Usługa wdrożenia Systemu Monitorowania Zjawiska Drop-Out wraz z dostawą licencji dostępowej
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest usługa wdrożenia Systemu Monitorowania Zjawiska Drop-Out wraz z dostawą licencji dostępowej
TerminDeadline 2026-09-25
Kto? Co?- • Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
- • Usługi opracowywania oprogramowania do kontroli transakcji biznesowych i osobistych › Usługi opracowywania oprogramowania analitycznego, naukowego, matematycznego lub prognozującego › Usługi opracowywania oprogramowania statystycznego
- • Usługi programowania pakietów oprogramowania › Usługi programowania oprogramowania systemowego i dla użytkownika
- • Usługi w zakresie oprogramowania › Usługi wdrażania oprogramowania
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Małopolskie › Nowotarski
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-03 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługa wdrożenia Systemu Monitorowania Zjawiska Drop-Out wraz z dostawą licencji dostępowej
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi opracowywania oprogramowania statystycznego 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 452243.98 PLN 💰
Dodatkowy charakter zamówienia: Dostawy
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Ilość: 1 sztuka
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Adres pocztowy: Kokoszków 71
Kod pocztowy: 34-400
Miejscowość: Nowy Targ
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Nowotarski 🏙️
Czas trwania: 9 tygodni
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: nie dotyczy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Opis
Adres pocztowy: ul. Kokoszków 71
Miejscowość: Nowy-Targ
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-25 08:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-25 08:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): strona prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365704
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-25 08:30:00 📅
Miejsce: strona prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365704
Informacje dodatkowe:
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Kokoszków 71
Kod pocztowy: 34-400
Miasto pocztowe: Nowy Targ
Region: Nowotarski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: ans-nt@ans-nt.edu.pl 📧
Telefon: 18 26-10-716 📞
URL: https://ans-nt.edu.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/ppuz 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/ppuz 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365704 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365704 🌏
Identyfikator funduszy UE: Projekt pn.: „Wsparcie studentów ANS w Nowym Targu w kontynuowaniu kształcenia - działania na rzecz minimalizowania zjawiska drop-out” realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus Numer umowy o dofinansowanie projektu: FERS.01.05-IP.08-0136/25-00
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: uzp@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 22 458 77 01 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/uzp 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Nazwa i adresy
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 171-611740 (2026-09-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługa wdrożenia Systemu Monitorowania Zjawiska Drop-Out wraz z dostawą licencji dostępowej
Numer referencyjny:
KZP.382.17.2026
Krótki opis:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest usługa wdrożenia Systemu Monitorowania Zjawiska Drop-Out wraz z dostawą licencji dostępowej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi opracowywania oprogramowania statystycznego 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 452243.98 PLN 💰
Dodatkowy charakter zamówienia: Dostawy
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
KZP.382.17.2026
Ilość: 1 sztuka
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
przedmiotem zamówienia jest usługa wdrożenia Systemu Monitorowania Zjawiska Drop-Out wraz z dostawą licencji dostępowej
Dodatkowe produkty/usługi:
B. Wymagania związane z obowiązkiem zatrudniania na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia.
1. Wykonawca zobowiązany jest wykonywać przedmiot zamówienia przy pomocy osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę (w rozumieniu kodeksu pracy) w zakresie realizacji czynności związanych z przepływem danych między systemami i usuwanie błędów technicznych (tzw. specjalista ds. integracji). Umowa o pracę obowiązuje co najmniej w okresie świadczenia usług – chyba, że Wykonawca wykaże, że prace, o których mowa powyżej stanowiące przedmiot umowy, nie są wykonywane w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. Wymaganie powyższe nie dotyczy prac wykonywanych bezpośrednio przez osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Obowiązek realizacji ww. prac przy pomocy osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę dotyczy również realizacji zamówienia przy pomocy podwykonawców.
2. Wykonawca najpóźniej w dniu rozpoczęcia świadczenia usług, przekaże Zamawiającemu listę osób, które zostaną skierowane do wykonania prac, o których mowa w pkt. 1, z ramienia Wykonawcy (podwykonawcy) wraz z zanonimizowanymi kopiami umów o pracę, z wyjątkiem: imion i nazwisk osób, które świadczyć będą czynności na rzecz Zamawiającego, dat zawarcia umów, rodzajów umów o pracę, zakresów obowiązków oraz wymiarów etatu, a także zanonimizowanymi, z wyjątkiem imion i nazwisk, dowodami potwierdzającymi zgłoszenie pracowników przez pracodawcę do ubezpieczeń – jeżeli Wykonawca do tego czasu zawrze umowę z podwykonawcą.
3. Wykonawca najpóźniej w dniu rozpoczęcia prac przez podwykonawcę, przekaże Zamawiającemu listę osób, które zostaną skierowane do wykonania prac, o których mowa w pkt. 1, z ramienia podwykonawcy wraz z zanonimizowanymi kopiami umów o pracę, z wyjątkiem: imion i nazwisk osób, które świadczyć będą czynności na rzecz Zamawiającego, dat zawarcia umów, rodzajów umów o pracę, zakresów obowiązków oraz wymiarów etatu, a także zanonimizowanymi, z wyjątkiem imion i nazwisk, dowodami potwierdzającymi zgłoszenie pracowników przez pracodawcę do ubezpieczeń.
4. Wykonawca niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni roboczych, zawiadamia Zamawiającego o wszelkich zmianach na liście osób skierowanych do wykonywania prac, o których mowa w pkt. 1. W przypadku skierowania do prac nowej osoby, Wykonawca zobowiązany jest złożyć także zanonimizowaną kopię umowy o pracę z wyjątkiem: imion i nazwisk osób, które świadczyć będą czynności na rzecz Zamawiającego, dat zawarcia umów, rodzajów umów o pracę, zakresów obowiązków oraz wymiarów etatu, a także zanonimizowanym, z wyjątkiem imienia i nazwiska, dowodem potwierdzającym zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń.
5. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu danych osobowych osób skierowanych do realizacji Umowy w zakresie niezbędnym do jej wykonania, na podstawie art. 6 ust.1 lit. b, c lub f rozporządzenia RODO. Przekazanie danych nie wymaga uzyskania zgody tych osób.
6. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający może dokonywać czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane w pkt 1 czynności. Zamawiający uprawniony będzie w szczególności:
1) żądania przedstawienia przez Wykonawcę oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełnienia wymogów, o których mowa w pkt 1 i dokonywania ich oceny;
2) żądania przedstawienia przez Wykonawcę wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania wymogów, o których mowa w pkt 1;
7. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
Pokaż więcej
Kod pocztowy: 34-400
Miejscowość: Nowy Targ
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Nowotarski 🏙️
Czas trwania: 9 tygodni
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: nie dotyczy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Zamawiający informuje, iż przed wszczęciem przedmiotowej procedury zostały przeprowadzone wstępne konsultacje rynkowe.
2. Informację o zamiarze ich przeprowadzenia oraz o ich przedmiocie Zamawiający opublikował na stronie internetowej zamawiającego pod linkiem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1321632
3. Zamawiający podjął odpowiednie środki w celu zagwarantowania, że udział wykonawców, którzy brali udział we wstępnych konsultacjach rynkowych, nie zakłóci konkurencji, w szczególności wszyscy uczestnicy postępowania otrzymali nieograniczony dostęp do całości dokumentacji sporządzonej w oparciu o dokumenty, którymi dysponował Zamawiający, uzupełnionej również o informacje uzyskane w trakcie wstępnych konsultacji rynkowych. Ponadto, Zamawiający pomimo zastosowania skróconego terminu składania ofert, o którym mowa w art. 138 ust.2 pkt 2 ustawy Pzp, wydłużył go do 20 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Warunki udziału w postępowaniu:
4. Zdolność techniczna lub zawodowa – Zamawiający wymaga, aby:
1) Wykonawca wykazał należyte wykonanie lub wykonywanie w okresie ostatnich 3 lat (okres wyrażony w latach liczy się wstecz od dnia, w którym upłynął termin składania ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, wykonał lub wykonuje co najmniej 1 usługę polegającą na wdrożeniu w podmiocie obsługującym min. 1000 studentów, systemu do zapobiegania rezygnacji z nauki, o wartości nie mniejszej niż 350 000,00 złotych brutto.
2) Przez „wdrożenie” Zamawiający rozumie dostawę licencji oraz wykonanie prac wdrożeniowych, konfiguracyjnych oraz integracyjnych systemu, bez uwzględnienia kosztów dostawy infrastruktury sprzętowej.
3) Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie dokumentów złożonych przez Wykonawcę, na zasadzie „spełnia – nie spełnia”.
4) Na potwierdzenie spełnienia powyższego warunku Wykonawca zobowiązany jest złożyć wykaz usług (Załącznik nr 7), wraz z podaniem wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane oraz załączeniem dowodów określających, czy te zamówienia zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje, bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego zamówienia zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy;
5) W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów dotyczących wartości usług zawierających dane w innych walutach niż złoty (PLN), Zamawiający, jako kurs przeliczeniowy tej waluty przyjmie średni kurs Narodowego Banku Polskiego (NBP) opublikowany na dzień daty publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeśli w dniu ogłoszenia nie była opublikowana tabela średnich kursów NBP, zastosowany zostanie kurs z ostatniej tabeli średnich kursów opublikowanej bezpośrednio przed dniem daty publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
6) W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, spełnienie warunku udziału w postępowaniu powinien wykazać co najmniej jeden z Wykonawców.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi:
Adres pocztowy: ul. Kokoszków 71
Miejscowość: Nowy-Targ
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Zamawiający po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zmówieniu, doszedł do wniosku, że rozstrzygnięcie ww. postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem pełnego 35-dniowego terminu składania ofert nie jest możliwe, ponieważ w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z ograniczeń czasowych ww. Projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej, w tym prawidłowego jego rozliczeniu. Zamawiający uznał, biorąc pod uwagę wszystkie ww. okoliczności, że ważny interes Zamawiającego mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Jednakże, z uwagi na potrzebę podjęcia czynności uniemożliwiających zakłócenie konkurencyjności Zamawiający wydłuża ten termin do 20 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Pokaż więcej
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-25 08:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-25 08:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): strona prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365704
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem strony prowadzonego postępowania w formie zamieszczenia zawiadomienia z otwracia ofert.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️ Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-25 08:30:00 📅
Miejsce: strona prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365704
Informacje dodatkowe:
otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem strony prowadzonego postępowania w formie zamieszczenia zawiadomienia z otwracia ofert.
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
Krajowy numer rejestracyjny:
7352432038
Adres pocztowy: ul. Kokoszków 71
Kod pocztowy: 34-400
Miasto pocztowe: Nowy Targ
Region: Nowotarski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: ans-nt@ans-nt.edu.pl 📧
Telefon: 18 26-10-716 📞
URL: https://ans-nt.edu.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/ppuz 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/ppuz 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365704 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365704 🌏
Identyfikator funduszy UE: Projekt pn.: „Wsparcie studentów ANS w Nowym Targu w kontynuowaniu kształcenia - działania na rzecz minimalizowania zjawiska drop-out” realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus Numer umowy o dofinansowanie projektu: FERS.01.05-IP.08-0136/25-00
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wszyscy Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z niniejszego postępowania, na podstawie przesłanek określonych odpowiednio w:
1) Art. 108 ust. 1 ustawy Pzp (tzw. obligatoryjne przesłanki wykluczenia) tj.
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych,
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296– 307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego;
2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
2) Art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp (tzw. fakultatywna przesłanka wykluczenia) tj.
„Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę:
w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury”.
3) Art. 5k Rozporządzenia Rady nr 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie
Na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem:
a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji;
b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub
c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu,
- w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega Wykonawca w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
4) Art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach
w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022r. zwana dalej „specustawą sankcyjną” (tzw. samoistne, obligatoryjne i dodatkowe przesłanki wykluczenia) tj. „Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy:
1) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych
w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka,
o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej.
2) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym
w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 specustawy sankcyjnej.
3) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych
w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 specustawy sankcyjnej”.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: uzp@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 22 458 77 01 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/uzp 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Nazwa i adresy
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej określone w niniejszym rozdziale przysługują Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp.
2. Zgodnie z art. 505 ust 1a ustawy Pzp środki ochrony prawnej określone w Dziale IX Ustawy Pzp nie przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu ani innemu podmiotowi, o którym mowa w ust. 1, pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych.
3. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują, również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy Pzp oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
4. Odwołanie przysługuje na:
a. niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienia umowy;
b. zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy Pzp;
5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostały ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej.
7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowania o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej.
8. Odwołanie wnosi się w terminie:
a. 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej;
b. 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 1).
9. Odwołanie w przypadkach innych, niż określone w pkt 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
10. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postepowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
11. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej.
12. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie – sądu zamówień publicznych, zwanego dalej „sądem zamówień publicznych”.
13. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem.
14. Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 171-611740 (2026-09-03)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia (>20 nowe zamówienia)