Usługa okresowych przeglądów serwisowych, konserwacji, badań technicznych, napraw pojazdów będących w użytkowaniu Zamawiającego (...)
Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdyni Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
1. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA 1.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych usług w zakresie obsługi technicznej pojazdów będących w użytkowaniu Zamawiającego, w tym ambulansów oraz pozostałych pojazdów służbowych, obejmujących w szczególności: 1.1.1. wykonywanie okresowych przeglądów serwisowych i konserwacyjnych zgodnie z harmonogramami oraz zaleceniami producentów pojazdów marki Mercedes-Benz, Volkswagen oraz Toyota; 1.1.2. wykonywanie bieżących oraz awaryjnych napraw mechanicznych, elektrycznych, elektronicznych i diagnostycznych; 1.1.3. wykonywanie napraw blacharsko-lakierniczych; 1.1.4. wykonywanie badań technicznych pojazdów; 1.1.5. wykonywanie usług związanych z ogumieniem, w tym wymiany, naprawy oraz sezonowego przechowywania opon; 1.1.6. zapewnienie całodobowej pomocy drogowej, holowania oraz mobilnej wulkanizacji; 1.1.7. wykonywanie innych czynności niezbędnych do utrzymania pojazdów Zamawiającego w pełnej sprawności technicznej. 1.2. Usługi będą realizowane dla następujących pojazdów: Lp. Marka, typ, nr rejestracyjny Typ silnika Rok prod. 1. Mercedes Benz Sprinter 319CDI GA909FJ Diesel 2018 2. Mercedes Benz Sprinter 319CDI GA757FN Diesel 2018 3. Mercedes Benz Sprinter 319CDI WR823EP Diesel 2021 4. Mercedes Benz Sprinter 419CDI GA825JG Diesel 1950 cm3 140kW 2022 5. Mercedes Benz Sprinter 419CDI GA781JG Diesel 1950 cm3 140kW 2022 6. Mercedes Benz Sprinter 419CDI GA824JG Diesel 1950 cm3 140kW 2022 7. Mercedes Benz Sprinter GA601JR Diesel 1950 cm3 140kW 2022 8. Mercedes Benz Sprinter GA850LT Diesel 1950 cm3 140kW 2025 9. Mercedes Benz Sprinter GA147LM Diesel 1950 cm3 140kW 2025 10. Mercedes Benz Sprinter GA006LS Diesel 1950 cm3 140kW 2025 11. Mercedes Benz Sprinter Diesel 2026 12. Mercedes Benz Sprinter Diesel 2026 13. Volkswagen Crafter SYN1E GA210HL Diesel 1968cm3 130kW 2021 14. Volkswagen Crafter SYN1E GA211HL Diesel1968 cm3 130kW 2021 15. TOYOTA PROACE GA197LT Diesel2.0 D4D 140kW 2025 2. ZAKRES USŁUG 2.1. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 2.1.1. Naprawy mechaniczne i eksploatacyjne: 2.1.1.1. wymianę klocków hamulcowych; 2.1.1.2. wymianę klocków i tarcz hamulcowych; 2.1.1.3. wymianę szczęk hamulcowych osi przedniej i tylnej, linki hamulcowej; 2.1.1.4. wymianę przewodów hamulcowych, zacisków oraz odpowietrzanie układu; 2.1.1.5. wymianę amortyzatorów zawieszenia przedniego i tylnego; 2.1.1.6. wymianę oleju w skrzyni biegów oraz tylnym moście; 2.1.1.7. wymianę sprzęgła, linki sprzęgła; 2.1.1.8. wymianę łożysk kół; 2.1.1.9. wymianę paska klinowego; 2.1.1.10. wymianę alternatora oraz rozrusznika; 2.1.1.11. wymianę pompy wody; 2.1.1.12. wymianę przegubów i manszet przegubów; 2.1.1.13. wymianę rozrządu; 2.1.1.14. wymianę uszczelki pod głowicą; 2.1.1.15. wymianę napinacza paska klinowego; 2.1.1.16. wymianę pompki paliwa diesel; 2.1.1.17. wymianę skrzyni biegów; 2.1.1.18. wymianę sworzni wahacza oraz tulei wahacza; 2.1.1.19. wymianę łączników stabilizatora osi przedniej i tylnej; 2.1.1.20. naprawę zawieszenia; 2.1.1.21. wymianę świec żarowych; 2.1.1.22. wymianę wtryskiwaczy; 2.1.1.23. wymianę filtrów paliwa i powietrza. 2.1.2. Diagnostyka i elektronika: 2.1.2.1. diagnostykę komputerową pojazdów, w tym odczyt i kasowanie kodów błędów; aktualizację oprogramowania sterowników; kodowanie sterowników; kalibrację systemów bezpieczeństwa; diagnostykę magistrali CAN; 2.1.2.2. naprawę instalacji elektrycznej przedziału medycznego ambulansów, w szczególności oświetlenia oraz gniazd elektrycznych 230V/12V. 2.1.3. Pozostałe usługi: 2.1.3.1. wykonywanie okresowych badań technicznych pojazdów w uprawnionej stacji kontroli pojazdów; 2.1.3.2. naprawę układu kierowniczego, w tym końcówek drążków, przekładni kierowniczej oraz pompy wspomagania; 2.1.3.3. ustawienie geometrii kół oraz regulację zbieżności; 2.1.3.4. naprawy układu wydechowego, w tym DPF, katalizatora, układu AdBlue, sond lambda oraz EGR; 2.1.3.5. serwis układu klimatyzacji obejmujący diagnostykę, odgrzybianie, napełnianie czynnikiem, wymianę elementów oraz naprawy; 2.1.3.6. serwis ogumienia obejmujący wymianę, naprawę oraz sezonowe przechowywanie opon letnich i zimowych wszystkich pojazdów Zamawiającego objętych umową; 2.1.3.7. całodobowe holowanie pojazdów (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu); 2.1.3.8. całodobową mobilną wulkanizację obejmującą wymianę koła lub opony w miejscu zdarzenia; 2.1.3.9. naprawy blacharsko-lakiernicze; 2.1.4. Zakres zamówienia obejmuje również wykonywanie wszelkich innych napraw mechanicznych, elektrycznych, elektronicznych, diagnostycznych i eksploatacyjnych niezbędnych do utrzymania pojazdów w pełnej sprawności technicznej. Przedmiot zamówienia określony jest na 4200 roboczogodzin, z czego Zamawiający gwarantuje wypracowania 3000 roboczogodzin. Dotyczy zamówienia podstawowego
TerminDeadline 2026-10-01
Kto? Co?- • Usługi w zakresie napraw i konserwacji pojazdów silnikowych i podobnego sprzętu oraz podobne usługi › Usługi w zakresie napraw i konserwacji poszczególnych części pojazdów
- • Usługi w zakresie napraw i konserwacji pojazdów silnikowych i podobnego sprzętu oraz podobne usługi › Usługi w zakresie napraw i konserwacji samochodów
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-01 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługa okresowych przeglądów serwisowych, konserwacji, badań technicznych, napraw pojazdów będących w użytkowaniu Zamawiającego (...)
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi w zakresie napraw i konserwacji pojazdów i podobnego sprzętu oraz podobne usługi 📦
Opis
Opis zamówienia:
Kod pocztowy: 81-394
Miejscowość: Gdynia
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Trójmiejski 🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 10:05:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-01 10:05:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdyni Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5861986956
Adres pocztowy: ul. Żwirki i Wigury 14
Kod pocztowy: 81-349
Miasto pocztowe: Gdynia
Region: Trójmiejski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zampub@pogotowie.gdynia.pl 📧
Telefon: 58 660 88 25 📞
URL: www.pogotowie.gdynia.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa izba odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 5262239325;Regon 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-01+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 170-607978 (2026-09-01)