Naprawa sprzęgów pojazdów metra

Metro Warszawskie Sp. z o.o.

1. Przedmiotem Zamówienia jest naprawa sprzęgów pojazdów metra w podziale na 3 zadania: - Zadanie nr I: „Naprawa sprzęgów do pojazdów metra typu Inspiro zgodnie z załącznikami „A” - Zadanie nr II: „Naprawa sprzęgów do pojazdów metra typu Skoda Varsovia zgodnie z załącznikami „B” - Zadanie nr III: „Naprawa sprzęgów do pojazdów metra typu Metropolis 98B zgodnie z załącznikami „C” 2. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.: niniejszą SWZ i jej załącznikami, w szczególności w zakresie i zgodnie z warunkami określonymi w Specyfikacji Technicznej (stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ - dalej „ST”) wraz z załącznikami oraz we Wzorze Umowy (stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ). 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert na jedno lub więcej Zadań, z zastrzeżeniem, że oferta musi zakresem obejmować całość każdego oferowanego Zadania. 4. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia, na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.), przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, wszystkich osób wykonujących czynności związane z naprawą sprzęgów pojazdów metra. Zasady weryfikacji przez Zamawiającego tego wymogu oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określa Wzór Umowy.

Termin

Deadline 2026-09-28

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-20 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-20)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Naprawa sprzęgów pojazdów metra
Numer referencyjny: WP.25.00117.2026.S.P.KAAB
Krótki opis:
1. Przedmiotem Zamówienia jest naprawa sprzęgów pojazdów metra w podziale na 3 zadania: - Zadanie nr I: „Naprawa sprzęgów do pojazdów metra typu Inspiro zgodnie z załącznikami „A” - Zadanie nr II: „Naprawa sprzęgów do pojazdów metra typu Skoda Varsovia zgodnie z załącznikami „B” - Zadanie nr III: „Naprawa sprzęgów do pojazdów metra typu Metropolis 98B zgodnie z załącznikami „C” 2. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.: niniejszą SWZ i jej załącznikami, w szczególności w zakresie i zgodnie z warunkami określonymi w Specyfikacji Technicznej (stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ - dalej „ST”) wraz z załącznikami oraz we Wzorze Umowy (stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ). 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert na jedno lub więcej Zadań, z zastrzeżeniem, że oferta musi zakresem obejmować całość każdego oferowanego Zadania. 4. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia, na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.), przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, wszystkich osób wykonujących czynności związane z naprawą sprzęgów pojazdów metra. Zasady weryfikacji przez Zamawiającego tego wymogu oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określa Wzór Umowy.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: WP.25.00117.2026.S.P.KAAB - Zadanie nr 1
Tytuł: Zadanie nr 1- Naprawa sprzęgów do pojazdów metra typu Inspiro
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem Zamówienia w Zadaniu nr 1 jest "Naprawa sprzęgów do pojazdów metra typu Inspiro zgodnie z załącznikami „A”. 2. Zakres zamówienia w Zadaniu nr 1 obejmuje wykonanie naprawy sprzęgów wraz z zakresem czynności odpowiadającym cyklowi przeglądowo-naprawczemu P5 zgodnie z Dokumentacją Systemu Utrzymania pojazdów typu Inspiro. 3. Przedmiot Zamówienia w zakresie Zadania nr 1 należy wykonać zgodnie z ilościami określonymi w załączniku nr A do ST.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
Przedmiot Zamówienia w zakresie Zadania nr 1 realizowany będzie w 35 partiach, w okresie: a) Partie I do VIII będą realizowane w terminie 25 miesięcy od daty zawarcia Umowy, lecz nie wcześniej niż 03.01.2028 r. Termin naprawy I partii będzie wynosił 50 dni kalendarzowych od daty odbioru partii od Zamawiającego. Naprawy realizowane w zakresie pozostałych partii będą wykonane w terminie 30 dni kalendarzowych od daty odbioru partii od Zamawiającego; b) Partie IX do XX będą realizowane w terminie do 37 miesięcy od daty zawarcia Umowy lecz nie wcześniej niż 02.01.2029 r. Termin naprawy będzie wynosił 30 dni kalendarzowych od daty odbioru partii od Zamawiającego; c) Partie od XXI do XXXV będą realizowane w terminie do 48 miesięcy od daty zawarcia Umowy lecz nie wcześniej niż 02.01.2030 r. Termin naprawy będzie wynosił 30 dni kalendarzowych od daty odbioru partii od Zamawiającego;
Pokaż więcej
Adres pocztowy: ul. Wilczy Dół 5
Kod pocztowy: 02-798
Miejscowość: Warszawa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 48 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: WP.25.00117.2026.S.P.KAAB - Zadanie nr 2
Tytuł: Zadanie nr 2- Naprawa sprzęgów do pojazdów metra typu Skoda Varsovia
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem Zamówienia w Zadaniu nr 2 jest "Naprawa sprzęgów do pojazdów metra typu Skoda Varsovia zgodnie z załącznikami „B”. 2. Zakres zamówienia w Zadaniu nr 2 obejmuje wykonanie naprawy sprzęgów wraz z zakresem czynności odpowiadającym cyklowi przeglądowo -naprawczemu P4.1 zgodnie z Dokumentacją Systemu Utrzymania pojazdów typu Skoda Varsovia TD053892 rewizja D (wyłącznie w zakresie związanym z Przedmiotem Zamówienia). 3. Przedmiot Zamówienia w zakresie Zadania nr 2 należy wykonać zgodnie z ilościami określonymi w załączniku nr B do ST.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
Przedmiot Zamówienia w zakresie Zadania nr 2 realizowany będzie w 37 partiach, w okresie: a) Partie od I do XII będą realizowane w terminie do 13 miesięcy od daty zawarcia Umowy, lecz nie wcześniej niż 04.01.2027 r. Termin naprawy każdej partii będzie wynosić 30 dni kalendarzowych od daty odbioru partii; b) Partie od XIII do XXXIV będą realizowane w terminie do 25 miesięcy od daty zawarcia Umowy, lecz nie wcześniej niż 03.01.2028 r. Termin naprawy każdej partii będzie wynosić 30 dni kalendarzowych od daty odbioru partii; c) Partie od XXXV do XXXVII będą realizowane w terminie do 37 miesięcy od daty zawarcia Umowy, lecz nie wcześniej niż 02.01.2029 r. Termin naprawy każdej partii będzie wynosić 30 dni kalendarzowych od daty odbioru partii;
Pokaż więcej
Czas trwania: 37 miesięcy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: WP.25.00117.2026.S.P.KAAB - Zadanie nr 3
Tytuł: Zadanie nr 3- Naprawa sprzęgów do pojazdów metra typu Metropolis 98B
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem Zamówienia w Zadaniu nr 3 jest „Naprawa sprzęgów do pojazdów metra typu Metropolis 98B zgodnie z załącznikami „C”. 2. Zakres zamówienia w Zadaniu nr 3 obejmuje wykonanie naprawy sprzęgów wraz zakresem czynności odpowiadającym cyklowi przeglądowo-naprawczemu P5 zgodnie z Dokumentacją Systemu Utrzymania pojazdów typu Metropolis 98B. 3. Przedmiot Zamówienia w zakresie Zadania nr 3 należy wykonać z ilościami określonymi w załączniku nr C do ST. 4. Zakres Zadania nr 3 Przedmiot Zamówienia obejmuje zakres opcjonalny: a) Niklowanie nakrętki do 16 szt. b) Kontrola, a w przypadku konieczności regeneracji gniazda osadczego panewki kulistej w płycie sprzęgu (spawanie, obróbka numeryczna, obróbka wykańczająca) do 10 szt. 5. Prace wskazane powyżej stanowią zakres opcjonalny niniejszego zamówienia (tj. „opcja” w rozumieniu art. 441 ustawy Pzp). Skorzystanie z zakresu opcjonalnego jest uprawnieniem Zamawiającego. W przypadku gdy Zamawiający nie skorzysta z powyższego uprawnienia, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zasady realizacji prac opcjonalnych określono we Wzorze Umowy.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
Przedmiot Zamówienia w zakresie Zadania nr 3 realizowany będzie w 4 partiach, w okresie: a) Partia I będzie realizowana do 37 miesięcy od daty zawarcia Umowy lecz nie wcześniej niż 02.01.2029 r. Termin naprawy każdej partii będzie wynosić 50 dni kalendarzowych od daty odbioru partii; b) Partie od II do IV będą realizowane w terminie do 48 miesięcy od daty zawarcia Umowy lecz nie wcześniej niż 02.01.2030 r. Termin naprawy każdej partii będzie wynosić 50 dni kalendarzowych od daty odbioru partii;
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Zamawiający wykluczy z udziału w postępowaniu również Wykonawcę jeżeli wystąpią względem niego przesłanki wykluczenia z udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 514) oraz jeżeli Wykonawca podlega wykluczeniu na podstawie art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dn. 23.10.2025r. Potwierdzeniem braku podstawy do wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu, w związku z wystąpieniem przesłanek, o których mowa powyżej, będzie oświadczenie Wykonawcy dołączone do jego oferty, zgodne z treścią załącznika nr 4a do SWZ. Wykonawcy polegającego na zasobach innych podmiotów- w przypadku gdy ponad 10% wartości zamówienia przypada na podmiot udostępniający zasoby, informację taką wskazują w załączniku nr 4a do SWZ, a podmiot udostępniający zasoby składa oświadczenie zgodne z treścią załącznika nr 4b do SWZ. Wykonawcy realizujący Przedmiot Zamówienia z udziałem podwykonawców oraz/lub dostawców (o ile znane są dane podwykonawców lub dostawców na etapie składania oferty) – w przypadku gdy ponad 10% wartości zamówienia przypada na podwykonawcę lub dostawcę, informację taką wskazują w załączniku nr 4a do SWZ i oświadczają zgodnie z jego treścią, że wskazany podwykonawca/dostawca nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dn. 23.10.2025 r. 2. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. 3. Zamawiający podczas badania ofert zastosuje procedurę odwróconą określoną w art. 139 ustawy Pzp. 4. Jako dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, Wykonawca ZAŁĄCZA DO OFERTY aktualne na dzień składania ofert: 1) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w niniejszej SWZ, w formie jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ); 2) oświadczenie Wykonawcy, o którym mowa w pkt 10.4 SWZ, zgodne z treścią załącznika nr 4a do SWZ oraz oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby zgodne z załącznikiem 4b do SWZ – jeśli dotyczy, 5. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania określonych przez Zamawiającego w pkt 10 SWZ, Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO, zobowiązany będzie złożyć aktualne na dzień złożenia oświadczenia i dokumenty (podmiotowe środki dowodowe), o których mowa w pkt. 11.2.2 SWZ. 6. Wykonawca zamiast podmiotowych środków dowodowych może złożyć certyfikat, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz. U. 2025 poz. 1235). Zapisy SWZ dotyczące certyfikatu, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp mają odpowiednie zastosowanie również do podmiotu udostępniającego zasoby 7. Zamawiający żąda wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania przed zawarciem umowy.
Pokaż więcej

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-28 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-28 13:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Termin związania ofertą wynosi 90 dni i upływa w dniu 26.12.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się od dnia upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert.
Pokaż więcej
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest zabezpieczenie
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia
Należy podać imiona i nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe członków personelu wyznaczonych do realizacji zamówienia
Data otwarcia: 2026-09-28 13:00:00 📅
Informacje dodatkowe:
Termin związania ofertą wynosi 90 dni i upływa w dniu 26.12.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się od dnia upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert.
Pokaż więcej
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne winien spełniać niżej wymieniony warunek udziału w postępowaniu wynikający z art. 112 ustawy Pzp, dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej – Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli zgodnie z pkt 9.1.4 ppkt 1) lit. a) SWZ, Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie zrealizował należycie naprawę lub naprawy co najmniej 120 szt. sprzęgów do pojazdów szynowych. Uwaga: poprzez pojazd szynowy należy rozumieć ruchome urządzenie, poruszające się wyłącznie po szynach, wprawiane w ruch za pomocą własnego układu napędowego (pojazdy trakcyjne) lub też ciągnięte przez inny pojazd (wagony osobowe, wagony doczepne wagonów silnikowych, wagony kryte i wagony towarowe). Wśród pojazdów szynowych wyróżnić można pojazdy trakcyjne mające własny napęd (poruszające się na zasadzie adhezyjnej lub przy pomocy zębatki) oraz wagony, czyli pojazdy doczepne pozbawione napędu. W celu potwierdzenia spełnienia ww. warunku udziału w postępowaniu dotyczącego Zadania nr 1, Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego, o którym mowa w art. 126 ust. 1 ustawy Pzp zobowiązany jest przedłożyć Wykaz usług (zgodny z treścią załącznika nr 3 do SWZ) na potwierdzenie spełnienia warunku udziału postępowaniu określonych w pkt 9.1.4 ppkt 1) lit. a) SWZ, wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, zakresu i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy.;
Pokaż więcej
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia, w rozumieniu art. 58 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
Wymagane depozyty i gwarancje:
Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć złożoną przez siebie ofertę w Zadaniu nr 1 - wadium w wysokości 125 000,00 zł (słownie złotych: sto dwadzieścia pięć tysięcy, 00/100). Sposób i formy wniesienia wadium określono w dokumentach zamówienia.
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: Wskazano w dokumentach zamówienia - wzór umowy
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Wskazano w dokumentach zamówienia - wzór umowy
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 14
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Niewypłacalność
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Opis przesłanek wykluczenia:
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej: Ustawa Pzp). Dokumenty jakie zobowiązany jest złożyć Wykonawca, celem wykazania braku podstaw do wykluczenia z przedmiotowego postępowania zostały określone w dokumentach zamówienia - SWZ.
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej: Ustawa Pzp). Dokumenty jakie zobowiązany jest złożyć Wykonawca, celem wykazania braku podstaw do wykluczenia z przedmiotowego postępowania zostały określone w dokumentach zamówienia - SWZ.
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej: Ustawa Pzp). Dokumenty jakie zobowiązany jest złożyć Wykonawca, celem wykazania braku podstaw do wykluczenia z przedmiotowego postępowania zostały określone w dokumentach zamówienia - SWZ.
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej: Ustawa Pzp). Dokumenty jakie zobowiązany jest złożyć Wykonawca, celem wykazania braku podstaw do wykluczenia z przedmiotowego postępowania zostały określone w dokumentach zamówienia - SWZ.
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1, pkt 4 oraz ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej: Ustawa Pzp). Dokumenty jakie zobowiązany jest złożyć Wykonawca, celem wykazania braku podstaw do wykluczenia z przedmiotowego postępowania zostały określone w dokumentach zamówienia - SWZ. Dotyczy art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Dokumenty jakie zobowiązany jest złożyć Wykonawca, celem wykazania braku podstaw do wykluczenia z przedmiotowego postępowania zostały określone w dokumentach zamówienia - SWZ.
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej: Ustawa Pzp). Dokumenty jakie zobowiązany jest złożyć Wykonawca, celem wykazania braku podstaw do wykluczenia z przedmiotowego postępowania zostały określone w dokumentach zamówienia - SWZ.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 5262673576
Adres pocztowy: ul. Wilczy Dół 5
Kod pocztowy: 02-798
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Biuro Zamówień Publicznych
E-mail: zam-eh@metro.waw.pl 📧
Telefon: +48 226554671 📞
URL: https://postepowania.metro.waw.pl/servlet/HomeServlet 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://postepowania.metro.waw.pl/servlet/HomeServlet 🌏
Adres profilu nabywcy: https://postepowania.metro.waw.pl/servlet/HomeServlet 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Usługi miejskiego transportu kolejowego / kolei lekkiej bądź metra, transportu tramwajowego, trolejbusowego lub autobusowego
Komunikacja
Dokumenty URL: https://postepowania.metro.waw.pl/servlet/HomeServlet 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://postepowania.metro.waw.pl/servlet/HomeServlet 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://postepowania.metro.waw.pl/servlet/HomeServlet 🌏
Nazwa: W niniejszym postępowaniu oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują za pomocą platformy zakupowej Zamawiającego
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 (22) 458 78 01 📞
Fax: +48 (22) 458 78 00 📠
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio/postepowanieodwolawcze 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio/postepowanieodwolawcze 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy Pzp czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, systemie kwalifikowania Wykonawców, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, systemie kwalifikowania Wykonawców, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy Pzp; 3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie ustawy Pzp, mimo że Zamawiający był do tego obowiązany. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, albo w terminie 15 dni – jeżeli została przesłana w inny sposób. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej: https://postepowania.metro.waw.pl/servlet/HomeServlet.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 161-580993 (2026-08-20)