiąże się z dostępem do informacji niejawnych oraz z dostępem do danych osobowych.
7)Zamawiający na podstawie art. 257 Ustawy przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeśli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
8)Zamawiający nie jest objęty ochroną taryfową w myśl ustawy z dnia 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz. U. 2022 r. poz. 202 ze zm.).
9)Morski Oddział Straży Granicznej nie jest podmiotem uprawnionym do korzystania z ochrony taryfowej na podstawie ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 21).
Adres pocztowy: ul. Oliwska 35
Kod pocztowy: 80 - 563
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-06 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-06 11:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Otwarcie ofert zostanie dokonane za pośrednictwem Systemu
dostępnego pod adresem prowadzonego postępowania: https://mosg.ezamawiajacy.pl.
Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający zamieści w Systemie informację o: 1) nazwach
albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności
gospodarczej albo miejscach zamieszkania Wykonawców, których oferty zostały otwarte; 2)
cenach lub kosztach zawartych w ofertach.
Zamawiający nie wymaga wadium oraz zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia)
Otwarcie ofert zostanie dokonane za pośrednictwem Systemu
dostępnego pod adresem prowadzonego postępowania: https://mosg.ezamawiajacy.pl.
Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający zamieści w Systemie informację o: 1) nazwach
albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności
gospodarczej albo miejscach zamieszkania Wykonawców, których oferty zostały otwarte; 2)
cenach lub kosztach zawartych w ofertach.
Zamawiający nie wymaga wadium oraz zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-06 11:15:00 📅
Informacje dodatkowe:
Otwarcie ofert zostanie dokonane za pośrednictwem Systemu
dostępnego pod adresem prowadzonego postępowania: https://mosg.ezamawiajacy.pl.
Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający zamieści w Systemie informację o: 1) nazwach
albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności
gospodarczej albo miejscach zamieszkania Wykonawców, których oferty zostały otwarte; 2)
cenach lub kosztach zawartych w ofertach.
Zamawiający nie wymaga wadium oraz zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Otwarcie ofert zostanie dokonane za pośrednictwem Systemu
dostępnego pod adresem prowadzonego postępowania: https://mosg.ezamawiajacy.pl.
Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający zamieści w Systemie informację o: 1) nazwach
albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności
gospodarczej albo miejscach zamieszkania Wykonawców, których oferty zostały otwarte; 2)
cenach lub kosztach zawartych w ofertach.
Zamawiający nie wymaga wadium oraz zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada:
aktualną koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami gazowymi wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
oraz aktualnie obowiązującą koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przesyłania i dystrybucji gazu wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – w przypadku Wykonawców będących właścicielami sieci dystrybucyjnej lub oświadczenie Wykonawcy o zawarciu umowy generalnej z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) na świadczenie usług dystrybucji odpowiednio na obszarze, na którym znajduje się miejsce dostarczania gazu – w przypadku Wykonawców niebędących właścicielami sieci dystrybucyjnej, zgodnie z załącznikiem nr 4 do Specyfikacji.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada:
aktualną koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami gazowymi wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
oraz aktualnie obowiązującą koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przesyłania i dystrybucji gazu wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – w przypadku Wykonawców będących właścicielami sieci dystrybucyjnej lub oświadczenie Wykonawcy o zawarciu umowy generalnej z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) na świadczenie usług dystrybucji odpowiednio na obszarze, na którym znajduje się miejsce dostarczania gazu – w przypadku Wykonawców niebędących właścicielami sieci dystrybucyjnej, zgodnie z załącznikiem nr 4 do Specyfikacji.
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 16
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Podstawy związane z sytuacją wykonawcy
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Opis przesłanek wykluczenia:
art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a i pkt 2 ustawy Pzp
art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Pzp; dotyczy podstaw wykluczenia wskazanych art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U.2025 poz.514 ze zm.); dotyczy art. 5k rozporządzenia rady (UE) nr 833/2014, dodanego przez art. 1 pkt 23 rozporządzenia nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. (Dz.U.UE.L.2022.111.1) zmieniającego min. rozporządzenie z dniem 9 kwietnia 2022 r., dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.07.2014)
dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Pzp; dotyczy podstaw wykluczenia wskazanych art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U.2025 poz.514 ze zm.); dotyczy art. 5k rozporządzenia rady (UE) nr 833/2014, dodanego przez art. 1 pkt 23 rozporządzenia nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. (Dz.U.UE.L.2022.111.1) zmieniającego min. rozporządzenie z dniem 9 kwietnia 2022 r., dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.07.2014)
art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit c i pkt 2 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g i pkt 2 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit.h i pkt 2 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit b i f i pkt 2 ustawy Pzp
1. Odwołanie wnosi się: - w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, - w terminie 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w inny sposób. 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie: 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone wyżej w terminie10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 4. Jeżeli Zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, odwołanie wnosi się w terminie 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia lub 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych
1. Odwołanie wnosi się: - w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, - w terminie 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w inny sposób. 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie: 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone wyżej w terminie10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 4. Jeżeli Zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, odwołanie wnosi się w terminie 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia lub 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 171-609705 (2026-09-03)