WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ DOSTAWY GAZU ZIEMNEGO WYSOKOMETANOWEGO TYPU E NA POTRZEBY MIASTA TOMASZÓW LUBELSKI

Miasto Tomaszów Lubelski

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ DOSTAWY GAZU ZIEMNEGO WYSOKOMETANOWEGO TYPU E NA POTRZEBY MIASTA TOMASZÓW LUBELSKI dla obiektów wskazanych w zał. nr 1 do SWZ. Dostarczanie gazu będzie się odbywać na podstawie umowy zawierającej postanowienia dla obiektów wskazanych w zał. nr 1 do SWZ. Dostarczanie gazu będzie się odbywać na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży i umowy o świadczenie usług przesyłania lub dystrybucji gazu (umowa kompleksowa) i będzie wykonywane zgodnie z przepisami ustawy Prawo energetyczne, Kodeksu cywilnego oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie. 2. Miasto Tomaszów Lubelski oraz jednostki wymienione w zał. nr 1 do SWZ będą zawierać odrębne umowy wynikające z niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ DOSTAWY GAZU ZIEMNEGO WYSOKOMETANOWEGO TYPU E NA POTRZEBY MIASTA TOMASZÓW LUBELSKI dla obiektów wskazanych w zał. nr 1 do SWZ. Dostarczanie gazu będzie się odbywać na podstawie umowy zawierającej postanowienia Szczegółowe informacje dotyczące zawierania umów przez Miasto i jej jednostki organizacyjne zawarte zostały w zał. nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający, działa w imieniu własnym oraz na podstawie podpisanego Porozumienia (Porozumienie do wglądu w siedzibie Zamawiającego), w imieniu: • Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim • Miejskiego Zarządu Dróg w Tomaszowie Lubelskim • Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasovia • Przedszkola nr 1 w Tomaszowie Lubelskim • Przedszkola nr 2 w Tomaszowie Lubelskim • Przedszkola nr 5 w Tomaszowie Lubelskim • Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Lubelskim • Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim • Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim • Miejskiej Biblioteki Publiczna w Tomaszowie Lubelskim • Tomaszowskiego Domu Kultury 4. Zamówienie – kompleksowa dostaw gazu ziemnego do obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ: 1) Szacunkowe zapotrzebowanie gazu ziemnego w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. wynosi 10 313 378,00 kWh.

Termin

Deadline 2026-09-23

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-20 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-20)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Wykonanie kompleksowej dostawy gazu ziemnego wysokometanowego typu e na potrzeby miasta tomaszów lubelski
Krótki opis:
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ DOSTAWY GAZU ZIEMNEGO WYSOKOMETANOWEGO TYPU E NA POTRZEBY MIASTA TOMASZÓW LUBELSKI dla obiektów wskazanych w zał. nr 1 do SWZ. Dostarczanie gazu będzie się odbywać na podstawie umowy zawierającej postanowienia dla obiektów wskazanych w zał. nr 1 do SWZ. Dostarczanie gazu będzie się odbywać na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży i umowy o świadczenie usług przesyłania lub dystrybucji gazu (umowa kompleksowa) i będzie wykonywane zgodnie z przepisami ustawy Prawo energetyczne, Kodeksu cywilnego oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie. 2. Miasto Tomaszów Lubelski oraz jednostki wymienione w zał. nr 1 do SWZ będą zawierać odrębne umowy wynikające z niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ DOSTAWY GAZU ZIEMNEGO WYSOKOMETANOWEGO TYPU E NA POTRZEBY MIASTA TOMASZÓW LUBELSKI dla obiektów wskazanych w zał. nr 1 do SWZ. Dostarczanie gazu będzie się odbywać na podstawie umowy zawierającej postanowienia Szczegółowe informacje dotyczące zawierania umów przez Miasto i jej jednostki organizacyjne zawarte zostały w zał. nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający, działa w imieniu własnym oraz na podstawie podpisanego Porozumienia (Porozumienie do wglądu w siedzibie Zamawiającego), w imieniu: • Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim • Miejskiego Zarządu Dróg w Tomaszowie Lubelskim • Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasovia • Przedszkola nr 1 w Tomaszowie Lubelskim • Przedszkola nr 2 w Tomaszowie Lubelskim • Przedszkola nr 5 w Tomaszowie Lubelskim • Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Lubelskim • Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim • Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim • Miejskiej Biblioteki Publiczna w Tomaszowie Lubelskim • Tomaszowskiego Domu Kultury 4. Zamówienie – kompleksowa dostaw gazu ziemnego do obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ: 1) Szacunkowe zapotrzebowanie gazu ziemnego w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. wynosi 10 313 378,00 kWh.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Gaz ziemny 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: IR.271.16.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Dodatkowe produkty/usługi: Przesył gazu i podobne usługi 📦
Miejscowość: Miasto Tomaszów Lubelski
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Chełmsko-zamojski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-23 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-23 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361386
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 45 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-23 10:15:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361386
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Wykonawca przystępujący do przetargu jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 40 000,00 zł. 2. Wadium można wnieść w jednej z niżej wymienionych form: 1) w pieniądzu, na konto Zamawiającego - nr konta 11 9639 0009 2001 0014 2960 0008, Bank Spółdzielczy w Tomaszowie Lubelskim, z adnotacją „WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ DOSTAWY GAZU ZIEMNEGO WYSOKOMETANOWEGO TYPU E NA POTRZEBY MIASTA TOMASZÓW LUBELSKI”. Wadium musi być wniesione do upływu terminu składania ofert wskazanego w dziale XII SWZ. Za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt.2 Ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. 2025 poz. 98); 3. Wadium wnoszone w innej formie: 1) Wadium w formie innej niż pieniężna Wykonawca wnosi w formie elektronicznej w formie oryginału dokumentu wadialnego opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia (wystawców dokumentu). 2) Wadium w formie dokumentu elektronicznego musi być przekazane do Zamawiającego tak aby skutecznie wpłynęło do terminu składania ofert oraz musi być sporządzone w jednym z formatów danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. 3) Wniesienie dokumentu wadium w formie elektronicznej powinno obejmować przekazanie tego dokumentu w takiej formie w jakiej został on ustanowiony przez gwaranta, tj. w formie oryginału dokumentu.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Miasto Tomaszów Lubelski
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 9211981749
Adres pocztowy: ul. Lwowska 57
Kod pocztowy: 22-600
Miasto pocztowe: Tomaszów Lubelski
Region: Chełmsko-zamojski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Pełnomocnik Zamawiającego: New Power Sp. z o.o. ul. Białostocka 22 Lok. 41 03 – 741 Warszawa
E-mail: j.szepietowska@newpower.pl 📧
Telefon: 886 802 715 📞
URL: www.tomaszow-lubelski.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361386 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361386 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Zgodnie z art. 515 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 793 „ustawa Pzp”).
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-20+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 161-578240 (2026-08-20)