Świadczenie usług w zakresie transportu pacjentów dializowanych w Stacji Dializ dla Szpitala Powiatowego w Chrzanowie (powtórka postepowania) - sprawa 100/2026

Szpital Powiatowy w Chrzanowie

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych (dowóz i odwóz) pacjentów dializowanych z miejsca zamieszkania do Stacji Dializ Szpitala Powiatowego w Chrzanowie oraz z powrotem. Transport realizowany będzie samochodami Wykonawcy w systemie grupowym, z uwzględnieniem miejsca zamieszkania, stanu zdrowia oraz możliwości poruszania się pacjentów. Usługa realizowana będzie zgodnie z harmonogramem (Planem Dializ) zatwierdzonym przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się do punktualnego transportu, zapewniającego niezakłóconą pracę Stacji Dializ.

Termin

Deadline 2026-09-29

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-28 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Świadczenie usług w zakresie transportu pacjentów dializowanych w Stacji Dializ dla Szpitala Powiatowego w Chrzanowie (powtórka postepowania) - sprawa 100/2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych (dowóz i odwóz) pacjentów dializowanych z miejsca zamieszkania do Stacji Dializ Szpitala Powiatowego w Chrzanowie oraz z powrotem. Transport realizowany będzie samochodami Wykonawcy w systemie grupowym, z uwzględnieniem miejsca zamieszkania, stanu zdrowia oraz możliwości poruszania się pacjentów. Usługa realizowana będzie zgodnie z harmonogramem (Planem Dializ) zatwierdzonym przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się do punktualnego transportu, zapewniającego niezakłóconą pracę Stacji Dializ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi w zakresie transportu drogowego 📦
Opis
Opis zamówienia:
Świadczenie usług w zakresie transportu pacjentów dializowanych w Stacji Dializ dla Szpitala Powiatowego w Chrzanowie (powtórka postępowania)
Informacje dodatkowe:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VI SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenie działalności jest krótszy - w tym okresie wykonali należycie co najmniej 2 usługi odpowiadające swoim rodzajem usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia, tj. usługi transportu pacjentów o wartości każdej z usług równej co najmniej 150 000 zł. b. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają lub dysponują środkiem transportu z odpowiednim wyposażeniem-zgodnie z warunkami zawartymi w opisie zamówienia tj. Wykonawca zobowiązany jest dysponować: -co najmniej jednym samochodem typu „minibus” (7-9 miejsc) -co najmniej trzema samochodami typu „minibus” (7-9 miejsc) przystosowanymi do przewozu pacjentów poruszających się na wózkach inwalidzkich (posiadającymi najazdy lub rampy) -co najmniej jednym samochodem przystosowanym do przewozu pacjentów w pozycji leżącej- zgodnym z normą PN-EN 1789. Rok produkcji samochodów nie może być wcześniejszy niż 2015. 3. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców. 4. Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Oświęcimski 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
1. Zamawiający zastrzega sobie prawo realizacji opcji do końca trwania umowy. 2. Zamawiający zastosuje prawo opcji w sytuacji, gdy konieczne będzie zamówienie przedmiotu zamówienia w ilości większej niż określona w pakiecie. Uruchomienie części objętej prawem opcji nastąpi poprzez złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o uruchomieniu opcji, podając jednocześnie planowaną do zakupu ilość przedmiotu zamówienia. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 3. Całkowita ilość przedmiotu zamówienia, zamówiona w ramach opcji, może zostać zwiększona maksymalnie o 30% ilości ujętej w pakiecie. Faktyczna ilość, zamówionego w trakcie realizacji umowy przedmiotu zamówienia, uzależniona będzie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego w okresie, na jaki zostanie zawarta umowa. 4. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zmiany umowy lub zawarcie umowy odrębnej nie będą wymagane
Pokaż więcej
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Czas podstawienia transportu (zastępczego, dodatkowego)
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-29 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-29 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-23
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-29 12:00:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-23
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Szpital Powiatowy w Chrzanowie
Krajowy numer rejestracyjny: 6281916916
Adres pocztowy: Topolowa 16
Kod pocztowy: 32-500
Miasto pocztowe: Chrzanów
Region: Oświęcimski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: dzp@szpital-chrzanow.pl 📧
Telefon: +48 32 624 70 30 📞
URL: https://szpital-chrzanow.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_chrzanow 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_chrzanow 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_chrzanow 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_chrzanow 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych: 1) w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp 2) w art. 109 ust. 1 pkt.7) ustawy Pzp 3) w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, 4) w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dotyczącym środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie z późniejszymi zmianami 2. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 p.z.p. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy obejmują: 1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”, oraz art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, 2) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 8 do SWZ); 3) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, art. 109 ust.1 pkt.7) (załącznik nr 9 do SWZ); 4) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o niepodleganiu wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1),w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) z późn. zm.(załącznik nr 9 do SWZ); 5) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (załącznik nr 9); 6) wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy (załącznik nr 7 do SWZ); 7) wykazu środków transportu dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami wraz z dowodami potwierdzającymi wymagane parametry samochodów np. kserokopia dowodu rejestracyjnego (załącznik nr 7 do SWZ); 1. Wykonawca może zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten potwierdza udzielenie certyfikacji w zakresie niepodlegania wykluczeniu. 2. Wykonawca ma obowiązek ujawnienia w oświadczeniu (Załącznik nr 2 do SWZ) składanym wraz z ofertą, że będzie posługiwał się certyfikatem, wraz ze wskazaniem jego numeru i oznaczenia, nazwy podmiotu certyfikującego, okresu ważności certyfikacji oraz zakresu, w jakim certyfikat ma potwierdzać brak podstaw wykluczenia. 3. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w takim zakresie, w jakim z jego treści wynika potwierdzenie okoliczności wymaganych w postępowaniu. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia, pozostały zakres wykonawca powinien wykazać na zasadach ogólnych, zgodnie z wymaganiami SWZ. 4. Zamawiający ocenia skuteczność certyfikatu nie tylko na podstawie jego treści, lecz również z uwzględnieniem zakresu certyfikacji, okresu jej ważności, statusu ujawnionego w bazie certyfikacji oraz zgodności certyfikatu z wymaganiami konkretnego postępowania. 5. W przypadku zawieszenia ważności certyfikacji albo utraty ważności certyfikatu w toku postępowania, Zamawiający wzywa Wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim certyfikat miał zastępować dokumenty wymagane w postępowaniu. 6. Złożenie certyfikatu nie wyłącza uprawnienia Zamawiającego do żądania wyjaśnień w przypadkach przewidzianych przepisami Pzp oraz ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, w szczególności w razie powzięcia uzasadnionych wątpliwości co do zakresu certyfikacji, jej aktualności albo zgodności certyfikatu z wymaganiami postępowania. Złożenie lub wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 167-599685 (2026-08-28)