„Ubezpieczenie majątku i innych interesów Miasta Jeleniej Góry wraz z Urzędem Miasta, jednostkami organizacyjnymi i instytucjami kultury oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych”

Miasto Jelenia Góra

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na ubezpieczeniu majątku i innych interesów Miasta Jeleniej Góry wraz z Urzędem Miasta, jednostkami organizacyjnymi i instytucjami kultury oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Tomie III Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.

Termin

Deadline 2026-10-05

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-09-03 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: „Ubezpieczenie majątku i innych interesów Miasta Jeleniej Góry wraz z Urzędem Miasta, jednostkami organizacyjnymi i instytucjami kultury oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych”
Numer referencyjny: RZ.271.64.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na ubezpieczeniu majątku i innych interesów Miasta Jeleniej Góry wraz z Urzędem Miasta, jednostkami organizacyjnymi i instytucjami kultury oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Tomie III Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi ubezpieczeniowe 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 4
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 4

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: RZ.271.64.I.2026
Tytuł: Część I: Ubezpieczenie majątku, odpowiedzialności cywilnej i osób Miasta Jeleniej Góry wraz z Urzędem Miasta, jednostkami organizacyjnymi i instytucjami kultury oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na ubezpieczeniu majątku, odpowiedzialności cywilnej i osób Miasta Jeleniej Góry wraz z Urzędem Miasta, jednostkami organizacyjnymi i instytucjami kultury oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych. Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, 2) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, 3) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, 4) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zarządcy nieruchomości, 5) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Tomie III Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Adres pocztowy: Miasto Jelenia Góra
Kod pocztowy: 58-500
Miejscowość: Jelenia Góra
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Jeleniogórski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 85
Kryterium jakości (nazwa): Klauzule dodatkowe i inne postanowienia szczególne fakultatywne
Kryterium jakości (waga): 15
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: RZ.271.64.II.2026
Tytuł: Część II: Ubezpieczenie pojazdów mechanicznych Miasta Jeleniej Góry wraz z Urzędem Miasta, jednostkami organizacyjnymi i instytucjami kultury oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na ubezpieczeniu pojazdów mechanicznych Miasta Jeleniej Góry wraz z Urzędem Miasta, jednostkami organizacyjnymi i instytucjami kultury oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych. Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, 2) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów na terenie państw należących do Systemu Zielonej Karty, a nie będących członkami Unii Europejskiej (tzw. Zielona Karta – ubezpieczenie bezskładkowe), 3) ubezpieczenie pojazdów od uszkodzenia i utraty auto casco, 4) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, 5) rozszerzone, odpłatne ubezpieczenie assistance, 6) ubezpieczenie mini assistance (ubezpieczenie bezskładkowe, jeśli Wykonawca takie posiada). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Tomie III Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Kryteria przyznawania nagród
Cena (waga): 90
Kryterium jakości (waga): 10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: RZ.271.64.III.2026
Tytuł: Część III: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Jeleniej Góry
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Jeleniej Góry. Zakres ubezpieczenia obejmuje ubezpieczenie grupowe, bezimienne członków Ochotniczych Straży Pożarnych w związku z art. 10 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Tomie III Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Usługi ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w związku z wykonywanym zawodem 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: RZ.271.64.IV.2026
Tytuł: Część IV: Nadwyżkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej Miasta Jeleniej Góry wraz z Urzędem Miasta, jednostkami organizacyjnymi i instytucjami kultury oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na nadwyżkowym ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej Miasta Jeleniej Góry wraz z Urzędem Miasta, jednostkami organizacyjnymi i instytucjami kultury oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych. Zakres ubezpieczenia obejmuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej będące nadwyżką ponad podstawowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadanego mienia i prowadzonej działalności. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Tomie III Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-05 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-05 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/pn/jeleniagora
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-05 10:15:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/pn/jeleniagora
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Istotne postanowienia umowy zawiera Projekt umowy stanowiący Tom II SWZ. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy zgodnie z zapisami Tomu II SWZ.
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 14
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Niewypłacalność
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Opis przesłanek wykluczenia:
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Miasto Jelenia Góra
Krajowy numer rejestracyjny: 6110003899
Adres pocztowy: Plac Ratuszowy 58
Kod pocztowy: 58-500
Miasto pocztowe: Jelenia Góra
Region: Jeleniogórski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Wydział Zamówień Publicznych
E-mail: zamowieniapubliczne@jeleniagora.pl 📧
Telefon: 75 75 46 390 📞
URL: https://platformazakupowa.pl/pn/jeleniagora 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/jeleniagora 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/jeleniagora 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/jeleniagora 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/jeleniagora 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Podstawy wykluczenia zostały wskazane w pkt 9 Tomu I SWZ, Jednolitym europejskim dokumencie zamówienia (ESPD) oraz w pkt 2.1.6 Ogłoszenia o zamówieniu. 2. Warunki udziału w postępowaniu zostały określone w Dokumentach zamówienia - pkt 8 Tomu I SWZ. Zgodnie z pkt. 8.1 Tomu I SWZ, Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne muszą spełniać niżej wymienione warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 8.1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie stawia konkretnego warunku w tym zakresie. 8.1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Wykonawca w celu potwierdzenia niniejszego warunku musi posiadać uprawnienia do świadczenia usługi ubezpieczeniowej obejmującej przedmiot zamówienia w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Na potwierdzenie ww. warunku Zamawiający będzie żądał przedstawienia odpowiedniego zezwolenia, licencji, koncesji lub potwierdzenia wpisu do rejestru działalności regulowanej, jeżeli ich posiadanie jest niezbędne do świadczenia usług ubezpieczeniowych, obejmujących przedmiot zamówienia w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub przedstawienia dokumentu, potwierdzającego status członka danej organizacji, jeżeli członkostwo w tej organizacji jest niezbędne do świadczenia usług ubezpieczeniowych, obejmujących przedmiot zamówienia w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. 8.1.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia konkretnego warunku w tym zakresie. 8.1.4. zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia konkretnego warunku w tym zakresie.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
URL: https://uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/odwolanie-do-krajowej-izby-odwolawczej/UZP 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1) Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. 2) Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 u.p.z.p. oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3) Odwołanie przysługuje na: a) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzieleniu zamówienia, w tym na projektowane postanowienia umowy, b) zaniechane czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy. 4) Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. Odwołujący przekazuje kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on się zapoznać z jego treścią przed upływem tego terminu. 5) Na orzeczenie Izby oraz postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 u.p.z.p stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. 6) Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” u.p.z.p.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 171-610731 (2026-09-03)