Świadczenie pogwarancyjnej obsługi serwisowej tomografów komputerowych będących na wyposażeniu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie pogwarancyjnej obsługi serwisowej tomografów komputerowych będących na wyposażeniu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach: Pakiet nr 1 - Tomograf INGENUITY CORE 128 (sn. 336396) Pakiet nr 2: 1) Tomograf Revolution EVO 3.7 Long (sn. PL1602CT03) 2) Tomograf Revolution EVO 3.6 HVY (sn. PL1602CT02) 3) Tomograf Revolution APEX 160 (sn. PL1602CT04) Pakiet nr 3 - Tomograf Somatom Go. TOP (sn. 119229) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w Załączniku nr 2 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia (zakres czynności serwisowych). Informacje w zakresie zasad realizacji przedmiotu zamówienia oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ – projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Termin

Deadline 2026-09-23

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-20 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-20)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Świadczenie pogwarancyjnej obsługi serwisowej tomografów komputerowych będących na wyposażeniu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach
Numer referencyjny: EZ/181/2026/ESŁ
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie pogwarancyjnej obsługi serwisowej tomografów komputerowych będących na wyposażeniu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach: Pakiet nr 1 - Tomograf INGENUITY CORE 128 (sn. 336396) Pakiet nr 2: 1) Tomograf Revolution EVO 3.7 Long (sn. PL1602CT03) 2) Tomograf Revolution EVO 3.6 HVY (sn. PL1602CT02) 3) Tomograf Revolution APEX 160 (sn. PL1602CT04) Pakiet nr 3 - Tomograf Somatom Go. TOP (sn. 119229) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w Załączniku nr 2 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia (zakres czynności serwisowych). Informacje w zakresie zasad realizacji przedmiotu zamówienia oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ – projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 1
Tytuł: Pakiet nr 1 - Tomograf INGENUITY CORE 128 (sn. 336396)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie pogwarancyjnej obsługi serwisowej tomografów komputerowych będących na wyposażeniu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach: Pakiet nr 1 - Tomograf INGENUITY CORE 128 (sn. 336396). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w Załączniku nr 2 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia (zakres czynności serwisowych). Informacje w zakresie zasad realizacji przedmiotu zamówienia oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ – projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Kielecki 🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Dodatkowy okres gwarancji
Kryterium jakości (waga): 6
Kryterium jakości (nazwa): Posiadanie przez Wykonawcę autoryzacji producenta
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Termin płatności faktury
Kryterium jakości (waga): 14
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 2
Tytuł: Pakiet nr 2: 1) Tomograf Revolution EVO 3.7 Long (sn. PL1602CT03) 2) Tomograf Revolution EVO 3.6 HVY (sn. PL1602CT02) 3) Tomograf Revolution APEX 160 (sn. PL1602CT04)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie pogwarancyjnej obsługi serwisowej tomografów komputerowych będących na wyposażeniu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach: Pakiet nr 2: 1) Tomograf Revolution EVO 3.7 Long (sn. PL1602CT03) 2) Tomograf Revolution EVO 3.6 HVY (sn. PL1602CT02) 3) Tomograf Revolution APEX 160 (sn. PL1602CT04) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w Załączniku nr 2 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia (zakres czynności serwisowych). Informacje w zakresie zasad realizacji przedmiotu zamówienia oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ – projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 3
Tytuł: Pakiet nr 3 - Tomograf Somatom Go. TOP (sn. 119229)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie pogwarancyjnej obsługi serwisowej tomografów komputerowych będących na wyposażeniu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach: Pakiet nr 3 - Tomograf Somatom Go. TOP (sn. 119229). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w Załączniku nr 2 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia (zakres czynności serwisowych). Informacje w zakresie zasad realizacji przedmiotu zamówienia oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ – projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Wykonawca zobowiązuje się świadczyć usługi będące przedmiot zamówienia w okresie 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, ul. Grunwaldzka 45.

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-23 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-23 10:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-23 10:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Wykonawca przystępujący do udziału w postępowaniu zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości: Pakiet nr 1 - 9 000,00 zł. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert (w przypadku wnoszenia wadium w formie pieniężnej wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego o skuteczności wniesienia decyduje data uznania rachunku bankowego Zamawiającego). Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniężnej – przelewem na rachunek bankowy zamawiającego, 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r.poz.310, 836, i 1572).
Pokaż więcej
Podstawa wykluczenia: Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Opis przesłanek wykluczenia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, wobec których brak jest podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 108 ust 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt. 5), 7), 8), art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U.2025.514 t.j.) oraz art. 5k rozporządzenia nr 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L.2025.2033). Korupcja: art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 Nadużycia: art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy: art. 108 ust. 1 pkt. 1h i pkt. 2 Opłacanie składek na ubezpieczenie społeczne: art. 108 ust. 1 pkt. 3 Płatność podatków: art. 108 ust. 1 pkt. 3 Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym: art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 4; ust. 2 Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi: art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu: art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną: art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 Udział w organizacji przestępczej: art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia: art. 108 ust. 1 pkt. 6 Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji: art. 108 ust. 1pkt. 5. Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje: art. 109 ust. 1 pkt. 7 Winien poważnego wykroczenia zawodowego: art. 109 ust. 1 pkt. 5 Winni wprowadzenia w błąd, zatajenia informacji, niemożności dostarczenia wymaganych dokumentów i uzyskania informacji poufnych w ramach tej procedury: art. 109 ust. 1 pkt. 8. Art. 110 ust 3 u.p.z.p. Wykonawca, nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 5, lub art. 109 ust. 1 pkt 5 i pkt 7‒8, jeżeli udowodni, że spełnił łącznie następujące przesłanki: 1) naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne; 2) wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub zamawiającym; 3) podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu: a) zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy, b) zreorganizował personel, c) wdrożył system sprawozdawczości i kontroli, d) utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów, e) wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów. Art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. z postępowania prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza się: - wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; - wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; - wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. Art. 5k rozporządzenia nr 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. zakazuje się udziału rosyjskich wykonawców w zamówieniach publicznych i koncesjach udzielanych we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej, przy czym przez „rosyjskich wykonawców” należy rozumieć: 1. obywateli rosyjskich, osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy z siedzibą w Rosji; 2. osoby prawne, podmioty lub organy, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu z siedzibą w Rosji; 3. osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy działające w imieniu lub pod kierunkiem: a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji lub b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu z siedzibą w Rosji, a także, 4. podwykonawców, dostawców i podmioty, na których zdolności wykonawca lub koncesjonariusz polega, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia lub koncesji, jeżeli taki podwykonawca, dostawca, podmiot, na którego zdolności wykonawca polega, należy do którejkolwiek z kategorii podmiotów wymienionych w punktach 1-3.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach
Krajowy numer rejestracyjny: 9591291292
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Grunwaldzka 45
Kod pocztowy: 25-736
Miasto pocztowe: Kielce
Region: Kielecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: zamowienia@wszzkielce.pl 📧
Telefon: +48413671339 📞
URL: https://bip.wszzkielce.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-552ce0e1-f278-4a62-8fe3-b587e4a3cba8 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-552ce0e1-f278-4a62-8fe3-b587e4a3cba8 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Warunki udziału w postępowaniu - o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej rozumianej jako: a) Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w zakresie ubezpieczenia z sumą gwarancyjną minimum 500 000,00 zł, 2) posiadają właściwe zdolności techniczne lub zawodowe rozumiane jako: a) zrealizowali należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) lub aktualnie realizują co najmniej jedną usługę na rzecz Zamawiającego, którym jest jednostka służby zdrowia (szpital, klinika, przychodnia), której przedmiotem było/jest wykonywanie usługi serwisu technicznego gwarancyjnego lub pogwarancyjnego aparatury medycznej – systemów tomografii komputerowej przez okres minimum 12 miesięcy o wartości (umowy) w skali jednego roku (może być kilka umów, na rzecz różnych Zamawiających, ale w tożsamym okresie 12 miesięcy), brutto minimum: dla Pakietu nr 1 – 160 000,00 zł, dla Pakietu nr 2 – 700 000,00 zł, dla Pakietu nr 3 – 220 000,00 zł. b) dysponują co najmniej jedną osobą zdolną do wykonania zamówienia, która zostanie skierowana przez Wykonawcę do realizacji zamówienia i ukończyła pozytywnie kurs /szkolenie w zakresie obsługi serwisowej aparatury medycznej - systemów tomografii komputerowej: dla Pakietu nr 1 - INGENUITY CORE, dla Pakietu nr 2 - Revolution EVO i Revolution APEX, dla Pakietu nr 3 - Somatom Go. TOP, potwierdzone aktualnym, imiennym świadectwem/certyfikatem wystawionym przez producenta aparatury medycznej lub uprawnionego przedstawiciela lub wystawionym przez niezależny ośrodek szkoleniowy specjalizujący się w szkoleniach personelu w zakresie serwisu aparatury będącej przedmiotem zamówienia. Oświadczenia i dokumenty: wypełniony i podpisany formularz ofertowy, podpisany opis przedmiotu zamówienia (zakres czynności serwisowych), dokument potwierdzający posiadanie autoryzacji producenta urządzeń medycznych na wykonywanie usług serwisowych – w celu uzyskania dodatkowych punktów zgodnie z kryterium oceny ofert, oświadczenie Wykonawcy, składane w oparciu o art. 125, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 5), 7), 8) oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r., oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby na zdolnościach lub sytuacji którego polega Wykonawca (art. 118 u.p.z.p.), składanego w oparciu o art. 125 ust 5 u.p.z.p. na formularzu JEDZ/ESPD, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 5 i pkt 7‒8 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r., oświadczenie, że w stosunku do wykonawcy nie zachodzi podstawa wykluczenia przewidziana w art. 5k rozporządzenia nr 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r., oświadczenie w myśl postanowień art. 117 ust. 4 u.p.z.p. z którego wynikać winno, które dostawy wchodzące w zakres przedmiotu zamówienia będą realizowane przez poszczególnych wykonawców, w przypadku, gdy wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ust 1 u.p.z.p. w celu oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów Wykonawca składa zobowiązanie podmiotu udostępnianego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, że w stosunku niego nie zachodzi podstawa wykluczenia przewidziana art. 5k rozporządzenia nr 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r., dowód wniesienia wadium, aktualny dokument potwierdzający zasady reprezentacji wykonawcy, w przypadku, gdy wykonawcę reprezentuje pełnomocnik – pełnomocnictwo określające zakres umocowania pełnomocnika lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy, w przypadku oferty składanej przez wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia (w szczególności członków konsorcjum oraz wspólników spółki cywilnej) (art. 58 ust. 2 u.p.z.p.) – aktualny dokument potwierdzający ustanowienie pełnomocnika do reprezentowania w/w wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Podmiotowe środki dowodowe: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie określonym w: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy u.p.z.p., art. 108 ust 1 pkt 4 u.p.z.p. dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, 2) oświadczenie Wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - art. 108 ust 1 pkt 5 u.p.z.p., 3) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust 1 u.p.z.p. w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w SWZ, o których mowa w: art. 108 ust 1 pkt 3 - 6 u.p.z.p.,  art. 109 ust 1 pkt 5 oraz pkt 7 – 8 u.p.z.p., art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r., art. 5k rozporządzenia nr 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r., 4) jeżeli wykonawca polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 u.p.z.p. Wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe potwierdzające brak podstaw do wykluczenia podmiotów udostępniających zasoby w następującym zakresie: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie określonym w: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy u.p.z.p., art. 108 ust 1 pkt 4 u.p.z.p. dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, b) oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust 1 u.p.z.p. w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w SWZ, o których mowa w: art. 108 ust 1 pkt 3 - 6 u.p.z.p., art. 109 ust 1 pkt. 5 oraz pkt. 7 - 8 u.p.z.p., art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r., art. 5k rozporządzenia nr 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. 5) dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w zakresie ubezpieczenia OC - ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia, 6) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) usług wraz z podaniem wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotu, na rzecz którego usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie. Wykonawca w ww. wykazie wskazuje wyłącznie usługi w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Do wykazu Wykonawca winien załączyć dowód, iż usługi zostały wykonywane należycie tj. referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane. W przypadku, gdy Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tego dokumentu – oświadczenia Wykonawcy, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje lub inne dokumenty potwierdzające należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich trzech miesięcy przed upływem terminu składania ofert, 7) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usługi oraz kontrolę jakości wraz z informacją na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia oraz zakresie wykonywanych czynności i podstawie do dysponowania tymi osobami. Wykaz musi potwierdzać spełnienie warunku udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznych, zawodowych Wykonawcy określonych w SWZ w szczególności informację w formie oświadczenia w zakresie kwalifikacji zawodowych personelu Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający informuje, że z dniem 12 lipca 2026 r. weszła w życie ustawa z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz. U. z 2025 r. poz. 1235), wprowadzająca możliwość posługiwania się przez wykonawców certyfikatem potwierdzającym m.in. brak podstaw wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul.Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów u.p.z.p. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. Odwołanie przysługuje na: • niezgodną z przepisami ustawy czynność zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy, • zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp. Wykonawcom, a także innym osobom których interes prawny w uzyskaniu zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów u.p.z.p. przysługują środki ochrony prawnej o których mowa w dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.).
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-21Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 161-578370 (2026-08-20)