Utrzymanie ulic, chodników, ścieżek rowerowych, schodów, przejść podziemnych, zatok parkingowych i parkingów na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w latach 2026-2028, z podziałem na kompleks A i B.
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Ursynów
Przedmiotem zamówienia jest letnie i zimowe utrzymanie ulic, chodników, ścieżek rowerowych, schodów, przejść podziemnych, zatok parkingowych i parkingów na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w latach 2026-2028, z podziałem na kompleks A i B.
TerminDeadline 2026-09-15
Kto? Co?- • Usługi sprzątania i zamiatania ulic › Usługi sprzątania ulic
- • Usługi sprzątania i zamiatania ulic › Usługi zamiatania ulic
- • Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane › Usługi odśnieżania
- • Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane › Usługi usuwania oblodzeń
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-14 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-14)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Utrzymanie ulic, chodników, ścieżek rowerowych, schodów, przejść podziemnych, zatok parkingowych i parkingów na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w latach 2026-2028, z podziałem na kompleks A i B.
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi odśnieżania 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 5426477.89 PLN 💰
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Utrzymanie ulic, chodników, ścieżek rowerowych, schodów, przejść podziemnych, zatok parkingowych i parkingów na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w latach 2026-2028 - kompleks A.
Wartość szacunkowa bez VAT: 3393813.98 PLN 💰
Opis zamówienia:
Dodatkowe produkty/usługi:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Czas trwania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Niniejsza umowa podlega odnowieniu ✅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Utrzymanie ulic, chodników, ścieżek rowerowych, schodów, przejść podziemnych, zatok parkingowych i parkingów na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w latach 2026-2028 - kompleks B.
Wartość szacunkowa bez VAT: 2032663.91 PLN 💰
Opis zamówienia:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-15 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-15 09:45:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem: https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/312515/notice/public/details Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający udostępni na Platformie informacje określone w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-15 09:45:00 📅
Miejsce:
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Warunki realizacji zamówienia: Zgodnie z SWZ i projektowanymi postanowieniami umowy.
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Ursynów
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Wydział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: Aleja Komisji Edukacji Narodowej nr 61
Kod pocztowy: 02-777
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Wydział Zamówień Publicznych
E-mail: ursynow.wzp@um.warszawa.pl 📧
Telefon: +48 22 443 73 31 📞
URL: https://um.warszawa.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://zamowienia.um.warszawa.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://zamowienia.um.warszawa.pl/servlet/HomeServlet 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/312515/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/312515/notice/public/details 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-18Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 158-569523 (2026-08-14)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Utrzymanie ulic, chodników, ścieżek rowerowych, schodów, przejść podziemnych, zatok parkingowych i parkingów na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w latach 2026-2028, z podziałem na kompleks A i B.
Numer referencyjny:
70/WZP/2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest letnie i zimowe utrzymanie ulic, chodników, ścieżek rowerowych, schodów, przejść podziemnych, zatok parkingowych i parkingów na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w latach 2026-2028, z podziałem na kompleks A i B.
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi odśnieżania 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 5426477.89 PLN 💰
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
70/WZP/2026 - kompleks A
Tytuł: Utrzymanie ulic, chodników, ścieżek rowerowych, schodów, przejść podziemnych, zatok parkingowych i parkingów na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w latach 2026-2028 - kompleks A.
Wartość szacunkowa bez VAT: 3393813.98 PLN 💰
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest letnie i zimowe utrzymanie ulic, chodników, ścieżek rowerowych, schodów, przejść podziemnych, zatok parkingowych i parkingów na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w latach 2026-2028 - kompleks A.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
- szczegółowy opis oraz standardy techniczne wykonania przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1a do SWZ;
- projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 7a do SWZ;
- formularz cenowy stanowiący załącznik nr 2a do SWZ;
- wykazy lokalizacji przewidzianych do utrzymania letniego i zimowego.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, o łącznej wartości do 1 696 906,99 zł netto. Usługi te będą polegać na: utrzymaniu ulic, chodników, ścieżek rowerowych, schodów, przejść podziemnych, zatok parkingowych i parkingów na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Zamówienie zostanie udzielone pod warunkiem, że Zamawiający będzie posiadał niezbędne środki finansowe, a jego realizacja nastąpi na zasadach umowy podstawowej.
Całkowita wartość zamówienia netto kompleksu A (części A): 5 090 720,97 zł, w tym wartość zamówienia podstawowego 3 393 813,98 zł i wartość zamówienia powtarzanego 1 696 906,99 zł.
Pokaż więcej
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Czas trwania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Niniejsza umowa podlega odnowieniu ✅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
70/WZP/2026 - kompleks B
Tytuł: Utrzymanie ulic, chodników, ścieżek rowerowych, schodów, przejść podziemnych, zatok parkingowych i parkingów na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w latach 2026-2028 - kompleks B.
Wartość szacunkowa bez VAT: 2032663.91 PLN 💰
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest letnie i zimowe utrzymanie ulic, chodników na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w latach 2026-2028 - kompleks B.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
szczegółowy opis oraz standardy techniczne wykonania przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1b do SWZ;
projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 7b do SWZ;
formularz cenowy stanowiący załącznik nr 2b do SWZ;
wykazy lokalizacji przewidzianych do utrzymania letniego i zimowego.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, o łącznej wartości do 617 907,82 zł netto. Usługi te będą polegać na: utrzymaniu ulic i chodników na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Zamówienie zostanie udzielone pod warunkiem, że Zamawiający będzie posiadał niezbędne środki finansowe, a jego realizacja nastąpi na zasadach umowy podstawowej.
Całkowita wartość zamówienia netto kompleksu B (części B): 2 650 571,73 zł, w tym wartość zamówienia podstawowego 2 032 663,91 zł i wartość zamówienia powtarzanego 617 907,82 zł.
Pokaż więcej
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-15 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-15 09:45:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem: https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/312515/notice/public/details Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający udostępni na Platformie informacje określone w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-15 09:45:00 📅
Miejsce:
Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem: https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/312515/notice/public/details
Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający udostępni na Platformie informacje określone w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie:
kompleks A - 50 000,00 złotych. Pozostałe informacje w pkt 17 SWZ.
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Zgodnie z SWZ i projektowanymi postanowieniami umowy.
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Ursynów
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 5252248481
Departament: Wydział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: Aleja Komisji Edukacji Narodowej nr 61
Kod pocztowy: 02-777
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Wydział Zamówień Publicznych
E-mail: ursynow.wzp@um.warszawa.pl 📧
Telefon: +48 22 443 73 31 📞
URL: https://um.warszawa.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://zamowienia.um.warszawa.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://zamowienia.um.warszawa.pl/servlet/HomeServlet 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/312515/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/312515/notice/public/details 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp:
a) dla kompleksu A
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, o łącznej wartości do 1 696 906,99 zł netto. Usługi te będą polegać na: utrzymaniu ulic, chodników, ścieżek rowerowych, schodów, przejść podziemnych, zatok parkingowych i parkingów na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Zamówienie zostanie udzielone pod warunkiem, że Zamawiający będzie posiadał niezbędne środki finansowe, a jego realizacja nastąpi na zasadach umowy podstawowej.
b) dla kompleksu B
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, o łącznej wartości do 617 907,82 zł netto. Usługi te będą polegać na: utrzymaniu ulic i chodników na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Zamówienie zostanie udzielone pod warunkiem, że Zamawiający będzie posiadał niezbędne środki finansowe, a jego realizacja nastąpi na zasadach umowy podstawowej.
Całkowita wartość zamówienia netto kompleksu A (części A): 5 090 720,97 zł, w tym wartość zamówienia podstawowego 3 393 813,98 zł i wartość zamówienia powtarzanego 1 696 906,99 zł.
Całkowita wartość zamówienia netto kompleksu B (części B): 2 650 571,73 zł, w tym wartość zamówienia podstawowego 2 032 663,91 zł i wartość zamówienia powtarzanego 617 907,82 zł.
Zamawiający informuje, że w przedmiotowym postępowaniu zostanie zastosowana procedura wynikająca z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (procedura odwrócona). Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający będzie żądać od Wykonawcy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie.
Informujemy, że na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. z 2024 r. poz. 928) w Urzędzie m.st. Warszawy obowiązuje Procedura zgłoszeń wewnętrznych wprowadzona zarządzeniem nr 1542/2024 Prezydenta m.st. Warszawy z 13 września 2024 r. w sprawie wprowadzenia Procedury zgłoszeń wewnętrznych w Urzędzie m.st. Warszawy.
W związku z Procedurą, mają Państwo prawo zgłoszenia naruszenia prawa polegającego na działaniu lub zaniechaniu niezgodnym z prawem lub mającym na celu obejście prawa, we wszystkich dziedzinach wskazanych w art. 3 ust. 1 ustawy.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-18Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 158-569523 (2026-08-14)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)
- Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane (>20)
- Usługi czyszczenia i opróżniania kanałów ściekowych (1)
- Usługi odśnieżania (>20)
- Usługi sprzątania i zamiatania ulic (>20)
- Usługi sprzątania plaż
- Usługi usuwania azbestu
- Usługi usuwania graffiti
- Usługi usuwania oblodzeń (>20)
- Usługi w zakresie dezynfekcji oraz tępienia szkodników na obszarach miejskich lub wiejskich