Usługa wynajmu torów pływackich na basenie krytym wraz z zapleczem i wyposażeniem na potrzeby zajęć sportowych i dydaktycznych dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu

Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu

1. Przedmiotem zamówienia jest „Usługa wynajmu torów pływackich na basenie krytym wraz z zapleczem i wyposażeniem na potrzeby zajęć sportowych i dydaktycznych dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu”. 2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ oraz w załącznikach stanowiących integralną część SWZ, w tym w szczególności zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Załącznikiem nr 3 do SWZ Wzór umowy określającymi zakres i warunki świadczenia usługi.

Termin

Termin składania ofert wynosił 2026-09-04. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-08-19.

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-19 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługa wynajmu torów pływackich na basenie krytym wraz z zapleczem i wyposażeniem na potrzeby zajęć sportowych i dydaktycznych dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Numer referencyjny: KAZ.260.23.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest „Usługa wynajmu torów pływackich na basenie krytym wraz z zapleczem i wyposażeniem na potrzeby zajęć sportowych i dydaktycznych dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu”. 2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ oraz w załącznikach stanowiących integralną część SWZ, w tym w szczególności zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Załącznikiem nr 3 do SWZ Wzór umowy określającymi zakres i warunki świadczenia usługi.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi świadczone przez ośrodki sportowe 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: KAZ.260.23.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Dodatkowe produkty/usługi: Miejscowość: Wrocław
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Wrocław 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-01 📅
Data końcowa: 2027-06-30 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 90
Kryterium jakości (nazwa): Lokalizacja obiektu
Kryterium jakości (waga): 10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Zamawiający, działając w oparciu o art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, wyznacza termin składania ofert krótszy niż podstawowy, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Skrócenie terminu jest uzasadnione zaistnieniem pilnej potrzeby udzielenia zamówienia wynikającej ze sztywnych, nieprzesuwalnych ram organizacji roku akademickiego 2026/2027 oraz konieczności zapewnienia ciągłości procesu dydaktycznego: Przedmiotem zamówienia jest usługa wynajmu torów pływackich wraz z zapleczem na potrzeby realizacji obowiązkowych zajęć sportowych i dydaktycznych dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. Zajęcia te wynikają bezpośrednio z zatwierdzonych planów studiów oraz programu kształcenia na rok akademicki 2026/2027. Brak możliwości korzystania z infrastruktury basenowej od pierwszego dnia roku akademickiego spowodowałby brak możliwości terminowej realizacji siatki godzin wynikającej ze standardów kształcenia na uczelni wychowania fizycznego, a w konsekwencji poważny uszczerbek w procesie dydaktycznym i organizacyjnym Zamawiającego. Pierwsze postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia (nr KAZ.260.17.2026) zostało opublikowane z należytym, maksymalnie możliwym wyprzedzeniem. Wszczęcie procedury przetargowej uzależnione było od formalnego zatwierdzenia planu roku akademickiego oraz siatki zajęć dydaktycznych, bez których Zamawiający nie miał obiektywnej możliwości precyzyjnego opisania przedmiotu zamówienia (tj. określenia dokładnego harmonogramu godzinowego oraz wymaganej liczby torogodzin). Poprzednie postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia (nr KAZ.260.17.2026) zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp w dniu 5 sierpnia 2026 r. Unieważnienie postępowania z uwagi na znaczące przekroczenie kwoty przeznaczonej na realizację przedmiotu zamówienia było zdarzeniem niemożliwym do przewidzenia, z uwagi na fakt, iż kwota przeznaczona na realizację została ustalona przy uwzględnieniu cen rynkowych zweryfikowanych w trakcie postępowania. Ponowne wszczęcie postępowania wymagało dostosowania dokumentacji zamówienia (w tym modyfikacji Opisu Przedmiotu Zamówienia, określenia wymogów w zakresie certyfikacji Wykonawców oraz dopełnienia procedur wewnętrznych). Wyznaczony 15-dniowy termin składania ofert jest wystarczający do przygotowania i złożenia ofert, a jednocześnie stanowi jedyny możliwy środek dający szanse wyłonienia Wykonawcy i rozpoczęcia świadczenia usług od dnia 1 października 2026 r.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-04 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-04 11:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359765
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
1. Otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po upływie terminu składania ofert, w terminie wskazanym w ust. 2, nie później niż następnego dnia po dniu, w którym upłynął termin składania ofert. 2. Jeżeli otwarcie ofert następuje przy użyciu systemu teleinformatycznego, w przypadku awarii tego systemu, która powoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie ofert następuje niezwłocznie po usunięciu awarii. 3. Zamawiający poinformuje o zmianie terminu otwarcia ofert na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 4. Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. 5. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia sesji otwarcia ofert w sposób jawny z udziałem Wykonawców ani transmitowania sesji otwarcia ofert za pośrednictwem elektronicznych narzędzi do przekazu wideo on-line.
Pokaż więcej
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-04 11:05:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359765
Informacje dodatkowe:
1. Otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po upływie terminu składania ofert, w terminie wskazanym w ust. 2, nie później niż następnego dnia po dniu, w którym upłynął termin składania ofert. 2. Jeżeli otwarcie ofert następuje przy użyciu systemu teleinformatycznego, w przypadku awarii tego systemu, która powoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie ofert następuje niezwłocznie po usunięciu awarii. 3. Zamawiający poinformuje o zmianie terminu otwarcia ofert na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 4. Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. 5. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia sesji otwarcia ofert w sposób jawny z udziałem Wykonawców ani transmitowania sesji otwarcia ofert za pośrednictwem elektronicznych narzędzi do przekazu wideo on-line.
Pokaż więcej
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 8960007519
Adres pocztowy: ul. al. Ignacego Jana Paderewskiego 35
Kod pocztowy: 51-612
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Biuro Zamówień Publicznych
E-mail: katarzyna.zwakula@awf.wroc.pl 📧
Telefon: +48 71 347 34 48 📞
URL: www.awf.wroc.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/awf_wroc 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/awf_wroc 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359765 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1359765 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 i art. 111 Ustawy Pzp, Wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki wskazane w art. 108 ust. 1 Ustawy Pzp 2. Zamawiający nie przewiduje wykluczenia Wykonawcy w oparciu o przesłanki określone w art. 109 ust. 1 Ustawy Pzp. 3. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy, z zastrzeżeniem art. 7 ust. 2 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U z 2025 r. poz. 514, z późn. zm., zw. dalej Ustawą Sankcyjną) Wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki określone w art. 7 ust. 1 tejże Ustawy. 4. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawcę objętego zakazem udzielania zamówień publicznych, o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainę (Dz.U.UE.L.2014.229.1, zw. dalej Rozporządzeniem Rady (UE) 833/2014) w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2025.2033) 5. Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu.
Pokaż więcej
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Fax: +48224587800 📠
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/uzp/kontakt2 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. W przedmiotowym postępowaniu Wykonawcom biorącym udział w postępowaniu przysługują środki ochrony prawnej na zasadach szczegółowo opisanych w dziale IX Ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie: 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Odwołanie wnosi się w terminie 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony zdaniu poprzedzającym. 4. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 8 i 9 wnosi się w terminie: 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 5. Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty odwołanie wnosi się nie później niż w terminie 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia. 6. Jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia odwołanie wnosi się w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-20+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 161-579935 (2026-08-19)