Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego Część od I do XII

Centrum e-Zdrowia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego dla Część od I do XII spełniających wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym również jako „OPZ”, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Zamówienie składa się z dwunastu części: Część I – urządzenia Actidata Część II – urządzenia Apple Część III – urządzenia Cisco Część IV – urządzenia Dell Część V – urządzenia Entrust Część VI – urządzenia F5 Część VII – urządzenia Fortinet Część VIII – urządzenia HPE Część IX – urządzenia IBM Część X – urządzenia Juniper Część XI – urządzenia Quantum Część XII – urządzenia Thales 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Załącznik nr 1 do OPZ – Lista Urządzeń. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.

Termin

Deadline 2026-09-14

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-26 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-26)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego Część od I do XII
Numer referencyjny: ZPRZ.270.205.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego dla Część od I do XII spełniających wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym również jako „OPZ”, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Zamówienie składa się z dwunastu części: Część I – urządzenia Actidata Część II – urządzenia Apple Część III – urządzenia Cisco Część IV – urządzenia Dell Część V – urządzenia Entrust Część VI – urządzenia F5 Część VII – urządzenia Fortinet Część VIII – urządzenia HPE Część IX – urządzenia IBM Część X – urządzenia Juniper Część XI – urządzenia Quantum Część XII – urządzenia Thales 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Załącznik nr 1 do OPZ – Lista Urządzeń. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 44341579.15 PLN 💰
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 12

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część I
Tytuł: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego - Część I
Wartość szacunkowa bez VAT: 89052.6 PLN 💰
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Część I – urządzenia Actidata spełniające wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym również jako „OPZ”, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Dodatkowe produkty/usługi: Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 1 lat
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Kryterium jakości (nazwa): 2.Kryterium oceny ofert – „Czas Naprawy” (T) Ocena punktowa w ramach tego kryterium zostanie dokonana na podstawie podanego przez Wykonawcę w ofercie czasu naprawy, określonego w pkt 4 Formularza ofertowego, stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ, zgodnie poniższą tabelą T = (Tmin / To) x 20 20% - waga kryterium Przyjmuje się, że 1% = 1 pkt i tak zostanie przeliczona liczba punktów w kryterium czas naprawy, gdzie: T – liczba punktów przyznanych Wykonawcy w kryterium „Czas Naprawy” Tmin – najkrótszy czas naprawy spośród ofert podlegających ocenie To – czas naprawy w ocenianej ofercie Czas Naprawy (T) - czas skutecznego usunięcia Awarii, przy czym Czas Reakcji wlicza się do Czasu Naprawy. Minimalny czas naprawy wynosi 12 godzin, maksymalny czas naprawy nie może przekroczyć 24 godziny. Jeżeli Wykonawca poda w ofercie czas naprawy krótszy niż 12 godzin to otrzyma liczbę punktów taką jak za zaoferowanie 12 godzin. Jeśli Wykonawca wskaże czas naprawy dłuższy niż 24 godziny, to jego oferta będzie podlegała odrzuceniu, jako nieodpowiadająca treści SWZ. Czas naprawy musi być podany w pełnych godzinach. Maksymalna liczba punktów do uzyskania w tym kryterium wynosi 20,00 i waga kryterium to 20%. Punktacja będzie liczona z dokładnością do liczb całkowitych.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część II
Tytuł: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego - Część II
Wartość szacunkowa bez VAT: 10 600 PLN 💰
Opis zamówienia:
Część II – urządzenia Apple spełniające wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym również jako „OPZ”, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium jakości (nazwa): 2. Kryterium oceny ofert – „Czas Naprawy” (T) Ocena punktowa w ramach tego kryterium zostanie dokonana na podstawie podanego przez Wykonawcę w ofercie czasu naprawy, określonego w pkt 4 Formularza ofertowego, stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ, zgodnie poniższą tabelą T = (Tmin / To) x 20 20% - waga kryterium Przyjmuje się, że 1% = 1 pkt i tak zostanie przeliczona liczba punktów w kryterium czas naprawy, gdzie: T – liczba punktów przyznanych Wykonawcy w kryterium „Czas Naprawy” Tmin – najkrótszy czas naprawy spośród ofert podlegających ocenie To – czas naprawy w ocenianej ofercie Czas Naprawy (T) - czas skutecznego usunięcia Awarii, przy czym Czas Reakcji wlicza się do Czasu Naprawy. Minimalny czas naprawy wynosi 12 godzin, maksymalny czas naprawy nie może przekroczyć 24 godziny. Jeżeli Wykonawca poda w ofercie czas naprawy krótszy niż 12 godzin to otrzyma liczbę punktów taką jak za zaoferowanie 12 godzin. Jeśli Wykonawca wskaże czas naprawy dłuższy niż 24 godziny, to jego oferta będzie podlegała odrzuceniu, jako nieodpowiadająca treści SWZ. Czas naprawy musi być podany w pełnych godzinach. Maksymalna liczba punktów do uzyskania w tym kryterium wynosi 20,00 i waga kryterium to 20%. Punktacja będzie liczona z dokładnością do liczb całkowitych.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część III
Tytuł: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego - Cześć III
Wartość szacunkowa bez VAT: 5524057.54 PLN 💰
Opis zamówienia:
Część III – urządzenia Cisco spełniające wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym również jako „OPZ”, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część IV
Tytuł: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego - Cześć IV
Wartość szacunkowa bez VAT: 9 665 022 PLN 💰
Opis zamówienia:
Część IV – urządzenia Dell spełniające wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym również jako „OPZ”, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004

5️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część V
Tytuł: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego - Cześć V
Wartość szacunkowa bez VAT: 240 530 PLN 💰
Opis zamówienia:
Część V – urządzenia Entrust spełniające wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym również jako „OPZ”, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005

6️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część VI
Tytuł: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego - Cześć VI
Wartość szacunkowa bez VAT: 4326400.53 PLN 💰
Opis zamówienia:
Część VI – urządzenia F5 spełniające wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym również jako „OPZ”, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0006

7️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część VII
Tytuł: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego - Cześć VII
Wartość szacunkowa bez VAT: 6 249 306 PLN 💰
Opis zamówienia:
Część VII – urządzenia Fortinet spełniające wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym również jako „OPZ”, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0007

8️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część VIII
Tytuł: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego - Cześć VIII
Wartość szacunkowa bez VAT: 4 419 886 PLN 💰
Opis zamówienia:
Część VIII – urządzenia HPE spełniające wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym również jako „OPZ”, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0008

9️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część IX
Tytuł: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego - Cześć IX
Wartość szacunkowa bez VAT: 13 126 820 PLN 💰
Opis zamówienia:
Część IX – urządzenia IBM spełniające wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym również jako „OPZ”, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0009

1️⃣0️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część X
Tytuł: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego - Cześć X
Wartość szacunkowa bez VAT: 14 662 PLN 💰
Opis zamówienia:
Część X – urządzenia Juniper spełniające wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym również jako „OPZ”, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0010

1️⃣1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część XI
Tytuł: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego - Cześć XI
Wartość szacunkowa bez VAT: 587154.47 PLN 💰
Opis zamówienia:
Część XI – urządzenia Quantum spełniające wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym również jako „OPZ”, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0011

1️⃣2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część XII
Tytuł: Świadczenie Usługi Serwisu Urządzeń wraz z Oprogramowaniem będących w posiadaniu Zamawiającego - Cześć XII
Wartość szacunkowa bez VAT: 88 088 PLN 💰
Opis zamówienia:
Część XII – urządzenia Thales spełniające wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym również jako „OPZ”, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0012
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Wykaz oświadczeń i dokumentów, potwierdzających brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postepowaniu zostały określone w rozdziale VII SWZ. 2.Zamawiający skorzysta z przepisu art. 139 ustawy PZP i najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów wymienionych w rozdziale VII pkt. 1.2 SWZ. 4. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych zostały zawarte w rozdziale XX SWZ. 5. Otwarcie ofert nastąpi w dniu składania ofert o godzinie 12:00. 6. Wykonawca będzie związany ofertą do dnia 12.12.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się w dniu, w którym upływa termin składania ofert (art. 220 ustawy PZP). 7. Zamawiający wymaga realizacji zamówienia w terminie od dnia zawarcia Umowy, lecz nie wcześniej niż od terminów wynikających z Załącznika nr 1 do OPZ - Lista Urządzeń do dnia 15 grudnia 2027 r. 8. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w sposób i na warunkach szczegółowo opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy. 9. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę przez cały okres realizacji zamówienia przynajmniej jednej osoby wykonującej czynności administracyjno-biurowe związane z obsługą realizacji przedmiotu zamówienia, jeżeli wykonywane przez nią czynności polegają na wykonywaniu pracy w rozumieniu przepisu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277). Wykonawca do realizacji zamówienia powinien zatrudnić osobę, której dane osobowe ma prawo przetwarzać na podstawie odrębnych przepisów, oraz która wyrazi zgodę na dostęp Zamawiającego do jej danych osobowych. Osoba, która takiej zgody nie wyrazi nie może brać udziału w wykonywaniu przedmiotu zamówienia.
Pokaż więcej

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Termin składania ofert skrócony na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r Prawo zamówień publicznych, opublikowano wstępne ogłoszenie o którym mowa w art. 89 ustawy Pzp. Ogłoszenie nr 150886-2026 z dnia 4.03.2026
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-14 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-14 12:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-14 12:00:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych dostaw
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże w wykazie wykonanych usług, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych*, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert – a jeżeli okres prowadzenia działalności przez Wykonawcę jest krótszy, w tym okresie – należycie wykonał co najmniej 1 zamówienie**, którego przedmiotem było świadczenia usługi serwisu sprzętu serwerowego IT o wartości: w zakresie części I: 50 000,00 zł brutto lub dwa zamówienia o wartości nie mniejszej niż 25 000,00 zł brutto każde; *Jeżeli zamówienie, o którym mowa powyżej jest wykonywane nadal, wartość wykonanej/zrealizowanej części zamówienia do upływu składania ofert nie może być niższa niż wartość wskazana powyżej. **UWAGA: Wykonawca składający ofertę na więcej niż jedną część zamówienia może wykazać się spełnieniem warunku udziału określonego dla tej części zamówienia, co do której wymagane wartości są najwyższe.
Pokaż więcej
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 9
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Opis przesłanek wykluczenia:
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
Przesłanki te dotyczą: 1) wykluczenia wykonawcy w przypadku skazania za przestępstwo, o którym mowa w art. 47 ustawy o sporcie; 2) wykluczenia wykonawcy w przypadku skazania za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g) i pkt 2 ustawy Pzp), tj. za przestępstwa, o których mowa w art. 270- 277d Kodeksu karnego [przestępstwa wiarygodności dokumentów] i przestępstwa, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego [przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu] , z wyjątkiem przestępstwa udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego. 3) wykluczenia wykonawcy, wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówieni a publiczne (art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp); zakaz orzekany jest wobec podmiotu zbiorowego w oparciu o przepisy ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz. U. z 2016 r. poz. 1541 oraz z 2017 r. poz. 724 i 933 ), a wobec osoby fizycznej w oparciu o przepisy Kodeks u postępowania karnego . 4) art. 108 ust. 2 ustawy Pzp; 5) postawy wykluczenia wskazanych art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. poz. 835) 6) podstawy wykluczenia wynikające z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022).
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Centrum e-Zdrowia
Krajowy numer rejestracyjny: 5251575309
Kod pocztowy: 00-184
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Wydział Realizowania Zamówień Publicznych
E-mail: wzp@cez.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 597 09 27 📞
URL: https://cez.gov.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://cez.gov.pl/pl/zamowienia/zamowienia-publiczne 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-52949fc2-1c2d-4599-8cf1-b7004ad81180 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-52949fc2-1c2d-4599-8cf1-b7004ad81180 🌏
Identyfikator poprzedniego ogłoszenia: 150886-2026
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 10828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17 A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: 10 dni
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-28Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 166-594454 (2026-08-26)