Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego w podziale na części:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznik nr 10 do SWZ, a warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego w podziale na części: część 1 - dla Oddziału ZUS w Zielonej Górze, w relacji: Zielona Góra, ul. Wyspiańskiego 15B - Zielona Góra, ul. Kupiecka 65; część 2 - dla I Oddziału ZUS w Łodzi, w relacji: Łódź, ul. Zamenhofa 2 – Łódź, ul. Brzezińska 5/15; część 3 - dla Oddziału ZUS Bydgoszczy, w relacjach: Bydgoszcz, ul. Św. Trójcy 33 – Bydgoszcz, ul. Konopnickiej 18A, Bydgoszcz, ul. Św. Trójcy 33 – Bydgoszcz, ul. Ch. Andersena 6; część 4 - dla Oddziału ZUS w Kielcach, w relacji: Kielce, ul. Piotrkowska 27 – Kielce, ul. Kolberga 2A; część 5 –dla Oddziału ZUS w Płocku, w relacji: Płock, Al. Jachowicza 1- Płock, Al. Piłsudskiego 2b; część 6 - dla I Oddziału ZUS w Poznaniu, w relacji: Poznań, ul. Dąbrowskiego 12 – Poznań, ul. Węglowa 1/3; część 7 - dla Oddziału ZUS w Rybniku, w relacji: Rybnik, ul. Reymonta 2 – Rybnik, ul. Jankowicka 13; część 8 - dla Oddziału ZUS w Toruniu, w relacji: Włocławek, Plac Wolności 18/19 – Włocławek, ul. Płocka 167; część 9 - dla Oddziału ZUS w Gorzowie Wlkp., w relacji: Sulęcin, ul. Witosa 21 – Sulęcin, ul. Lipowa 16B.

Termin

Deadline 2026-10-07

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-28 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego w podziale na części:
Numer referencyjny: 580000.271.5.2026-ZAP
Krótki opis:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznik nr 10 do SWZ, a warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego w podziale na części: część 1 - dla Oddziału ZUS w Zielonej Górze, w relacji: Zielona Góra, ul. Wyspiańskiego 15B - Zielona Góra, ul. Kupiecka 65; część 2 - dla I Oddziału ZUS w Łodzi, w relacji: Łódź, ul. Zamenhofa 2 – Łódź, ul. Brzezińska 5/15; część 3 - dla Oddziału ZUS Bydgoszczy, w relacjach: Bydgoszcz, ul. Św. Trójcy 33 – Bydgoszcz, ul. Konopnickiej 18A, Bydgoszcz, ul. Św. Trójcy 33 – Bydgoszcz, ul. Ch. Andersena 6; część 4 - dla Oddziału ZUS w Kielcach, w relacji: Kielce, ul. Piotrkowska 27 – Kielce, ul. Kolberga 2A; część 5 –dla Oddziału ZUS w Płocku, w relacji: Płock, Al. Jachowicza 1- Płock, Al. Piłsudskiego 2b; część 6 - dla I Oddziału ZUS w Poznaniu, w relacji: Poznań, ul. Dąbrowskiego 12 – Poznań, ul. Węglowa 1/3; część 7 - dla Oddziału ZUS w Rybniku, w relacji: Rybnik, ul. Reymonta 2 – Rybnik, ul. Jankowicka 13; część 8 - dla Oddziału ZUS w Toruniu, w relacji: Włocławek, Plac Wolności 18/19 – Włocławek, ul. Płocka 167; część 9 - dla Oddziału ZUS w Gorzowie Wlkp., w relacji: Sulęcin, ul. Witosa 21 – Sulęcin, ul. Lipowa 16B.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi telekomunikacyjne, z wyjątkiem usług telefonicznych i przesyłu danych 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 1232026.83 PLN 💰
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 9
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 9

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 1
Tytuł: część 1 - Zielona Góra
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego dla Oddziału ZUS w Zielonej Górze, w relacji: Zielona Góra, ul. Wyspiańskiego 15B - Zielona Góra, ul. Kupiecka 65. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznik nr 10 do SWZ, a warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ. Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest wnieść wadium dla części 1 zamówienia – 820,00 zł (słownie: osiemset dwadzieścia złotych 00/100 groszy).Termin i sposób wniesienia wadium został określony w SWZ.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Zamówienie będzie realizowane zgodnie z zapisami dokumentacji postępowania.
Miejscowość: Zielona Góra
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Zielonogórski 🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 2
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. Dopuszcza się opcjonalnie w ramach realizacji przedmiotu zamówienia dwukrotne wydłużenie okresu realizacji umowy o 12 miesięcy każdorazowo. Prawo opcji daje możliwość zapewnienia Zamawiającemu realizacji samej usługi dzierżawy łączy światłowodowych przez maksymalny okres 60 miesięcy. Warunki realizacji zastosowania prawa opcji zawarte zostały w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ.
Pokaż więcej
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 2
Tytuł: część 2 - Łódź
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego dla I Oddziału ZUS w Łodzi w relacji Łódź,: ul. Zamenhofa 2 – Łódź, ul. Brzezińska 5/15, Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznik nr 10 do SWZ, a warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ. Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest wnieść wadium dla części 2 zamówienia – 930,00 zł (słownie: dziewięćset trzydzieści złotych 00/100 groszy). Termin i sposób wniesienia wadium został określony w SWZ.
Pokaż więcej
Miejscowość: Łódź
Miejsce wykonania: Miasto Łódź 🏙️
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 3
Tytuł: część 3 - Bydgoszcz
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego dla Oddziału ZUS w Bydgoszczy, w relacjach: Bydgoszcz ul. Św. Trójcy 33 – ul. Konopnickiej 18A oraz Bydgoszcz ul. Św. Trójcy 33 – ul. Ch. Andersena 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznik nr 10 do SWZ, a warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ. Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest wnieść wadium dla części 3 zamówienia – 3 190,00 zł (słownie: trzy tysiące sto dziewięćdziesiąt złotych 00/100 groszy). Termin i sposób wniesienia wadium został określony w SWZ.
Pokaż więcej
Miejscowość: Bydgoszcz
Miejsce wykonania: Bydgosko-toruński 🏙️
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 4
Tytuł: część 4 - Kielce
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego dla Oddziału ZUS w Kielcach w relacji: Kielce, ul. Piotrkowska 27 – ul. Kolberga 2A, Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznik nr 10 do SWZ, a warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ. Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest wnieść wadium dla części 4 zamówienia – 1 560,00 zł (słownie: jeden tysiąc pięćset sześćdziesiąt złotych 00/100 groszy). Termin i sposób wniesienia wadium został określony w SWZ.
Pokaż więcej
Miejscowość: Kielce
Miejsce wykonania: Kielecki 🏙️
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004

5️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 5
Tytuł: część 5 - Płock
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego dla Oddziału ZUS w Płocku w relacji: Płock, Al. Jachowicza 1 - Płock, Al. Piłsudskiego 2b. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznik nr 10 do SWZ, a warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ. Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest wnieść wadium dla części 5 zamówienia – 1 040,00 zł (słownie: jeden tysiąc czterdzieści złotych 00/100 groszy). Termin i sposób wniesienia wadium został określony w SWZ.
Pokaż więcej
Miejscowość: Płock
Miejsce wykonania: Płocki 🏙️
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005

6️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 6
Tytuł: część 6 - Poznań
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego dla I Oddziału ZUS w Poznaniu w relacji: Poznań, ul. Dąbrowskiego 12 – ul. Węglowa 1/3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznik nr 10 do SWZ, a warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ. Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest wnieść wadium dla części 6 zamówienia – 1 450,00 zł (słownie: jeden tysiąc czterysta pięćdziesiąt złotych 00/100 groszy). Termin i sposób wniesienia wadium został określony w SWZ.
Pokaż więcej
Miejscowość: Poznań
Miejsce wykonania: Miasto Poznań 🏙️
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0006

7️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 7
Tytuł: część 7 - Rybnik
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego dla Oddziału ZUS w Rybniku w relacji: Rybnik ul. Reymonta 2 – ul. Jankowicka 13. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznik nr 10 do SWZ, a warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ. Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest wnieść wadium dla części 7 zamówienia – 410,00 zł (słownie: czterysta dziesięć złotych 00/100 groszy). Termin i sposób wniesienia wadium został określony w SWZ.
Pokaż więcej
Miejscowość: Rybnik
Miejsce wykonania: Rybnicki 🏙️
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0007

8️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 8
Tytuł: część 8 - Toruń
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego dla Oddziału ZUS w Toruniu w relacji: Włocławek, Plac Wolności 18/19 – ul. Płocka 167, Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznik nr 10 do SWZ, a warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ. Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest wnieść wadium dla części 8 zamówienia – 1 880,00 zł (słownie: jeden tysiąc osiemset osiemdziesiąt złotych 00/100 groszy). Termin i sposób wniesienia wadium został określony w SWZ.
Pokaż więcej
Miejscowość: Włocławek
Miejsce wykonania: Włocławski 🏙️
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0008

9️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 9
Tytuł: część 9 - Gorzów Wlkp.
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego dla Oddziału ZUS w Gorzowie Wlkp. w relacji: Sulęcin, ul. Witosa 21 – Sulęcin, ul. Lipowa 16B Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załącznik nr 10 do SWZ, a warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ. Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest wnieść wadium dla części 9 zamówienia – 1 670,00 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset siedemdziesiąt złotych 00/100 groszy).Termin i sposób wniesienia wadium został określony w SWZ.
Pokaż więcej
Miejscowość: Sulęcin
Miejsce wykonania: Gorzowski 🏙️
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0009
Opis
Miejsce wykonania: Opolski 🏙️
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
usługa świadczona w miejscu wskazanym dla danej części zamówienia zgodnie z zapisami dokumentacji postępowania
Adres pocztowy: ul. Firmowa 1
Kod pocztowy: 45-594
Miejscowość: Opole

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-07 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-07 10:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-10-07 10:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Odpowiednie kwalifikacje edukacyjne i zawodowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Dotyczy wszystkich części zamówienia: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał należycie lub wykonuje należycie i nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 kolejnych miesięcy w ramach jednego zamówienia usługę dzierżawy łącza kablowego pomiędzy co najmniej 2 budynkami. Uwagi dla wszystkich części zamówienia: UWAGA nr 1: W przypadku, gdy Wykonawca będzie posługiwać się doświadczeniem nabytym na podstawie usług świadczonych w ramach konsorcjum, wówczas Wykonawca może powoływać się na realizację takiej usługi, jeżeli faktycznie i konkretnie uczestniczył w jej realizacji. UWAGA nr 2: W odniesieniu do warunków dotyczących doświadczenia, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy zrealizowali usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. UWAGA nr 3: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek udziału w postępowaniu zostanie uznany za spełniony, jeżeli warunek spełni w całości co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. UWAGA nr 4: W przypadku, gdy Wykonawca celem potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu polega na zdolnościach innych podmiotów, warunek w całości musi spełniać minimum jeden z tych podmiotów. UWAGA nr 5: Zamawiający dopuszcza wskazanie tej samej usługi na spełnienie warunku udziału w postępowaniu w różnych częściach zamówienia, na które Wykonawca składa ofertę. Na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postepowaniu Wykonawca składa wykaz wykonanych usług, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem dat wykonania/wykonywania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie; Dowodami potwierdzającymi czy usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie są: referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert.
Pokaż więcej
Wymagane depozyty i gwarancje:
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą) w każdej części zamówienia najpóźniej przed zawarciem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 3 % wartości brutto ceny ofertowej / maksymalnego zobowiązania wynikającego z umowy.
Pokaż więcej
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 15
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Opis przesłanek wykluczenia:
art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia Wykonawca składa odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Pokaż więcej
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia Wykonawca składa informację z Krajowego Rejestru Karnego dotyczącą orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
Pokaż więcej
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h i pkt 2 ustawy Pzp. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia Wykonawca składa informację z Krajowego Rejestru Karnego dotyczącą orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem
Pokaż więcej
art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia Wykonawca składa zaświadczenie
albo inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności.
właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności.
1. art.108 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Pzp. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia Wykonawca składa informację z Krajowego Rejestru Karnego dotyczącą orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego ( t. j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514 ) oraz na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014,str. 1) dodanego Rozporządzeniem Rady (UE) nr 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE, nr L 1495, z dnia 23.10.2025 r., str. 1). 3. Na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia Wykonawca składa oświadczenie sporządzone zgodnie z postanowieniami SWZ. Na podstawie art. 139 ust. 2 ustawy Pzp Wykonawca nie składa JEDZ na etapie składania ofert. Wykonawca złoży JEDZ na podstawie wezwania Zamawiającego.
Pokaż więcej
art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Wykonawca składa oświadczenie o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę/ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, sporządzonego zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SWZ.
Pokaż więcej
art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia Wykonawca składa Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Krajowy numer rejestracyjny: 521-30-17-228
Departament: Centrum Informatyki w Opolu
Adres pocztowy: ul. Firmowa 1
Kod pocztowy: 45-594
Miasto pocztowe: Opole
Region: Opolski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia.ci@zus.pl 📧
Telefon: +48 774511350 📞
URL: https://www.zus.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://zus.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://zus.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://zus.ezamawiajacy.pl/pn/zus/demand/300803/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://zus.ezamawiajacy.pl/pn/zus/demand/300803/notice/public/details 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a 02-676 Warszawa
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 40 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wnosi się w terminie: 1. 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, albo w terminie 15 dni – jeżeli informacja została przekazana w inny sposób. 2. 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej – wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec dokumentów zamówienia. 3.10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia – wobec czynności innych niż określone w pkt 1 i 2.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 167-599280 (2026-08-28)