Świadczenie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do PKM Sp. z o.o. w Świerklańcu
Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Przedmiot zamówienia stanowi świadczenie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do PKM Sp. z o.o. w Świerklańcu zgodnie z rozkładem jazdy oraz dyspozycjami Zamawiającego, na ustalonych w zależności od potrzeb Zamawiającego, liniach komunikacyjnych, których organizatorem jest Zarząd Transportu Metropolitalnego, na obszarze działalności Zamawiającego w okresie 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia usługi, w ilości 94 500 roboczogodziny (rbh). Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia znajduje się w projekcie umowy (zał. do SWZ).
TerminDeadline 2026-09-11
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Śląskie › Bytomski
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-10 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-10)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Świadczenie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do PKM Sp. z o.o. w Świerklańcu
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi w zakresie transportu drogowego 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Opis zamówienia:
Adres pocztowy: ul. Parkowa 3, 42-622 Świerklaniec
Kod pocztowy: 42-622
Miejscowość: Świerklaniec
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bytomski 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 90
Kryterium jakości (nazwa): Czas zapewnienia zastępstwa kierowcy
Kryterium jakości (waga): 10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Adres pocztowy: ul. Parkowa 3
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-11 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-11 10:10:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Platforma zakupowa Zamawiajacego.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia ✅
Data otwarcia: 2026-09-11 10:10:00 📅
Miejsce: Platforma zakupowa Zamawiajacego.
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
Wymagane depozyty i gwarancje:
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Warunki realizacji zamówienia:
Podstawa wykluczenia:
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Parkowa 3
Kod pocztowy: 42-622
Miasto pocztowe: Świerklaniec
Region: Bytomski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Justyna Krzystanek
E-mail: j.krzystanek@pkm-swierklaniec.pl 📧
Telefon: +48 323813314 📞
URL: https://www.pkm-swierklaniec.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/pkm-swierklaniec 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Usługi miejskiego transportu kolejowego / kolei lekkiej bądź metra, transportu tramwajowego, trolejbusowego lub autobusowego
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/pkm-swierklaniec 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/pkm-swierklaniec 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
Fax: +48 224587800 📠
URL: http://www.uzp.gov.pl 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 153-554041 (2026-08-10)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Świadczenie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do PKM Sp. z o.o. w Świerklańcu
Numer referencyjny:
02/ZPS/PKMS/08/2026
Krótki opis:
Przedmiot zamówienia stanowi świadczenie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do PKM Sp. z o.o. w Świerklańcu zgodnie z rozkładem jazdy oraz dyspozycjami Zamawiającego, na ustalonych w zależności od potrzeb Zamawiającego, liniach komunikacyjnych, których organizatorem jest Zarząd Transportu Metropolitalnego, na obszarze działalności Zamawiającego w okresie 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia usługi, w ilości 94 500 roboczogodziny (rbh).
Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia znajduje się w projekcie umowy (zał. do SWZ).
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Usługi w zakresie transportu drogowego 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
02/ZPS/PKMS/08/2026
Opis zamówienia:
Przedmiot zamówienia stanowi świadczenie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do PKM Sp. z o.o. w Świerklańcu zgodnie z rozkładem jazdy oraz dyspozycjami Zamawiającego, na ustalonych w zależności od potrzeb Zamawiającego, liniach komunikacyjnych, których organizatorem jest Zarząd Transportu Metropolitalnego, na obszarze działalności Zamawiającego w okresie 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia usługi, w ilości 94 500 roboczogodziny (rbh).
Pokaż więcej
Kod pocztowy: 42-622
Miejscowość: Świerklaniec
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bytomski 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy.
Prawo opcji polega na zwiększeniu zakresu świadczonych usług o maksymalnie 10 dodatkowych kierowców tj. do łącznej liczby maksymalnie 30 kierowców świadczących usługi na rzecz Zamawiającego co przełoży się na zwiększenie ogólnej liczby roboczogodzin o maksymalnie 47 250 rbh w okresie obowiązywania umowy.
Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może on skorzystać w zależności od rzeczywistych potrzeb przewozowych (np. zmiana siatki połączeń, uruchomienie nowych linii komunikacyjnych). Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia w zakresie objętym prawem opcji, na co Wykonawca wyraża zgodę i zrzeka się wszelkich roszczeń z tego tytułu.
Zamawiający może uruchamiać prawo opcji jednorazowo lub częściami.
Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego jednostronnego, pisemnego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji, określającego wymaganą liczbę dodatkowych kierowców. Oświadczenie to zostanie przekazane Wykonawcy na co najmniej 14 dni roboczych przed wskazanym w oświadczeniu terminem rozpoczęcia świadczenia usług w ramach opcji.
Wykonawca jest zobowiązany, w terminie co najmniej 7 dni roboczych przed dniem rozpoczęcia świadczenia usług w ramach uruchomionej opcji, przekazać Zamawiającemu wykaz kierowców skierowanych do realizacji dodatkowego zakresu (zawierający imię, nazwisko, posiadane kwalifikacje oraz datę ich ważności), w liczbie odpowiadającej zakresowi wskazano w oświadczeniu Zamawiającego.
Usługi realizowane w ramach prawa opcji będą rozliczane według stawek jednostkowych za 1 rbh, wskazanych przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.
Pokaż więcej
Cena ✅
Cena (waga): 90
Kryterium jakości (nazwa): Czas zapewnienia zastępstwa kierowcy
Kryterium jakości (waga): 10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0000
Opis
Adres pocztowy: ul. Parkowa 3
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-11 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-11 10:10:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Platforma zakupowa Zamawiajacego.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia ✅
Data otwarcia: 2026-09-11 10:10:00 📅
Miejsce: Platforma zakupowa Zamawiajacego.
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o zamówienie.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców JEDZ składa każdy
z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, przy czym JEDZ potwierdza spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wskazuje spełnienie warunków udziału i brak podstaw wykluczenia.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
Nie dopuszcza się uczestniczenia któregokolwiek z wykonawców wspólnie ubiegających się
o udzielenie zamówienia w więcej niż jednej grupie wykonawców wspólnie ubiegających się
o udzielenie zamówienia. Nie dopuszcza się również złożenia przez któregokolwiek z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, równocześnie oferty indywidualnej oraz w ramach grupy wykonawców.
Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jako wykonawcy składający ofertę wspólną.
Pokaż więcej
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 150.000,00 zł (sto pięćdziesiąt tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert.
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić na rachunek bankowy Zamawiającego Konto: Bank Śląski 41 1050 1230 1000 0002 0085 5211, z dopiskiem: „Wadium – kierowanie autobusami”.
4. W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej, za skutecznie wniesione wadium Zamawiający uzna wadium, które w wyznaczonym terminie składania ofert będzie znajdować się na rachunku Zamawiającego. Zaleca się, by do oferty załączyć oryginał lub kopie potwierdzenia wniesienia wadium w formie pieniężnej.
5. Zamawiający wymaga, aby w przypadku wniesienia wadium w formach niepieniężnych, dokument potwierdzający wniesienie wadium został załączony do oferty w oryginale i podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawiającego dokumenty.
6. Wadium wnoszone w innych formach niż w pieniądzu winno być wystawione na czas nie krótszy niż termin związania z ofertą i powinno zawierać informację, że udzielona gwarancja/poręczenie stanowi zabezpieczenie wadium, na rzecz Przedsiębiorstwa Komunikacji Metropolitalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 42-622 Świerklaniec, ul. Parkowa 3.
7. Dokument wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia powinien zawierać bezwarunkowe i nieodwołalne zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty wymaganej kwoty wadium zamawiającemu na jego pierwsze pisemne żądanie.
8. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swoją treścią wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
9. Zamawiający dokona niezwłocznie zwrotu wadium w przypadkach określonych w art. 98 ust. 1 i 2 ustawy Pzp. W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej w ofercie należy podać bank i nr konta, na który ma zostać zwrócone wadium natomiast w przypadku wniesienia wadium w formie niepieniężnej w ofercie należy podać adres email gwaranta, któremu ma zastać zwrócona gwarancja/poręczenie.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na warunkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy - Pzp.
Pokaż więcej
Określone zostały w załączniku do SWZ – projekt umowy.
Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją przez wykonawcę postanowień umownych.
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, określone zostały w załączniku do SWZ – projekt umowy.
2. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją przez wykonawcę postanowień umownych.
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 15
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
W postępowaniu mogą brać udział wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art.…
… 108 ust.1 ustawy Pzp. Na podstawie art. 108 ust. 1 pkt. 6 Pzp Zamawiający wykluczy Wykonawcę jeżeli, w przypadkach o których mowa w art. 85 ust. 1 Pzp doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego Wykonawcy lub podmiotu , który należy z Wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiajacego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
… 108 ust.1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstw wymienionych w art. 228-230a lub 250a Kodeksu karnego, art. 46 lub art. 48 ustawy o sporcie lub art. 54 ust. 1-4 ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiajacego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
… 108 ust.1 pkt. 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, jak również przestępstw skarbowych, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt. 1 lit. g) ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiajacego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
… 108 ust.1 pkt. 1 lit. h i pkt. 2 ustawy Pzp z zastrzeżeniem art. 393 ust. 4 ustawy Pzp , jeżeli zostały ukarane za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 roku o skutkach powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiajacego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
… 108 ust.1 pkt. 3 ustawy Pzp w zakresie w jakim dotyczą one opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiajacego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
… 108 ust.1 pkt. 3 ustawy Pzp w zakresie w jakim dotyczą one podatków i opłat. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiajacego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
… 108 ust.1 i ust. 2 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 393 ust. 4 ustawy Pzp, art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 2022/676 z dnia 08 kwietnia 2022r. w sprawie rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dot. środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE nr L.111 z 2022.04.08) oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022 roku poz. 835). Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiajacego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
… 108 ust.1 pkt. 5 ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiajacego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
… 108 ust.1 pkt. 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstwa powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. - o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, oraz handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiajacego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
… 108 ust.1 pkt. 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstw wskazanych w 299 lub art. 165a Kodeksu karnego. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiajacego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
… 108 ust.1 pkt. 1 i 2 ustawy Pzp dot. przestępstw terrorystycznych lub przestępstw związanych z działalnością terrorystyczną, czyli przestępstw o charakterze terrorystycznym, o których mowa w art. 115 par. 20 Kodeksu karnego. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiajacego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
… 108 ust.1 pkt. 1 i 2 ustawy Pzp w odniesieniu do przestępstwa wskazanego w art. 258 Kodeksu karnego. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiajacego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania
… 109 ust.1 pkt. 4 ustawy Pzp, który określa, że wyklucza się wykonawcę, w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiajacego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny:
6452162922
Adres pocztowy: ul. Parkowa 3
Kod pocztowy: 42-622
Miasto pocztowe: Świerklaniec
Region: Bytomski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Justyna Krzystanek
E-mail: j.krzystanek@pkm-swierklaniec.pl 📧
Telefon: +48 323813314 📞
URL: https://www.pkm-swierklaniec.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/pkm-swierklaniec 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Usługi miejskiego transportu kolejowego / kolei lekkiej bądź metra, transportu tramwajowego, trolejbusowego lub autobusowego
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/pkm-swierklaniec 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/pkm-swierklaniec 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
3. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
4. Zamawiający nie przewiduje możliwości ani wymogu złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp.
5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 388 pkt. 2 lit. b ustawy Pzp.
6. Zamawiający nie wymaga odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia.
7. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
8. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych.
9. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej.
10. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
11. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
12. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę osób wymienionych w art. 96 ust. 2 pkt.2 Ustawy Pzp.
13. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań.
14. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane (art. 257 ustawy Pzp).
15. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
Fax: +48 224587800 📠
URL: http://www.uzp.gov.pl 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę, w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp na zasadach określonych w Dziale IX Ustawy Pzp.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 153-554041 (2026-08-10)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów) (>20 nowe zamówienia)