Sukcesywna dostawa ciekłego helu

Uniwersytet Warszawski

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa ciekłego helu o czystości 99,999% w ilości do 12.000 litrów. Zamówienia realizowane będą w dwóch trybach: dostawa w zbiornikach Wykonawcy o pojemności 250 l, dostawa w zbiornikach Wykonawcy o pojemności 500 l; Wykonawca może też w tym trybie dostarczyć hel w dwóch zbiornikach o pojemności 250 l.

Termin

Deadline 2026-09-16

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-31 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Sukcesywna dostawa ciekłego helu
Numer referencyjny: POUZ-361/256/2026/WF
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa ciekłego helu o czystości 99,999% w ilości do 12.000 litrów. Zamówienia realizowane będą w dwóch trybach: dostawa w zbiornikach Wykonawcy o pojemności 250 l, dostawa w zbiornikach Wykonawcy o pojemności 500 l; Wykonawca może też w tym trybie dostarczyć hel w dwóch zbiornikach o pojemności 250 l.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Hel 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: POUZ-361/256/2026/WF
Tytuł: Sukcesywne dostawy ciekłego helu
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa ciekłego helu o czystości 99,999% w ilości do 12.000 litrów
Adres pocztowy: Miejscem dostaw każdorazowej partii są jednostki znajdujące się na Kampusie Ochota UW: • Wydział Fizyki UW, ul. Pasteura 5, 02-093 Warszawa, • Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, ul. Żwirki i Wigury 101, 02-089 Warszawa, • Wydział Chemii UW, ul. Pasteura 1, 02-093 Warszawa.
Kod pocztowy: 02-093
Miejscowość: Warszawa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium kosztów (nazwa): Termin dostarczenia pojedynczej partii
Kryterium kosztów (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Zaistniała sytuacja jest wynikiem nieoczekiwanie dużego zużycia helu w bieżącym roku. Termin przeprowadzenia kolejnego postępowania został ustalony na podstawie ekstrapolacji typowego zużycia z lat wcześniejszych, które jest na stosunkowo stałym poziomie. Analiza wykorzystania dostarczanego ciekłego helu pokazuje, że nieprzewidzianie dużo helu zostało zużyte podczas prac wdrożeniowych nowej skraplarki, które okazały się zdecydowanie bardziej problematyczne niż zakładane. Efektywnie prace te stworzyły lukę zaopatrzeniową w ilości ok. 1000 l. Bieżąca umowa jest bliska wyczerpaniu, a żeby nie przerywać ciągłości badań wynikających z realizowanych grantów na Wydziale podjęto decyzję o skróceniu terminu składnia ofert.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-16 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-16 11:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Wydział Fizyki UW ul. Pasteura 5 02-093 Warszawa Pokój 0.18 – Dział Zamówień Publicznych
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-16 11:15:00 📅
Miejsce:
Wydział Fizyki UW ul. Pasteura 5 02-093 Warszawa Pokój 0.18 – Dział Zamówień Publicznych
Katalog elektroniczny: Wymagane
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Uniwersytet Warszawski
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 5250011266
Adres pocztowy: ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
Kod pocztowy: 00-927
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: ablaw@fuw.edu.pl 📧
Telefon: +48225532417 📞
URL: https://dzp.uw.edu.pl/postepowania-przetargowe/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
ID dokumentu z przepisami środowiskowymi: generated_id
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie przysługuje na: 1)niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2)zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; 2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. Odwołujący przekazuje kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 3. Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub treści SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 4. Odwołanie wnosi się w terminie: 1)10dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2)15dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1). 5. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 6. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 7. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17.11.1964 r. -Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej. 8. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie -sądu zamówień publicznych, zwanego dalej "sądem zamówień publicznych". 9. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. -Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem. 10. Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-31+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 169-603515 (2026-08-31)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕