Usuwanie drzew konkurencyjnych dla cisa w rezerwacie przyrody "Cisy w Czarnem".

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku

Przedmiotem zamówienia jest: Usuwanie drzew konkurencyjnych dla cisa w rezerwacie przyrody „Cisy w Czarnem”. Rezerwat „Cisy w Czarnem” położony jest w powiecie człuchowskim, w gminie Rzeczenica, około 6,2 km na północny-wchód od miejscowości Czarne. Rezerwat zlokalizowany jest na gruntach Skarbu Państwa w zarządzie Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie. Zakres prac: 1) Wycinka drzew, w tym również średnio- i wielkowymiarowych z I i II piętra, lub pojedynczych konarów drzew (do wysokości ok. 10 m), które zacieniają cisy. Drzewa przeznaczone do wycinki zostały oznaczone numerem oraz kropką przy pomocy zielonej/czerwonej farby. Drzewa, z których należy odciąć tylko konary zostały również oznaczone farbą (nr i strzałka z grotem do góry). Wykaz drzew wraz z informacją o ich średnicy zawiera tabela. Oznaczone w ww. sposób drzewa należy ściąć ręcznie, metodą od dołu (tradycyjną). Należy je obalać z zachowaniem należytej ostrożności, aby nie uszkodzić cisów, przy których rosną, jak również nalotów cisowych. Ścięte drzewa można pozostawić w rezerwacie, najlepiej w całości, poza wyznaczonym szlakiem pieszym i w miejscach, w których nie będą zagrażać cisom. 2) Wycięcie podszytu (głównie kruszyny, leszczyny i buka) na powierzchniach, na których rosną młode cisy. Łączna powierzchnia wynosi około 3,60 ha. Powierzchnie do wycinki są skartowane w postaci pliku .shp. 3) Wyciętą biomasę (wskazaną w pkt 2) należy wynieść z rezerwatu. Można ją składować w miejscach wskazanych przez Nadleśnictwo Czarne Człuchowskie (w odległości nie większej niż 200 m od granicy rezerwatu).

Termin

Deadline 2026-09-22

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-19 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usuwanie drzew konkurencyjnych dla cisa w rezerwacie przyrody "Cisy w Czarnem".
Numer referencyjny: OI.I.261.1.32.2026.AP
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest: Usuwanie drzew konkurencyjnych dla cisa w rezerwacie przyrody „Cisy w Czarnem”. Rezerwat „Cisy w Czarnem” położony jest w powiecie człuchowskim, w gminie Rzeczenica, około 6,2 km na północny-wchód od miejscowości Czarne. Rezerwat zlokalizowany jest na gruntach Skarbu Państwa w zarządzie Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie. Zakres prac: 1) Wycinka drzew, w tym również średnio- i wielkowymiarowych z I i II piętra, lub pojedynczych konarów drzew (do wysokości ok. 10 m), które zacieniają cisy. Drzewa przeznaczone do wycinki zostały oznaczone numerem oraz kropką przy pomocy zielonej/czerwonej farby. Drzewa, z których należy odciąć tylko konary zostały również oznaczone farbą (nr i strzałka z grotem do góry). Wykaz drzew wraz z informacją o ich średnicy zawiera tabela. Oznaczone w ww. sposób drzewa należy ściąć ręcznie, metodą od dołu (tradycyjną). Należy je obalać z zachowaniem należytej ostrożności, aby nie uszkodzić cisów, przy których rosną, jak również nalotów cisowych. Ścięte drzewa można pozostawić w rezerwacie, najlepiej w całości, poza wyznaczonym szlakiem pieszym i w miejscach, w których nie będą zagrażać cisom. 2) Wycięcie podszytu (głównie kruszyny, leszczyny i buka) na powierzchniach, na których rosną młode cisy. Łączna powierzchnia wynosi około 3,60 ha. Powierzchnie do wycinki są skartowane w postaci pliku .shp. 3) Wyciętą biomasę (wskazaną w pkt 2) należy wynieść z rezerwatu. Można ją składować w miejscach wskazanych przez Nadleśnictwo Czarne Człuchowskie (w odległości nie większej niż 200 m od granicy rezerwatu).
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi wycinania drzew 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: OI.I.261.1.32.2026.AP
Tytuł: Usuwanie drzew konkurencyjnych dla cisów w rezerwacie przyrody „Cisy w Czarnem”.
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: Usuwanie drzew konkurencyjnych dla cisa w rezerwacie przyrody „Cisy w Czarnem”. Rezerwat „Cisy w Czarnem” położony jest w powiecie człuchowskim, w gminie Rzeczenica, około 6,2 km na północny-wchód od miejscowości Czarne. Rezerwat zlokalizowany jest na gruntach Skarbu Państwa w zarządzie Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie. Zakres prac 1) Wycinka drzew, w tym również średnio- i wielkowymiarowych z I i II piętra, lub pojedynczych konarów drzew (do wysokości ok. 10 m), które zacieniają cisy. Drzewa przeznaczone do wycinki zostały oznaczone numerem oraz kropką przy pomocy zielonej/czerwonej farby. Drzewa, z których należy odciąć tylko konary zostały również oznaczone farbą (nr i strzałka z grotem do góry). Wykaz drzew wraz z informacją o ich średnicy zawiera tabela. Oznaczone w ww. sposób drzewa należy ściąć ręcznie, metodą od dołu (tradycyjną). Należy je obalać z zachowaniem należytej ostrożności, aby nie uszkodzić cisów, przy których rosną, jak również nalotów cisowych. Ścięte drzewa można pozostawić w rezerwacie, najlepiej w całości, poza wyznaczonym szlakiem pieszym i w miejscach, w których nie będą zagrażać cisom. 2) Wycięcie podszytu (głównie kruszyny, leszczyny i buka) na powierzchniach, na których rosną młode cisy. Łączna powierzchnia wynosi około 3,60 ha. Powierzchnie do wycinki są skartowane w postaci pliku .shp. 3) Wyciętą biomasę (wskazaną w pkt 2) należy wynieść z rezerwatu. Można ją składować w miejscach wskazanych przez Nadleśnictwo Czarne Człuchowskie (w odległości nie większej niż 200 m od granicy rezerwatu).
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Trójmiejski 🏙️
Czas trwania: 1 miesięcy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-22 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-22 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Należy podać imiona i nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe członków personelu wyznaczonych do realizacji zamówienia
Data otwarcia: 2026-09-22 10:15:00 📅
Miejsce: https://ezamowienia.gov.pl
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 5833047293
Adres pocztowy: ul. Chmielna
Kod pocztowy: 80-748
Miasto pocztowe: Gdańsk
Region: Trójmiejski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sekretariat@gdansk.rdos.gov.pl 📧
Telefon: 586836800 📞
URL: https://www.gov.pl/web/rdos-gdansk 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: NIP5262239325
Adres pocztowy: Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587801 📞
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-19+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 160-577967 (2026-08-19)