Ochrona mienia parkingów wielopoziomowych administrowanych przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach w latach 2027 – 2028

Miejski Zarząd Ulic i Mostów

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usług stałej, bezpośredniej ochrony fizycznej mienia parkingów wielopoziomowych administrowanych przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach. Dane obiektów podlegających ochronie: Obiekt nr 1 – parking wielopoziomowy 4-kondygnacyjny podziemny położony przy ul. Dąbrowskiego o powierzchni 10 837,62 m2. Obiekt nr 2 – parking wielopoziomowy 4-kondygnacyjny naziemny położony przy ul. Andersa/Asnyka o powierzchni 11 255,84 m2. Obiekt nr 3 – parking wielopoziomowy 2-kondygnacyjny naziemny położony u zbiegu ulicy Wyszyńskiego z ulicą Edukacji o powierzchni 3 448,80 m2. Przedmiot usługi w trakcie trwania umowy realizowany będzie całodobowo przez 7 dni w tygodniu przez jednego pracownika ochrony na każdym z obiektów. Ochrona obiektu wykonywana będzie siłami Wykonawcy w oparciu o: - zakres obowiązków pracownika ochrony, - instrukcje dostarczone przez Zamawiającego regulujące zasady pracy na obiektach. Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia oraz w Projektowanych postanowieniach umowy, opracowanych dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 2 oraz 7 do SWZ.

Termin

Deadline 2026-09-29

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-24 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-24)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Ochrona mienia parkingów wielopoziomowych administrowanych przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach w latach 2027 – 2028
Numer referencyjny: 32/DZP/26
Krótki opis:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usług stałej, bezpośredniej ochrony fizycznej mienia parkingów wielopoziomowych administrowanych przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach. Dane obiektów podlegających ochronie: Obiekt nr 1 – parking wielopoziomowy 4-kondygnacyjny podziemny położony przy ul. Dąbrowskiego o powierzchni 10 837,62 m2. Obiekt nr 2 – parking wielopoziomowy 4-kondygnacyjny naziemny położony przy ul. Andersa/Asnyka o powierzchni 11 255,84 m2. Obiekt nr 3 – parking wielopoziomowy 2-kondygnacyjny naziemny położony u zbiegu ulicy Wyszyńskiego z ulicą Edukacji o powierzchni 3 448,80 m2. Przedmiot usługi w trakcie trwania umowy realizowany będzie całodobowo przez 7 dni w tygodniu przez jednego pracownika ochrony na każdym z obiektów. Ochrona obiektu wykonywana będzie siłami Wykonawcy w oparciu o: - zakres obowiązków pracownika ochrony, - instrukcje dostarczone przez Zamawiającego regulujące zasady pracy na obiektach. Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia oraz w Projektowanych postanowieniach umowy, opracowanych dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 2 oraz 7 do SWZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi ochroniarskie 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 2119208.48 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator: 32/DZP/26
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Informacje dodatkowe:
Wartość szacunkowa zamówienia zawiera wartość 20% zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
Miejscowość: Tychy
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Tyski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Czas trwania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Niniejsza umowa podlega odnowieniu
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Czas dojazdu grupy interwencyjnej
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
1. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia określone: a) w art. 5k rozporządzenia Rady(UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2025.2033) b) w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. 2025 poz. 514).
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-29 08:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-29 08:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://mzuim-tychy.logintrade.net/zapytania_email,238294,98d4d0d5bbdab6816816b23613699fe3.html
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-29 08:05:00 📅
Miejsce: Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca musi posiadać aktualną koncesję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia, uzyskaną zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 532 z późn. zm.). Czas na jaki udzielono koncesji nie może być krótszy niż okres realizacji przedmiotowego zamówienia. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie powyższy warunek jest spełniony jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji uprawnienia te są wymagane. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu Wykonawca składa aktualną koncesję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia, uzyskaną zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 532 z późn. zm.).
Pokaż więcej
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje: • co najmniej dwie usługi, polegające na ochronie mienia w obiekcie kubaturowym, świadczone w systemie całodobowym w sposób ciągły przez okres co najmniej 6 miesięcy. Każda z wykazywanych usług musi spełniać łącznie następujące wymagania: 1. musi być realizowana na rzecz jednego obiektu kubaturowego o powierzchni co najmniej 10.000 m². 2. wartość usługi osiągnięta w okresie 6 miesięcy jej ciągłego świadczenia na tym jednym obiekcie musi wynosić co najmniej 150.000,00 PLN brutto. Zamawiający dopuszcza wykazanie usług ochrony realizowanych dla dwóch lub więcej obiektów kubaturowych na podstawie jednej umowy, pod warunkiem, że Wykonawca jednoznacznie udowodni (np. poświadczeń, za pomocą treści umowy, faktur itp.), iż co najmniej dwa z tych obiektów samodzielnie spełniają kryterium powierzchni (min. 10.000 m² każdy) oraz wartości (min. 150.000,00 PLN brutto za 6 miesięcy na każdy obiekt z osobna). Przez pojęcie obiekt kubaturowy, o którym mowa powyżej Zamawiający rozumie budynki naziemne i podziemne. W przypadku złożenia przez wykonawców dokumentów zawierających dane w innych walutach niż PLN, zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs NBP z dnia wszczęcia postępowania. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie powyższy warunek może być spełniony łącznie. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu Wykonawca składa wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączenie dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy (załącznik nr 4 do SWZ).
Pokaż więcej
Kryterium kwalifikacji: Liczba kierowniczych pracowników
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca musi wykazać dysponowanie osobami skierowanymi przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego tj.: • co najmniej 12 osób [po 4 osoby na każdy obiekt], które będą uczestniczyć w realizacji przedmiotu zamówienia jako pracownicy ochrony fizycznej, a każda z tych osób: a) jest pełnoletnia i nieskazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne, b) posiada zdolności fizyczne i psychiczne do wykonywania pracy w ochronie, c) posiada zaświadczenie o przeszkoleniu BHP i p. poż., d) posiada co najmniej roczny staż pracy w ochronie. • co najmniej 2 grupy interwencyjne składające się [każda] z co najmniej 2 umundurowanych pracowników ochrony posiadających licencję pracownika ochrony lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony prowadzoną przez Komendanta Głównego Policji. Każda grupa interwencyjna winna być wyposażona w jeden oznakowany samochód, niezbędne środki łączności, oraz inne środki, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie powyższy warunek może być spełniony łącznie. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu Wykonawca składa wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji przedmiotu zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami. (załącznik nr 5 do SWZ).
Pokaż więcej
Kryterium kwalifikacji: Narzędzia, zakłady lub sprzęt techniczny
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca musi wykazać dysponowanie niezbędnym do wykonania zamówienia potencjałem technicznym dostępnym wykonawcy, tj.: • co najmniej 2 samochody przystosowane do przewozu grup interwencyjnych W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie powyższy warunek może być spełniony łącznie. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu Wykonawca składa wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami (załącznik nr 6 do SWZ).
Pokaż więcej
Wymagane depozyty i gwarancje:
I. Wadium 1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 25.000,00 zł (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy zł). 2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy Pzp oraz art. 98 ust. 2 ustawy Pzp. 3. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu Zamawiający uzna wadium, które znajdzie się na rachunku Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 4. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; przelewem na konto na rachunek bankowy zamawiającego: Bank Pekao SA nr 34 1240 2975 1111 0010 6080 1992 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 98). 5. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 6. W przypadku wniesienia wadium w formach określonych w punkcie 4.2) – 4.4) SWZ: - dokument winien być wystawiony na Gminę Miasta Tychy – Miejski Zarząd Ulic i Mostów, 43-100 Tychy, ul. Budowlanych 59 - dokument winien wskazywać wszystkich członków konsorcjum, w sytuacji wspólnego składania oferty przez wykonawców, - wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 7. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Gwarancja lub poręczenie musi zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. Wadium wniesione w formie gwarancji (bankowej czy ubezpieczeniowej) musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu – dochodzenie roszczenia z tytułu wadium wniesionego w tej formie nie może być utrudnione. Dlatego w treści gwarancji powinna znaleźć się klauzula stanowiąca, iż wszystkie spory odnośnie gwarancji będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, chyba, że wynika to z przepisów prawa. 8. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1 i 2 ustawy Pzp. Wykonawca będzie miał możliwość w przypadkach określonych w art. 98 ust. 2 ustawy Pzp wystąpienia o zwrot wadium, przy czym złożenie wniosku o zwrot wadium spowoduje rozwiązanie stosunku prawnego Zamawiającego z Wykonawcą i utratę przez Wykonawcę prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, uregulowanych w Dziale IX ustawy Pzp. 9. Zamawiający zwróci wadium wniesione w formie poręczenia lub gwarancji poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. Zaleca się, aby poręczenie lub gwarancja wskazywały adres mailowy na jaki Zamawiający winien składać oświadczenie o zwolnieniu wadium, o którym mowa w art. 98 ust. 5 ustawy Pzp. 10. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. II. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy 1. Wykonawca zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie. 2. Zabezpieczenie może być wnoszone, według wyboru wykonawcy, w jednej lub w kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 98) 3. Za zgodą zamawiającego zabezpieczenie może być wnoszone również: 1) w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej; 2) przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego; 3) przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 grudnia 1996 r. o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2017). 4. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego. 5. W trakcie realizacji umowy wykonawca, za zgodą zamawiającego może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w punkcie XXV.2 SWZ. Zmiana formy zabezpieczenia jest dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości. 6. Zamawiający zwraca zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane. 7. Zamawiający może pozostawić na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady lub gwarancji kwotę nie przekraczającą 30% zabezpieczenia. Kwota ta jest zwracana nie później niż w 15. dniu po upływie okresu rękojmi za wady lub gwarancji. 8. Zamawiający nie przewiduje dokonania częściowego zwrotu zabezpieczenia po wykonaniu części zamówienia.
Pokaż więcej
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 7 do SWZ.
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 15
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Opis przesłanek wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawca składa odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Pokaż więcej
Art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawca składa oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawca składa informację z Krajowego Rejestru Karnego.
Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawca składa informację z Krajowego Rejestru Karnego.
Art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawca składa odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Pokaż więcej
Art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawca składa oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Pzp W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawca składa informację z Krajowego Rejestru Karnego oraz oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Art. 108 ust. 1pkt 5 ustawy Pzp W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawca składa oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp oraz oświadczenie Wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Pokaż więcej
Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawca składa informację z Krajowego Rejestru Karnego.

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Miejski Zarząd Ulic i Mostów
Krajowy numer rejestracyjny: 6462447307
Adres pocztowy: ul. Budowlanych 59
Kod pocztowy: 43-100
Miasto pocztowe: Tychy
Region: Tyski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: zamowienia@mzuim.tychy.pl 📧
Telefon: +48322277006 📞
URL: https://www.mzuim.tychy.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://mzuim-tychy.logintrade.net/zapytania_email,238294,98d4d0d5bbdab6816816b23613699fe3.html 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://mzuim-tychy.logintrade.net/zapytania_email,238294,98d4d0d5bbdab6816816b23613699fe3.html 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. W ramach zamówienia z wolnej ręki przewiduje się udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług do wysokości 20% wartości zamówienia podstawowego, zgodnych z przedmiotem zamówienia. Udzielenie niniejszego zamówienia jest niezależną decyzją Zamawiającego, będąc jego uprawnieniem a nie obowiązkiem, bądź przyrzeczeniem zawarcia takowego zamówienia. W ramach zamówienia z wolnej ręki Wykonawcę będą obowiązywać takie same standardy i wymogi jak dla zamówienia podstawowego określone w niniejszej SWZ. 2. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 3. Zamawiający w myśl art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wszystkie prace fizyczne związane z wykonywaniem wszystkich usług objętych przedmiotem zamówieniem, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, tj. wykonywanie czynności opisanych w dokumentach zamówienia: czynności w zakresie bezpośredniej ochrony fizycznej oraz czynności sprzątania. 4. Wykonawca jest związany złożoną ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 27.12.2026 r. 5. Ofertę stanowią następujące dokumenty: 1) Formularz Oferta Wykonawcy (załącznik nr 1 do SWZ) 2) Stosowne Pełnomocnictwo – w przypadku, gdy oferta nie jest podpisywana przez osobę/osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy lub w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 3) Wadium – oryginał gwarancji lub poręczenia, zgodnie z zapisami pkt XXI, jeżeli wadium wnoszone jest w formie innej niż pieniądz lub potwierdzenie wniesienia wadium w formie pieniądza. 4) Zobowiązanie podmiotów trzecich, o którym mowa w pkt X.3. (jeżeli dotyczy); (załącznik nr 8 do SWZ) 5) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – oświadczenie, o którym mowa w pkt XII.7., z którego będzie wynikać, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (załącznik nr 9 do SWZ) 6) Oświadczenie Wykonawcy na potwierdzenie, że w stosunku do niego nie zachodzi podstawa wykluczenia przewidziana w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 (załącznik nr 12 do SWZ) – w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie składa każdy z nich 7) Oświadczenie Podmiotu udostępniającego zasoby o braku postaw do wykluczenia, o których mowa w artykule 5k ust. 1 rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 (jeżeli dotyczy); (załącznik nr 12a do SWZ) 6. Zmiany umowy: 1). Na podstawie art. 439 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje się zmianę wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w przypadku zmiany wskaźnika cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją przedmiotu Umowy – na warunkach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy (PPU). 2). Zmiana postanowień Umowy w zakresie wynagrodzenia Wykonawcy, o której mowa w art. 436 ust. 4 lit. b) ustawy Pzp – na warunkach określonych w PPU. 3). Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku wystąpienia nadzwyczajnych zmian stosunków gospodarczych, w szczególności wywołanych konfliktami zbrojnymi w regionach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki światowej, które skutkują istotnym wzrostem cen materiałów lub kosztów realizacji zamówienia – na warunkach określonych w PPU. 4). Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania zmian zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w następujących okolicznościach: (i) zmiany przepisów prawa obowiązujących po dacie zawarcia umowy, wywołujących potrzebę zmian umowy wraz ze skutkami wprowadzenia takich zmian – w takim przypadku zmianie mogą ulec wyłącznie zapisy umowy, do których odnoszą się zmiany przepisów prawa. 7. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 7.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
URL: https://www.uzp.gov.pl 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej przysługują̨ Wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę̨ w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp. 2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy czynność́ Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy. 3. Odwołanie wnosi się̨ do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej opatrzone podpisem zaufanym. 4. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę̨ wnosi się̨ do Sądu Okręgowego w Warszawie za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. 5. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX ustawy Pzp - „Środki ochrony prawnej”.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 163-585428 (2026-08-24)