Utrzymanie i rozwój urządzeń do odczytu tablic rejestracyjnych na potrzeby Automatycznego Systemu Rozpoznawania Numerów Rejestracyjnych Pojazdów na rzecz izb administracji skarbowej

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

1. Przedmiotem zamówienia jest Usługa Utrzymania i rozwoju urządzeń do odczytu tablic rejestracyjnych na potrzeby Automatycznego Systemu Rozpoznawania Numerów Rejestracyjnych Pojazdów (zwanego dalej Systemem) na rzecz izb administracji skarbowej Systemu zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do Umowy. 2. Wykaz lokalizacji, w których znajduje się System zawarty jest w pkt 3.3 OPZ. 3. Przedmiot zamówienia składa się z zamówienia gwarantowanego oraz prawa opcji na zasadach szczegółowo określonych w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu Zamówienia oraz Załączniku nr 3 do SWZ -Projektowanych postanowieniach umowy: 3.1. Zamówienie gwarantowane będzie polegało na realizacji Usługi utrzymania wraz z wymianą Urządzeń wskazanych w Załączniku nr 1/A do SWZ. 3.2. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie polegało na: 3.2.1. Opcja 1: dostosowaniu Punktu kontrolnego OCR w Barwinku do nowej organizacji ruchu wynikającej z budowy drogi S19; 3.2.2. Opcja 2: realizacji usługi Utrzymania opisanej w zakresie zamówienia gwarantowanego w odniesieniu do zmian wynikających z realizacji prawa opcji 1; 3.2.3. Opcja 3: zapewnieniu nowej funkcjonalności Systemu w zakresie rozpoznawania krajów tablic rejestracyjnych pojazdów zgodnie z wymaganiami zawartymi w rozdziale 5 OPZ; 3.2.4. Opcja 4: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 12 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3; 3.2.5. Opcja 5: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 12 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3; 3.2.6. Opcja 6: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 9 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3 .

Termin

Deadline 2026-10-05

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-09-01 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-01)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Utrzymanie i rozwój urządzeń do odczytu tablic rejestracyjnych na potrzeby Automatycznego Systemu Rozpoznawania Numerów Rejestracyjnych Pojazdów na rzecz izb administracji skarbowej
Numer referencyjny: 1801-ILZ.260.23.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest Usługa Utrzymania i rozwoju urządzeń do odczytu tablic rejestracyjnych na potrzeby Automatycznego Systemu Rozpoznawania Numerów Rejestracyjnych Pojazdów (zwanego dalej Systemem) na rzecz izb administracji skarbowej Systemu zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do Umowy. 2. Wykaz lokalizacji, w których znajduje się System zawarty jest w pkt 3.3 OPZ. 3. Przedmiot zamówienia składa się z zamówienia gwarantowanego oraz prawa opcji na zasadach szczegółowo określonych w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu Zamówienia oraz Załączniku nr 3 do SWZ -Projektowanych postanowieniach umowy: 3.1. Zamówienie gwarantowane będzie polegało na realizacji Usługi utrzymania wraz z wymianą Urządzeń wskazanych w Załączniku nr 1/A do SWZ. 3.2. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie polegało na: 3.2.1. Opcja 1: dostosowaniu Punktu kontrolnego OCR w Barwinku do nowej organizacji ruchu wynikającej z budowy drogi S19; 3.2.2. Opcja 2: realizacji usługi Utrzymania opisanej w zakresie zamówienia gwarantowanego w odniesieniu do zmian wynikających z realizacji prawa opcji 1; 3.2.3. Opcja 3: zapewnieniu nowej funkcjonalności Systemu w zakresie rozpoznawania krajów tablic rejestracyjnych pojazdów zgodnie z wymaganiami zawartymi w rozdziale 5 OPZ; 3.2.4. Opcja 4: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 12 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3; 3.2.5. Opcja 5: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 12 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3; 3.2.6. Opcja 6: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 9 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3 .
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi w zakresie konserwacji sygnalizacji ulicznej 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: 1801-ILZ.260.23.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Dodatkowe produkty/usługi: Miejscowość: Chałupki
Cieszyn
Gorzyczki
Pietraszyn
Zwardoń
Chyżne
Trzebinia
Barwinek
Kołbaskowo
Krajnik Dolny
Lubieszyn
Jakuszyce
Jędrzychowice
Kudowa
Radomierzyce
Gubinek
Łęknica
Olszyna
Świecko
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Czas trwania: 48 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
1. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie polegało na: 1.1. Opcja 1: dostosowaniu Punktu kontrolnego OCR w Barwinku do nowej organizacji ruchu wynikającej z budowy drogi S19; 1.2. Opcja 2: realizacji usługi Utrzymania opisanej w zakresie zamówienia gwarantowanego w odniesieniu do zmian wynikających z realizacji prawa opcji 1; 1.3. Opcja 3: zapewnieniu nowej funkcjonalności Systemu w zakresie rozpoznawania krajów tablic rejestracyjnych pojazdów zgodnie z wymaganiami zawartymi w rozdziale 5 OPZ; 1.4. Opcja 4: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 12 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3; 1.5. Opcja 5: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 12 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3; 1.6. Opcja 6: świadczeniu usługi utrzymania Systemu na okres kolejnych 9 m-cy zgodnie z wymaganiami zawartymi w OPZ a także zmianami wynikającymi z realizacji praw opcji 1-3. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji wg następujących zasad: 2.1. Zamawiający może skorzystać z całości lub części świadczeń składających się na prawo opcji, wedle swojego wyboru; 2.2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku posiadania środków finansowych oraz uzasadnionej potrzeby; 2.3. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji. W przypadku nieskorzystania z prawa opcji, nie ponosi względem Wykonawcy odpowiedzialności z tego tytułu, a Wykonawcy nie przysługują w stosunku do Zamawiającego żadne roszczenia, w szczególności roszczenia odszkodowawcze; 2.4. Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie ponad zamówienie gwarantowane, jeżeli Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji. 2.5. Uruchomienie opcji nastąpi poprzez złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z opcji. 2.6. Uruchomienie opcji może nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego, nie później niż: 2.6.1. dla opcji 1 - 90 dni od dnia podpisania Umowy; 2.6.2. dla opcji 2 - 14 dni od dnia realizacji opcji 1; 2.6.3. dla opcji 3 - 90 dni od dnia podpisania Umowy ; 2.6.4. dla opcji 4 - do dnia 15.12.2027 r.; 2.6.5. dla opcji 5 - do dnia 15.12.2028 r.; 2.6.6. dla opcji 6 - do dnia 15.12.2029 r. 3. Szczegółowe założenia oraz wymagania Zamawiającego w zakresie zamówienia gwarantowanego oraz prawa opcji określa Załącznik nr 1 do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia) oraz załącznik nr 3 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy).
Pokaż więcej
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Kryterium jakości (nazwa): Aspekty środowiskowe – poziom emisji/rodzaj napędu pojazdu serwisowego - 5,00 pkt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-05 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-05 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d232bdc1-ef9b-4f5e-aae2-e6449a78b674
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Wykonawca składa ofertę przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego” udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie eZamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”. Szczegółowy sposób złożenia oferty zawarto w Rozdziale 14 SWZ.
Pokaż więcej
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-10-05 10:30:00 📅
Miejsce: Informacje dodatkowe:
Wykonawca składa ofertę przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego” udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie eZamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”. Szczegółowy sposób złożenia oferty zawarto w Rozdziale 14 SWZ.
Pokaż więcej
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych prac
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Zamawiający wymaga wykazania przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności zawodowych w zakresie doświadczenia zawodowego. Zamawiający uzna warunek udziału w postępowaniu w zakresie doświadczenia zawodowego za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże się doświadczeniem, polegającym na wykonaniu w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie: 1. co najmniej jednej umowy o wartości nie mniejszej niż 200 000 PLN brutto (słownie: dwieście tysięcy złotych) polegającej na dostarczeniu, instalacji, konfiguracji i wdrożeniu systemu wraz z infrastrukturą techniczną służącego do automatycznego, stacjonarnego odczytu numerów tablic rejestracyjnych pojazdów. 2. co najmniej jednej umowy o wartości nie mniejszej niż 200 000 PLN brutto (słownie: dwieście tysięcy złotych) polegającej na utrzymaniu systemu wraz z infrastrukturą techniczną służącego do automatycznego, stacjonarnego odczytu numerów tablic rejestracyjnych pojazdów.
Pokaż więcej
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie 70 000,00 zł (słownie: siedemdziesiąt tysięcy złotych 00/100). 2. Wymagania dotyczące wadium zawarte są w rozdziale 12 SWZ.
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 10
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Wprowadzenie w błąd, zatajenie informacji, niemożność przedstawienia wymaganych dokumentów lub uzyskanie poufnych informacji na temat przedmiotowego postępowania
Opis przesłanek wykluczenia:
art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia zostały uszczegółowione w rozdziale 8 SWZ
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia zostały uszczegółowione w rozdziale 8 SWZ
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia zostały uszczegółowione w rozdziale 8 SWZ
art. 108 ust. 1 pkt 3 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1
ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia zostały uszczegółowione w rozdziale 8 SWZ
ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia zostały uszczegółowione w rozdziale 8 SWZ
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g oraz pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych; art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia zostały uszczegółowione w rozdziale 8 SWZ
Pokaż więcej
art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia zostały uszczegółowione w rozdziale 8 SWZ
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia zostały uszczegółowione w rozdziale 8 SWZ
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo
zamówień publicznych. Dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia zostały uszczegółowione w rozdziale 8 SWZ
zamówień publicznych. Dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia zostały uszczegółowione w rozdziale 8 SWZ
art. 109 ust. 1 pkt 1, 8 i 10 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia zostały uszczegółowione w rozdziale 8 SWZ

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 8131096298
Adres pocztowy: ul. Geodetów 1
Kod pocztowy: 35-959
Miasto pocztowe: Rzeszów
Region: Rzeszowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi.ias.400000@mf.gov.pl 📧
Telefon: +48178503630 📞
URL: http://www.gov.pl/ias-rzeszow/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d232bdc1-ef9b-4f5e-aae2-e6449a78b674 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d232bdc1-ef9b-4f5e-aae2-e6449a78b674 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793), zwanej dalej ustawą. 2. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 ustawy dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie przysługuje na: niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na Projektowane postanowienie umowy, zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy. 2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej, z tym, że odwołanie i przystąpienie do postępowania odwoławczego, wniesione w postaci elektronicznej, wymagają opatrzenia podpisem zaufanym. 3. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 4. Odwołanie wnosi się w terminie: - 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej; - 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt. 4 tiret 1. 5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub dokumentów zamówienia na stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż progi unijne. 6. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 4 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 7. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej" ustawy PZP. 8. W przypadku zaistnienia pomiędzy Stronami sporu, wynikającego z Umowy lub pozostającego w związku z Umową, Strony zobowiązują się do podjęcia próby jego rozwiązania w drodze mediacji lub koncyliacji. Mediacja lub koncyliacja prowadzona będzie odpowiednio przez Mediatorów lub Koncyliatorów Stałych Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z Regulaminem tego Sądu. 9. Jeżeli mediacja lub koncyliacja będzie nieskuteczna ewentualne spory powstałe na tle wykonania przedmiotu Umowy Strony poddają rozstrzygnięciu sądom powszechnym właściwym dla miasta Rzeszów.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-01+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 170-609185 (2026-09-01)