Umowa Ramowa na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Przedmiotem postępowania jest zawarcie Umów Ramowych na dostawy taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów. Przedmiotem i celem Umowy Ramowej jest określenie zasad i warunków udzielania Zamówień Wykonawczych, jakie mogą zostać udzielone w okresie obowiązywania Umowy Ramowej. Umowa Ramowa opisuje ogólne warunki współpracy bez zaciągania zobowiązania dla żadnej ze stron. Umowy Ramowe zostaną zawarte na określony Limit Umowy Ramowej odpowiadający kwocie jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w danej części bez wskazywania ilości taśm. Limit Umowy Ramowej zawartej z Wykonawcą odpowiadać będzie sumie limitów dla części objętych daną Umową Ramową. Rzeczywiste potrzeby będą określane według bieżących potrzeb i realizowane w oparciu o Postępowania Wykonawcze. Rzeczywiste potrzeby będą określane według bieżących potrzeb zamawiającego oraz posiadanego budżetu w danym roku.

Termin

Deadline 2026-09-24

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-24 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-24)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Umowa Ramowa na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów
Numer referencyjny: POST/GEK/CSS/FZR-KWT/02821/2026
Krótki opis:
Przedmiotem postępowania jest zawarcie Umów Ramowych na dostawy taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów. Przedmiotem i celem Umowy Ramowej jest określenie zasad i warunków udzielania Zamówień Wykonawczych, jakie mogą zostać udzielone w okresie obowiązywania Umowy Ramowej. Umowa Ramowa opisuje ogólne warunki współpracy bez zaciągania zobowiązania dla żadnej ze stron. Umowy Ramowe zostaną zawarte na określony Limit Umowy Ramowej odpowiadający kwocie jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w danej części bez wskazywania ilości taśm. Limit Umowy Ramowej zawartej z Wykonawcą odpowiadać będzie sumie limitów dla części objętych daną Umową Ramową. Rzeczywiste potrzeby będą określane według bieżących potrzeb i realizowane w oparciu o Postępowania Wykonawcze. Rzeczywiste potrzeby będą określane według bieżących potrzeb zamawiającego oraz posiadanego budżetu w danym roku.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Produkty z gumy 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 7
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 7

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 1: TAŚMA TKAN-GUM 1800 P2000/6 NOWA
Tytuł: Część 1: TAŚMA TKAN-GUM 1800 P2000/6 NOWA
Opis zamówienia:
Umowa Ramowa na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów. Przedmiotem zamówienia jest zawarcie Umów Ramowych na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów, tj.: TAŚMA TKAN-GUM 1800 P2000/6 NOWA Ilość szacunkowa 6 000,00 m.
Pokaż więcej
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego „Turów”, Bogatynia ul. Górników Turowa 1 – Magazyn Główny.
Adres pocztowy: ul. Górników Turowa 1
Kod pocztowy: 59-916
Miejscowość: Bogatynia
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Jeleniogórski 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 2: TAŚMA Z/LINK STAL.1800 ST2500 NOWA
Tytuł: Część 2: TAŚMA Z/LINK STAL.1800 ST2500 NOWA
Opis zamówienia:
Umowa Ramowa na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów. Przedmiotem zamówienia jest zawarcie Umów Ramowych na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów, tj.: TAŚMA Z/LINK STAL.1800 ST2500 NOWA. Ilość szacunkowa 3 500,00 m.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 3: TAŚMA Z/LINK STAL.2250 ST2000 NOWA
Tytuł: Część 3: TAŚMA Z/LINK STAL.2250 ST2000 NOWA
Opis zamówienia:
Umowa Ramowa na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów. Przedmiotem zamówienia jest zawarcie Umów Ramowych na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów, tj.: TAŚMA Z/LINK STAL.2250 ST2000 NOWA. Ilość szacunkowa 720,00 m.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 4: TAŚMA Z/LINK STAL.2000 ST1600 NOWA
Tytuł: Część 4: TAŚMA Z/LINK STAL.2000 ST1600 NOWA
Opis zamówienia:
Umowa Ramowa na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów. Przedmiotem zamówienia jest zawarcie Umów Ramowych na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów, tj.: TAŚMA Z/LINK STAL.2000 ST1600 NOWA. Ilość szacunkowa 225,00 m.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004

5️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 5: TAŚMA Z/LINK STAL.2000 ST3150 NOWA
Tytuł: Część 5: TAŚMA Z/LINK STAL.2000 ST3150 NOWA
Opis zamówienia:
Umowa Ramowa na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów. Przedmiotem zamówienia jest zawarcie Umów Ramowych na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów, tj.: TAŚMA Z/LINK STAL.2000 ST3150 NOWA. Ilość szacunkowa 14 250,00 m.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005

6️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 6: TAŚMA Z/LINK STAL.1600 ST1600 NOWA
Tytuł: Część 6: TAŚMA Z/LINK STAL.1600 ST1600 NOWA
Opis zamówienia:
Umowa Ramowa na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów. Przedmiotem zamówienia jest zawarcie Umów Ramowych na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów, tj.: TAŚMA Z/LINK STAL.1600 ST1600 NOWA. Ilość szacunkowa 1 000,00 m.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0006

7️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 7: TAŚMA Z/LINK STAL.2250 ST2000+1T NOWA
Tytuł: Część 7: TAŚMA Z/LINK STAL.2250 ST2000+1T NOWA
Opis zamówienia:
Umowa Ramowa na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów. Przedmiotem zamówienia jest zawarcie Umów Ramowych na realizację zamówienia pod nazwą dostawa taśm przenośnikowych w latach 2027-2028 dla PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów, tj.: TAŚMA Z/LINK STAL.2250 ST2000+1T NOWA. Ilość szacunkowa 480,00 m.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0007
Opis
Miejsce wykonania: Piotrkowski 🏙️
Adres pocztowy: ul. Węglowa 5
Kod pocztowy: 97-400
Miejscowość: Bełchatów

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 13:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Nie przewiduje się publicznego otwarcia Ofert.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Informacja o umowie ramowej lub dynamicznym systemie zakupów
Umowa ramowa z jednym operatorem
Warunki przetargu
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia
Data otwarcia: 2026-09-24 13:30:00 📅
Informacje dodatkowe: Nie przewiduje się publicznego otwarcia Ofert.
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o zawarcie Umowy Ramowej. 2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zawarcie Umowy Ramowej w rozumieniu art. 58 Ustawy PZP (np. konsorcja, wspólnicy spółki cywilnej): 2.1. ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w Postępowaniu o zawarcie Umowy Ramowej albo do reprezentowania w Postępowaniu i zawarcia Umowy Ramowej; 2.2. ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie Umowy Ramowej. 3. Jeżeli zostanie wybrana Oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o zawarcie Umowy Ramowej, Zamawiający może żądać przed zawarciem Umowy Ramowej kopii Umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zawarcie Umowy Ramowej przez Wykonawców, JEDZ składany jest przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zawarcie Umowy Ramowej.
Pokaż więcej
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Zawarto w Projektowanych postanowieniach Umowy Ramowej stanowiących Załącznik 1 do SWZ.
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Zawarto w Projektowanych postanowieniach Umowy Ramowej stanowiących Załącznik 1 do SWZ.

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Krajowy numer rejestracyjny: 769-050-24-95
Departament: Departament Zakupów
Adres pocztowy: ul. Węglowa 5
Kod pocztowy: 97-400
Miasto pocztowe: Bełchatów
Region: Piotrkowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Wojciech Załuski
E-mail: wojciech.zaluski@gkpge.pl 📧
Telefon: +48 75 773 56 89 📞
URL: https://pgegiek.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://swpp2.gkpge.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Sektor elektroenergetyczny
Komunikacja
Dokumenty URL: https://swpp2.gkpge.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://swpp2.gkpge.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Postępowanie o zawarcie Umowy Ramowej prowadzone jest na podstawie przepisów Ustawy Prawo zamówień publicznych, w trybie przetargu nieograniczonego - art. 389 ust. 1 oraz art. 132 w związku z art. 376 ust. 1 pkt 1 oraz art. 378 ust. 1 Ustawy PZP, jako zamówienie sektorowe o wartości przekraczającej 432 000 euro, w oparciu o przepisy Ustawy PZP i uregulowania prawne wydane na jej podstawie oraz inne akty prawne. 2. Przetarg nieograniczony jest trybem udzielania Zamówienia/zawarcia Umowy Ramowej, w którym w odpowiedzi na publiczne Ogłoszenie o Zamówieniu, Oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy. 3. Zainteresowani Wykonawcy składają Oferty zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). SWZ wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej – w systemie System Zakupowym: https://swpp2.gkpge.pl 4. Zamawiający dopuszcza składanie Ofert częściowych. Przedmiot Zamówienia został podzielony na 7 [siedem] niezależnych części w sposób opisany w Ramowym Opisie przedmiotu zamówieni stanowiącym Załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień Umowy Ramowej, stanowiącej Załącznik nr 1 do SWZ 5. W Postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym składanie Ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, z uwzględnieniem wyjątków wskazanych w Ustawie PZP, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem Systemu Zakupowego dostępnego pod adresem: https://swpp2.gkpge.pl. 6. Składanie Ofert w przedmiotowym Postępowaniu odbywa się za pomocą Systemu Zakupowego dostępnego pod adresem: https://swpp2.gkpge.pl 7. Ofertę sporządza się pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 8. O udzielenie Zamówienia/ zawarcie Umowy Ramowej mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z Postępowania na podstawie:  art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy PZP,  art. 109 ust. 1 pkt 7 - 10 Ustawy PZP,  art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy PZP. Na podstawie art. 393 ust. 1 pkt 1 Ustawy PZP Zamawiający nie stosuje podstaw wykluczenia Wykonawcy, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-4 oraz art. 108 ust. 1 pkt 6 Ustawy PZP. 9. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zapewnił i zagwarantował, że w ramach wykonywania umowy ani Wykonawca (w tym żaden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia), ani żaden z jego Podwykonawców/Dostawców, nie naruszą określonych w Rozporządzeniu UE 833/2014, Rozporządzeniu UE 765/2006 lub w innych aktach prawnych obowiązujących w Rzeczypospolitej Polskiej, zakazów nabywania dostaw, usług lub robót budowlanych znajdujących się w lub pochodzących z Białorusi lub Rosji oraz zakazów przywozu lub transportowania produktów pochodzących lub wywożonych z Białorusi lub Rosji. Na potwierdzenie powyższego wymogu Wykonawca złoży stosowne Oświadczenie zawarte w Formularzu Oferty dostępnym w Systemie Zakupowym. W przypadku, gdy powyższy wymóg zawarty w niniejszym punkcie nie zostanie spełniony, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 4 Ustawy PZP. 10. Na podstawie art. 393 ust. 1 pkt 4 Ustawy PZP Zamawiający wymaga, aby udział dostarczanych w ramach dostawy towarów, pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, przekroczył 50% w każdej części. W przypadku, gdy udział ten jest mniejszy, Zamawiający odrzuci ofertę w danej części. Na potwierdzenie powyższego wymogu Wykonawca złoży stosowne Oświadczenie zawarte w Formularzu Oferty dostępnym w Systemie Zakupowym. 11. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę Zamówienia realizowanego w ramach Umowy Ramowej. Wykonawca może powierzyć wykonanie części Zamówienia realizowanego w ramach Umowy Ramowej, Podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w Ofercie oraz JEDZ części Zamówienia realizowanego w ramach Umowy Ramowej, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podania przez Wykonawcę nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani - zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ - Wykaz części zamówienia realizowanego w ramach Umowy Ramowej, których wykonanie zamierza się powierzyć Podwykonawcom. Brak informacji, o której mowa powyżej, będzie uznany za stwierdzenie samodzielnego wykonania Zamówienia realizowanego w ramach Umowy Ramowej przez Wykonawcę, który złożył Ofertę. Powierzenie wykonania części Zamówienia realizowanego w ramach Umowy Ramowej Podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego Zamówienia. W przypadku powierzenia wykonania części Przedmiotu Zamówienia realizowanego w ramach Umowy Ramowej Podwykonawcom, Zamawiający nie żąda złożenia JEDZ dotyczących tych Podwykonawców. 12. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 139 Ustawy PZP zastosuje tzw. „procedurę odwróconą”, tzn. najpierw dokona badania i oceny Ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego Oferta została najwyżej oceniona z uwzględnieniem pkt 22.5 SWZ, w zakresie braku podstaw wykluczenia. 13. Zamawiający żąda złożenia formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona z uwzględnieniem pkt 22.5 SWZ. 14. Na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) informujemy, że komunikat dot. przetwarzania danych osobowych, dostępny jest na stronie internetowej https://pgegiek.pl/o-firmie/ochrona-danych-osobowych. Wykonawcy zobowiązani są do zapoznania się z treścią tego komunikatu. 15. Wszystkie pozostałe informacje, niezawarte w ogłoszeniu, są opisane szczegółowo w SWZ.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 526-223-93-25
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Departament Odwołań Urzędu Zamówień Publicznych
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 1 i 2 powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 4. Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Pokaż więcej
Źródło: OJS 2026/S 163-584998 (2026-08-24)