Kompleksowa dostawa paliwa gazowego – gazu ziemnego wysokometanowego (E) do obiektów Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi
Miasto Łódź – Urząd Miasta Łodzi
(Numeracja zgodna z SWZ) 4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa paliwa gazowego do obiektów Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi – Palmiarni oraz Ogrodu Botanicznego w okresie od dnia zawarcia umowy jednak nie wcześniej niż od 01.10.2026 r. do 30.09.2027 r. 4.1.1. W zakresie podstawowym: 4.1.1.1. Okres dostawy od dnia podpisania umowy jednak nie wcześniej niż od 01.10.2026 r. 4.1.1.2. Planowane zużycie paliwa gazowego w tym okresie w poszczególnych obiektach a) Palmiarnia – 382 149 kWh b) Ogród Botaniczny – 387 779 kWh 4.1.2. W zakresie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji: 4.1.2.1. Okres dostawy od 01.01.2027 r. 4.1.2.2. Planowane zużycie paliwa gazowego w tym okresie w poszczególnych obiektach: a) Palmiarnia – 328 969 kWh b) Ogród Botaniczny – 678 520 kWh Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia w częściach. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej dostawy w sposób spójny i analogiczny do wszystkich wskazanych obszarów, w związku z tym optymalnym rozwiązaniem będzie wykonanie zadania przez jeden podmiot. Brak podziału zamówienia na części nie ogranicza dostępności dla małych i średnich przedsiębiorstw. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ. ZAMAWIAJĄCY: Miasto Łódź – Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi ul. Retkińska 41; 94-004 Łódź objęty działaniami Urzędu Miasta Łodzi jako podmiotu wykonującego zadania Centralnego Zamawiającego zgodnie z art. 44 ust. 2 i art. 49 ustawy Prawo Zamówień Publicznych PROWADZĄCY POSTĘPOWANIE: Wydział Zamówień Publicznych w Departamencie Organizacji Urzędu i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Łodzi, ul. ks. Ignacego Skorupki 21, 90-532 Łódź tel.: +48 (42) 638-48-88 e-mail: zamowienia@uml.lodz.pl 27. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 I 8 USTAWY PZP, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELENIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8 ustawy Pzp.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-09-04. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-08-19.
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Łódzkie › Miasto Łódź
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-19 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-09-01 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Kompleksowa dostawa paliwa gazowego – gazu ziemnego wysokometanowego (E) do obiektów Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi
Numer referencyjny:
DOM-WZP-VII.271.6.2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Gaz ziemny 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
DOM-WZP-VII.271.6.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Kod pocztowy: 90-926
Miejscowość: Miasto Łódź
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Łódź 🏙️
Czas trwania
Data końcowa: 2027-09-30 📅
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-04 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-04 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): (Numeracja zgodna z SWZ) 16.1. Ofertę należy złożyć na Platformie pod adresem: https://uml.ezamawiajacy.pl 16.2.Po zalogowaniu się i przejściu do konkretnego postępowania Wykonawca wybiera kafelek „FORMULARZ OFERTY/WNIOSKU” lub wybiera sekcję „Przygotowanie oferty”. 16.3.Otwarcie ofert następuje za pomocą Platformy
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 90 dni tj. do dnia 02.12.2026 r.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-04 11:00:00 📅
Miejsce:
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Miasto Łódź – Urząd Miasta Łodzi
Krajowy numer rejestracyjny:
725-002-89-02
Adres pocztowy: ul. Piotrkowska 104
Kod pocztowy: 90-926
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Miasto Łódź 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Wydział Zamówień Publicznych w Departamencie Organizacji Urzędu i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Łodzi
E-mail: zamowienia@uml.lodz.pl 📧
Telefon: +48 (42) 638-48-88 📞
URL: https://sekretariat@zzm.uml.lodz.pl 📧
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://uml.ezamawiajacy.pl/pn/ML/demand/313310/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://uml.ezamawiajacy.pl/pn/ML/demand/313310/notice/public/details 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa izba odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
526-19-92-256
Adres pocztowy: Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Łódź 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: https://www.uzp.gov.pl/kio
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 48 22 458 78 01 📞
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 161-578978 (2026-08-19)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-10 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-10 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 90 dni tj. do dnia 08.12.2026 r.
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-10 11:00:00 📅
Informacje dodatkowe: Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 90 dni tj. do dnia 08.12.2026 r.
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 578978-2026
Źródło: OJS 2026/S 169-605232 (2026-09-01)
- Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii (>20 nowe zamówienia)
- Paliwa (>20)