Sprzątanie pomieszczeń budynków będących w dyspozycji Sądu Okręgowego w Krakowie (SO w Krakowie + krakowskie Sądy Rejonowe)
Sąd Okręgowy w Krakowie
Zadanie 1. Sprzątanie pomieszczeń biurowych i innych powierzchni wewnętrznych będących w dyspozycji Sądu Okręgowego w Krakowie(o łącznej powierzchni ok. 49 000 mkw) wraz z zapewnieniem środków czystości wyposażenia toalet ogólnodostępnych. Zadanie 2.Dwukrotne mycie okien i powierzchni szklanych w ilości ok. 14 500 mkw w następujących lokalizacjach :ul. Przy Rondzie 7, ul. Przy Rondzie 6, ul. T. Kościuszki 43, ul. Mogilska 97, ul. Fabryczna20A,os.Stalowe 16, Al. Pokoju 78 w Krakowie, plus dodatkowe dwa mycia wyłącznie powierzchni szklanej w ilości ok. 2 975 mkw w „pawilonie K” lokalizacja ul. Przy Rondzie 7, strona od wejścia pracowniczego.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-06-12. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-05-26.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
- • Gama Serwis Duo sp. z o. o.
- • Impel Facility Services Sp. z o. o.
- • Spółka Inwestycji Górniczych Sp. z o. o.
- • Usługi sprzątania/czyszczenia miejsc noclegowych, budynków i okien › Usługi czyszczenia okien
- • Usługi sprzątania/czyszczenia miejsc noclegowych, budynków i okien › Usługi sprzątania budynków
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Małopolskie › Krakowski
- • Małopolskie › Miasto Kraków
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-05-26 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-05-28 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-06-01 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-19 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
| 2026-08-19 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Sprzątanie pomieszczeń budynków będących w dyspozycji Sądu Okręgowego w Krakowie (SO w Krakowie + krakowskie Sądy Rejonowe)
Numer referencyjny:
ZP.261.5.2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi sprzątania budynków 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 3 360 000 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
ZP.261.5.2026
Tytuł: Kraków
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Cel zamówienia strategicznego: Ograniczenie skutków środowiskowych
Zielone zamówienia - Kryteria: Krajowe kryteria zielonych zamówień publicznych
Adres pocztowy: ul. Przy Rondzie 7
Przy Rondzie
7
Kod pocztowy: 31-547
Miejscowość: Kraków
Adres pocztowy: ul. Przy Rondzie
6
ul. Kościuszki
43
Kod pocztowy: 30-114
Adres pocztowy: ul. Mogilska
97
Kod pocztowy: 31-545
Adres pocztowy: ul. Fabryczna
20A
Kod pocztowy: 31-553
Adres pocztowy: os. Stalowe
16
Kod pocztowy: 31-922
Adres pocztowy: al. Pokoju
78
Kod pocztowy: 31-564
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Kraków 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-08-01 📅
Data końcowa: 2027-07-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 70
Kryterium jakości (nazwa): Gwarant czystości i higieny dla spółki
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): system zarządzania środowiskowego
Kryterium jakości (waga): 5
Kryterium jakości (nazwa): system zarządzania jakością
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: informacje dostępne są na profilu nabywcy
Adres pocztowy: ul. T. Kościuszki
Procedura
Rodzaj procedury
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-06-12 10:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Termin występowania z wnioskiem o dodatkowe informacje: 2026-06-05 23:59:59 📅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje: zgodnie z zapisem SWZ
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Sąd Okręgowy w Krakowie
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 000322695
Adres pocztowy: ul. Przy Rondzie
7
Kod pocztowy: 31-547
Miasto pocztowe: Kraków
Region: Miasto Kraków 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Samodzielne Stanowisko ds. Zamówien Publicznych
E-mail: zamowienia.publiczne@krakow.so.gov.pl 📧
Telefon: 126195820 📞
URL: https://krakow.so.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://www.krakow.so.gov.pl/zamowienia-od-170-tysiecy-zl-profil-nabywcy,m,m1,167,308 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-9c38d09e-24b4-4373-8724-b15b4e527a19 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-9c38d09e-24b4-4373-8724-b15b4e527a19 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-9c38d09e-24b4-4373-8724-b15b4e527a19 🌏
Nazwa: platforma ezamowienia.gov.pl
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: www.uzp.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/skargi-wnioski-zapytania-do-urzedu/UZP 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Zgodnie z pkt XXII SWZ
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-05-28Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 101-366561 (2026-05-26)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 3 360 000 PLN 💰
Kryteria przyznawania nagród
Cena (waga): 80
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-06-15 10:00:00 📅
Warunki przetargu
Termin występowania z wnioskiem o dodatkowe informacje: 2026-06-08 23:59:59 📅
Instytucja zamawiająca
Komunikacja
Identyfikator poprzedniego ogłoszenia: 344323-2026
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Korekta nabywcy
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 366561-2026
Źródło: OJS 2026/S 102-368284 (2026-05-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Sprzątanie pomieszczeń budynków będących w dyspozycji Sądu Okręgowego w Krakowie (wyłącznie sądy funkcjonalne)
Krótki opis:
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
ZP.261.9.2026 cz. 1
Tytuł: Cz. 1 - Miechów
Wartość szacunkowa bez VAT: 200 000 PLN 💰
Opis zamówienia:
Promowany cel społeczny: Możliwości zatrudnienia osób długotrwale bezrobotnych, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji lub osób niepełnosprawnych
Adres pocztowy: pl. Kościuszki
3a
Kod pocztowy: 32-200
Miejscowość: Miechów
Adres pocztowy: os. Gen. Sikorskiego
15a
ul. Jana Pawła II
5
Kod pocztowy: 32-090
Miejscowość: Słomniki
Miejsce wykonania: Krakowski 🏙️
Kryteria przyznawania nagród
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium ekologiczne
Kryterium społeczne
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
ZP.261.9.2026 cz. 2
Tytuł: Cz. 2 - Sucha Beskidzka
Wartość szacunkowa bez VAT: 170 000 PLN 💰
Opis zamówienia:
11
Kod pocztowy: 34-200
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
ZP.261.9.2026 cz. 3
Tytuł: Cz. 3 - Myślenice
Wartość szacunkowa bez VAT: 230 000 PLN 💰
Opis zamówienia:
Adres pocztowy: ul. Piłsudskiego
Kod pocztowy: 32-400
Miejscowość: Myślenice
Adres pocztowy: ul. Słowackiego
21
ul. Rynek
22
Dobczyce
Kod pocztowy: 32-410
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
Opis
Adres pocztowy: os. Gen. W. Sikorskiego
22a
Miejscowość: Dobczyce
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-06-17 10:00:00 📅
Warunki przetargu
Termin występowania z wnioskiem o dodatkowe informacje: 2026-06-10 23:59:59 📅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje: zgodnie z zapisem pkt. XV SWZ
Instytucja zamawiająca
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-8eab6fde-31a6-4002-8630-fffa34453d2a 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-8eab6fde-31a6-4002-8630-fffa34453d2a 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-8eab6fde-31a6-4002-8630-fffa34453d2a 🌏
Źródło: OJS 2026/S 104-376804 (2026-06-01)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 600 000 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 681481.69 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najwyższa oferta): 344338.5 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najniższa oferta): 226963.04 💰
Opis
Wartość szacunkowa bez VAT: 200 000 PLN 💰
170 000 PLN 💰
230 000 PLN 💰
Udzielenie zamówienia
1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Numer umowy:
CON-0001
Data zawarcia umowy: 2026-07-27 📅
Tytuł: ZP.261.9.2026 cz. 1
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 4
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 4
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 4
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 344338.5 💰
Najniższa oferta: 226963.04 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 226963.04 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Miejsce na liście zwycięzców: 1
Identyfikator oferty:
Oferta nr 3
Lider uczestnika przetargu ✅
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0002
Informacje o przetargach
Zamówienie zostało udzielone grupie wykonawców ✅
Nazwa strony oferującej: Konsorcjum firm: Spółka Inwestycji Górniczych sp. z o. o., Gama Serwis Duo sp. z o. o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Spółka Inwestycji Górniczych sp. z o. o.
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 384769616
Kod pocztowy: 44-100
Miasto pocztowe: Gliwice
Region: Gliwicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Małe
Nazwa: Gama Serwis Duo sp. z o. o.
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 529908922
2️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 287833.28 💰
Najniższa oferta: 191625.83 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 191625.83 PLN 💰
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0003
3️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
Całkowita wartość umowy/działki: 262892.82 PLN 💰
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0004
Źródło: OJS 2026/S 160-575541 (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 3 360 000 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 4043600.92 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najwyższa oferta): 4672682.11 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najniższa oferta): 4043600.92 💰
Udzielenie zamówienia
Procedury odwoławcze
Liczba odwołujących się: 1
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Data zawarcia umowy: 2026-07-30 📅
Informacje o przetargach
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 1
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 4672682.11 💰
Najniższa oferta: 4043600.92 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 4043600.92 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Oferta nr 2
Informacje o podwykonawstwie
Opis: Część zadania 1 i zadania 2
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0001
Krótki opis części zamówienia, która zostanie zlecona podwykonawcom: Część zadania 1 i zadania 2
Zamówienie zostanie prawdopodobnie zlecone podwykonawcom ✅
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Impel Facility Services sp. z o. o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Impel Facility Services sp. z o. o.
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 276153155
Adres pocztowy: ul. A. Słonimskiego
1
Kod pocztowy: 50-304
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
E-mail: j.lecka@impel.pl 📧
Telefon: 510011594 📞
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże
Źródło: OJS 2026/S 160-576895 (2026-08-19)
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)