Organizacja wyjazdu studyjnego dla producentów produktów regionalnych i tradycyjnych z woj. małopolskiego do woj. podkarpackiego

Województwo Małopolskie

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi organizacji trzydniowego wyjazdu studyjnego dla producentów produktów regionalnych i tradycyjnych z woj. małopolskiego do woj. podkarpackiego. W ramach zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia podczas wyjazdu studyjnego transportu autokarem klasy lux z klimatyzacją i WC dla wszystkich uczestników wyjazdu wraz z bagażem do 20 kg/os, autokar dostępny na miejscu, zapewnienie wyżywienia dla wszystkich uczestników wyjazdu – obiady i kolacje, zapewnienie opieki pilota przez cały wyjazd studyjny, zapewnienie ubezpieczenia dla wszystkich uczestników wyjazdu (m.in. koszty leczenia i transportu, koszty następstw nieszczęśliwych wypadków), przygotowanie programu wyjazdu studyjnego wraz z umówieniem spotkań oraz z pokryciem niezbędnych kosztów ich realizacji. Zgodnie z zapisem SOPZ rozdział przedmiot zamówienia nie obejmuje noclegów ze śniadaniami dla wszystkich uczestników wyjazdu oraz biletów wstępu do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Nocleg zaplanowany jest w obiekcie Dwór Kombornia - Folwark, Kombornia 1, 38-420 Kombornia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) stanowi załącznik nr 1D do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik nr 1 do umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego – wzorze umowy i stanowią załącznik nr 1C do swz (zwane są dalej wzorem umowy). 4. Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 5.Przedmiot zamówienia jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach schematu II: Wsparcie operacji realizowanych w ramach KSOW+ PS WPR 2023-2027 – Pomoc Techniczna w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 - II Schemat. 6. Oznaczenie wg CPV: 63500000-4 Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej.

Termin

Deadline 2026-09-15

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-13 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-13)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Organizacja wyjazdu studyjnego dla producentów produktów regionalnych i tradycyjnych z woj. małopolskiego do woj. podkarpackiego
Numer referencyjny: POW-VI.272.1.6.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi organizacji trzydniowego wyjazdu studyjnego dla producentów produktów regionalnych i tradycyjnych z woj. małopolskiego do woj. podkarpackiego. W ramach zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia podczas wyjazdu studyjnego transportu autokarem klasy lux z klimatyzacją i WC dla wszystkich uczestników wyjazdu wraz z bagażem do 20 kg/os, autokar dostępny na miejscu, zapewnienie wyżywienia dla wszystkich uczestników wyjazdu – obiady i kolacje, zapewnienie opieki pilota przez cały wyjazd studyjny, zapewnienie ubezpieczenia dla wszystkich uczestników wyjazdu (m.in. koszty leczenia i transportu, koszty następstw nieszczęśliwych wypadków), przygotowanie programu wyjazdu studyjnego wraz z umówieniem spotkań oraz z pokryciem niezbędnych kosztów ich realizacji. Zgodnie z zapisem SOPZ rozdział przedmiot zamówienia nie obejmuje noclegów ze śniadaniami dla wszystkich uczestników wyjazdu oraz biletów wstępu do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Nocleg zaplanowany jest w obiekcie Dwór Kombornia - Folwark, Kombornia 1, 38-420 Kombornia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) stanowi załącznik nr 1D do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik nr 1 do umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego – wzorze umowy i stanowią załącznik nr 1C do swz (zwane są dalej wzorem umowy). 4. Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 5.Przedmiot zamówienia jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach schematu II: Wsparcie operacji realizowanych w ramach KSOW+ PS WPR 2023-2027 – Pomoc Techniczna w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 - II Schemat. 6. Oznaczenie wg CPV: 63500000-4 Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 65 360 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator: POW-VI.272.1.6.2026
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi organizacji trzydniowego wyjazdu studyjnego dla producentów produktów regionalnych i tradycyjnych z woj. małopolskiego do woj. podkarpackiego. W ramach zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia podczas wyjazdu studyjnego transportu autokarem klasy lux z klimatyzacją i WC dla wszystkich uczestników wyjazdu wraz z bagażem do 20 kg/os, autokar dostępny na miejscu, zapewnienie wyżywienia dla wszystkich uczestników wyjazdu – obiady i kolacje, zapewnienie opieki pilota przez cały wyjazd studyjny, zapewnienie ubezpieczenia dla wszystkich uczestników wyjazdu (m.in. koszty leczenia i transportu, koszty następstw nieszczęśliwych wypadków), przygotowanie programu wyjazdu studyjnego wraz z umówieniem spotkań oraz z pokryciem niezbędnych kosztów ich realizacji. Zgodnie z zapisem SOPZ rozdział przedmiot zamówienia nie obejmuje noclegów ze śniadaniami dla wszystkich uczestników wyjazdu oraz biletów wstępu do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Nocleg zaplanowany jest w obiekcie Dwór Kombornia - Folwark, Kombornia 1, 38-420 Kombornia. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) stanowi załącznik nr 1D do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik nr 1 do umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3.Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego – wzorze umowy i stanowią załącznik nr 1C do swz (zwane są dalej wzorem umowy). 4.Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 5.Przedmiot zamówienia jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach schematu II: Wsparcie operacji realizowanych w ramach KSOW+ PS WPR 2023-2027 – Pomoc Techniczna w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 - II Schemat. 6.Oznaczenie wg CPV: 63500000-4 Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej. Okres ważności oferty: 90 dni Termin związania ofertą określony datą: 13.12.2026 r.
Pokaż więcej
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Miejsce realizacji to województwo podkarpackie: powiat krośnieński, powiat strzyżowski.
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Krośnieński 🏙️
Czas trwania: 5 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Dodatkowy merytoryczny punkt programu poza minimum wskazane przez Zamawiającego w SOPZ
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Termin na poinformowanie przez Zamawiającego o ostatecznej liczbie uczestników biorących udział w wyjeździe
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Miejsce realizacji to województwo podkarpackie: powiat krośnieński, powiat strzyżowski

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
1. Zamówienie publiczne udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793). zwaną dalej ustawą. Zamawiający zgodnie z art. 139 i nast. ustawy najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. W przypadku niniejszego postępowania Zamawiający odstąpił od podziału na części ponieważ uznał, że nie zachodzi potrzeba udzielania niniejszego zamówienia w częściach. Podział zamówienia powodowałby nadmierne koszty wykonania zamówienia lub też wymagał nadmiernego jednoczesnego zaangażowania zasobów ludzkich do skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby zagrozić właściwemu jego wykonaniu. Ponadto, niniejsze postępowanie jest jedną z części zamówienia, gdyż Zamawiający dokonał podziału zamówienia na części i przeprowadza na poszczególne części odrębne postępowania. Klauzule informacyjne z art. 13 i 14 RODO ujęte są w załącznikach nr 1A i nr 1B do swz. Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę wraz z ofertą oświadczenia o wypełnieniu obowiązków informacyjnych, przewidzianych w art. 13 oraz jeśli dotyczy art. 14 RODO – oświadczenie jest ujęte w Formularzu oferty. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami oraz forma składania dokumentów są określone w swz.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-15 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-15 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
1. Otwarcie ofert następuje przez Platformę e-Zamówienia. 2. Termin, do którego oferta musi pozostać ważna - termin związania ofertą upływa 13.12.2026 r.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-15 10:30:00 📅
Informacje dodatkowe:
1. Otwarcie ofert następuje przez Platformę e-Zamówienia. 2. Termin, do którego oferta musi pozostać ważna - termin związania ofertą upływa 13.12.2026 r.
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Procedura
Właściwe prawo transgraniczne: Wymienione w pkt. 2.1.4 niniejszego ogłoszenia
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 11
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa ochrony środowiska
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Wprowadzenie w błąd, zatajenie informacji, niemożność przedstawienia wymaganych dokumentów lub uzyskanie poufnych informacji na temat przedmiotowego postępowania
Opis przesłanek wykluczenia: Wymienione w pkt. 2.1.4 niniejszego ogłoszenia

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Województwo Małopolskie
Krajowy numer rejestracyjny: 351554287
Adres pocztowy: ul. Basztowa 22
Kod pocztowy: 31-156
Miasto pocztowe: Kraków
Region: Miasto Kraków 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Zespół Zamówień Publicznych
E-mail: przetargi@umwm.malopolska.pl 📧
Telefon: +48 122990676 📞
URL: https://bip.malopolska.pl/umwm/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://bip.malopolska.pl/umwm/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-8ac949db-3283-4998-897d-539bf5d07028 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-8ac949db-3283-4998-897d-539bf5d07028 🌏
Identyfikator funduszy UE: 2023PL06AFSP001
Więcej informacji na temat funduszy UE:
Przedmiot zamówienia jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach schematu II: Wsparcie operacji realizowanych w ramach KSOW+ PS WPR 2023-2027 – Pomoc Techniczna w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 - II Schemat.
Pokaż więcej
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 2) lit a) i lit. b), pkt 3), pkt 8) i pkt 10) ustawy, 2) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, 3) nie podlega zakazowi udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych na podstawie artykułu 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.07.2014, str. 1, z późn. zm.). Z uwagi na wartość zamówienia Zamawiający odstępuje od przesłanki wykluczania wykonawcy z postępowania, o której mowa w art. 108 ust. 2 ustawy, ponieważ nie ma ona zastosowania w niniejszym postępowaniu. 4) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: warunek udziału w postępowaniu zostanie uznany za spełniony, gdy wykonawca wykaże, że jest podmiotem uprawnionym do organizowania imprez turystycznych, tzn. że jest wpisany do rejestru organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych, o którym mowa w ustawie z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 925); b) zdolności technicznej lub zawodowej: warunek udziału w postępowaniu zostanie uznany za spełniony, gdy Wykonawca wykaże się doświadczeniem w wykonaniu (lub w wykonywaniu – w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych) w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie usługi odpowiadające swoim rodzajem i wartością usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia. Za usługę odpowiadającą rodzajem i wartością usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia, uważa się usługę polegającą na organizacji wyjazdu grupy co najmniej 25 osób w szczególności: targi i/lub konferencje i/lub wizyty studyjne i/lub warsztaty, obejmującej co najmniej: transport i wyżywienie, o wartości usługi minimum 20 000 zł brutto. Przez „usługę” Zamawiający rozumie jedną umowę. Okresy wyrażone w latach lub miesiącach, o których mowa powyżej, liczy się wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert w postępowaniu. 2. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy. 3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa powyżej w ust. 1 pkt. 4) lit. a) jest spełniony jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 4. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej, o którym mowa powyżej w ust. 1 pkt. 4) lit. b) dotyczącego doświadczenia, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 5. W przypadku, o którym mowa w ust. 3 i 4 , wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2A do swz). 6. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (do oferty należy załączyć odpowiednie pełnomocnictwo) chyba, że w przypadku spółki cywilnej, z umowy tej spółki wynika sposób jej reprezentowania (do stwierdzenia czego niezbędne jest załączenie do oferty umowy spółki cywilnej). Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym, jako pełnomocnik pozostałych. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkie podmioty występujące wspólnie. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. cd w swz
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy przysługują środki ochrony prawnej. 2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3. Przepisy dotyczące środków ochrony prawnej są określone w dziale IX ustawy. 4. Odwołanie przysługuje na niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy oraz zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy. 5. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-17Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 157-567737 (2026-08-13)