Usługi utrzymania i rozwoju systemu Rejestracji i Ewidencji Firm Audytorskich STREFA PANA

Polska Agencja Nadzoru Audytowego

Przedmiotem zamówienia jest: 1) świadczenie przez wykonawcę kompleksowych usług utrzymania i rozwoju Systemu dla Systemu Rejestracji i Ewidencji Firm Audytorskich STREFA PANA (zwany dalej: Systemem), eksploatowanego w środowisku infrastruktury chmurowej, wraz z: a) zapoznaniem się z Systemem przed przystąpieniem do realizacji usługi utrzymania Systemu, na podstawie dokumentacji i kodów źródłowych, którymi dysponuje Zamawiający; b) administracją usługi publicznej chmury obliczeniowej, przeznaczoną dla Systemu, zapewnioną przez zamawiającego. 2) rozwój Systemu w maksymalnym wymiarze 11 000 roboczogodzin (zamówienie podstawowe – 4000, opcja – 7000), w oparciu o usługę publicznej chmury obliczeniowej wraz z: a) dostarczeniem zamawiającemu modyfikacji Systemu, w tym przekazanie kodów źródłowych (nieskompilowanych) i kodów wynikowych Oprogramowania, wraz z Dokumentacją; b) wdrożeniem modyfikacji Systemu w Infrastrukturze Systemu, c) wytworzeniem, przekazaniem zamawiającemu, a także przeniesieniem na zamawiającego autorskich praw majątkowych do utworów wytworzonych w ramach realizacji zamówienia, d) udzieleniem gwarancji na System, 3) świadczenie przez wykonawcę usług tranzycyjnych oraz wykonanie przekazania końcowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do projektowanych postanowień umowy – stanowiących Załącznik nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia (SWZ).

Termin

Deadline 2026-10-08

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-09-02 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługi utrzymania i rozwoju systemu Rejestracji i Ewidencji Firm Audytorskich STREFA PANA
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest: 1) świadczenie przez wykonawcę kompleksowych usług utrzymania i rozwoju Systemu dla Systemu Rejestracji i Ewidencji Firm Audytorskich STREFA PANA (zwany dalej: Systemem), eksploatowanego w środowisku infrastruktury chmurowej, wraz z: a) zapoznaniem się z Systemem przed przystąpieniem do realizacji usługi utrzymania Systemu, na podstawie dokumentacji i kodów źródłowych, którymi dysponuje Zamawiający; b) administracją usługi publicznej chmury obliczeniowej, przeznaczoną dla Systemu, zapewnioną przez zamawiającego. 2) rozwój Systemu w maksymalnym wymiarze 11 000 roboczogodzin (zamówienie podstawowe – 4000, opcja – 7000), w oparciu o usługę publicznej chmury obliczeniowej wraz z: a) dostarczeniem zamawiającemu modyfikacji Systemu, w tym przekazanie kodów źródłowych (nieskompilowanych) i kodów wynikowych Oprogramowania, wraz z Dokumentacją; b) wdrożeniem modyfikacji Systemu w Infrastrukturze Systemu, c) wytworzeniem, przekazaniem zamawiającemu, a także przeniesieniem na zamawiającego autorskich praw majątkowych do utworów wytworzonych w ramach realizacji zamówienia, d) udzieleniem gwarancji na System, 3) świadczenie przez wykonawcę usług tranzycyjnych oraz wykonanie przekazania końcowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do projektowanych postanowień umowy – stanowiących Załącznik nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia (SWZ).
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi rozbudowy systemów komputerowych 📦
Opis
Informacje dodatkowe:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli: Wykonawca wykaże, że: 1) posiada doświadczenie umożliwiającego realizację zamówienia i wykaże, że należycie wykonał, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonuje w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, usługi spełniające jeden z trzech warunków: a) dwie usługi, z których każda polegała na rozwoju i utrzymaniu systemu informatycznego przez okres co najmniej 24 miesięcy, o łącznej wartości każdej z usług co najmniej 1 500 000,00 zł brutto, z czego wartość:  - utrzymania systemu informatycznego wynosiła co najmniej 1 000 000 zł brutto,  - rozwoju systemu informatycznego wynosiła co najmniej 500 000 zł brutto, lub b) dwie usługi, z których każda polegała na rozwoju systemu informatycznego przez okres co najmniej 24 miesięcy, a jej wartość wynosiła co najmniej 500 000 zł brutto oraz dwie usługi, z których każda polegała na utrzymaniu systemu informatycznego przez okres co najmniej 24 miesięcy, a jej wartość wynosiła co najmniej 1 000 000 zł brutto, lub c) jedną usługę, która polegała na rozwoju systemu informatycznego i utrzymaniu systemu informatycznego przez okres co najmniej 24 miesięcy o łącznej wartości co najmniej 1 500 000,00 zł brutto, z czego wartość utrzymania systemu informatycznego wynosi co najmniej 1 000 000 zł brutto a wartość rozwoju systemu informatycznego co najmniej 500 000 zł brutto, oraz jedną usługę, która polegała na rozwoju systemu informatycznego przez okres co najmniej 24 miesięcy a jej wartość wynosiła co najmniej 500 000 zł brutto, oraz jedną usługę, która polegała na utrzymaniu systemu informatycznego przez okres co najmniej 24 miesięcy a jej wartość wynosiła co najmniej 1 000 000 zł brutto. Dodatkowo co najmniej jedna z usług wskazanych przez Wykonawcę musi obejmować łącznie:  - realizację systemu w środowisku chmury publicznej Microsoft Azure,  - stosowanie procesów ciągłej integracji i ciągłego dostarczania (CI/CD),  - utrzymanie lub rozwój integracji z systemami lub usługami zewnętrznymi. 2) dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. zespołem, w skład którego wchodzą: kierownik kontraktu, architekt, analityk systemowy, programista backend, programista frontend, specjalista DevOps, administrator systemów i środowisk, tester - o kwalifikacjach zawodowych i doświadczeniu odpowiadających wymaganiom określonym przez zamawiającego w rozdziale IX ust. 1 pkt 2 SWZ. 2. Zamawiający nie określa warunków udziału w zakresie: 1) zdolności wykonawcy do występowania w obrocie gospodarczym, 2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej wykonawcy, 3) uprawnień wykonawcy do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
1. Zamawiający informuje, że w zakresie rozwoju Systemu może skorzystać z opcji, co oznacza, że liczba godzin dodatkowych, jaką zamawiający może wykorzystać na rozwój Systemu (ponad wymiar 4000 roboczogodzin wskazany w zamówieniu podstawowym) wynosi maksymalnie 7000 roboczogodzin. Zamawiający po wykorzystaniu limitu 4000 godzin rozwojowych przewidzianych w zamówieniu podstawowym zastrzega sobie prawo wielokrotnego uruchomienia dodatkowych godzin rozwojowych, z zastrzeżeniem że, ich łączna liczba nie przekroczy 7000. Uruchomienie Opcji wraz ze wskazaniem liczby, terminu i jej zakresu odbywać się będzie na zasadach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 1 do SWZ. 2. Zamawiający nie przewiduje wznowień.
Pokaż więcej
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium A – Skrócenie czasu usunięcia awarii lub błędów
Kryterium jakości (waga): 25
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium D – dodatkowe doświadczenie personelu
Kryterium jakości (waga): 15
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-08 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-08 12:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-05
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-10-08 12:05:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-05
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Polska Agencja Nadzoru Audytowego
Krajowy numer rejestracyjny: 5252802078
Adres pocztowy: ul. Sienna 73
Kod pocztowy: 00-833
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zakupy@pana.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 428 24 95 📞
URL: https://www.pana.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/pana 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/pana 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360447 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360447 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1; 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 7) Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych przesłanek wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp INFORMACJE DODATKOWE: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ustawy Prawo zamówień publicznych, tzn: zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert pod kątem przesłanek odrzucenia oferty oraz kryteriów oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 18 ust. 4 w zw. z art. 133 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu zachowania poufnego charakteru informacji dotyczących opisu przedmiotu zamówienia, które mogą zostać udostępnione Wykonawcy, dokonuje podziału dokumentacji SWZ na część poufną oraz część jawną nieposiadającą charakteru poufnego: 1) część jawna zawarta w treści SWZ udostępniona zostaje na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 2) Część poufna dotycząca kodów źródłowych oraz modelu danych Systemu STREFA zostanie udostępniona Wykonawcy w siedzibie Zamawiającego w terminie i na warunkach wskazanych w SWZ w rozdziale V ust. 6 pkt. 2.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 170-609309 (2026-09-02)