Udzielenie prawa do użytkowania i serwisu oprogramowania narzędziowego (licencje w modelu subskrypcyjnym) oraz zapewnienie godzin konsultacyjnych oraz godzin na zadania dodatkowe.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Przedmiotem zamówienia jest „Udzielenie prawa do oprogramowania narzędziowego na okres 48 miesięcy (licencje w modelu subskrypcyjnym) wraz ze świadczeniem Usług Wsparcia oraz zapewnienie godzin na Zadania dodatkowe”. Przedmiotem zamówienia, są produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2018 roku o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 20 ze zm., dalej: „KSC”). Przedmiot zamówienia podzielony jest na następujące części: Część A – przedłużenie subskrypcji na posiadane Oprogramowanie narzędziowe do monitorowania i zarządzania bazą danych DB2 wraz ze świadczeniem Usług wsparcia lub dostawa oprogramowania równoważnego wraz ze wsparciem w modelu subskrypcyjnym, na okres 48 miesięcy oraz zapewnienie godzin na Zadania dodatkowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do Projektowanych postanowień umowy, które stanowią Załącznik nr 2A do SWZ. Część B – przedłużenie subskrypcji na posiadane oprogramowanie narzędziowe podstawowej funkcjonalności DB2 oraz RACF wraz ze świadczeniem Usług wsparcia lub dostawa oprogramowania równoważnego wraz ze wsparciem w modelu subskrypcyjnym, na okres 48 miesięcy oraz zapewnienie godzin na Zadania dodatkowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do Projektowanych postanowień umowy, które stanowią Załącznik nr 2B do SWZ. Część C – przedłużenie subskrypcji na posiadane oprogramowanie narzędziowe do automatyzacji zadań na platformie mainframe wraz ze świadczeniem Usług wsparcia lub dostawa oprogramowania równoważnego wraz ze wsparciem w modelu subskrypcyjnym, na okres 48 miesięcy oraz zapewnienie godzin na Zadania dodatkowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do Projektowanych postanowień umowy, które stanowią Załącznik nr 2C do SWZ. Dla części A, części B oraz części C zamówienia: 1) Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w terminie 5 dni roboczych od dnia zawarcia Umowy drogą elektroniczną na adres email Zamawiającego niezbędne dane dostępowe, umożliwiające realizację przedmiotu Umowy, w tym pobranie przez Zamawiającego Oprogramowania lub oprogramowania równoważnego; 2) Wykonawca udzieli licencji w modelu subskrypcyjnym na Oprogramowanie lub oprogramowanie równoważne na okres 48 miesięcy, od dnia dostarczenia danych dostępowych, o których mowa w pkt. 1), ale nie wcześniej niż od dnia 21.10.2026 roku: Dla 891 MSU nie wcześniej niż od dnia 21.10.2026 r. do dnia 30.10.2027 r.; Dla 3450 MSU od dnia 31.10.2027 r. do dnia upływu 48 miesięcy od dnia aktywacji Subskrypcji; 3) Wykonawca będzie świadczyć Usługi Wsparcia na Oprogramowanie lub oprogramowanie równoważne, Zadania dodatkowe w okresie obowiązywania Subskrypcji Oprogramowania lub oprogramowania równoważnego. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego w maksymalnej wysokości: - dla Części A – 17% wartości zamówienia podstawowego, - dla Części B – 32% wartości zamówienia podstawowego, - dla Części C – 17% wartości zamówienia podstawowego, w zakresie dostawy oprogramowania, zgodnego z jego przedmiotem i polegającego na powtórzeniu dodatkowych dostaw np. związanych z potrzebą uzupełnienia funkcjonalności oprogramowania będącego przedmiotem zamówienia podstawowego lub polepszenia działania oprogramowania będącego przedmiotem zamówienia podstawowego, objęcia obsługą nowych obszarów zamawiającego (np. dodatkowy moduł do monitorowania nie objętego wcześniej systemu). Zamówienie uzupełniające zostanie udzielone na warunkach tożsamych z zamówieniem podstawowym.
TerminDeadline 2026-09-25
Kto? Co?- • Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
- • Usługi dodatkowe w zakresie sprzętu komputerowego › Usługi w zakresie wsparcia technicznego
- • Usługi w zakresie oprogramowania › Usługi dostawy oprogramowania
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-20 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Udzielenie prawa do użytkowania i serwisu oprogramowania narzędziowego (licencje w modelu subskrypcyjnym) oraz zapewnienie godzin konsultacyjnych oraz godzin na zadania dodatkowe.
Numer referencyjny:
993200.271.046.2026-DZP
Krótki opis:
Produkty/usługi: Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Cześć A
Tytuł: Część A – przedłużenie subskrypcji na posiadane Oprogramowanie narzędziowe do monitorowania i zarządzania bazą danych DB2 wraz ze świadczeniem Usług wsparcia lub dostawa oprogramowania równoważnego wraz ze wsparciem w modelu subskrypcyjnym.
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 48 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Cześć B
Tytuł: Część B – przedłużenie subskrypcji na posiadane oprogramowanie narzędziowe podstawowej funkcjonalności DB2 oraz RACF wraz ze świadczeniem Usług wsparcia lub dostawa oprogramowania równoważnego wraz ze wsparciem w modelu subskrypcyjnym.
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Cześć C
Tytuł: Część C – przedłużenie subskrypcji na posiadane oprogramowanie narzędziowe do automatyzacji zadań na platformie mainframe wraz ze świadczeniem Usług wsparcia lub dostawa oprogramowania równoważnego wraz ze wsparciem w modelu subskrypcyjnym.
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-25 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-25 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert zostanie dokonane poprzez rozszyfrowanie ofert złożonych za pośrednictwem Platformy zakupowej.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 120 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-25 12:00:00 📅
Miejsce:
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Krajowy numer rejestracyjny:
5213017228
Adres pocztowy: ul. Szamocka 3, 5
Kod pocztowy: 01-748
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Departament Zamówień Publicznych
E-mail: sekretariatdzp@zus.pl 📧
Telefon: +48 226671704 📞
URL: https://www.zus.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://zus.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://zus.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://zus.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 161-580478 (2026-08-20)
- Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne (>20 nowe zamówienia)
- Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne (>20)
- Pakiety oprogramowania dla sieci, internetu i intranetu (12)
- Pakiety oprogramowania do kontroli transakcji biznesowych i osobistych (11)
- Pakiety oprogramowania do tworzenia dokumentów, rysowania, odwzorowywania, tworzenia harmonogramów i produkowania (7)
- Pakiety oprogramowania komunikacyjnego i multimedialnego (6)
- Pakiety oprogramowania użytkowego (>20)
- Przemysłowe specyficzne pakiety oprogramowania (10)
- Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe (>20)
- Systemy i serwery informacyjne (>20)