Usługa kompleksowego sprzątania i utrzymania czystości w budynkach UMCS
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią Załączniki do SWZ, odpowiednio do części.
TerminDeadline 2026-09-15
Kto? Co?- • Usługi sprzątania/czyszczenia miejsc noclegowych, budynków i okien › Usługi czyszczenia okien
- • Usługi sprzątania/czyszczenia miejsc noclegowych, budynków i okien › Usługi sprzątania budynków
- • Lubelskie › Lubelski
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-13 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-13)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługa kompleksowego sprzątania i utrzymania czystości w budynkach UMCS
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi sprzątania budynków 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Usługa kompleksowego sprzątania w Budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii
Ilość: 12528.35 metr
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik 1a do SWZ.
Dodatkowe produkty/usługi: Usługi czyszczenia okien 📦
Promowany cel społeczny: Uczciwe warunki pracy
Zastosowanie kryteriów dostępności dla osób niepełnosprawnych w specyfikacjach technicznych: Kryteria dostępności dla osób niepełnosprawnych nie zostały uwzględnione z uwagi na poniższe uzasadnienie
Uzasadnienie: Ze wzlędu na charakter zamówienia
Adres pocztowy: ul. Akademicka
Kod pocztowy: 20-031
Miejscowość: Lublin
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Lubelski 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: Zgodnie z zapisami §13 projektowanych postanowień umowy
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium jakości (nazwa): Używanie do świadczenia usługi biodegradowalnych środków chemicznych
Kryterium jakości (waga): 20
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Czas reakcji na usunięcie zgłoszonych nieprawidłowości
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Usługa kompleksowego sprzątania w Budynku Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
Ilość: 7760 metr
Opis zamówienia: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik 1b do SWZ.
Adres pocztowy: Al. Kraśnicka
Kod pocztowy: 20-704
Czas trwania: 24 miesięcy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-15 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-15 11:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): umcs.ezamawiajacy.pl
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Otwarcie ofert dokonywane jest poprzez ich odszyfrowanie na Platformie
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-15 11:15:00 📅
Miejsce: umcs.ezamawiajacy.pl
Informacje dodatkowe: Otwarcie ofert dokonywane jest poprzez ich odszyfrowanie na Platformie
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Termin występowania z wnioskiem o dodatkowe informacje: 2026-09-01 00:00:00 📅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: Pl. Marii Curie-Skłdowskiej
5
Kod pocztowy: 20-031
Miasto pocztowe: Lublin
Region: Lubelski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zampubl@mail.umcs.pl 📧
Telefon: 81 5375384 📞
URL: www.umcs.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: www.umcs.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: www.umcs.ezamawiajacy.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Biuro Odwołań
Adres pocztowy: ul. Postępu 17
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587840 📞
Fax: +48224577800 📠
URL: www.uzp.gov.pl 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-17Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 157-568527 (2026-08-13)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługa kompleksowego sprzątania i utrzymania czystości w budynkach UMCS
Numer referencyjny:
PN/44-2026/DZP-p
Krótki opis:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią Załączniki do SWZ, odpowiednio do części.
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi sprzątania budynków 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Część nr 1
Tytuł: Usługa kompleksowego sprzątania w Budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii
Ilość: 12528.35 metr
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik 1a do SWZ.
Dodatkowe produkty/usługi: Usługi czyszczenia okien 📦
Promowany cel społeczny: Uczciwe warunki pracy
Zastosowanie kryteriów dostępności dla osób niepełnosprawnych w specyfikacjach technicznych: Kryteria dostępności dla osób niepełnosprawnych nie zostały uwzględnione z uwagi na poniższe uzasadnienie
Uzasadnienie: Ze wzlędu na charakter zamówienia
Adres pocztowy: ul. Akademicka
Kod pocztowy: 20-031
Miejscowość: Lublin
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Lubelski 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: Zgodnie z zapisami §13 projektowanych postanowień umowy
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium jakości (nazwa): Używanie do świadczenia usługi biodegradowalnych środków chemicznych
Kryterium jakości (waga): 20
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Czas reakcji na usunięcie zgłoszonych nieprawidłowości
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Część nr 2
Tytuł: Usługa kompleksowego sprzątania w Budynku Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
Ilość: 7760 metr
Opis zamówienia: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik 1b do SWZ.
Adres pocztowy: Al. Kraśnicka
Kod pocztowy: 20-704
Czas trwania: 24 miesięcy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
W przedmiotowym postępowaniu zostanie zastosowana procedura określona w art. 139 ust. 1 ustawy. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy. Oświadczenie to będzie żądane wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona.
Pokaż więcej
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-15 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-15 11:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): umcs.ezamawiajacy.pl
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Otwarcie ofert dokonywane jest poprzez ich odszyfrowanie na Platformie
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-15 11:15:00 📅
Miejsce: umcs.ezamawiajacy.pl
Informacje dodatkowe: Otwarcie ofert dokonywane jest poprzez ich odszyfrowanie na Platformie
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Termin występowania z wnioskiem o dodatkowe informacje: 2026-09-01 00:00:00 📅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Wykonawca, w Części nr 1 postepowania przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na sumę stanowiącą 5% całkowitej ceny brutto podanej w ofercie. Dopuszczalne formy zabezpieczenia opisane zostały w ust. 15 SWZ
Pokaż więcej
Warunki realizacji zamówienia:
Zamawiający, na podstawie art. 131 ust. 2 pkt 1) ustawy, przewiduje możliwość dokonania wizji lokalnej przed upływem terminu składania ofert. Wizja lokalna nie ma charakteru obligatoryjnego.
Zgodnie z art. 95 ust. 2 pkt 1) ustawy, Zamawiający określa, iż czynności związane z realizacją przedmiotu zamówienia, w zakresie usług sprzątania i utrzymania czystości, mają być wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę przez cały okres realizacji zamówienia.
Obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę nie dotyczy koordynatora, wyznaczonego przez Wykonawcę, o ile nie wykonuje on czynności sprzątania.
Pokaż więcej
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP:712-010-36-92
Adres pocztowy: Pl. Marii Curie-Skłdowskiej
5
Kod pocztowy: 20-031
Miasto pocztowe: Lublin
Region: Lubelski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zampubl@mail.umcs.pl 📧
Telefon: 81 5375384 📞
URL: www.umcs.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: www.umcs.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: www.umcs.ezamawiajacy.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
PL5262239325
Departament: Biuro Odwołań
Adres pocztowy: ul. Postępu 17
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587840 📞
Fax: +48224577800 📠
URL: www.uzp.gov.pl 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w Dziale IX ustawy, tj.: odwołanie oraz skarga.
Odwołanie przysługuje na:
1) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;
2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy;
3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie ustawy, mimo że Zamawiający był do tego obowiązany.
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia.
Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej.
Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 17.3 SWZ oraz 17.4 SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-17Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 157-568527 (2026-08-13)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)