Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu złotowego dla Gminy Krokowa w wysokości do kwoty 7 825 531,55 złotych, o następującej charakterystyce: 1) Kwota kredytu: do wysokości 7 825 531,55 złotych. 2) Okres kredytowania: do końca 2036 roku. 3) Zamawiający zastrzega możliwość niewykorzystania pełnej kwoty kredytu. 4) Kredyt będzie uruchamiany przez Wykonawcę w transzach a przelew środków na konto Zamawiającego będzie następował niezwłocznie po przekazaniu dyspozycji przez Zamawiającego. Wysokości i terminy poszczególnych transz: a) I transza: 5 740 000,00 zł - niezwłocznie po zawarciu umowy b) II transza: 2 085 531,55 zł - do 11.12.2026 r. z możliwością zmiany tych parametrów, przy zastrzeżeniu, że ostatnia transza kredytu nastąpi nie później niż do dnia 11.12.2026 r.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-24) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu złotowego dla Gminy Krokowa w wysokości do kwoty 7 825 531,55 złotych
Numer referencyjny: IGK.271.23.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu złotowego dla Gminy Krokowa w wysokości do kwoty 7 825 531,55 złotych, o następującej charakterystyce:
1) Kwota kredytu: do wysokości 7 825 531,55 złotych.
2) Okres kredytowania: do końca 2036 roku.
3) Zamawiający zastrzega możliwość niewykorzystania pełnej kwoty kredytu.
4) Kredyt będzie uruchamiany przez Wykonawcę w transzach a przelew środków na konto Zamawiającego będzie następował niezwłocznie po przekazaniu dyspozycji przez Zamawiającego. Wysokości i terminy poszczególnych transz:
a) I transza: 5 740 000,00 zł - niezwłocznie po zawarciu umowy
b) II transza: 2 085 531,55 zł - do 11.12.2026 r.
z możliwością zmiany tych parametrów, przy zastrzeżeniu, że ostatnia transza kredytu nastąpi nie później niż do dnia 11.12.2026 r.
Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu złotowego dla Gminy Krokowa w wysokości do kwoty 7 825 531,55 złotych, o następującej charakterystyce:
1) Kwota kredytu: do wysokości 7 825 531,55 złotych.
2) Okres kredytowania: do końca 2036 roku.
3) Zamawiający zastrzega możliwość niewykorzystania pełnej kwoty kredytu.
4) Kredyt będzie uruchamiany przez Wykonawcę w transzach a przelew środków na konto Zamawiającego będzie następował niezwłocznie po przekazaniu dyspozycji przez Zamawiającego. Wysokości i terminy poszczególnych transz:
a) I transza: 5 740 000,00 zł - niezwłocznie po zawarciu umowy
b) II transza: 2 085 531,55 zł - do 11.12.2026 r.
z możliwością zmiany tych parametrów, przy zastrzeżeniu, że ostatnia transza kredytu nastąpi nie później niż do dnia 11.12.2026 r.
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi udzielania kredytu📦 Opis
Wewnętrzny identyfikator: IGK.271.23.2026
Informacje dodatkowe:
Podana data rozpoczęcia realizacji zamówienia jest datą szacowaną. Rzeczywista data zawarcia umowy będzie uzależniona od zakończenia procedury
przetargowej.
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Gdański
🏙️ Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-20 📅
Data końcowa: 2036-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 12:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 12:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert następuje przy użyciu systemu teleinformatycznego - adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4e65a1aa-a571-4143-9b94-0ab2814d1a11
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 60 dni Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia ✅
Data otwarcia: 2026-09-24 12:30:00 📅
Miejsce:
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅ Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wymagane jest zezwolenie lub członkostwo w konkretnej organizacji dla umów o świadczenie usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że posiada uprawnienia do prowadzenia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej działalności gospodarczej w zakresie wykonywania czynności bankowych obejmujących udzielanie kredytów, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (j. t.: Dz. U. z 2026 r. poz. 38 z późn. zm.).
Wymagane środki dowodowe:
Zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na rozpoczęcie działalności bankowej, o którym mowa w art. 36 ustawy Prawo bankowe, lub dokumenty równoważne (potwierdzające prawo prowadzenia na terenie Polski działalności bankowej w zakresie udzielania kredytów zgodnie z przepisami powołanej wyżej ustawy)
Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że posiada uprawnienia do prowadzenia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej działalności gospodarczej w zakresie wykonywania czynności bankowych obejmujących udzielanie kredytów, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (j. t.: Dz. U. z 2026 r. poz. 38 z późn. zm.).
Wymagane środki dowodowe:
Zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na rozpoczęcie działalności bankowej, o którym mowa w art. 36 ustawy Prawo bankowe, lub dokumenty równoważne (potwierdzające prawo prowadzenia na terenie Polski działalności bankowej w zakresie udzielania kredytów zgodnie z przepisami powołanej wyżej ustawy)
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
zamawiający wymaga od wykonawców działających wspólnie zawarcia umowy konsorcjum lub innego porozumienia, które regulują zasady współpracy wykonawców przy realizacji zamówienia publicznego
Wymagane depozyty i gwarancje: Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 5 000 zł.
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Przewiduje się zmiany umowy w zakresie możliwości niewykorzystania pełnej kwoty kredytu, zmiany terminów i wysokości transz kredytu, spłaty kapitału lub jego części przed upływem okresu kredytowania, wydłużenie lub skrócenie terminu realizacji przedmiotu umowy w zakresie udzielonego kredytu, zmiana
harmonogramu spłat kredytu w zakresie terminów płatności i wysokości rat, zmiana postanowień umowy kredytowej w przypadku pogorszenia sytuacji ekonomiczno-finansowej zamawiającego powodującego zagrożenie dla terminowej spłaty kredytu lub spełnienia przez zamawiającego warunków określonych ustawą o finansach publicznych, zmiany wynagrodzenia wynikające z przepisów Pzp, zmiany wynikające ze zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Szczegółowy opis zmian określono w SWZ.
Przewiduje się zmiany umowy w zakresie możliwości niewykorzystania pełnej kwoty kredytu, zmiany terminów i wysokości transz kredytu, spłaty kapitału lub jego części przed upływem okresu kredytowania, wydłużenie lub skrócenie terminu realizacji przedmiotu umowy w zakresie udzielonego kredytu, zmiana
harmonogramu spłat kredytu w zakresie terminów płatności i wysokości rat, zmiana postanowień umowy kredytowej w przypadku pogorszenia sytuacji ekonomiczno-finansowej zamawiającego powodującego zagrożenie dla terminowej spłaty kredytu lub spełnienia przez zamawiającego warunków określonych ustawą o finansach publicznych, zmiany wynagrodzenia wynikające z przepisów Pzp, zmiany wynikające ze zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Szczegółowy opis zmian określono w SWZ.
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia: Upadłość
Opis przesłanek wykluczenia:
Podstawy wykluczenia z art. 108 ust.1 i art. 109 ust.1 pkt 1 i 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r.
Podstawy wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Wymagane do złożenia: oświadczenia (w tym JEDZ), odpis lub informacja z właściwego rejestru, informacja z Krajowego Rejestru Karnego, a w przypadku wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej - inne stosowne dokumenty, wymagane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy.
Szczegółowy opis podstaw wykluczenia oraz wymaganych oświadczeń i dokumentów zawarto w dokumentach zamówienia.
Podstawy wykluczenia z art. 108 ust.1 i art. 109 ust.1 pkt 1 i 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r.
Podstawy wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Wymagane do złożenia: oświadczenia (w tym JEDZ), odpis lub informacja z właściwego rejestru, informacja z Krajowego Rejestru Karnego, a w przypadku wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej - inne stosowne dokumenty, wymagane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy.
Szczegółowy opis podstaw wykluczenia oraz wymaganych oświadczeń i dokumentów zawarto w dokumentach zamówienia.
Zamawiający może stosować procedurę, o której mowa w art. 139 ustawy Prawo zamówień publicznych (tzw. procedurę odwróconą). W procedurze tej zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający może stosować procedurę, o której mowa w art. 139 ustawy Prawo zamówień publicznych (tzw. procedurę odwróconą). W procedurze tej zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: REGON 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: +48 224587801📞
Fax: +48 224587800 📠
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/uzp/epuap🌏 Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej Tak samo jak: Organ kontrolny Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo w terminie 15 dni – jeżeli została przekazana w inny sposób.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej.
3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4. Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych
Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo w terminie 15 dni – jeżeli została przekazana w inny sposób.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej.
3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4. Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 163-584924 (2026-08-24)