1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa przez Wykonawcę własnym transportem (na koszt i ryzyko Wykonawcy) paliw płynnych w postaci oleju napędowego na rzecz Zamawiającego do zbiornika wchodzącego w skład terminalu paliwowego wraz z postawieniem przez Wykonawcę przedmiotowego terminalu paliwowego na terenie prowadzenia działalności przez Zamawiającego – działce nr 3/48 powstałej na skutek podziału geodezyjnego działki nr 3/32 położonej w Kłodzku przy ulicy Dusznickiej nr 1. 2. Olej napędowy musi spełniać klasyfikację na podstawie PN-EN 590. 3. Szacunkowa ilość oleju napędowego wynosi 408 m³ na 24 miesiące. 4. Zamawiający wymaga aby stacja Wykonawcy znajdowała się w obrębie 2 km od siedziby Zamawiającego, z której Zamawiający będzie mógł skorzystać w przypadku awarii terminala trwającej dłużej niż 12 godzin. 5. Paliwa powinny spełniać warunki określone aktualnymi normami: PN-EN 590, PN-EN 228 i Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie aktualnych wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. Parametry określone we wskazanym akcie prawnym są parametrami minimalnymi, które winny spełniać oferowane paliwa ciekłe. 6. W ramach realizacji zamówienia wykonawca jest zobowiązany do zrealizowania usług towarzyszących (np. transport, ubezpieczenie na czas transportu, załadunek, rozładunek itp.) niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia. Wszelkie czynności i prace związane z montażem, rozmieszczeniem i instalacją, oferowanego przez Wykonawcę terminalu paliwowego niezbędne do prawidłowego i zgodnego z przeznaczeniem funkcjonowania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w cenie oferty
Termin
Termin składania ofert wynosił 2026-08-31.
Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-08-14.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-14) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: „Sukcesywna dostawa paliw płynnych - oleju napędowego na rzecz PKS w Kłodzku S.A. wraz z wstawieniem terminalu paliwowego
Numer referencyjny: 2/PN/2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa przez Wykonawcę własnym transportem (na koszt i ryzyko Wykonawcy) paliw płynnych w postaci oleju napędowego na rzecz Zamawiającego do zbiornika wchodzącego w skład terminalu paliwowego wraz z postawieniem przez Wykonawcę przedmiotowego terminalu paliwowego na terenie prowadzenia działalności przez Zamawiającego –
działce nr 3/48 powstałej na skutek podziału geodezyjnego działki nr 3/32 położonej w Kłodzku przy ulicy Dusznickiej nr 1.
2. Olej napędowy musi spełniać klasyfikację na podstawie PN-EN 590.
3. Szacunkowa ilość oleju napędowego wynosi 408 m³ na 24 miesiące.
4. Zamawiający wymaga aby stacja Wykonawcy znajdowała się w obrębie 2 km od siedziby Zamawiającego, z której Zamawiający będzie mógł skorzystać w przypadku awarii terminala trwającej dłużej niż 12 godzin.
5. Paliwa powinny spełniać warunki określone aktualnymi normami: PN-EN 590, PN-EN 228 i Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie aktualnych wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. Parametry określone we wskazanym akcie prawnym są parametrami minimalnymi, które winny spełniać oferowane paliwa ciekłe.
6. W ramach realizacji zamówienia wykonawca jest zobowiązany do zrealizowania usług towarzyszących (np. transport, ubezpieczenie na czas transportu, załadunek, rozładunek itp.) niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia. Wszelkie czynności i prace związane
z montażem, rozmieszczeniem i instalacją, oferowanego przez Wykonawcę terminalu paliwowego niezbędne do prawidłowego i zgodnego z przeznaczeniem funkcjonowania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w cenie oferty
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa przez Wykonawcę własnym transportem (na koszt i ryzyko Wykonawcy) paliw płynnych w postaci oleju napędowego na rzecz Zamawiającego do zbiornika wchodzącego w skład terminalu paliwowego wraz z postawieniem przez Wykonawcę przedmiotowego terminalu paliwowego na terenie prowadzenia działalności przez Zamawiającego –
działce nr 3/48 powstałej na skutek podziału geodezyjnego działki nr 3/32 położonej w Kłodzku przy ulicy Dusznickiej nr 1.
2. Olej napędowy musi spełniać klasyfikację na podstawie PN-EN 590.
3. Szacunkowa ilość oleju napędowego wynosi 408 m³ na 24 miesiące.
4. Zamawiający wymaga aby stacja Wykonawcy znajdowała się w obrębie 2 km od siedziby Zamawiającego, z której Zamawiający będzie mógł skorzystać w przypadku awarii terminala trwającej dłużej niż 12 godzin.
5. Paliwa powinny spełniać warunki określone aktualnymi normami: PN-EN 590, PN-EN 228 i Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie aktualnych wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. Parametry określone we wskazanym akcie prawnym są parametrami minimalnymi, które winny spełniać oferowane paliwa ciekłe.
6. W ramach realizacji zamówienia wykonawca jest zobowiązany do zrealizowania usług towarzyszących (np. transport, ubezpieczenie na czas transportu, załadunek, rozładunek itp.) niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia. Wszelkie czynności i prace związane
z montażem, rozmieszczeniem i instalacją, oferowanego przez Wykonawcę terminalu paliwowego niezbędne do prawidłowego i zgodnego z przeznaczeniem funkcjonowania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w cenie oferty
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Ropa naftowa i destylaty📦 Opis
Wewnętrzny identyfikator: 2/PN/2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Promowany cel społeczny: Dostępność dla wszystkich
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Wałbrzyski
🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 1
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅ Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001 Opis
Adres pocztowy: ul. Dusznicka 1
57-300 Kłodzko
Kod pocztowy: 57-300
Miejscowość: Kłodzko
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
2. Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym, o którym mowa w art. 376 ust. 1 pkt 1 ust. PZP
3. Do udzielenia przedmiotowego zamówienia stosuje się przepisy dotyczące zamówień sektorowych na dostawy, których wartość jest równa lub przekracza progi unijne .
4. Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 w zw. z art. 378 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – PZP
2. Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym, o którym mowa w art. 376 ust. 1 pkt 1 ust. PZP
3. Do udzielenia przedmiotowego zamówienia stosuje się przepisy dotyczące zamówień sektorowych na dostawy, których wartość jest równa lub przekracza progi unijne .
4. Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 w zw. z art. 378 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – PZP
Procedura przyspieszona:
Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 w zw. z art. 378 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, podjął decyzję o skróceniu terminu składania ofert do 15 dni z uwagi na zaistnienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć przy zachowaniu należytej staranności.
Konieczność zastosowania procedury przyspieszonej wynika z następujących okoliczności faktycznych:
1. Unieważnienie poprzedniego postępowania: Zamawiający prowadził uprzednio postępowanie na analogowy przedmiot zamówienia (dostawę paliw płynnych), które zostało ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w czerwcu 2026 r. Postępowanie to musiało zostać unieważnione z przyczyn formalno-prawnych, tj. z uwagi na fakt, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie miał możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
2. Ryzyko paraliżu działalności sektorowej: Aktualnie obowiązująca umowa na dostawę paliw płynnych wygasa z dniem 8 września 2026 r. Zamawiający jest podmiotem sektora użyteczności publicznej realizującym zadania z zakresu publicznego transportu zbiorowego. Ciągłość dostaw paliwa jest kluczowym i niezbędnym warunkiem do codziennego uruchamiania taboru autobusowego i realizacji rozkładów jazdy.
3. Zagrożenie interesu publicznego: Zastosowanie standardowego, 35-dniowego lub 30-dniowego terminu składania ofert doprowadziłoby do sytuacji, w której po 8 września 2026 r. Zamawiający pozostałby bez ważnej umowy na dostawę paliwa. Spowodowałoby to całkowite zatrzymanie świadczenia usług przewozowych, paraliż komunikacyjny regionu oraz uniemożliwienie mieszkańcom dojazdu do pracy, szkół i placówek medycznych, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla interesu publicznego.
4. Proporcjonalność terminu: Przedmiotem zamówienia jest dostawa paliw (zakup o charakterze standardowym, powszechnie dostępnym na rynku, gdzie kalkulacja ceny opiera się o powtarzalne mechanizmy upustów/marż od cen hurtowych). W związku z tym skrócony do 15 dni termin jest obiektywnie wystarczający dla profesjonalnych podmiotów rynku paliwowego na przygotowanie i złożenie prawidłowej oferty, co gwarantuje zachowanie uczciwej konkurencji.
Wobec powyższego, wykazana pilna potrzeba oraz konieczność zapewnienia ciągłości funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego w pełni uzasadniają skrócenie terminu składania ofert do 15 dni
Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 w zw. z art. 378 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, podjął decyzję o skróceniu terminu składania ofert do 15 dni z uwagi na zaistnienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć przy zachowaniu należytej staranności.
Konieczność zastosowania procedury przyspieszonej wynika z następujących okoliczności faktycznych:
1. Unieważnienie poprzedniego postępowania: Zamawiający prowadził uprzednio postępowanie na analogowy przedmiot zamówienia (dostawę paliw płynnych), które zostało ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w czerwcu 2026 r. Postępowanie to musiało zostać unieważnione z przyczyn formalno-prawnych, tj. z uwagi na fakt, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie miał możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
2. Ryzyko paraliżu działalności sektorowej: Aktualnie obowiązująca umowa na dostawę paliw płynnych wygasa z dniem 8 września 2026 r. Zamawiający jest podmiotem sektora użyteczności publicznej realizującym zadania z zakresu publicznego transportu zbiorowego. Ciągłość dostaw paliwa jest kluczowym i niezbędnym warunkiem do codziennego uruchamiania taboru autobusowego i realizacji rozkładów jazdy.
3. Zagrożenie interesu publicznego: Zastosowanie standardowego, 35-dniowego lub 30-dniowego terminu składania ofert doprowadziłoby do sytuacji, w której po 8 września 2026 r. Zamawiający pozostałby bez ważnej umowy na dostawę paliwa. Spowodowałoby to całkowite zatrzymanie świadczenia usług przewozowych, paraliż komunikacyjny regionu oraz uniemożliwienie mieszkańcom dojazdu do pracy, szkół i placówek medycznych, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla interesu publicznego.
4. Proporcjonalność terminu: Przedmiotem zamówienia jest dostawa paliw (zakup o charakterze standardowym, powszechnie dostępnym na rynku, gdzie kalkulacja ceny opiera się o powtarzalne mechanizmy upustów/marż od cen hurtowych). W związku z tym skrócony do 15 dni termin jest obiektywnie wystarczający dla profesjonalnych podmiotów rynku paliwowego na przygotowanie i złożenie prawidłowej oferty, co gwarantuje zachowanie uczciwej konkurencji.
Wobec powyższego, wykazana pilna potrzeba oraz konieczność zapewnienia ciągłości funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego w pełni uzasadniają skrócenie terminu składania ofert do 15 dni
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-08-31 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-08-31 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert nastąpi przy użyciu systemu teleinformatycznego
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-08-31 09:30:00 📅
Miejsce: Otwarcie ofert nastąpi przy użyciu systemu teleinformatycznego
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
2. Zamawiający wymaga wniesienia wadium przed upływem terminu składania ofert wskazanego w Rozdziale X ust. 1 SWZ w wysokości 50 000,00 zł
3. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą.
4. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
5. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Banku Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie nr rachunku 85 9588 0004 7103 0111 2000 0010 z dopiskiem „Wadium – 2/PN/2026.”.
UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego
2. Zamawiający wymaga wniesienia wadium przed upływem terminu składania ofert wskazanego w Rozdziale X ust. 1 SWZ w wysokości 50 000,00 zł
3. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą.
4. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
5. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Banku Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie nr rachunku 85 9588 0004 7103 0111 2000 0010 z dopiskiem „Wadium – 2/PN/2026.”.
UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Kwoty cen sprzedaży wynikające z wystawionych faktur VAT płatne będą w terminie 30 dni od dnia otrzymania faktury przez Zamawiającego, przelewem na rachunek bankowy
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
1. Dostawy oleju napędowego będą realizowane przez Wykonawcę jego środkami transportu, po otrzymaniu uprzedniego zamówienia od Zamawiającego.
2. Jednorazowe dostawy oleju napędowego do zbiornika wchodzącego w skład w terminala paliwowego na terenie działalności Zamawiającego będą wykonywane na podstawie złożonych zamówień i będą obejmowały nie więcej niż 5000 litrów i nie mniej aniżeli 4 000 litrów (każda).
3. Zamówienia składane będą w dni robocze do godziny 12.00.
4. Dostawy oleju napędowego do zbiornika wchodzącego w skład terminala paliwowego na terenie działalności Zamawiającego będą odbywać się od poniedziałku do piątku, od godziny 07:00 do godziny 15:00, w okresie od dnia …….. 2026 roku do dnia …..………. roku.
5. Zamawiający wymaga utworzenia systemu monitorowania stanu faktycznego paliwa znajdującego się w zbiorniku i na tej podstawie przygotowuje zlecenie dostawy. Wykonawca zobowiązany jest do kontroli ilości paliwa znajdującego się w zbiorniku.
1. Dostawy oleju napędowego będą realizowane przez Wykonawcę jego środkami transportu, po otrzymaniu uprzedniego zamówienia od Zamawiającego.
2. Jednorazowe dostawy oleju napędowego do zbiornika wchodzącego w skład w terminala paliwowego na terenie działalności Zamawiającego będą wykonywane na podstawie złożonych zamówień i będą obejmowały nie więcej niż 5000 litrów i nie mniej aniżeli 4 000 litrów (każda).
3. Zamówienia składane będą w dni robocze do godziny 12.00.
4. Dostawy oleju napędowego do zbiornika wchodzącego w skład terminala paliwowego na terenie działalności Zamawiającego będą odbywać się od poniedziałku do piątku, od godziny 07:00 do godziny 15:00, w okresie od dnia …….. 2026 roku do dnia …..………. roku.
5. Zamawiający wymaga utworzenia systemu monitorowania stanu faktycznego paliwa znajdującego się w zbiorniku i na tej podstawie przygotowuje zlecenie dostawy. Wykonawca zobowiązany jest do kontroli ilości paliwa znajdującego się w zbiorniku.
Procedura
Właściwe prawo transgraniczne:
PRZESŁANKI WYKLUCZENIA, O KTÓRYCH MOWA W ART. 7 UST. 1 oraz art. 5k
ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających
w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie
PRZESŁANKI WYKLUCZENIA, O KTÓRYCH MOWA W ART. 7 UST. 1 oraz art. 5k
ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających
w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie
Instytucja zamawiająca Nazwa i adresy
Nazwa: PKS w Kłodzku S.A.
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 8830000720
Adres pocztowy: ul. Dusznicka 1
Kod pocztowy: 57-300
Miasto pocztowe: Kłodzko
Region: Wałbrzyski
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sekretariat@pks-klodzko.pl📧
Telefon: +48748674124📞
URL: https://pks-klodzko.pl/🌏
Adres profilu nabywcy: https://pks-klodzko.pl🌏 Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Usługi miejskiego transportu kolejowego / kolei lekkiej bądź metra, transportu tramwajowego, trolejbusowego lub autobusowego
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/pl/🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/pl🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://ezamowienia.gov.pl/pl🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: +48224587801📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza🌏 Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej Tak samo jak: Organ kontrolny Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w terminie:
1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 1;
3) odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie: 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej;
4) odwołanie w przypadkach innych niż określone w ppkt 1-3 wnosi się w terminie: 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w terminie:
1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 1;
3) odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie: 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej;
4) odwołanie w przypadkach innych niż określone w ppkt 1-3 wnosi się w terminie: 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-14+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 157-566208 (2026-08-14)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-27) Procedura Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-09 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-09 09:10:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-09 09:10:00 📅
Informacje uzupełniające Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-28+02:00 📅
Zmiany Inne informacje dodatkowe
W związku z otrzymanym wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ i modyfikacją SWZ Zamawiający, działając na podstawie art. 137 ust. 6 ustawy Pzp, przedłuża termin składania ofert
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 187e7457-29a5-4fea-8f9d-b4e092f82f9d-02
Źródło: OJS 2026/S 167-597991 (2026-08-27)