Przedmiotem zamówienia jest Usługa kompleksowego sprzątania w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych wchodzących w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajdują się w SWZ oraz w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy oraz w Załączniku nr 11 do SWZ - Wykaz narzędzi. Zamawiający podzielił zamówienie na 3 Zadania, które obejmują: Zadanie nr 1 - Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Mehoffera 72/74 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o.; Zadanie 2 - Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Olchy 8 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o.; Zadanie 3 - Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Geriatrycznym Centrum Medycznym przy Al. Wilanowskiej 257 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o.. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, że zgodnie z pkt. 4.17. SWZ unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane lub są niewystarczające na pokrycie zamówienia, z uwzględnieniem pkt. 13 SWZ – Koszt przygotowania oferty tj. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postepowaniu.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Usługa kompleksowego sprzątania w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych wchodzących w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o.
Numer referencyjny: ZP/31/2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest Usługa kompleksowego sprzątania w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych wchodzących w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajdują się w SWZ oraz w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy oraz w Załączniku nr 11 do SWZ - Wykaz narzędzi.
Zamawiający podzielił zamówienie na 3 Zadania, które obejmują:
Zadanie nr 1 - Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Mehoffera 72/74 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o.;
Zadanie 2 - Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Olchy 8 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o.;
Zadanie 3 - Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Geriatrycznym Centrum Medycznym przy Al. Wilanowskiej 257 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o..
Jednocześnie Zamawiający zastrzega, że zgodnie z pkt. 4.17. SWZ unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane lub są niewystarczające na pokrycie zamówienia, z uwzględnieniem pkt. 13 SWZ – Koszt przygotowania oferty tj. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postepowaniu.
Przedmiotem zamówienia jest Usługa kompleksowego sprzątania w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych wchodzących w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajdują się w SWZ oraz w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy oraz w Załączniku nr 11 do SWZ - Wykaz narzędzi.
Zamawiający podzielił zamówienie na 3 Zadania, które obejmują:
Zadanie nr 1 - Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Mehoffera 72/74 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o.;
Zadanie 2 - Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Olchy 8 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o.;
Zadanie 3 - Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Geriatrycznym Centrum Medycznym przy Al. Wilanowskiej 257 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego Sp. z o.o..
Jednocześnie Zamawiający zastrzega, że zgodnie z pkt. 4.17. SWZ unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane lub są niewystarczające na pokrycie zamówienia, z uwzględnieniem pkt. 13 SWZ – Koszt przygotowania oferty tj. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postepowaniu.
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi sprzątania📦 Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: ZP/31/2026 Zadanie 1
Tytuł: Zadanie nr 1 – Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Mechoffera 72/74 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczym Sp. z o.o.
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia dot. Zadania nr 1, w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy oraz w Załączniku nr 11.1 - Wykaz narzędzi dla Zadania 1.
Zamawiający wymaga uczestnictwa w wizji lokalnej, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 4.11. SWZ. Udział w wizji lokalnej jest warunkiem złożenia oferty w postępowaniu a brak odbycia wizji będzie skutkował odrzuceniem oferty.
Zamawiający, zgodnie z pkt. 4.14. SWZ, zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań tj. czynności pomocy kuchennej oraz pomocy gospodarczej. Zamawiający jednocześnie dopuszcza możliwość powierzenia pozostałej części zamówienia podwykonawcy lub podwykonawcom.
Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 11 SWZ, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie 150 000,00 zł. Wadium może być wniesione w następujących formach: - pieniądzu, - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych, - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 462 ze zm.).
Wykonawca, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 22 SWZ, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2% ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia dot. Zadania nr 1, w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy oraz w Załączniku nr 11.1 - Wykaz narzędzi dla Zadania 1.
Zamawiający wymaga uczestnictwa w wizji lokalnej, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 4.11. SWZ. Udział w wizji lokalnej jest warunkiem złożenia oferty w postępowaniu a brak odbycia wizji będzie skutkował odrzuceniem oferty.
Zamawiający, zgodnie z pkt. 4.14. SWZ, zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań tj. czynności pomocy kuchennej oraz pomocy gospodarczej. Zamawiający jednocześnie dopuszcza możliwość powierzenia pozostałej części zamówienia podwykonawcy lub podwykonawcom.
Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 11 SWZ, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie 150 000,00 zł. Wadium może być wniesione w następujących formach: - pieniądzu, - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych, - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 462 ze zm.).
Wykonawca, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 22 SWZ, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2% ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa
🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-12-01 📅
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: nie dotyczy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅ Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: ZP/31/2026 Zadanie 2
Tytuł: Zadanie nr 2 – Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Olchy 8 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczym Sp. z o.o.
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia dot. Zadania nr 2, w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy oraz w Załączniku nr 11.2 - Wykaz narzędzi dla Zadania 2.
Zamawiający wymaga uczestnictwa w wizji lokalnej, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 4.11. SWZ. Udział w wizji lokalnej jest warunkiem złożenia oferty w postępowaniu a brak odbycia wizji będzie skutkował odrzuceniem oferty.
Zamawiający, zgodnie z pkt. 4.14. SWZ, zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań tj. czynności pomocy kuchennej oraz pomocy gospodarczej. Zamawiający jednocześnie dopuszcza możliwość powierzenia pozostałej części zamówienia podwykonawcy lub podwykonawcom.
Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 11 SWZ, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie 100 000,00 zł. Wadium może być wniesione w następujących formach: - pieniądzu, - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych, - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 462 ze zm.).
Wykonawca, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 22 SWZ, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2% ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia dot. Zadania nr 2, w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy oraz w Załączniku nr 11.2 - Wykaz narzędzi dla Zadania 2.
Zamawiający wymaga uczestnictwa w wizji lokalnej, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 4.11. SWZ. Udział w wizji lokalnej jest warunkiem złożenia oferty w postępowaniu a brak odbycia wizji będzie skutkował odrzuceniem oferty.
Zamawiający, zgodnie z pkt. 4.14. SWZ, zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań tj. czynności pomocy kuchennej oraz pomocy gospodarczej. Zamawiający jednocześnie dopuszcza możliwość powierzenia pozostałej części zamówienia podwykonawcy lub podwykonawcom.
Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 11 SWZ, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie 100 000,00 zł. Wadium może być wniesione w następujących formach: - pieniądzu, - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych, - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 462 ze zm.).
Wykonawca, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 22 SWZ, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2% ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: ZP/31/2026 Zadanie 3
Tytuł: Zadanie nr 3 – Usługa kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Geriatrycznym Centrum Medycznym przy Al. Wilanowskiej 257 w Warszawie wchodzącego w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczym Sp. z o.o.
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia dot. Zadania nr 3, w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy oraz w Załączniku nr 11.3 - Wykaz narzędzi dla Zadania 3.
Zamawiający wymaga uczestnictwa w wizji lokalnej, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 4.11. SWZ. Udział w wizji lokalnej jest warunkiem złożenia oferty w postępowaniu a brak odbycia wizji będzie skutkował odrzuceniem oferty.
Zamawiający, zgodnie z pkt. 4.14. SWZ, zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań tj. czynności pomocy kuchennej oraz pomocy gospodarczej. Zamawiający jednocześnie dopuszcza możliwość powierzenia pozostałej części zamówienia podwykonawcy lub podwykonawcom.
Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 11 SWZ, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie 35 000,00 zł. Wadium może być wniesione w następujących formach: - pieniądzu, - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych, - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 462 ze zm.).
Wykonawca, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 22 SWZ, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2% ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia dot. Zadania nr 3, w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy oraz w Załączniku nr 11.3 - Wykaz narzędzi dla Zadania 3.
Zamawiający wymaga uczestnictwa w wizji lokalnej, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 4.11. SWZ. Udział w wizji lokalnej jest warunkiem złożenia oferty w postępowaniu a brak odbycia wizji będzie skutkował odrzuceniem oferty.
Zamawiający, zgodnie z pkt. 4.14. SWZ, zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań tj. czynności pomocy kuchennej oraz pomocy gospodarczej. Zamawiający jednocześnie dopuszcza możliwość powierzenia pozostałej części zamówienia podwykonawcy lub podwykonawcom.
Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 11 SWZ, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie 35 000,00 zł. Wadium może być wniesione w następujących formach: - pieniądzu, - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych, - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 462 ze zm.).
Wykonawca, zgodnie z zapisami zawartymi w pkt. 22 SWZ, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2% ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003 Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Ilekroć w niniejszym ogłoszeniu zastosowane jest pojęcie "ustawa" bez bliższego określenia, o jaką ustawę chodzi, dotyczy ono ustawy z dnia 11 wrześni 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (tekst. jedn. Dz.U. 2026 r., poz. 793)
Adres pocztowy: ul. Mehoffera 72/74
Kod pocztowy: 03-131
Miejscowość: Warszawa
Adres pocztowy: ul. Olchy 8
Kod pocztowy: 04-837
Adres pocztowy: Al. Wilanowska 257
Kod pocztowy: 02-730
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz.U. 2026, poz. 793), dalej ustawa Pzp wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, tj. 20 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Decyzja ta jest podyktowana pilną potrzebą udzielenia zamówienia, polegającą na konieczności zapewnienia ciągłości świadczenia usług kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładach Opiekuńczo Leczniczych wchodzących w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo Leczniczego Sp. z o.o.
W perspektywie najbliższych kilku tygodni upływa okres obowiązywania aktualnych umów z wykonawcami realizującymi usługi sprzątania, a dalsze przedłużanie tych umów nie jest możliwe lub uzasadnione z uwagi na wyczerpanie dopuszczalnych form modyfikacji oraz konieczność dostosowania zakresu zamówienia do aktualnych potrzeb Zamawiającego. Brak zawarcia nowej umowy przed upływem terminu obowiązywania dotychczasowych umów skutkowałby powstaniem przerwy w świadczeniu usług sprzątania w Zakładach Opiekuńczo Leczniczych, co z uwagi na specyfikę działalności tych placówek – sprawowanie całodobowej opieki nad pacjentami – mogłoby doprowadzić do naruszenia wymogów sanitarno epidemiologicznych, a w konsekwencji do realnego zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów oraz personelu.
Przy zachowaniu standardowego terminu, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający nie byłby w stanie zapewnić ciągłości świadczenia usług, co stanowiłoby naruszenie interesu publicznego, jakim jest zapewnienie nieprzerwanego funkcjonowania zakładów opiekuńczo‑leczniczych na odpowiednim poziomie higieniczno‑sanitarnym.
Wyznaczony termin 20 dni pozostaje jednocześnie zgodny z minimalnymi terminami określonymi w art. 138 ust. 2 ustawy Pzp – nie jest krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej – oraz pozwala wykonawcom na przygotowanie ofert z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz.U. 2026, poz. 793), dalej ustawa Pzp wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, tj. 20 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Decyzja ta jest podyktowana pilną potrzebą udzielenia zamówienia, polegającą na konieczności zapewnienia ciągłości świadczenia usług kompleksowego sprzątania pomieszczeń w Zakładach Opiekuńczo Leczniczych wchodzących w skład Stołecznego Centrum Opiekuńczo Leczniczego Sp. z o.o.
W perspektywie najbliższych kilku tygodni upływa okres obowiązywania aktualnych umów z wykonawcami realizującymi usługi sprzątania, a dalsze przedłużanie tych umów nie jest możliwe lub uzasadnione z uwagi na wyczerpanie dopuszczalnych form modyfikacji oraz konieczność dostosowania zakresu zamówienia do aktualnych potrzeb Zamawiającego. Brak zawarcia nowej umowy przed upływem terminu obowiązywania dotychczasowych umów skutkowałby powstaniem przerwy w świadczeniu usług sprzątania w Zakładach Opiekuńczo Leczniczych, co z uwagi na specyfikę działalności tych placówek – sprawowanie całodobowej opieki nad pacjentami – mogłoby doprowadzić do naruszenia wymogów sanitarno epidemiologicznych, a w konsekwencji do realnego zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów oraz personelu.
Przy zachowaniu standardowego terminu, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający nie byłby w stanie zapewnić ciągłości świadczenia usług, co stanowiłoby naruszenie interesu publicznego, jakim jest zapewnienie nieprzerwanego funkcjonowania zakładów opiekuńczo‑leczniczych na odpowiednim poziomie higieniczno‑sanitarnym.
Wyznaczony termin 20 dni pozostaje jednocześnie zgodny z minimalnymi terminami określonymi w art. 138 ust. 2 ustawy Pzp – nie jest krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej – oraz pozwala wykonawcom na przygotowanie ofert z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Wykonawca pozostaje związany ofertą do dnia 19-12-2026 r.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-21 10:30:00 📅
Informacje dodatkowe: Wykonawca pozostaje związany ofertą do dnia 19-12-2026 r.
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Zgodnie z pkt. 22 SWZ Wykonawca, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2 % ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Zgodnie z pkt. 22 SWZ Wykonawca, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2 % ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach: - pieniądzu; - poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych; - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zgodnie z pkt. 22 SWZ Wykonawca, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2 % ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Zgodnie z pkt. 22 SWZ Wykonawca, przed podpisaniem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2 % ceny ofertowej brutto. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach: - pieniądzu; - poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych; - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej przewikdziane w dziale IX ustawy Pzp.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-02Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 169-605346 (2026-08-31)