„KOMPLEKSOWA ORGANIZACJA UDZIAŁU W 14. TARGACH EKOSTYL W BIELSKU-BIAŁEJ”

Województwo Świętokrzyskie-Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa wynajmu powierzchni wystawienniczej, wykonania zabudowy stoiska wystawienniczego wraz z usługami w zakresie: transportu, noclegu i wyżywienia podczas 14 Targów „EKOstyl”, które odbędą się w dniach 20-22.11.2026 r. na terenie Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. 2. Celem wyjazdu jest zwiększenie udziału producentów regionalnej i tradycyjnej żywności w organizacji krótkiego łańcucha dostaw, wymiana i upowszechnienie wiedzy oraz doświadczeń dotyczących produktów lokalnych pomiędzy podmiotami uczestniczącymi we wdrożeniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Kluczowym aspektem targów będzie nawiązanie bezpośredniej współpracy między producentami a odbiorcami żywności jak również promowanie walorów żywności lokalnej, tradycyjnej oraz ekologicznej. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) zawarty został w Załączniku nr 1 do SWZ.

Termin

Deadline 2026-09-15

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-14 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-14)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: „KOMPLEKSOWA ORGANIZACJA UDZIAŁU W 14. TARGACH EKOSTYL W BIELSKU-BIAŁEJ”
Numer referencyjny: OK-III.272.1.86.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa wynajmu powierzchni wystawienniczej, wykonania zabudowy stoiska wystawienniczego wraz z usługami w zakresie: transportu, noclegu i wyżywienia podczas 14 Targów „EKOstyl”, które odbędą się w dniach 20-22.11.2026 r. na terenie Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. 2. Celem wyjazdu jest zwiększenie udziału producentów regionalnej i tradycyjnej żywności w organizacji krótkiego łańcucha dostaw, wymiana i upowszechnienie wiedzy oraz doświadczeń dotyczących produktów lokalnych pomiędzy podmiotami uczestniczącymi we wdrożeniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Kluczowym aspektem targów będzie nawiązanie bezpośredniej współpracy między producentami a odbiorcami żywności jak również promowanie walorów żywności lokalnej, tradycyjnej oraz ekologicznej. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) zawarty został w Załączniku nr 1 do SWZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi w zakresie organizowania wystaw, targów i kongresów 📦
Opis
Tytuł: KOMPLEKSOWA ORGANIZACJA UDZIAŁU W 14. TARGACH EKOSTYL W BIELSKU-BIAŁEJ
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa wynajmu powierzchni wystawienniczej, wykonania zabudowy stoiska wystawienniczego wraz z usługami w zakresie: transportu, noclegu i wyżywienia podczas 14 Targów „EKOstyl”, które odbędą się w dniach 20.11-22.11.2026 r. na terenie Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. 2. Celem wyjazdu jest zwiększenie udziału producentów regionalnej i tradycyjnej żywności w organizacji krótkiego łańcucha dostaw, wymiana i upowszechnienie wiedzy oraz doświadczeń dotyczących produktów lokalnych pomiędzy podmiotami uczestniczącymi we wdrożeniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Kluczowym aspektem targów będzie nawiązanie bezpośredniej współpracy między producentami a odbiorcami żywności jak również promowanie walorów żywności lokalnej, tradycyjnej oraz ekologicznej. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) zawarty został w Załączniku nr 1 do SWZ.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
1.Oferta składa się z wypełnionego i podpisanego Formularza oferty wg wzoru określonego w Dodatku nr 1 do SWZ 2. Do oferty należy dołączyć: a) Oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). b) Oświadczenia dot. przepisów sankcyjnych związanych z wojną w Ukrainie (Wykonawca/Wykonawcy występujący wspólnie) Dodatek nr 3 do SWZ. c) Uzasadnienie zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa (o ile dotyczy) d) Dokumenty, potwierdzające umocowanie do reprezentowania odpowiednio wykonawcy, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego – odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, chyba że wykonawca wskaże dane, umożliwiające zamawiającemu uzyskanie tych dokumentów za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych. e) W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wykonawców występujących wspólnie (dotyczy również spółki cywilnej) – pełnomocnictwa do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. f) Pełnomocnictwa określającego jego zakres – w przypadku gdy wykonawcę reprezentuje pełnomocnik. 3. Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia: 1) oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 1689), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wg wzoru określonego w Dodatku nr 4 do SWZ; 2) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 3) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 4) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia z postępowania określonych w art. 108 ust. 1 pkt 3 – 6 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej i art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. – wg wzoru określonego w Dodatku nr 5 do SWZ; 4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenia i dokumenty, o których mowa w ust 2 powyżej, składa każdy z Wykonawców. 5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów z ust. 3 ppkt 2) i 3) składa dokumenty określone w Rozdz. VIII lit. B 4 1) i 2) SWZ. 6. Oprócz podstaw wykluczenia, o których mowa w pkt. 2.1.6 ogłoszenia, z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dot. środków ograniczających w związku z działania Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Pokaż więcej
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Hala pod Dębowcem, ul. Karbowa 26, 43-300 Bielsko Biała
Miejscowość: Bielsko-Biała
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bielski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-11-20 📅
Data końcowa: 2026-11-22 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Miejscowość: Bielsko-biała

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-15 11:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 15
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Opis przesłanek wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych. Szczegółowy opis podstawy wykluczenia wskazany został w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), Rozdz. VI pkt 1 ppkt. 1.2. Wymagane dokumenty na wykazanie braku podstaw do wykluczenia wskazane zostały w Rozdz. VIII SWZ
Pokaż więcej
Art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych. Szczegółowy opis podstawy wykluczenia wskazany został w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), Rozdz. VI pkt 1 ppkt. 1.1. Wymagane dokumenty na wykazanie braku podstaw do wykluczenia wskazane zostały w Rozdz. VIII SWZ
Pokaż więcej
Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Szczegółowy opis podstawy wykluczenia wskazany został w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), Rozdz. VI pkt 1 ppkt. 1.1. Wymagane dokumenty na wykazanie braku podstaw do wykluczenia wskazane zostały w Rozdz. VIII SWZ
Pokaż więcej
Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Szczegółowy opis podstawy wykluczenia wskazany został w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), Rozdz. VI pkt 1 ppkt. 1.1. Wymagane dokumenty na wykazanie braku podstaw do wykluczenia wskazane zostały w Rozdz. VIII SWZ
Pokaż więcej
Art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych. Szczegółowy opis podstawy wykluczenia wskazany został w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), Rozdz. VI pkt 1 ppkt. 1.1. Wymagane dokumenty na wykazanie braku podstaw do wykluczenia wskazane zostały w Rozdz. VIII SWZ
Pokaż więcej
Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Prawo zamówień publicznych. Szczegółowy opis podstawy wykluczenia wskazany został w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), Rozdz. VI pkt 1 ppkt. 1.1. Wymagane dokumenty na wykazanie braku podstaw do wykluczenia wskazane zostały w Rozdz. VIII SWZ. Przesłanki dotyczą wykluczenia za: skazanie za przestępstwo, o którym mowa w art. 47 ustawy o sporcie; przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów wymienione w art. 270 – 277d Kodeksu karnego; przestępstwa oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego; przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu wymienione w przepisach art. 296 – 307 Kodeksu karnego; Wykluczenie wykonawcy będącego podmiotem zbiorowym, wobec którego orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienie publiczne; Wykluczenie Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 Ustawa z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
Pokaż więcej
Art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. Szczegółowy opis podstawy wykluczenia wskazany został w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), Rozdz. VI pkt 1 ppkt. 1.1. Wymagane dokumenty na wykazanie braku podstaw do wykluczenia wskazane zostały w Rozdz. VIII SWZ
Pokaż więcej
Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Szczegółowy opis podstawy wykluczenia wskazany został w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), Rozdz. VI pkt 1 ppkt. 1.1. Wymagane dokumenty na wykazanie braku podstaw do wykluczenia wskazane zostały w Rozdz.VIII SWZ
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Województwo Świętokrzyskie-Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach
Krajowy numer rejestracyjny: 9591506120
Departament: Departament Organizacyjny i Kadr
Adres pocztowy: al. IX Wieków Kielc 3
Kod pocztowy: 25-516
Miasto pocztowe: Kielce
Region: Kielecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Departament Organizacyjny i Kadr
E-mail: urzad.marszalkowski@sejmik.kielce.pl 📧
Telefon: +48413951660 📞
URL: www.swietokrzyskie.pro 🌏
Adres profilu nabywcy: https://bip.sejmik.kielce.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://sejmik-kielce.logintrade.net/zapytania_email,237926,74441df8b30024451c4fc26a616b76b0.html 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://sejmik-kielce.logintrade.net/zapytania_email,237926,74441df8b30024451c4fc26a616b76b0.html 🌏
Identyfikator funduszy UE: Zamówienie jest realizowane i współfinansowane w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027, Pomoc techniczna Schemat II – Wsparcie operacji realizowanych w ramach KSOW+)
Program funduszy UE: Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia. 2. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Zamawiający wymaga, aby cała korespondencja dotycząca przedmiotowego postępowania prowadzona była w języku polskim. 3. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikowała się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej, zostały zawarte w Rozdz. IX.SWZ. 4. Informacje w zakresie RODO zostały wskazane w Rozdziale II ust. 7 SWZ. 5. Zamawiający: 1) Zamawiający NIE podzielił niniejszego zamówienia na części i nie dopuszcza składania ofert częściowych z powodów: a) Zachowania integralności usługi: Podział zamówienia na części może prowadzić do trudności w zapewnieniu spójności i integralności całego wydarzenia. b) Zachowania efektywności kosztowej: Podział zamówienia na mniejsze części może zwiększyć koszty operacyjne związane z zarządzaniem wieloma mniejszymi umowami oraz nadzorem nad wykonaniem poszczególnych fragmentów. Wykonawcy mogą również narzekać na mniejszy zakres pracy, co może prowadzić do wyższych stawek lub zmniejszenia zainteresowania oferowaniem usług. 2) nie dopuszcza składania ofert wariantowych, 3) nie określa wymagań w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp, 4) nie określa wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, 5) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, 6) nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust 1 pkt 7 ustawy Pzp, 7) nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej i sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego, 8) nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, 9) nie przewiduje aukcji elektronicznej, 10) nie przewiduje obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, o których mowa w art. 60 i 121 ustawy Pzp, 11) nie wymaga złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp, 12) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy Pzp, 13) nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 6. UDZIAŁ W POSTĘPOWANIU PODMIOTÓW WYSTĘPUJĄCYCH WSPÓLNIE 1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. 2) Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. 3) Do Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie publiczne stosuje się przepisy dotyczące Wykonawców, tj. każdy z Wykonawców oddzielnie nie może podlegać wykluczeniu z postępowania. 4) Jeżeli zostanie wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców; 7. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie w terminie: do 22.11.2026 roku w tym targi odbędą się w trzech kolejnych dniach roboczych pomiędzy 20-22.11.2026 roku.Data początkowa wskazana w ogłoszeniu jest terminem rozpoczęcia Targów EKOstyl. 8. Wszystkie informacje związane z postępowaniem, w tym podmiotowych środków dowodowych, zostały określone w SWZ i jej załącznikami;
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa izba odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Departament: Departament ODWOŁAŃ
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Departament Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1). Odwołanie w przypadkach innych niż określone powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-17Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 157-567697 (2026-08-14)