Organizacja gali rozdania Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego 2026

Województwo Małopolskie

1. Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowe przygotowanie i organizacja gali XVII edycji Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego 2026 r. Gala zorganizowana będzie na terenie województwa małopolskiego w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Gala ma być uroczystym zwieńczeniem XVII edycji Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego 2026 r. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) stanowi załącznik nr 1D do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego – wzorze umowy i stanowią załącznik nr 1C do swz (zwane są dalej wzorem umowy). 4. W ramach zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do przeniesienia na Zamawiającego majątkowych praw autorskich do materiałów powstałych w ramach realizacji zamówienia, zgodnie z zapisami wzoru umowy. 5. Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.

Termin

Deadline 2026-09-15

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-28 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Organizacja gali rozdania Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego 2026
Numer referencyjny: SG-IV.272.25.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowe przygotowanie i organizacja gali XVII edycji Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego 2026 r. Gala zorganizowana będzie na terenie województwa małopolskiego w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Gala ma być uroczystym zwieńczeniem XVII edycji Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego 2026 r. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) stanowi załącznik nr 1D do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego – wzorze umowy i stanowią załącznik nr 1C do swz (zwane są dalej wzorem umowy). 4. W ramach zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do przeniesienia na Zamawiającego majątkowych praw autorskich do materiałów powstałych w ramach realizacji zamówienia, zgodnie z zapisami wzoru umowy. 5. Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi w zakresie organizacji imprez 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 103902.44 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator: SG-IV.272.25.2026
Informacje dodatkowe:
dot. 5.1.3 Zamówienie należy zrealizować w terminie do 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Termin związania ofertą upływa 13.12.2026 r. Informacje o przedmiotowych środkach dowodowych: 1. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wraz z ofertą złożył przedmiotowe środki dowodowe. 2. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, tj. Koncepcji kreatywnej prezentacji firm do Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego 2026, zwanej dalej „koncepcją kreatywną”, (minimum 1 kategoria Nagrody) w postaci jednego materiału filmowego o długości min. 30 sekund, max. 45 sekund. 3. Przez koncepcję kreatywną rozumie się autorską propozycję sposobu prezentacji podczas Gali firmy będącej przykładowym laureatem Nagrody. Na potrzeby przygotowania materiału Wykonawca może posłużyć się firmą fikcyjną. Materiał powinien zawierać co najmniej: nazwę wybranej kategorii Nagrody (mikroprzedsiębiorca, mały przedsiębiorca, średni przedsiębiorca, duży przedsiębiorca lub startup), nazwę prezentowanej firmy oraz krótką prezentację jej działalności, osiągnięć lub cech uzasadniających przyznanie Nagrody. 4. Koncepcja kreatywna powinna zawierać elementy graficzne Key visualu stanowiącego załącznik nr 5 do Wzoru umowy tj. znak graficzny Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego oraz logo Innowacyjna Małopolska. 5. Brak przedmiotowych środków dowodowych, tj. Koncepcji kreatywnej dołączonej do oferty Wykonawcy, nie złożenie każdego z wymaganych materiałów w wymaganej ilości lub złożenie większej liczby materiałów niż wymagana powyżej będzie skutkowało odrzuceniem oferty Wykonawcy. 6. Wszystkie pliki składające się na Koncepcję kreatywną powinny być przekazane w plikach umożliwiających Zamawiającemu ich otwarcie przez ogólnodostępne, bezpłatne programy do odtwarzania filmów (np. w formacie .MP4 lub AVI, tj. zgodnymi z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. poz. 773)) oraz ocenę oferty w kryterium oceny ofert. 7. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. 8. Pliki składające się na Koncepcję kreatywną winny być sporządzone w języku polskim. W sytuacji sporządzenia ww. plików w innym języku, Wykonawca winien dołączyć tłumaczenie na język polski. Złożenie ww. przedmiotowego środka dowodowego w innym języku niż język polski bez dołączenia tłumaczenia, będzie skutkowało odrzuceniem oferty Wykonawcy. 9. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących złożonych materiałów składających się na Koncepcję kreatywną, natomiast w przypadku nie złożenia wymaganego przedmiotowego środka dowodowego nie będzie on podlegał procedurze uzupełnienia lub złożenia na wezwanie Zamawiającego. 10. Przedmiotowe środki dowodowe (wszystkie pliki składające się na przedmiotowe środki dowodowe) należy złożyć w postaci elektronicznej i opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby uprawnione lub upoważnione do reprezentowania wykonawcy. Niepodpisanie przedmiotowych środków dowodowych będzie skutkowało odrzuceniem oferty Wykonawcy. 11. Koncepcja kreatywna zostanie wykorzystana przez Zamawiającego na potrzeby oceny ofert w kryterium Koncepcja Kreatywna prezentacji firm do Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego 2026 w niniejszym postępowaniu. Na etapie postępowania prawa autorskie do nich zachowa ich autor. 12. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia przedmiotowego środka dowodowego w postaci odnośnika (linku) w ofercie do zewnętrznych zasobów Wykonawcy zawierających wymagany plik, z których Zamawiający miałby go uzyskać (pobrać). W przypadku wskazania przez Wykonawcę odnośnika (linku) do przedmiotowego środka dowodowego, Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Krakowski 🏙️
Czas trwania: 3 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 50
Kryterium jakości (nazwa): Koncepcja Kreatywna prezentacji firm do Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego 2026
Kryterium jakości (waga): 50
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Zamówienie publiczne udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego z uwzględnieniem przepisów stosowanych przy udzielaniu zamówień na usługi społeczne i inne szczególne usługi zgodnie z art. 132 w związku z art. 359 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo Zamówień Publicznych (t. j. Dz.U. z 2026 poz. 793 z późn. zm.).
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-15 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-15 11:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert następuje przez Platformę e-Zamówienia.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-15 11:15:00 📅
Miejsce: Otwarcie ofert następuje przez Platformę e-Zamówienia.
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy, Z uwagi na wartość zamówienia Zamawiający odstępuje od przesłanki wykluczania Wykonawcy z postępowania, o której mowa w art. 108 ust. 2 ustawy, ponieważ nie ma ona zastosowania w niniejszym postępowaniu 2) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, 3) nie podlegają zakazowi udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych na podstawie artykułu 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.07.2014, str. 1, z późn. zm.). 4) 4) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej: a) warunek udziału w postępowaniu zostanie uznany za spełniony, gdy Wykonawca: A. wykaże, że należycie wykonał (lub wykonuje – w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych) w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 usługi, odpowiadające swoim rodzajem i wartością usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia; Za usługę odpowiadającą swoim rodzajem i wartością usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia uważa się usługę polegającą na realizacji wydarzenia typu: gala/konferencja/kongres/bankiet*, która obejmowała aranżację sceny oraz zapewnienie obsługi technicznej, o wartości tego wydarzenia co najmniej 50 000 zł brutto. *Jeżeli w ramach jednej umowy realizowanych było więcej niż jedno wydarzenie typu: gala/konferencja/kongres/bankiet to Zamawiający przyjmie jako jedną usługę spełniającą warunek udziału w postępowaniu wydarzenie typu: gala/konferencja/kongres/bankiet, którego pojedyncza wartość była nie niższa niż 50 000 zł brutto. Jednocześnie, w przypadku usług wykonanych (już zakończonych) na potwierdzenie czy usługa została wykonana należycie załączony winien być dowód określający należyte wykonanie całej usługi (umowy), a nie tylko jednego wydarzenia. Przez usługę Zamawiający rozumie umowę/zamówienie/zlecenia. Okresy wyrażone w latach lub miesiącach, o których mowa powyżej, liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert w postępowaniu. B. wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą, która zostanie skierowana do realizacji zamówienia, tj. koordynatorem, który posiada doświadczenie w organizacji i koordynacji co najmniej trzech wydarzeń typu gala/konferencja/kongres/bankiet. 2. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy. 3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego doświadczenia, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 4. W przypadku, o którym mowa w ust. 3, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2B do swz). 5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (do oferty należy załączyć odpowiednie pełnomocnictwo) chyba, że w przypadku spółki cywilnej, z umowy tej spółki wynika sposób jej reprezentowania (do stwierdzenia, czego niezbędne jest załączenie do oferty umowy spółki cywilnej). Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym, jako pełnomocnik pozostałych. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkie podmioty występujące wspólnie. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Pokaż więcej
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego – wzór umowy zawarte są w załączniku nr 1C do swz. 2. Zamawiający może dokonać zmian umowy bez przeprowadzania nowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie przesłanek, o których mowa w art. 455 ustawy i ponadto dopuszcza zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, na zasadach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 1C do swz.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Województwo Małopolskie
Krajowy numer rejestracyjny: 351554287
Adres pocztowy: ul. Basztowa 22
Kod pocztowy: 31-156
Miasto pocztowe: Kraków
Region: Miasto Kraków 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Zespół Zamówień Publicznych
E-mail: przetargi@umwm.malopolska.pl 📧
Telefon: +48 126303222 📞
URL: https://bip.malopolska.pl/umwm/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-94bd196b-1089-4d6f-8b13-d49388f85f09 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
I. Dokumenty składane wraz z ofertą: 1. Do oferty wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do swz. 2. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy, o którym mowa w pkt. 8 ust. 4 swz. 5. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do swz. 6. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zamawiający zaleca złożenie zobowiązania wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2C do swz. II. Podmiotowe środki dowodowe składane na wezwanie Zamawiającego Przed wyborem najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu. 1. w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych: 1) wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. Wykaz usług wykonanych stanowi załącznik nr 4 do swz.  Okresy wyrażone w latach lub miesiącach, o których mowa powyżej, liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert w postępowaniu.  Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz usług wykonanych, o którym mowa powyżej dotyczy usług, w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy. 2) wykazu osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia, w, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wykaz osób stanowi załącznik nr 5 do swz 2. Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu może złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, potwierdzający udzielenie certyfikacji w zakresie zdolności do należytego wykonania zamówienia. 3. W oświadczeniu składanym wraz z ofertą (o którym mowa w pkt. 9.1 ust. 1 swz), wykonawca wskazuje, czy będzie posługiwał się certyfikatem, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp (zaznaczając właściwe np. x). W przypadku gdy wykonawca będzie posługiwał się tym certyfikatem, w oświadczeniu podaje numer i oznaczenie tego certyfikatu, nazwę podmiotu certyfikującego, który wydał ten certyfikat, okres ważności certyfikacji wykonawcy zamówienia publicznego oraz wskazuje, w zakresie których warunków udziału w postępowaniu będzie posługiwał się tym certyfikatem. 4. Certyfikat zastępuje odpowiednie podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie, w jakim z jego treści wynika potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu. Jeżeli certyfikat obejmuje wyłącznie część warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest obowiązany wykazać pozostały zakres zgodnie z wymaganiami określonymi w swz. 5. Zamawiający oceni czy przedstawiony certyfikat potwierdza spełnianie wymagań określonych w niniejszej swz, uwzględniając zakres certyfikacji, okres jej ważności, status certyfikacji ujawniony w bazie certyfikacji oraz zgodność certyfikatu z wymaganiami określonymi w niniejszej swz. 6. W przypadku zawieszenia ważności certyfikacji wykonawcy na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, Zamawiający wezwie wykonawcę do złożenia, w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 5 dni licząc od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim złożony certyfikat, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, miał potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu na potrzeby prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia. Przepisy art. 128 ust. 2-5 ustawy Pzp stosuje się odpowiednio. 7. Złożenie certyfikatu nie ogranicza uprawnień Zamawiającego do żądania wyjaśnień w przypadkach przewidzianych przepisami ustawy Pzp oraz ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, w szczególności w razie powzięcia uzasadnionych wątpliwości co do zakresu certyfikacji, jej aktualności albo zgodności certyfikatu z wymaganiami niniejszego postępowania. 8. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez wykonawców lub gdy wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, przepisy dotyczące certyfikatu wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia albo podmiotu udostępniającego zasoby – w zakresie, w jakim certyfikat ma potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 9. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które Zamawiający posiada, jeżeli wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność. 10. Zamawiający nie wezwie wykonawcy do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile wykonawca wskazał w oświadczeniu o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, dane umożliwiające dostęp do tych środków. Pełne informacje w pkt 9) swz.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy przysługują środki ochrony prawnej. 2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3. Przepisy dotyczące środków ochrony prawnej są określone w dziale IX ustawy. 4. Odwołanie przysługuje na niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy oraz zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy. 5. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
Pokaż więcej
Źródło: OJS 2026/S 167-598929 (2026-08-28)