Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa infrastruktury wodociągowej w BPWIK Sp. z o.o. Brwinowie

Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Brwinowie

Przedmiot zamówienia jest Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa infrastruktury wodociągowej w BPWIK Sp. z o.o. Brwinowie . Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ

Termin

Deadline 2026-09-29

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-24 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-24)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa infrastruktury wodociągowej w BPWIK Sp. z o.o. Brwinowie
Krótki opis:
Przedmiot zamówienia jest Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa infrastruktury wodociągowej w BPWIK Sp. z o.o. Brwinowie . Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Zad 1
Tytuł: Dostawa i wdrożenie urządzeń i systemów IT
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ
Informacje dodatkowe:
I. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu i wymagania określone w niniejszej SWZ. II. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej tj.: 1 Sytuacja ekonomiczna lub finansowa Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie spełniania tego warunku 2 Zdolność techniczna lub zawodowa O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie należycie wykonał co najmniej jedną dostawę z których każda spełnia łącznie następujące warunki: a) Przedmiotem dostawy była infrastruktura IT obejmująca co najmniej trzy z następujących elementów: serwer fizyczny klasy enterprise, macierz dyskowa, urządzenie klasy NGFW, zarządzalne przełączniki sieciowe, oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, system klasy NAS, NAC lub EDR; Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie dokumentów, na zasadzie spełnia/nie spełnia 3 Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie spełniania tego warunku 4 Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie spełniania tego warunku
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Urządzenia sieciowe 📦
Dodatkowe produkty/usługi: Kod pocztowy: 05-840
Miejscowość: Brwinów
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Warszawski zachodni 🏙️
Czas trwania: 60 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 50
Kryterium kosztów (nazwa): Koszt gwarancji i supportu producentów
Kryterium kosztów (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Pojemność zainstalowanej pamięci RAM w serwerze
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Łączna pojemność dysków twardych serwera backupu
Zgodność z zasadą DNSH – efektywność energetyczna serwera backupu
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Zad 2
Tytuł: Dostawa i wdrożenie urządzeń i systemów OT
Informacje dodatkowe:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu i wymagania określone w niniejszej SWZ. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej tj.: 1 Sytuacja ekonomiczna lub finansowa Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie spełniania tego warunku 2 Zdolność techniczna lub zawodowa O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie należycie wykonał co najmniej jedną dostawę z których każda spełnia łącznie następujące warunki a) Przedmiotem dostawy było rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa sieci przemysłowych (OT/ICS), obejmujące co najmniej jeden z następujących elementów: system monitorowania i wykrywania zagrożeń w sieci OT (IDS), przemysłowe urządzenie klasy NGFW przeznaczone do środowisk OT, sprzętowe sondy do pasywnego monitorowania ruchu w sieciach przemysłowych, system klasy SIEM/SOAR lub EDR Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie dokumentów, na zasadzie spełnia/nie spełnia 3 Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie spełniania tego warunku 4 Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie spełniania tego warunku
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Pakiety oprogramowania zabezpieczającego 📦
Dodatkowe produkty/usługi: Kryteria przyznawania nagród
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Czas budowy modelu sieci przez system IDS
Kryterium jakości (waga): 15
Kryterium jakości (nazwa): Pochodzenie systemu IDS i sond sprzętowych od jednego producenta
Kryterium jakości (waga): 5
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Informacja o uprzedniej ocenie ofert, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. Zamawiający informuje, że na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, dokona w pierwszej kolejności badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Oferowane w ramach niniejszego postępowania produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT nie mogą być objęte rekomendacją, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Dz.U. z 2026 r. poz. 20, ze zm. – Dz.U. z 2026 r. poz. 252), ani być oferowane przez wykonawcę lub dostawcę, wobec którego wydano ostateczną decyzję o uznaniu za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b tej ustawy, ogłoszoną w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”. Okoliczności wskazane w zdaniu pierwszym stanowią jedyne kryteria oceny ryzyka dostawcy stosowane w niniejszym postępowaniu; poza nimi Zamawiający nie bada kraju siedziby, kraju rejestracji, kraju wytworzenia ani powiązań kapitałowych producenta oferowanych rozwiązań. Oświadczenie w tym zakresie Wykonawca składa w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 1 do SWZ). I. Wykonawca zobowiązany jest złożyć ofertę zgodnie ze wzorem Formularza oferty stanowiącym załącznik nr 1 obowiązkowo wraz z załącznikiem 1 a i 1b. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej. II. Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć: A) Jednolity europejski dokument zamówienia, B) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeżeli dotyczy). C) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy)., D) Oświadczenie wykonawcy dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia E) Dokument, z którego wynika zakres umocowania do działania w imieniu Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia F) PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE ( szczegółowy zakres znajduje się w SWZ) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych III. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych: 1) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w A) Wykaz dostaw 2) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu: A) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego, B) Oświadczenie wykonawcy w sprawie grupy kapitałowej, C) Odpis lub informacja z KRS lub CEIDG, D) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym 3) Dokumenty Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej: Dokument potwierdzający, że nie otwarto likwidacji wykonawcy, Informacja z odpowiedniego rejestru lub inny równoważny dokument IV Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy i formularza odbywa się za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/bpwik i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/bpwik poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM. Szczegółowe informację dotyczące komunikowania się, sposobu skłamania ofert, wyjaśnień znajdują się w SWZ Dodatkowe informacje związane z termin realizacji dla zadania nr 1 i nr 2 Zamówienie musi zostać zrealizowane w terminie: Zadanie częściowe nr 1: Całość do 60 dni od dnia podpisania umowy, jednak nie dłużej niż do 15.12.2026 r. Zadanie częściowe nr 2: Całość do 60 dni od dnia podpisania umowy, jednak nie dłużej niż do 15.12.2026 r.
Pokaż więcej

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-29 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-29 09:05:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-29 09:05:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: określone we wzorze umowy
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 14
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Opis przesłanek wykluczenia:
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c i pkt 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g i pkt 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i f i pkt 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b i 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d i 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e i pkt 2 ustawy Pzp
Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 1 lit. c i g ustawy Pzp Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Dotyczy art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
Pokaż więcej
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a i pkt 2 ustawy Pzp

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Brwinowie
Krajowy numer rejestracyjny: 5342484860
Kod pocztowy: 05-840
Miasto pocztowe: Brwinów
Region: Warszawski zachodni 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: bpwik@bpwik.pl 📧
Telefon: 22 670 99 75 📞
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/bpwik 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/bpwik 🌏
Identyfikator funduszy UE: 3.1. Zadanie jest finansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet C3 Cyberbezpieczeństwo, Działanie C3.1.1. Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, Numer naboru KPOD.05.10-CW.01-001/25. Projekt nr KPOD.05.10-CW.01-001/25/0199/ KPOD.05.10-CW.01-001/25/2026.
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Nazwa i adresy
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o terminach odwołania: Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej na zasadach przewidzianych w art. 505 – 590 ustawy Pzp Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych: Krajowa Izba Odwoławcza Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych: Krajowa Izba Odwoławcza
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-25Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 163-586391 (2026-08-24)