REMONT TRAMWAJU TECHNICZNEGO TYPU KONSTAL 4N (TZW. ODŚNIEŻARKA TOROWA)
Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o.
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na remoncie jednego tramwaju technicznego typu Konstal 4N (tzw. odśnieżarka torowa). 2. zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Wymagania ogólne: a) wzmocnienie wybranych elementów konstrukcji nośnej tramwaju; b) dostosowanie wózków tramwaju oraz zawieszenia do zmienionej masy (charakterystyki tramwaju) do nowych parametrów eksploatacyjnych; c) naprawę poszycia zewnętrznego łącznie z poszyciem dachu; d) zabudowę nowych czół tramwaju wg tramwaju typu N8C (pojazd dwukierunkowy); e) zabudowę stanowisk sterowniczych tramwaju (dwa stanowiska); f) wymianę silników trakcyjnych tramwaju na silniki asynchroniczne; g) montaż zespolonego falownika trakcyjnego; h) montaż przetwornicy statycznej; i) wykonanie nowych osi zestawów kołowych; j) montaż nowych lub regenerowanych przekładni tramwaju, z wykorzystaniem przekładni z tramwaju typu N8C; k) montaż nowych obręczy kół tramwajowych; l) wykonanie nowej instalacji elektrycznej niskiego i wysokiego napięcia; m) regenerację lub wymianę odbieraka prądu; n) montaż nowoczesnych układów zabezpieczeń i systemów bezpieczeństwa; o) optymalizację parametrów eksploatacyjnych; p) wymianę sprzęgów wagonowych; q) wymianę oświetlenia tramwaju w technologii LED, na zewnątrz i wewnątrz; r) montaż urządzeń i instalacji obsługującej hydrauliczne urządzenia czyszczące (szczotki torowe).
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-09-02. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-08-17.
Kto? Co?- • Usługi w zakresie napraw i konserwacji oraz podobne usługi dotyczące kolei i innego sprzętu › Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Pomorskie › Gdański
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-17 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-28 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: REMONT TRAMWAJU TECHNICZNEGO TYPU KONSTAL 4N (TZW. ODŚNIEŻARKA TOROWA)
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego 📦
Opis
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Gdański 🏙️
Czas trwania: 157 dni
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Miejscowość: Gdańsk
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Procedura przyspieszona
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-02 09:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Warunki realizacji zamówienia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
2040000711
Adres pocztowy: ul. Jaśkowa Dolina 2
Kod pocztowy: 80-252
Miasto pocztowe: Gdańsk
Region: Gdański 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Anna Otawa - Tarakan
E-mail: przetargi@gait.pl 📧
Telefon: +48 693898116 📞
URL: https://gait.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/gait 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/gait 🌏
Główna działalność
Usługi miejskiego transportu kolejowego / kolei lekkiej bądź metra, transportu tramwajowego, trolejbusowego lub autobusowego
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/gait 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/gait 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17 a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
Fax: +48 22 458 78 00 📠
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-07 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-07 10:00:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-07 10:00:00 📅
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-31Z 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 570241-2026
Źródło: OJS 2026/S 167-597547 (2026-08-28)
- Usługi naprawcze i konserwacyjne (>20 nowe zamówienia)