Wybór Partnerów Finansujących w celu zarządzania funduszem pożyczkowym w ramach instrumentu Pożyczka na zakup nieruchomości dla Podmiotów Ekonomii Społecznej
Bank Gospodarstwa Krajowego
Przedmiotem zamówienia jest wybór Wykonawców (zwanych również „Partnerami Finansującymi” lub „PF”), którzy świadczyć będą zlecone przez Zamawiającego usługi polegające na zarządzaniu funduszem pożyczkowym utworzonym w celu udzielania preferencyjnych pożyczek na nabycie nieruchomości dla podmiotów ekonomii społecznej (PES), w tym przedsiębiorstw społecznych (PS) świadczących usługi społeczne lub zdrowotne w społeczności lokalnej. W ramach realizacji zamówienia partnerzy finansujący będą udzielać pożyczek przeznaczonych na finansowanie nabycia lub budowy nieruchomości, w tym kosztów związanych z ich nabyciem, a także, jako elementu przedsięwzięcia, kosztów remontu lub dostosowania nabywanej nieruchomości do prowadzanie działalności. Finansowanie nie obejmuje samodzielnego remontu lub dostosowania nieruchomości bez jej nabycia lub budowy. Szczegółowy zakres obowiązków Partnera Finansującego został określony w OPZ (Załącznik nr 1 do SWZ) oraz w PPU (Załącznik nr 2 do SWZ)
TerminDeadline 2026-09-11
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-11 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-09-02 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Wybór Partnerów Finansujących w celu zarządzania funduszem pożyczkowym w ramach instrumentu Pożyczka na zakup nieruchomości dla Podmiotów Ekonomii Społecznej
Numer referencyjny:
DZK/61/DPE/2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi finansowe i ubezpieczeniowe 📦
Inne ograniczenia dotyczące miejsca realizacji: W dowolnym miejscu w danym państwie
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 1
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 1
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
cz.1 DZK/61/DPE/2026
Tytuł: Część 1
Opis zamówienia:
Kraj: Polska 🇵🇱
Czas trwania: 230 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 74
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium społeczne
Kryterium jakości (waga): 5
Kryterium jakości (nazwa): Dostępność usług dla pożyczkobiorców
Kryterium jakości (waga): 7.5
Kryterium jakości (nazwa): Skrócenie okresu oceny wniosków pożyczkowych
Kryterium jakości (waga): 13.5
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
cz.2 DZK/61/DPE/2026
Tytuł: Część 2
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-11 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-11 11:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-11 11:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Inne wymagania ekonomiczne lub finansowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
+ jeszcze 18
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Bank Gospodarstwa Krajowego
Krajowy numer rejestracyjny:
000017319
Departament: Departament Zarządzania Zakupami i Kontraktami
Adres pocztowy: Al. Jerozolimskie 7
Tymczasowy adres do korespondencji: ul. Chmielna 73, 00-801 Warszawa
Kod pocztowy: 00-955
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: https://bgk.eb2b.com.pl/
E-mail: sekretariatdzk@bgk.pl 📧
Telefon: +48224758048 📞
URL: www.bgk.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://bgk.eb2b.com.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://bgk.eb2b.com.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://bgk.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/525743 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://bgk.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/525743 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: www.uzp.gov.pl
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: www.uzp.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio/kontakt 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 154-558102 (2026-08-11)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-14 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-14 11:30:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-14 11:30:00 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 558102-2026
Źródło: OJS 2026/S 170-609004 (2026-09-02)
- Usługi finansowe i ubezpieczeniowe (>20 nowe zamówienia)