Przeprowadzenie terenowego badania ankietowego: Realizacja badania nt. zdrowia i czynników ryzyka dla osób w wieku 18 lat i więcej
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH - Państwowy Instytut Badawczy (NIZP PZH-PIB)
1. Przedmiot i zakres zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie ogólnopolskiego, ilościowego, terenowego badania ankietowego dotyczącego zdrowia i czynników ryzyka wśród dorosłych mieszkańców Polski, z wykorzystaniem kwestionariusza przygotowanego przez Zamawiającego. Zakres tematyczny badania obejmuje w szczególności: ogólny stan zdrowia, samoocenę, występowanie chorób przewlekłych i dolegliwości bólowych, kondycję psychiczną oraz jakość snu, wypadki i urazy, styl życia i czynniki ryzyka: używanie tradycyjnych wyrobów tytoniowych oraz ich zamienników (w tym e-papierosów/podgrzewaczy), aktywność fizyczną, spożywanie alkoholu i substancji psychoaktywnych, pomiary antropometryczne (BMI, masa ciała, wzrost) oraz zwyczaje żywieniowe, warunki środowiskowe i czynniki szkodliwe w miejscu pracy, korzystanie ze świadczeń opieki zdrowotnej (publicznej w ramach NFZ oraz prywatnej), dostępność do POZ i lekarzy specjalistów, bariery, opóźnienia i rezygnacje z leczenia, profilaktykę zdrowotną, szczepienia ochronne oraz postawy wobec szczepień, dobrostan, wsparcie społeczne, poczucie wykluczenia oraz sytuację ekonomiczno-demograficzną. Narzędzie badawcze stanowi kwestionariusz składający się głównie z pytań zamkniętych (jednokrotnego/wielokrotnego wyboru) oraz opcjonalnie 1–2 pytań otwartych. Szacowany średni czas trwania jednego wywiadu wynosi ok. 35 minut. 2. Metodologia i dobór próby Technika badawcza: bezpośrednie wywiady kwestionariuszowe wspomagane komputerowo (CAPI – Computer-Assisted Personal Interviewing). Populacja badana: mieszkańcy Polski w wieku 18 lat i więcej, zamieszkujący w indywidualnych gospodarstwach domowych, posługujący się językiem polskim. Wielkość próby: N = 3 000 respondentów. Struktura próby: reprezentatywna ogólnopolska próba losowo-kwotowa w podziale na płeć (1 500 kobiet, 1 500 mężczyzn) i grupy wieku: 18–39 lat (800 os.), 40–59 lat (800 os.), 60–74 lata (800 os.), 75–84 lata (400 os.) oraz 85+ lat (200 os.). Operat i schemat losowania: baza adresowa GUS; losowanie punktów startowych reprezentatywnych dla województw i klas wielkości miejscowości (wieś aglomeracyjna, wieś pozaaglomeracyjna, miasto do 50 tys., 50–200 tys., 200 tys.+); realizacja wywiadów metodą random route (wiązki po 5–7 wywiadów). Reprezentatywność: Wykonawca zobowiązany jest zapewnić reprezentatywność próby pod względem wieku, płci, wykształcenia oraz miejsca zamieszkania (województwo i klasa miejscowości). 3. Główne obowiązki Wykonawcy i produkty końcowe Etap przygotowawczy: wniesienie ewentualnych uwag do kwestionariusza (1 dzień roboczy), przedłożenie szczegółowego harmonogramu badania (do 3 dni roboczych), zaprogramowanie elektronicznej wersji testowej kwestionariusza CAPI (do 5 dni roboczych) oraz przeprowadzenie szkolenia dla ankieterów z udziałem Zamawiającego. Etap realizacji terenowej: realizacja wywiadów CAPI wraz z przekazywaniem raportów z postępu prac co 10 dni roboczych (struktura demo-geo, statystyki czasu trwania wywiadów). Produkty końcowe: raport podsumowujący realizację pełnego badania, zestawienie wyników w formie tabelarycznej, zbiór danych w formatach CSV oraz SPSS z przypisanym identyfikatorem TERC (rejestr TERYT) dla każdego respondenta. 4. Termin wykonania zamówieniaTermin wskazany w ofercie Wykonawcy – nie dłuższy niż 55 dni roboczych od dnia zawarcia umowy i nie późniejszy niż 15 grudnia 2026 r. (termin obejmuje wszystkie fazy realizacji, w tym procedury weryfikacji i odbioru raportów).
TerminDeadline 2026-09-14
Kto? Co? Gdzie?| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-14 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Przeprowadzenie terenowego badania ankietowego: Realizacja badania nt. zdrowia i czynników ryzyka dla osób w wieku 18 lat i więcej
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi w zakresie ankiet 📦
Inne ograniczenia dotyczące miejsca realizacji: W dowolnym miejscu w danym państwie
Opis
Opis zamówienia:
Kraj: Polska 🇵🇱
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-07 📅
Data końcowa: 2026-12-15 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: Brak opcji
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 50
Kryterium jakości (nazwa): Termin realizacji zamówienia (T)
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Sposób doboru próby i realizacji badania terenowego (S) = 30%
Kryterium jakości (waga): 30
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-14 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-14 11:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-11-27
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 75 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-14 11:15:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-11-27
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH - Państwowy Instytut Badawczy (NIZP PZH-PIB)
Krajowy numer rejestracyjny:
5250008732
Adres pocztowy: ul. Chocimska 24
Kod pocztowy: 00-791
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: tsaganowski@pzh.gov.pl 📧
Telefon: +48225421478 📞
URL: https://www.pzh.gov.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/pzh 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/pzh 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/pzh 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/pzh 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 158-572153 (2026-08-14)