Usługa dostarczenia i utrzymania pomiędzy lokalizacjami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sieci IP VPN oraz usługa dostępu do Internetu w centralnej lokalizacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Przedmiotem zamówienia jest usługa dostarczenia i utrzymania pomiędzy lokalizacjami Zamawiającego sieci IP VPN oraz usługa dostępu do Internetu w centralnej lokalizacji Zamawiającego

Termin

Deadline 2026-10-09

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-09-02 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługa dostarczenia i utrzymania pomiędzy lokalizacjami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sieci IP VPN oraz usługa dostępu do Internetu w centralnej lokalizacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest usługa dostarczenia i utrzymania pomiędzy lokalizacjami Zamawiającego sieci IP VPN oraz usługa dostępu do Internetu w centralnej lokalizacji Zamawiającego
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Dostawcy usług internetowych (ISP) 📦
Inne ograniczenia dotyczące miejsca realizacji: W dowolnym miejscu w danym państwie
Opis
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa dostarczenia i utrzymania pomiędzy lokalizacjami Zamawiającego sieci IP VPN oraz usługa dostępu do Internetu w centralnej lokalizacji Zamawiającego.
Informacje dodatkowe:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest podmiotem wpisanym do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych, prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na podstawie ustawy z dnia 12 lipca 2024 r. – Prawo komunikacji elektronicznej (Dz. U. poz. 1221) co upoważnia go do prowadzenia działalności telekomunikacyjnej na terenie RP. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 1.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 1.4. zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), wykonał, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonuje, co najmniej jedno zamówienie (usługę), polegające na: 1.4.1. świadczeniu usługi dostarczenia i utrzymania sieci IP VPN, lub 1.4.2. świadczeniu publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych, lub 1.4.3. świadczeniu publicznie dostępnych usług komunikacji interpersonalnej niewykorzystujących numerów, o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto, świadczone przez okres minimum 12 miesięcy. Uwaga: gdy przedmiotem wykazanego zamówienia nie był wyłącznie wyżej podany zakres, należy go wyodrębnić. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia warunek udziału w postępowaniu, określony w pkt 2.4 lit. A Część II SWZ musi spełniać samodzielnie przynajmniej jeden z Wykonawców (członków konsorcjum). 2. Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Usługi internetowe 📦
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
PL911 - Miasto Warszawa, PL613 - Bydgosko-Toruński, PL814 – Lubelski, PL711 - Miasto Łódź, PL634 – Gdański, PL22A – Katowicki, PL213 - Miasto Kraków, PL415 - Miasto Poznań, PL514 - Miasto Wrocław.
Kraj: Polska 🇵🇱
Czas trwania: 36 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji: Brak opcji i wznowień
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Przepływowość symetrycznego łącza Podstawowego (A)
Kryterium jakości (waga): 15
Kryterium jakości (nazwa): Przepływowość symetrycznego łącza Backup (B)
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja dostępności łącza dla każdej lokalizacji (G)
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-09 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-09 11:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-06
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-10-09 11:15:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-06
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1.1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100). 1.2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 1.3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98). 1.4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów NBP O/O Warszawa Nr 40 1010 1010 0078 7813 9120 0000, z adnotacją „wadium - numer sprawy BF-2.2610.10.2026”. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu Zamawiający uzna wadium, które znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 1.5. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczeń musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania: 1.5.1. musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie Pzp; 1.5.2. z jej treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; 1.5.3. powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; 1.5.4. termin obowiązywania gwarancji lub poręczenia nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, że pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); 1.5.5. w treści gwarancji lub poręczenia powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 1.5.6. beneficjentem gwarancji lub poręczenia jest: Skarb Państwa - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów; 1.5.7. w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy Pzp), Zamawiający wymaga, aby gwarancja lub poręczenie obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu gwarancji lub poręczenia) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 1.6. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zostanie odrzucona. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy Pzp. 2. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% wartości brutto oferty. Szczegółowe informacje w powyższym zakresie określone zostały w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Krajowy numer rejestracyjny: 5261009497
Adres pocztowy: plac Powstańców Warszawy 1
Kod pocztowy: 00-950
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia@uokik.gov.pl 📧
Telefon: 22 55 60 800 📞
URL: https://uokik.gov.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/uokik 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/uokik 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367086 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367086 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności: 1) wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp (szczegółowy opis znajduje się w Części II lit. B pkt 1 SWZ); 2) wynikających z art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r., poz. 514) (szczegółowy opis znajduje się w Części II lit. B pkt 1 SWZ). 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania także na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie: 1) nie są obywatelem rosyjskim, osobą fizyczną zamieszkałą w Rosji lub osobą prawną, podmiotem lub organem z siedzibą w Rosji; 2) nie są osobą prawną, podmiotem lub organem, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. 1 powyżej; 3) nie są osobą fizyczną lub prawną, podmiotem lub organem działającym w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. 1 lub 2 powyżej, w tym podwykonawcą, dostawcą lub podmiotem, na których zdolności wykonawca polega w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 3. Wykonawca jest zobowiązany potwierdzić, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na żadnej z podstaw wskazanych w pkt 1 i 2. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, brak podstaw wykluczenia, na żadnej z podstaw wskazanych w pkt 1 i 2, zobowiązany jest potwierdzić każdy z tych Wykonawców. 5. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. 6. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy Pzp. 7.Zamawiający, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art.94 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 10. Zamawiający unieważni postępowanie, jeżeli wypełniona zostanie jedna z przesłanek określonych w art. 255 pkt 1-7 ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia w przypadku, o którym mowa w art. 257 pkt 1) ustawy Pzp. 12. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia przekazania wezwania, podmiotowych środków dowodowych albo certyfikatu zastępującego odpowiednie podmiotowe środki dowodowe. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od Wykonawcy w zakresie wykazania, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu na podstawie przesłanek określonych w pkt 1 lit. B Części II SWZ obejmują: 12.1. informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2, pkt. 4 wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 12.2. oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy. – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 8 do SWZ; 12.3. dokumenty dotyczące podmiotu udostępniającego zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec niego podstaw wykluczenia oraz spełnienia, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby, warunków udziału w postępowaniu – jeżeli Wykonawca polega na zasobach podmiotu trzeciego; 12.4. oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 7 do SWZ); - w zakresie spełniania warunków udziału, określonych w pkt 2 lit. A Części II SWZ: 12.5. wpis do rejestru działalności regulowanej tj. zaświadczenie o wpisie do Rejestru Przedsiębiorców Telekomunikacyjnych prowadzony przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 12 lipca 2024 r. Prawo komunikacji elektronicznej (Dz.U poz. 1221). 12.6. wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy, w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. - Wzór wykazu usług stanowi Załącznik Nr 9 do SWZ. Podane wartości muszą dotyczyć jednego zamówienia (przez co rozumie się, że musi wynikać z jednostkowej umowy). Dokumenty muszą być wystawione przez Zamawiającego zamówienie/ Odbiorcę zamówienia. 12.7. Wykonawca może skorzystać z certyfikatu potwierdzającego udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, jako dokumentu zastępującego podmiotowe środki dowodowe dotyczące okoliczności objętych certyfikacją. Certyfikat może służyć potwierdzeniu braku podstaw wykluczenia wyłącznie w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym przez Zamawiającego. Skorzystanie z certyfikatu ma charakter dobrowolny i nie wyłącza możliwości wykazania tych okoliczności za pomocą podmiotowych środków dowodowych. W oświadczeniu JEDZ składanym wraz z ofertą, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, Wykonawca informuje, czy zamierza wykazać spełnienie wymagań w postępowaniu przy wykorzystaniu certyfikatu, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp. Jeżeli Wykonawca zamierza posłużyć się certyfikatem, w oświadczeniu wskazuje dane umożliwiające idnetyfikację. Wskazanie zamiaru posłużenia się certyfikatem nie zastępuje jego złożenia na etapie kwalifikacji podmiotowej. Certyfikat składa się w odpowiedzi na wezwanie do przedłożenia podmiotowych środków dowodowych, zgodnie z zasadami właściwymi dla danego trybu postępowania. Certyfikat może zastąpić podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w odniesieniu do podstaw wykluczenia, które zostały objęte certyfikacją i odpowiadają wymaganiom określonym w niniejszej SWZ. Jeżeli certyfikat nie potwierdza wszystkich okoliczności wymaganych przez Zamawiającego, Wykonawca składa: 1) certyfikat — w zakresie podstaw wykluczenia objętych certyfikacją; 2) podmiotowe środki dowodowe wymagane przez Zamawiającego — w zakresie pozostałych podstaw wykluczenia. Zamawiający oceni, czy przedłożony certyfikat może zostać uwzględniony w niniejszym postępowaniu, w szczególności badając zakres udzielonej certyfikacji, jej aktualną ważność, informacje o jej statusie dostępne w Bazie Danych o Certyfikacji Wykonawców Zamówień Publicznych oraz zgodność certyfikacji z podstawami wykluczenia i warunkami udziału wskazanymi w SWZ. Jeżeli dane niezbędne do oceny okoliczności objętych certyfikatem nie są jawne w bazie certyfikacji albo zostały zastrzeżone jako tajemnica przedsiębiorstwa, Wykonawca — na żądanie Zamawiającego — udostępnia te dane albo wyraża zgodę na ich udostępnienie przez podmiot certyfikujący, w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia tej oceny. Jeżeli Zamawiający powoła się na okoliczności, o których mowa w art. 8 ust. 1 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, wezwie Wykonawcę do złożenia wyjaśnień w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania. Jeżeli wyjaśnienia okażą się niewystarczające, Zamawiający poinformuje podmiot certyfikujący, wykazując te okoliczności oraz przekazując wyjaśnienia złożone przez Wykonawcę. 12.8. Jeżeli w następstwie czynności prowadzonych na podstawie art. 128a Pzp ważność certyfikacji zostanie zawieszona na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim certyfikat miał potwierdzać brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału, wyznaczając termin nie krótszy niż 5 dni od dnia wezwania.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o terminach odwołania: 1.Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują Wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp. 2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub ogłoszenia o konkursie oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy Pzp oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy. 4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub treści SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub treści SWZ na stronie internetowej. 6. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt. 1. 7. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 8. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 9. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17.11.1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej. 10. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych, zwanego dalej "sądem zamówień publicznych". 11. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. - Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem. 12. Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 171-611123 (2026-09-02)