Wykonanie operatów szacunkowych, określających wartości nieruchomości z zasobu AMW – 9 części

Agencja Mienia Wojskowego

Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania operatów szacunkowych określających wartość rynkową prawa własności nieruchomości z zasobu Agencji Mienia Wojskowego w tym nieruchomości lokalowych, gruntowych niezabudowanych i zabudowanych. Zamówienie podzielone jest na 9 części. W częściach 1 - 8 wyodrębniono zamówienie podstawowe i opcję. W części 9 – brak opcji. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) w tym warunki zamówienia i realizacji zawarte są w załączniku nr 1 do SWZ pn. Projektowane Postanowienia Umowy (zwane PPU) wraz z załącznikami do PPU w tym w Załączniku nr 1 do umowy - Opis Przedmiotu Zamówienia.

Termin

Deadline 2026-09-21

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-09-01 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-01)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Wykonanie operatów szacunkowych, określających wartości nieruchomości z zasobu AMW – 9 części
Numer referencyjny: BP-DZP.2610.123.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania operatów szacunkowych określających wartość rynkową prawa własności nieruchomości z zasobu Agencji Mienia Wojskowego w tym nieruchomości lokalowych, gruntowych niezabudowanych i zabudowanych. Zamówienie podzielone jest na 9 części. W częściach 1 - 8 wyodrębniono zamówienie podstawowe i opcję. W części 9 – brak opcji. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) w tym warunki zamówienia i realizacji zawarte są w załączniku nr 1 do SWZ pn. Projektowane Postanowienia Umowy (zwane PPU) wraz z załącznikami do PPU w tym w Załączniku nr 1 do umowy - Opis Przedmiotu Zamówienia.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi nieruchomości mieszkalnych 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 9
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 9

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 1
Tytuł: Część 1: Lokale mieszkalne województwo śląskie
Opis zamówienia:
Część 1: Wykonanie operatów szacunkowych określających wartości rynkowe prawa własności nieruchomości lokalowych zlokalizowanych na terenie województwa śląskiego.
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Miejsca realizacji zostały opisane w specyfikacji warunków zamówienia dostępnej na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Miejscowość: Kraków
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Kraków 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
Przedmiotem opcji (zamówienia opcjonalnego) jest wykonanie operatów szacunkowych określających wartości rynkowe prawa własności nieruchomości zlokalizowanych na terenie tego samego województwa co nieruchomości objęte zamówieniem podstawowym.
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 2
Tytuł: Część 2: Lokale mieszkalne województwo łódzkie
Opis zamówienia:
Część 2: Wykonanie operatów szacunkowych określających wartości rynkowe prawa własności nieruchomości lokalowych zlokalizowanych na terenie województwa łódzkiego.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 3
Tytuł: Część 3: Lokale mieszkalne województwo małopolskie
Opis zamówienia:
Część 3: Wykonanie operatów szacunkowych określających wartości rynkowe prawa własności nieruchomości lokalowych zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 4
Tytuł: Część 4: Lokale mieszkalne województwo świętokrzyskie
Opis zamówienia:
Część 4: Wykonanie operatów szacunkowych określających wartości rynkowe prawa własności nieruchomości lokalowych zlokalizowanych na terenie województwa świętokrzyskiego
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004

5️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 5
Tytuł: Część 5: Kraków -nieruchomości gruntowe niezabudowane
Opis zamówienia:
Część 5: Wykonanie operatów szacunkowych określających wartości rynkowe prawa własności nieruchomości gruntowych niezabudowanych zlokalizowanych na terenie Krakowa w województwie małopolskim.
Produkty/usługi: Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne 📦
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Miejsca realizacji zostały opisane w specyfikacji warunków zamówienia dostępnej na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Informacje o opcjach
Opis opcji:
Przedmiotem OPCJI (zamówienia opcjonalnego) jest wykonanie operatów szacunkowych określających wartości rynkowe prawa własności nieruchomości lokalowych zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005

6️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 6
Tytuł: Część 6: Województwo małopolskie - nieruchomości gruntowe niezabudowane
Opis zamówienia:
Część 6: Wykonanie operatów szacunkowych określających wartości rynkowe prawa własności nieruchomości gruntowych niezabudowanych zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0006

7️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 7
Tytuł: Część 7: Województwo śląskie – nieruchomości gruntowe zabudowane
Opis zamówienia:
Część 7: Wykonanie operatów szacunkowych dotyczących nieruchomości gruntowych zabudowanych zlokalizowanych na terenie województwa śląskiego.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0007

8️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 8
Tytuł: Część 8: Województwo małopolskie – nieruchomości gruntowe zabudowane
Opis zamówienia:
Część 8: Wykonanie operatów szacunkowych dotyczących nieruchomości gruntowych zabudowanych zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0008

9️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 9
Tytuł: Część 9: Kraków ul. Modrzewiowa 16 – wartość udziałów w nieruchomości wspólnej
Opis zamówienia:
Część 9: Wykonanie operatu szacunkowego, którego przedmiotem wyceny jest zabudowana nieruchomość gruntowa położona w Krakowie przy ul. Modrzewiowej 16. Zabudowę nieruchomości stanowi budynek mieszkalny wielorodzinny w którym wyodrębnione zostały samodzielne lokale mieszkalne oraz lokal o przeznaczeniu innym niż mieszkalne.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0009
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Miejsca realizacji zlokalizowane w województwach małopolskim, śląskim, łódzkim, świętokrzyskim zostały wskazane w specyfikacji warunków zamówienia dostępnej na stronie internetowej prowadzonego postępowania. Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): części 1-4 oraz 9- kod: 70331000-0 Usługi nieruchomości mieszkalnych części 5-8 - kod: 70332000-7 Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne
Pokaż więcej
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne 📦

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Aktualnie Oddział Regionalny AMW w Krakowie otrzymał informację o nowych, niezależnych od Zamawiającego, uwarunkowanych zewnętrznie okolicznościach, które mogą uniemożliwić sfinalizowanie niektórych zaplanowanych w celu realizacji planów sprzedażowych na 2026 r. transakcji zbycia nieruchomości z zasobu. W związku z powyższym ujawniła się pilna potrzeba przygotowania do zbycia nowych nieruchomości, których sprzedaż pomoże zabezpieczyć realizację ustalonego na bieżący rok przychodu. W tym celu, w możliwie jak najkrótszym czasie, konieczne jest pozyskanie wycen przedmiotowych nieruchomości, co ściśle uwarunkowane jest terminem zawarcia umów z wyłonionymi w wyniku przygotowywanego postępowania Wykonawcami. Zaistniała rzeczywista potrzeba skrócenia terminu składania ofert w celu przyśpieszenia biegu przygotowanego do wszczęcia postępowania na wyłonienie wykonawców niezbędnych wycen nieruchomości w trybie przetargu nieograniczonego. Skrócenie terminu składania ofert znacząco przyspieszy realizację kolejnych etapów procedury zamówień publicznych zmierzających do rozstrzygnięcia postępowania, co zauważalnie przełoży się na skrócenie czasu niezbędnego na realizację zamówienia zapewniając szybsze pozyskanie wycen nieruchomości koniecznych dla kontynuowania przez Oddział procedur związanych z realizacją planu sprzedaży przed upływem bieżącego roku.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://amw.ezamawiajacy.pl/
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-21 11:00:00 📅
Miejsce: https://amw.ezamawiajacy.pl/
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Agencja mienia wojskowego
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 526-10-38-122
Adres pocztowy: ul. Nowowiejska 26A
Kod pocztowy: 00-911
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział ds. Zamówień - Departament Zamówień Publicznych
E-mail: dzp.kr@amw.com.pl 📧
Telefon: (+48)122114007 📞
URL: https://amw.com.pl/pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://amw.ezamawiajacy.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Gospodarka mieszkaniowa i komunalna
Komunikacja
Dokumenty URL: https://amw.ezamawiajacy.pl/pn/AMW/demand/316350/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://amw.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://amw.ezamawiajacy.pl/pn/AMW/demand/316350/notice/public/details 🌏
Nazwa: https://amw.ezamawiajacy.pl/
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
I. Od wykonawcy najwyżej ocenionego będą wymagane podmiotowe środki dowodowe, dokumenty opisane w SWZ w tym 1) potwierdzające brak podstaw wykluczenia z art. 108 ust. 1 ustawy pzp. : odpowiednie informacje z KRK, oświadczenie dot. grupy kapitałowej , oświadczenie o aktualności informacji zawartych w JEDZ; 2) Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia ; II. Zgodnie z art. 124 ust. 2 ustawy Pzp. Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych może złożyć certyfikaty potwierdzające udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17 a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Fax: +48224587800 📠
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Termin wniesienia odwołania: • 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej, • 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 793 ze zm.).
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 169-604838 (2026-09-01)