Samochody osobowe elektryczne (kombi lub SUV)

Skarb Państwa PGL LP Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Lasów Państwowych w Olsztynie

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 szt. elektrycznych samochodów osobowych o nadwoziu typu kombi lub SUV. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Rozdziale IV SWZ.

Termin

Deadline 2026-10-08

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-09-02 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Samochody osobowe elektryczne (kombi lub SUV)
Numer referencyjny: HP.270.27.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 szt. elektrycznych samochodów osobowych o nadwoziu typu kombi lub SUV. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Rozdziale IV SWZ.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Samochody osobowe 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: HP.270.27.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 szt. elektrycznych samochodów osobowych o nadwoziu typu kombi lub SUV. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Rozdziale IV SWZ. 3. Zamawiający wymaga, aby oferowane pojazdy elektryczne były fabrycznie nowe, a ich krajem pochodzenia było państwo członkowskie Unii Europejskiej (UE), Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub państwo będące sygnatariuszem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) bądź innej dwustronnej umowy o wolnym handlu z UE obejmującej rynek zamówień publicznych. 4. Zamawiający nie dopuszcza zaoferowania pojazdów, których krajem pochodzenia – w rozumieniu art. 60 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 ustanawiającego Unijny Kodeks Celny - są państwa trzecie, niebędące sygnatariuszami Porozumienia GPA ani innych analogicznych umów międzynarodowych zapewniających wzajemność dostępu do rynku zamówień publicznych w UE, niezależnie od lokalizacji fabryki, w której pojazd został fizycznie zmontowany. Oferta obejmująca pojazdy, których krajem pochodzenia są państwa trzecie, niebędące sygnatariuszami Porozumienia GPA ani innych analogicznych umów międzynarodowych zapewniających wzajemność dostępu do rynku będzie podlegała odrzuceniu jako niezgodna z warunkami zamówienia. 5. Zakaz, o którym mowa w ust. 4, ma charakter przedmiotowy i obowiązuje niezależnie od statusu prawnego i siedziby Wykonawcy składającego ofertę.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
1. Przedmiotowe środki dowodowe składane w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym w SWZ, których Zamawiający żąda wraz ofertą zostały szczegółowo opisane w Rozdziale V SWZ. 2. W celu wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu Wykonawca musi wykazać, że należycie wykonał zamówienia na 3 dostawy samochodów w okresie ostatnich 3 lat (okres wyrażony w latach liczy się od dnia w którym upływa termin składania ofert) przed upływem terminu składnia ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, o wartości co najmniej 200 000,00 zł brutto każda (Rozdział VIII ust. 4 SWZ).
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Pojazdy elektryczne 📦
Kod pocztowy: 10-307
Miejscowość: Olsztyn
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Olsztyński 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
1) Zamówienie obejmuje prawo opcji. 2) Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 100% wartości umowy brutto. 3) Skorzystanie z Opcji może nastąpić wyłącznie w okresie obowiązywania umowy. 4) Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa Opcji w przypadku, gdy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy i zakup dodatkowej ilości produktu będzie leżał w interesie Zamawiającego oraz wynikał z jego bieżących potrzeb Podstawą określenia wartości dostaw towarów zleconych w ramach Opcji będą ceny jednostkowe towarów określone są w ofercie 5) Zlecanie dostaw będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących Przedmiotem Umowy.
Pokaż więcej
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): 40 - parametry techniczne
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-08 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-08 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-f52ae8a0-1b9c-4a66-bbfd-779c9359e5a6
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-10-08 10:00:00 📅
Miejsce: Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Podstawa prawna CVD w celu ustalenia, która kategoria procedury udzielania zamówień ma zastosowanie: Zakup, dzierżawa lub wynajem pojazdów
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Zamówienie wchodzi w zakres dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/33/WE (dyrektywa w sprawie czystych ekologicznie pojazdów – CVD)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Wykonawca przystępujący do niniejszego postępowania jest zobowiązany przed upływem terminu składania ofert – wnieść wadium w wysokości: 18 000,00 zł słownie: osiemnaście tysięcy złotych i 00/100 Wadium może być wnoszone wyłącznie w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) gwarancjach bankowych lub ubezpieczeniowych, 3) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r., poz. 299 ze zm.). Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego BNP Paribas Bank Polska S.A. 77 1600 1462 1016 7920 7000 0005 z dopiskiem: Wadium do postępowania pn: „Samochody osobowe elektryczne (kombi lub SUV)" HP.270.27.2026 W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia, wraz z ofertą. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi spełniać co najmniej poniższe wymagania: 1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w Pzp; 2) kwotę gwarancji/poręczenia; 3) z treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; 4) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 PZP; 5) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); 6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest Zamawiający: g) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 Pzp), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum). Wszystkie dokumenty, potwierdzające wniesienie wadium muszą zawierać znak i/lub nazwę postępowania, którego dotyczą oraz prawidłową nazwę zamawiającego. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 Pzp.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Skarb Państwa PGL LP Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Lasów Państwowych w Olsztynie
Krajowy numer rejestracyjny: 7390207177
Adres pocztowy: ul. Marii Zientary-Malewskiej 51/53
Kod pocztowy: 10-307
Miasto pocztowe: Olsztyn
Region: Olsztyński 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zpuh@olsztyn.lasy.gov.pl 📧
Telefon: +48895260137 📞
URL: www.zpuh.olsztyn.lasy.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Sprawy gospodarcze i finansowe
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-f52ae8a0-1b9c-4a66-bbfd-779c9359e5a6 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-f52ae8a0-1b9c-4a66-bbfd-779c9359e5a6 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587840 📞
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wnosi się w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a).
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 170-606312 (2026-09-02)