Transport morski towarów oraz osób do/z Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka) w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, 2029/2030
Pod pojęciem „Transport morski towarów oraz osób do/z Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka) w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, 2029/2030” należy rozumieć usługi transportu morskiego towarów oraz osób w ramach umowy czarteru statku na określony czas lub umowy udostępnienia części przestrzeni ładunkowej statku i miejsc pasażerskich na statku na trasach z Ameryki Południowej lub Afryki lub Europy do i z Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka).
Termin
Termin składania ofert wynosił 2026-08-17.
Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-07-10.
Dostawcy
Następujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-07-10) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Transport morski towarów oraz osób do/z Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka) w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, 2029/2030
Numer referencyjny: S-ARCTOWSKI PNU 07 26
Krótki opis:
Pod pojęciem „Transport morski towarów oraz osób do/z Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka) w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, 2029/2030” należy rozumieć usługi transportu morskiego towarów oraz osób w ramach umowy czarteru statku na określony czas lub umowy udostępnienia części przestrzeni ładunkowej statku i miejsc pasażerskich na statku na trasach z Ameryki Południowej lub Afryki lub Europy do i z Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka).
Pod pojęciem „Transport morski towarów oraz osób do/z Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka) w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, 2029/2030” należy rozumieć usługi transportu morskiego towarów oraz osób w ramach umowy czarteru statku na określony czas lub umowy udostępnienia części przestrzeni ładunkowej statku i miejsc pasażerskich na statku na trasach z Ameryki Południowej lub Afryki lub Europy do i z Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka).
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi transportu wodnego📦
Inne ograniczenia dotyczące miejsca realizacji: W dowolnym miejscu
Opis
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Transport morski towarów oraz osób do/z Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (Wyspa Króla Jerzego, Antarktyka) w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, 2029/2030
Czas trwania: 4 lat Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium szacunkowego jednostkowego dobowego zużycia paliwa statku przy prędkości ekonomicznej
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): kryterium ilości miejsc pasażerskich dostępnych dla Zamawiającego w czasie rejsów
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-08-17 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-08-17 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Informacja o umowie ramowej lub dynamicznym systemie zakupów
Umowa ramowa z kilkoma operatorami ✅
Maksymalna liczba uczestników: 3
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-08-17 12:00:00 📅
Miejsce: https://ezamowienia.gov.pl
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅ Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca Nazwa i adresy
Nazwa: Instytut biochemii i biofizyki pan
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 5261039742
Adres pocztowy: ul. ul. Adolfa Pawińskiego 5A
Kod pocztowy: 02-106
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: secretariate@ibb.waw.pl📧
Telefon: 22 592 21 45📞
URL: www.ibb.waw.pl🌏 Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 010828091
Departament: Krajowa Izba Odwoławcza Biuro Odwołań
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-106
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: kio@uzp.gov.pl📧
Telefon: 22 458 77 01📞 Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej Tak samo jak: Nazwa i adresy Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się: 1) w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a; 2) w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne, w terminie: a) 5 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, b) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a. 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne; 2) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub dokumentów zamówienia na stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne; 2) 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne. 4. Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty lub nie zaprosił wykonawcy do złożenia oferty w ramach dynamicznego systemu zakupów lub umowy ramowej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: 1) 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o wyniku postępowania albo 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, a w przypadku udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki ogłoszenia o wyniku postępowania albo ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, zawierającego uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki; 2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający: a) nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia albo b) opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki; 3) miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający: a) nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o wyniku postępowania albo b) zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o wyniku postępowania, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki.
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych
1. Odwołanie wnosi się: 1) w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a; 2) w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne, w terminie: a) 5 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, b) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a. 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne; 2) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub dokumentów zamówienia na stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne; 2) 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne. 4. Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty lub nie zaprosił wykonawcy do złożenia oferty w ramach dynamicznego systemu zakupów lub umowy ramowej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: 1) 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o wyniku postępowania albo 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, a w przypadku udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki ogłoszenia o wyniku postępowania albo ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, zawierającego uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki; 2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający: a) nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia albo b) opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki; 3) miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający: a) nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o wyniku postępowania albo b) zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o wyniku postępowania, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-07-10+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 132-482757 (2026-07-10)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-09-02) Obiekt Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 6 239 118 PLN 💰
Udzielenie zamówienia
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Numer umowy: S-ARCTOWSKI PNU 07 26
Data zawarcia umowy: 2026-08-27 📅
Informacje o przetargach
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 1
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 6 239 118 PLN 💰
Identyfikator oferty: TEN-0001
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0001 Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Winot OÜ
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Winot OÜ
Krajowy numer rejestracyjny: 14333082
Kod pocztowy: 10120
Miasto pocztowe: Tallinn
Region: Põhja-Eesti
🏙️
Kraj: Estonia 🇪🇪
E-mail: winotcompany@gmail.com📧
Telefon: +3725548680📞
Wielkość podmiotu gospodarczego: Mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo
Instytucja zamawiająca Komunikacja
ID dokumentu z przepisami podatkowymi: generated_id
Informacje uzupełniające Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-02+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 170-609044 (2026-09-02)