Usługa ubezpieczenia Jednostek Organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej – ubezpieczenia komunikacyjne
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
1. Przedmiot zamówienia: Usługa ubezpieczenia Jednostek Organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej – ubezpieczenia komunikacyjne w tym: 1.1 ubezpieczenie auto casco; 1.2 ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów; 1.3 świadczenie assistance;
TerminDeadline 2026-09-24
Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-19 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługa ubezpieczenia Jednostek Organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej – ubezpieczenia komunikacyjne
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi ubezpieczeniowe 📦
Opis
Wartość szacunkowa bez VAT: 0 PLN 💰
Informacje dodatkowe:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Krakowski 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 80
Kryterium jakości (nazwa): Klauzule fakultatywne
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 11:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-22
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-24 11:30:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-22
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Komenda wojewódzka państwowej straży pożarnej w krakowie
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Zarzecze 106
Kod pocztowy: 30-134
Miasto pocztowe: Kraków
Region: Krakowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@malopolskie.straz.gov.pl 📧
Telefon: 47 835 91 50 📞
URL: https://malopolskapsp.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/kwpsp-krakow 🌏
Adres profilu nabywcy: https://www.gov.pl/web/kwpsp-krakow 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Porządek publiczny i bezpieczeństwo publiczne
Komunikacja
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1339125 🌏
Dostęp do dokumentów przetargowych jest ograniczony
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 160-575732 (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługa ubezpieczenia Jednostek Organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej – ubezpieczenia komunikacyjne
Krótki opis:
1. Przedmiot zamówienia: Usługa ubezpieczenia Jednostek Organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej – ubezpieczenia komunikacyjne w tym:
1.1 ubezpieczenie auto casco;
1.2 ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów;
1.3 świadczenie assistance;
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Usługi ubezpieczeniowe 📦
Opis
Wartość szacunkowa bez VAT: 0 PLN 💰
Informacje dodatkowe:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada aktualne zezwolenie na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w grupach ryzyk, których dotyczy przedmiot zamówienia, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2015 r.
o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, w zakresie przedmiotu zamówienia na którą składa ofertę.
Wykonawca ma obowiązek posiadania powyższego zezwolenia przez cały okres trwania umowy oraz obowiązek jego okazywania Zamawiającemu na każde jego wezwanie. W przypadku, gdyby którekolwiek z dotychczasowych zezwoleń wygasło lub zostało cofnięte w okresie obowiązywania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić nowe zezwolenie w tym zakresie, nie później niż w ostatnim dniu obowiązywania dotychczasowego.
W przypadku, gdy zezwolenie nie jest wymagane na podstawie obowiązujących przepisów, wykonawca zobowiązany jest posiadać notyfikację przekazaną do organu nadzoru przez zagraniczny organ nadzoru z obszaru Unii Europejskiej lub zezwolenie organu nadzoru na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przez oddział główny zagranicznego zakładu ubezpieczeń, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.
Zamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu w temacie przedmiotowych środków dowodowych.
Pokaż więcej
Miejsce wykonania: Krakowski 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Prawo opcji dotyczące zamówienia
1 Zamówienie gwarantowane obejmuje ochronę ubezpieczeniową na okres 12 miesięcy od dnia podpisania umowy (przewidywany termin 19.10.2026 r.), z zastrzeżeniem, że:
a) okres ubezpieczenia zamawiających, posiadających w terminie podpisania umowy aktualną polisę ubezpieczeniową, dostosowany będzie do upływu terminu przedmiotowych polis. W takim przypadku wartość polisy będącej przedmiotem oferty wyliczona zostanie wg. następującej metody: Wartość składki rocznej / 365 dni x ilość dni ochrony. Jednostkowe okresy ubezpieczeń zostały wskazane w załączniku nr 2 A do SWZ.
b) W związku z powyższym okres ubezpieczenia wszystkich zamawiających upłynie w tym samym terminie, (przewidywany termin 18.10.2027 r.).
2 Zamówienie opcjonalne
2.1 Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającej na wydłużeniu okresu ubezpieczenia na kolejne 12 miesięcy na takich samych warunkach (sumy gwarancyjne, stawki za ubezpieczenia) z zastrzeżeniem, że:
a) maksymalna wartość opcji jest równa 130 % wartości zamówienia gwarantowanego;
b) minimalna wartość opcji jest równa 85% wartości zamówienia gwarantowanego;
c) czynnością potwierdzającą skorzystania z prawa opcji będzie jednostronne złożenie - w terminie nie późniejszym niż po upływie 9 miesięcy od dnia podpisania umowy na zamówienie gwarantowane - oświadczenia woli wykonawcy przez zamawiającego w postaci stosownego pisma skierowanego na adres poczty email Wykonawcy wskazany w ofercie.
Pokaż więcej
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 80
Kryterium jakości (nazwa): Klauzule fakultatywne
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 11:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-22
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-24 11:30:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-22
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Komenda wojewódzka państwowej straży pożarnej w krakowie
Krajowy numer rejestracyjny:
6750007386
Adres pocztowy: ul. Zarzecze 106
Kod pocztowy: 30-134
Miasto pocztowe: Kraków
Region: Krakowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@malopolskie.straz.gov.pl 📧
Telefon: 47 835 91 50 📞
URL: https://malopolskapsp.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/kwpsp-krakow 🌏
Adres profilu nabywcy: https://www.gov.pl/web/kwpsp-krakow 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Porządek publiczny i bezpieczeństwo publiczne
Komunikacja
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1339125 🌏
Dostęp do dokumentów przetargowych jest ograniczony
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Podmiotowe środki dowodowe:
1. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych.
2. Podmiotowe środki dowodowe żądane w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczeniu (składane na wezwanie Zamawiającego).
W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
a) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 PZP, oraz art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem,
b) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej Załącznik nr 4 do SWZ;
Uwaga! W przypadku gdy w danej części postępowania zostanie złożona jedna oferta, Zamawiający nie będzie wymagał jego złożenia,
c) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem,
d) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego (art. 108 ust. 1 pkt 3, 4, 5 i 6 PZP Załącznik nr 5.1 do SWZ,
e) o ile dotyczy- oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ Załącznik nr 5.2 do SWZ,
3. Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu może złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, potwierdzający udzielenie certyfikacji w zakresie zdolności do należytego wykonania zamówienia.
4. Wykonawca, który zamierza posługiwać się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, powinien wskazać informację o certyfikacie w JEDZ, w szczególności w części II sekcji A, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych Wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu.
5. W przypadku gdy wykonawca będzie posługiwał się tym certyfikatem, w oświadczeniu podaje numer i oznaczenie tego certyfikatu, nazwę podmiotu certyfikującego, który wydał ten certyfikat, okres ważności certyfikacji wykonawcy zamówienia publicznego oraz wskazuje, w zakresie których warunków udziału w postępowaniu będzie posługiwał się tym certyfikatem.
6. Certyfikat zastępuje odpowiednie podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie, w jakim z jego treści wynika potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu. Jeżeli certyfikat obejmuje wyłącznie część warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest obowiązany wykazać pozostały zakres zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ.
7. Zamawiający oceni czy przedstawiony certyfikat potwierdza spełnianie wymagań określonych w niniejszej SWZ, uwzględniając zakres certyfikacji, okres jej ważności, status certyfikacji ujawniony w bazie certyfikacji oraz zgodność certyfikatu z wymaganiami określonymi w niniejszej SWZ.
8. W przypadku zawieszenia ważności certyfikacji wykonawcy na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, Zamawiający wezwie wykonawcę do złożenia, w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 5 dni licząc od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim złożony certyfikat, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, miał potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu na potrzeby prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia. Przepisy art. 128 ust. 2-5 ustawy Pzp stosuje się odpowiednio.
9. Złożenie certyfikatu nie ogranicza uprawnień Zamawiającego do żądania wyjaśnień w przypadkach przewidzianych przepisami ustawy Pzp oraz ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, w szczególności w razie powzięcia uzasadnionych wątpliwości co do zakresu certyfikacji, jej aktualności albo zgodności certyfikatu z wymaganiami niniejszego postępowania.
10. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez wykonawców lub gdy wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, przepisy dotyczące certyfikatu wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia albo podmiotu udostępniającego zasoby – w zakresie, w jakim certyfikat ma potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
Podstawy wykluczenia: Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 PZP: art.108 ust. 1 pkt 6) ustawy Pzp, art.108 ust. 1 pkt 1 i 2) ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h) i pkt 2) ustawy Pzp, art.108ust. 1 pkt 3) ustawy Pzp, art.108 ust. 1 pkt 1) oraz art. 108 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r., poz. 514), art.108 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, art.108 ust. 1 pkt 1) i 2) ustawy Pzp, Podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp. 1.
Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 257 pkt 1 PZP, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
Zamawiający nie przewiduje wizji lokalnej
W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający będzie stosował tzw. „odwróconą kolejność oceny ofert” zgodnie z dyspozycją z art. 139 PZP.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 160-575732 (2026-08-19)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi finansowe i ubezpieczeniowe (>20 nowe zamówienia)
- Usługi ubezpieczeniowe i emerytalne (>20)
- Usługi ubezpieczeniowe (>20)
- Ubezpieczeniowe usługi brokerskie oraz agencyjne
- Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (18)
- Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty (18)
- Usługi ubezpieczenia prawnego i ubezpieczenia od wszelkiego ryzyka (2)
- Usługi ubezpieczenia robót inżynieryjnych, dodatkowego ubezpieczenia, uśrednienia, ustalenia wysokości straty i usługi aktuarialne (1)
- Usługi ubezpieczenia towaru i usługi ubezpieczeniowe dotyczące transportu (9)
- Usługi ubezpieczeń na życie (5)
- Usługi ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczeń zdrowotnych (10)