Udzielenie kredytu długoterminowego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Wiśniew roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek
Gmina Wiśniew
1. Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości do 11.000.000,00 zł przeznaczonego na sfinansowanie deficytu i spłaty wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. 2. Wypłata kredytu w nastąpi jednorazowo lub w transzach na wniosek zamawiającego od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2026 r. 3. Kredyt planowany jest do spłaty w ratach według harmonogramu określonego w SWZ. Planowany termin zakończenia spłaty kredytu 20 listopada 2042 r. Karencja w spłacie kapitału do 19 marca 2029 roku i odsetek 19 marca 2027 roku. 4. Co najmniej dwie osoby wykonujące czynności związane z obsługą kredytu zatrudnione na podstawie umowy o pracę.
TerminDeadline 2026-10-01
Kto? Co?- • Usługi bankowe › Usługi udzielania kredytu
- • Usługi bankowe i inwestycyjne › Inwestycyjne usługi bankowe i usługi powiązane
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Mazowiecki regionalny › Siedlecki
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-31 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-09-01 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Udzielenie kredytu długoterminowego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Wiśniew roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi udzielania kredytu 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Zastosowanie kryteriów dostępności dla osób niepełnosprawnych w specyfikacjach technicznych: Kryteria dostępności dla osób niepełnosprawnych zostały uwzględnione
Adres pocztowy: Siedlecka 13
Kod pocztowy: 08-112
Miejscowość: Wiśniew
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Siedlecki 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-30 📅
Data końcowa: 2042-11-20 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Inwestycyjne usługi bankowe i usługi powiązane 📦
Opis
Adres pocztowy: ul. Siedlecka 13
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 10:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-01 10:00:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Wiśniew
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Siedlecka 13
Kod pocztowy: 08-112
Miasto pocztowe: Wiśniew
Region: Siedlecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Referat Inwestycji i Gospodarki Komunalnej
E-mail: zp@wisniew.pl 📧
Telefon: +48256417313 📞
URL: https://www.wisniew.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://wisniew.logintrade.net/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://wisniew.logintrade.net/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://wisniew.logintrade.net 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://wisniew.logintrade.net 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu
02-676
Kod pocztowy: 08-112
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Referat Inwestycji i Gospodarki Komunalnej
E-mail: zp@wisniew.pl 📧
Telefon: +48256417313 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: określone w SWZ
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 168-602261 (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Udzielenie kredytu długoterminowego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Wiśniew roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek
Numer referencyjny:
OA.271.07.2026.RM
Krótki opis:
1. Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości do 11.000.000,00 zł przeznaczonego na sfinansowanie deficytu i spłaty wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek.
2. Wypłata kredytu w nastąpi jednorazowo lub w transzach na wniosek zamawiającego od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2026 r.
3. Kredyt planowany jest do spłaty w ratach według harmonogramu określonego w SWZ.
Planowany termin zakończenia spłaty kredytu 20 listopada 2042 r. Karencja w spłacie kapitału do 19 marca 2029 roku i odsetek 19 marca 2027 roku.
4. Co najmniej dwie osoby wykonujące czynności związane z obsługą kredytu zatrudnione na podstawie umowy o pracę.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Usługi udzielania kredytu 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
OA.271.07.2026.RM
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu, na zasadach określonych w Rozdziale VIII SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, że posiada uprawnienia do prowadzenia na terenie Polski działalności gospodarczej w zakresie wykonywania czynności bankowych obejmujących udzielanie kredytów, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo Bankowe (t. j. z 2026 r. poz. 38 ze zm.), a w przypadku określonym w art. 178 ust. 1 ustawy Prawo Bankowe inny dokument potwierdzający rozpoczęcie działalności przed dniem wejścia w życie ustawy o której mowa wart. 193 ustawy Prawo Bankowe. (W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zezwolenie składa każdy z Wykonawców).
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców.
4. Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
Pokaż więcej
Adres pocztowy: Siedlecka 13
Kod pocztowy: 08-112
Miejscowość: Wiśniew
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Siedlecki 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-30 📅
Data końcowa: 2042-11-20 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Inwestycyjne usługi bankowe i usługi powiązane 📦
Opis
Adres pocztowy: ul. Siedlecka 13
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 10:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-01 10:00:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 120.000,00 zł (słownie: sto dwadzieścia tysięcy złotych 00/100);
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2.
3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 462).
4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Międzygminnym Banku Spółdzielczym Zbuczyn O/Wiśniew Nr 34 9198 0003 0100 1007 2001 0020, z dopiskiem „wadium w postępowaniu OA.271.07.2026.RM pn.: „Udzielenie kredytu długoterminowego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Wiśniew roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek” UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi spełniać co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w p.z.p., bez potwierdzania tych okoliczności;
2) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Gmina Wiśniew;
7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 p.z.p.), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum);
8) musi zostać złożone w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę poręczenia lub gwarancji.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie:
1) pieniężnej - zaleca się, by dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty;
2) poręczeń lub gwarancji - wymaga się, by oryginał dokumentu został złożony wraz z ofertą.
7. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 p.z.p. zostanie odrzucona.
8. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 p.z.p.
Pokaż więcej
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Wiśniew
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 8212406047
Adres pocztowy: ul. Siedlecka 13
Kod pocztowy: 08-112
Miasto pocztowe: Wiśniew
Region: Siedlecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Referat Inwestycji i Gospodarki Komunalnej
E-mail: zp@wisniew.pl 📧
Telefon: +48256417313 📞
URL: https://www.wisniew.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://wisniew.logintrade.net/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://wisniew.logintrade.net/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://wisniew.logintrade.net 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://wisniew.logintrade.net 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu
02-676
Kod pocztowy: 08-112
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Referat Inwestycji i Gospodarki Komunalnej
E-mail: zp@wisniew.pl 📧
Telefon: +48256417313 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: określone w SWZ
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 168-602261 (2026-08-31)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-01)
Obiekt
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium kosztów (nazwa): Termin uruchomienia kredytu
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 602261-2026
Źródło: OJS 2026/S 169-605683 (2026-09-01)
Obiekt
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium kosztów (nazwa): Termin uruchomienia kredytu
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 602261-2026
Źródło: OJS 2026/S 169-605683 (2026-09-01)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi finansowe i ubezpieczeniowe (>20 nowe zamówienia)