Usługa zarządzania nieruchomością położoną w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 5

REGIONALNA IZBA OBRACHUNKOWA W RZESZOWIE

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zarządzania nieruchomością położoną w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 5. Zarządzanie ma się odbywać w oparciu o przepisy prawa, a w szczególności przepisów rozdziału 3 Zarządzanie nieruchomościami art. 185 ust. 2 i następnych, ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 399 ze zm.) i ustawy z dnia 7.07.1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 418 ze zm.). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.

Termin

Deadline 2026-09-21

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-19 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługa zarządzania nieruchomością położoną w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 5
Numer referencyjny: MI.2610.1.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zarządzania nieruchomością położoną w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 5. Zarządzanie ma się odbywać w oparciu o przepisy prawa, a w szczególności przepisów rozdziału 3 Zarządzanie nieruchomościami art. 185 ust. 2 i następnych, ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 399 ze zm.) i ustawy z dnia 7.07.1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 418 ze zm.). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: MI.2610.1.2026
Tytuł: Usługa zarządzania nieruchomością położoną w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 5.
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zarządzania nieruchomością położoną w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 5. Zarządzanie ma się odbywać w oparciu o przepisy prawa, a w szczególności przepisów rozdziału 3 Zarządzanie nieruchomościami art. 185 ust. 2 i następnych, ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 399 ze zm.) i ustawy z dnia 7.07.1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 418 ze zm.). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Adres pocztowy: ul. Bieszczadzka 5
Kod pocztowy: 8-400
Miejscowość: Krosno
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Krośnieński 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-12-01 📅
Data końcowa: 2029-11-30 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Kod pocztowy: 38-400

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o wartości równej lub przekraczającej progi unijne, na podstawie art. 132 ustawy Pzp.
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania.
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania informacje o: a) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte; b) cenach lub kosztach zawartych w ofertach
Pokaż więcej
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest zabezpieczenie
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia
Data otwarcia: 2026-09-21 10:15:00 📅
Miejsce:
Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania.
Informacje dodatkowe:
Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania informacje o: a) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte; b) cenach lub kosztach zawartych w ofertach
Pokaż więcej
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
W przypadku wyboru oferty wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
Wymagane depozyty i gwarancje:
Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej oferty brutto. Należną kwotę zabezpieczenia Wykonawca zobowiązany będzie wnieść w całości przed zawarciem umowy. Szczegóły dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy znajdują się w rozdziale XX. WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY SWZ
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Regionalna izba obrachunkowa w rzeszowie
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 8132854401
Adres pocztowy: ul. ul. Adama Mickiewicza 10
Kod pocztowy: 35-064
Miasto pocztowe: Rzeszów
Region: Rzeszowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: biuro@bogp.pl 📧
Telefon: 17 852 06 69 📞
URL: www.rzeszow.rio.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: www.ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: www.ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 30 000 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych) na zasadach określonych w rozdziale XIX. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM SWZ 2. Zamawiający informuje, że najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3.Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 4. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 5.Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców. 6. Zgodnie z art. 126 ust. 1 PZP Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 7. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 PZP. 8. Zamawiający: Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie, ul. A. Mickiewicza 10, 35-064 Rzeszów – działający w imieniu własnym oraz pozostałych współwłaścicieli tj: 1) Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie przy ulicy Szamockiej 3, 5, 01-748 Warszawa, NIP 521-301-72-28, Regon 000017756, Oddział ZUS w Jaśle, ul. Rynek 18B, 38-200 Jasło 2) Bank Polska Kasa Opieki S.A., ul. Grzybowska 53 /57, 00-950 Warszawa, wpisanym do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, KRS 0000014843, NIP 526-00-06-841, REGON 000010205, kapitał zakładowy wpłacony w całości - 262 470 034 zł według stanu na dzień 1 lipca 2020 r. 3) Powiat Krośnieński - Powiatowy Urząd Pracy 38-400 Krosno ul. Bieszczadzka 5, NIP 684-21-48-261, Regon 370486869 4) Powszechnym Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna, z siedzibą w Warszawie przy rondzie Ignacego Daszyńskiego 4, 00-843 Warszawa, Spółka wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000009831, NIP 526-025-10-49, REGON 010001345, kapitał zakładowy - 86 352 300,00 zł, wpłacony w całości wg stanu na dzień 8 lipca 2020r. 5) Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 5, 38-400 Krosno, NIP 684-20-48-594, REGON 370011089 6) Skarb Państwa - Gmina Miasto Krosno z siedzibą w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28A, 38-400 Krosno, NIP: 684-00-13-798, Regon: 370440809 9. Postępowanie prowadzone jest w imieniu Zamawiającego, na podstawie udzielonego pełnomocnictwa na rzecz: radcy prawnego Grzegorza Pieczonki oraz Bartosza Opalińskiego z Opaliński Pieczonka Kancelaria Radców Prawnych s.c., ul. Zygmuntowska 9, 35-025 Rzeszów
Pokaż więcej
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Sąd Polubowny przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej
Krajowy numer rejestracyjny: 5262883664
Adres pocztowy: ul. Hoża 76/78
Kod pocztowy: 00-682
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sp@prokuratoria.gov.pl 📧
Telefon: 22 695-85-04 📞
URL: https://www.gov.pl/web/sp-prokuratoria 🌏
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 40 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Terminy wnoszenia odwołania: 1) odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej lub 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w inny sposób; 2) odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej; 3) odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4) Jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się w terminie: i 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, ii 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-19+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 161-578677 (2026-08-19)