Usługa ubezpieczenia mienia Warszawskiej Wytwórni Energii (WWE), pozostałego mienia Zamawiającego oraz OC działalności

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie Sp. z o.o.

Przedmiotem zamówienia jest Ubezpieczenie mienia: a) Sekcja I - Warszawskiej Wytwórni Energii (WWE) oraz b) Sekcja II - pozostałego mienia spółki oraz OC działalności zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ.

Termin

Deadline 2026-10-07

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-09-01 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-09-02 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-01)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługa ubezpieczenia mienia Warszawskiej Wytwórni Energii (WWE), pozostałego mienia Zamawiającego oraz OC działalności
Numer referencyjny: RZP.27.35.2026.JN
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest Ubezpieczenie mienia: a) Sekcja I - Warszawskiej Wytwórni Energii (WWE) oraz b) Sekcja II - pozostałego mienia spółki oraz OC działalności zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ.
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: RZP.27.35.2026.JN
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest „Ubezpieczenie mienia: a) Sekcja I - Warszawskiej Wytwórni Energii (WWE) oraz b) Sekcja II - pozostałego mienia spółki oraz OC działalności" 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: a) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk (PD), w ramach Sekcji I i II b) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk (EEI), w ramach Sekcji I i II c) ubezpieczenie maszyn i urządzeń od uszkodzeń wskutek awarii (MB), w ramach Sekcji I d) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności i posiadanego mienia (OC), w ramach Sekcji II 3. Termin wykonania zamówienia (okres ubezpieczenia) w odniesieniu do: a) Sekcji I tj. ubezpieczenia mienia WWE wynosi 18 miesięcy (od dnia 15.12.2026 do 15.06.2028) oraz b) Sekcji II tj. ubezpieczenia pozostałego mienia spółki oraz OC działalności wynosi 381 dni (od 01.06.2027 do 15.06.2028).
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej 📦
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
UBEZPIECZENIE MIENIA OD WSZYSTKICH RYZYK (PD): - Zakres terytorialny ubezpieczenia obejmuje wszelkie miejsca na terenie RP, gdzie znajduje się ubezpieczone mienie – zgodnie z Klauzulą miejsca ubezpieczenia. - Dla ubezpieczonych pojazdów ochrona obejmuje szkody wyłącznie na terenie lokalizacji prowadzonej działalności przez Ubezpieczonego. Ochrona może dotyczyć także innych lokalizacji nazwanych na terenie Polski, po uprzednim zgłoszeniu do Ubezpieczyciela i potwierdzeniu ochrony danej lokalizacji. UBEZPIECZENIE SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO OD WSZYSTKICH RYZYK (EEI):: - Zakres terytorialny ubezpieczenia obejmuje wszelkie miejsca na terenie RP, gdzie znajduje się ubezpieczone mienie, w tym sprzęt wykorzystywany w delegacjach służbowych, a także podczas pracy zdalnej poza lokalizacjami prowadzonej działalności przez Ubezpieczającego z włączeniem mieszkań prywatnych, hoteli itp. miejsc. - Dla sprzętu elektronicznego przenośnego – zakres terytorialny obejmuje cały świat z wyłączeniem USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Iranu, Rosji, Białorusi, Ukrainy i obwodów: Kijowskiego, Ługańskiego, Donieckiego, Charkowskiego oraz Autonomicznej Republiki Krymu, Abchazji i Południowej Osetii, oraz państw i obszarów objętych sankcjami lub w których aktualnie toczy się konflikt zbrojny. UBEZPIECZENIE MASZYN I URZĄDZEŃ OD USZKODZEŃ WSKUTEK AWARII (MB): - Zakres terytorialny ubezpieczenia obejmuje wszelkie miejsca na terenie RP, gdzie znajduje się ubezpieczone mienie, w tym zakłady remontowe/ naprawcze/ serwisowe.. UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ: - Zakres terytorialny ubezpieczenia obejmuje szkody, będące następstwem działania lub zaniechania, mającego miejsce na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, - W odniesieniu do szkód w wyniku wypadków powstałych w związku ze służbowymi podróżami pracowników Ubezpieczającego lub Ubezpieczonego zakres terytorialny obejmuje cały świat z wyłączeniem USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Rosji, Białorusi, Ukrainy oraz państw i obszarów objętych sankcjami lub w których toczy się konflikt zbrojny..
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 18 miesięcy
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-12-15 📅
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji: brak
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 80
Kryterium jakości (nazwa): Klauzule fakultatywne - Waga - 20%
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Kod pocztowy: 01-161
Miejscowość: Warszawa

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-07 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-07 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Siedziba Zamawiającego, ul. Obozowa 43, 01-161 Warszawa, POLSKA. Otwarcie ofert nastąpi poprzez odszyfrowanie wczytanych na Platformie ofert
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą do dnia 04.01.2027 r.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-10-07 12:00:00 📅
Miejsce:
Siedziba Zamawiającego, ul. Obozowa 43, 01-161 Warszawa, POLSKA. Otwarcie ofert nastąpi poprzez odszyfrowanie wczytanych na Platformie ofert
Informacje dodatkowe: Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą do dnia 04.01.2027 r.
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do odpowiedniego rejestru zawodowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Uwaga numeracja przeniesiona z SWZ: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 6.2.2.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. Wykonawca musi wykazać, że posiada uprawnienia do wykonywania działalności ubezpieczeniowej zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 1526 z późn. zm.), tj. posiada aktualne zezwolenie, zaświadczenie lub inny dokument wydany przez właściwy organ na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w zakresie ryzyk objętych przedmiotem zamówienia. Warunek dotyczący uprawnień, do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia, o których mowa w pkt. 6.2.2.2. SWZ i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. W takim przypadku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wskażą w ofercie, które usługi, wykonają poszczególni wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia aktualności uprawnień, o których mowa w pkt. 6.2.2.2. SWZ przez cały okres obowiązywania umowy, z uwzględnieniem przedłużenia czasu trwania umowy. Powierzenie części zamówienia podwykonawcy nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku spełnienia powyższego warunku (w zakresie objętym obowiązkiem posiadania ww. uprawnień). 7.2. Wykaz podmiotowych środków dowodowych, jakie na wezwanie Zamawiającego mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu: 7.2.1. aktualne zezwolenie, zaświadczenie lub inny dokument właściwego organu na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej na terytorium RP zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 1526 z późn. zm.), przy czym Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia aktualności uprawnień, o których mowa w pkt 6.2.2.2. SWZ, przez cały okres obowiązywania umowy.
Pokaż więcej
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 9
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Opis przesłanek wykluczenia:
art. 108 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp; art., 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp; art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn. Dz.U. z 2025 r. poz. 514)
Pokaż więcej
art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy Pzp oraz Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców w stosunku do których zachodzą przesłanki wykluczenia wskazane w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE L 229 z 31.07.2014, str. 1, z późn. zm.), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 111 z 08.04.2022, str. 1) (z późniejszymi zmianami brzmienia art. 5k).
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 5272391342
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Obozowa 43
Kod pocztowy: 01-161
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie sp. z o.o., Dział Zamówień Publicznych
E-mail: bzp@mpo.com.pl 📧
Telefon: +48 223910100 📞
URL: https://www.mpo.com.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Gospodarka mieszkaniowa i komunalna
Komunikacja
Adres URL uczestnictwa: https://mpowarszawa.ezamawiajacy.pl/pn/mpowarszawa/demand/310787/notice/public/details 🌏
Dostęp do dokumentów przetargowych jest ograniczony
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1.Terminy wniesienia odwołania: 1.1. odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo w terminie 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 1.2. odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 2. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 1 powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 3. Jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: 3.1. 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, 3.2. 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia. 4. Szczegółowe zasady postępowania po wniesieniu odwołania, określają stosowne przepisy Działu IX ustawy – Środki ochrony prawnej. Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych: Krajowa Izba Odwoławcza
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-02Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 169-605898 (2026-09-01)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-02)
Obiekt
Opis
Informacje dodatkowe:
Informacje o dokumentach zastrzeżonych, szczegółowy sposób ich pozyskania oraz wymagania związane z ochroną poufności zostały określone w pkt 4.16.Części I SWZ - Instrukcji dla Wykonawców: 4.16. Poufna część specyfikacji warunków zamówienia.Zamawiający informuje, że informacje zawarte w: − Załączniku nr 1 do Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, tj. informacje zawarte w wykazie: grupa I i II Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT)(osobno dla Sekcji I (WWE) i Sekcji II) i mienia inwestycyjnego (Sekcja II); − Załączniku nr 2 do Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, tj. informacje zawarte w wykazie sprzętu stacjonarnego i oprogramowania (osobno dla Sekcji I (WWE) i Sekcji II); − Załączniku nr 3 do Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, tj. informacje zawarte w wykazie maszyn i urządzeń w ramach ubezpieczenia MB (Sekcja I (WWE)); − Załączniku nr 4 do Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, tj. Informacje do oceny ryzyka ubezpieczeniowego – Sekcja I (WWE); − Załączniku nr 5 do Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, tj. Informacje do oceny ryzyka ubezpieczeniowego – Sekcja II; stanowią informacje prawnie chronione o charakterze poufnym i nie mogą być udostępniane osobom innym niż Wykonawcy, o których mowa poniżej. W celu zachowania poufności informacji zawartych w Załączniku nr 1, Załączniku nr 2, Załączniku nr 3, Załączniku nr 4, Załączniku nr 5 do Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, Zamawiający, działając na podstawie przepisu art. 133 ust. 3 ustawy, nie udostępnia tych informacji na stronie internetowej/Platformie. Wykonawcy w celu uzyskania dostępu do informacji zawartych w Załącznikach nr 1—5 do Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, zobowiązani są złożyć do Zamawiającego wniosek wraz z zobowiązaniem zachowania poufności uzyskanych informacji. UWAGA: Wniosek, o którym mowa powyżej wraz z zobowiązaniem zachowania poufności uzyskanych informacji należy złożyć w oryginale za pośrednictwem Platformy, na której prowadzone jest postępowanie, w formie elektronicznej w sposób określony w pkt. 5.2. SWZ, z uwzględnieniem pkt. 12 SWZ. W treści wniosku Wykonawca zobowiązany jest wskazać swoje dane identyfikacyjne, nazwę i nr postępowania, którego wniosek dotyczy, adres poczty elektronicznej, na który zostanie przekazane hasło do poufnej części SWZ, oraz złożyć zobowiązanie do zachowania w tajemnicy treści udostępnionych mu informacji i dokumentów, traktowanych jako informacje poufne, tj. zawartych w: − Załączniku nr 1 do Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, tj. informacje zawarte w wykazie: grupa I i II Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT)(osobno dla Sekcji I (WWE) i Sekcji II) i mienia inwestycyjnego (Sekcja II); − Załączniku nr 2 do Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, tj. informacje zawarte w wykazie sprzętu stacjonarnego i oprogramowania (osobno dla Sekcji I (WWE) i Sekcji II); − Załączniku nr 3 do Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, tj. informacje zawarte w wykazie maszyn i urządzeń w ramach ubezpieczenia MB (Sekcja I (WWE)); − Załączniku nr 4 do Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, tj. Informacje do oceny ryzyka ubezpieczeniowego – Sekcja I (WWE); − Załączniku nr 5 do Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, tj. Informacje do oceny ryzyka ubezpieczeniowego – Sekcja II. Wnioski niezawierające wymaganych przez Zamawiającego informacji, określonych wzorem wniosku, o którym mowa powyżej, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ (zawarty w IV Części SWZ – Wzory oświadczeń), jak również wnioski sformułowane w innej postaci niż na wzorze przygotowanym przez Zamawiającego, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ (jak np. wiadomość mailowa, z której wynika chęć pozyskania przez Wykonawcę niejawnej części SWZ, pismo Wykonawcy w sprawie pozyskania niejawnej części SWZ itp.) nie będą przez Zamawiającego rozpatrywane. Wniosek o udostępnienie poufnej części SWZ wraz z zobowiązaniem może złożyć wyłącznie Wykonawca wykonujący działalność objętą przedmiotem zamówienia. Wniosek wraz z zobowiązaniem może złożyć wyłącznie osoba uprawniona do reprezentacji Wykonawcy, która zobowiązana jest uwiarygodnić to uprawnienie. W odpowiedzi na ww. wniosek, Zamawiający niezwłocznie udostępni ww. Wykonawcy Załącznik nr 1, Załącznik nr 2, Załącznik nr 3, Załącznik nr 4 oraz Załącznik nr 5 do Części II SWZ za pośrednictwem Platformy.
Pokaż więcej

Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-03Z 📅

Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Nowa wartość
Tekst:
Zmiana w sekcji 5.1.6 Informacje ogólne, Informacje dodatkowe, w zakresie informacji o dokumentach zastrzeżonych, szczegółowego sposobu ich pozyskania oraz wymagań związanych z ochroną poufności.
Inne informacje dodatkowe
Zmiana w sekcji 5.1.6 Informacje ogólne, Informacje dodatkowe, w zakresie informacji o dokumentach zastrzeżonych, szczegółowego sposobu ich pozyskania oraz wymagań związanych z ochroną poufności.
Główny powód zmiany: Korekta nabywcy
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 605898-2026
Źródło: OJS 2026/S 170-607414 (2026-09-02)