Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa infrastruktury wodociągowej ZWIK Andrychów

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o.

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadań obejmująca dostawę infrastruktury sprzętowo-programowej. Postępowanie jest podzielone na 3 części: a) Część 1. Dostawa sprzętu i oprogramowania IT b) Część 2. Dostawa sprzętu i oprogramowania OT c) Część 3. Systemy zasilania gwarantowanego i awaryjnego 2. Wszystkie dostarczone urządzenia muszą spełniać wymogi normy Energy Star lub równoważnej (zgodnie z kryteriami DNSH dla inwestycji cyfrowych). 3. Sprzęt musi być fabrycznie nowy i wolny od substancji z listy REACH/RoHS. 4. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w załączniku nr 1 do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Termin

Deadline 2026-09-14

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-13 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-08-25 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-08-30 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-09-02 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-13)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa infrastruktury wodociągowej ZWIK Andrychów
Numer referencyjny: 2/CW/0134
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadań obejmująca dostawę infrastruktury sprzętowo-programowej. Postępowanie jest podzielone na 3 części: a) Część 1. Dostawa sprzętu i oprogramowania IT b) Część 2. Dostawa sprzętu i oprogramowania OT c) Część 3. Systemy zasilania gwarantowanego i awaryjnego 2. Wszystkie dostarczone urządzenia muszą spełniać wymogi normy Energy Star lub równoważnej (zgodnie z kryteriami DNSH dla inwestycji cyfrowych). 3. Sprzęt musi być fabrycznie nowy i wolny od substancji z listy REACH/RoHS. 4. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w załączniku nr 1 do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Serwery komputerowe 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 458 126 PLN 💰
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: część 1
Tytuł: Dostawa sprzętu i oprogramowania IT
Wartość szacunkowa bez VAT: 672 075 PLN 💰
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa sprzętu i oprogramowania IT. 2. Wszystkie dostarczone urządzenia muszą spełniać wymogi normy Energy Star lub równoważnej (zgodnie z kryteriami DNSH dla inwestycji cyfrowych). 3. Sprzęt musi być fabrycznie nowy i wolny od substancji z listy REACH/RoHS. 4. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w załączniku nr 1 do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
W związku z planowanym terminem zakończenia realizacji Projektu, Zamawiający zastrzega, że realizacja ww. zamówienia nie może trwać dłużej niż do 30.11.2026 r.
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Oświęcimski 🏙️
Czas trwania: 60 dni
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 70
Kryterium jakości (nazwa): Wydłużony okres gwarancji i wsparcia technicznego (supportu)
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Zgodność z zasadą DNSH – efektywność energetyczna serwera
Kryterium jakości (waga): 10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: część 2
Tytuł: Dostawa sprzętu i oprogramowania OT
Wartość szacunkowa bez VAT: 204 801 PLN 💰
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa sprzętu i oprogramowania OT. 2. Wszystkie dostarczone urządzenia muszą spełniać wymogi normy Energy Star lub równoważnej (zgodnie z kryteriami DNSH dla inwestycji cyfrowych). 3. Sprzęt musi być fabrycznie nowy i wolny od substancji z listy REACH/RoHS. 4. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w załączniku nr 1 do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
W związku z planowanym terminem zakończenia realizacji Projektu, Zamawiający zastrzega, że realizacja ww. zamówienia nie może trwać dłużej niż do 30.11.2026 r.
Produkty/usługi: Urządzenia sieciowe 📦
Kryteria przyznawania nagród
Cena (waga): 80
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: część 3
Tytuł: Dostawa systemów zasilania gwarantowanego i awaryjnego.
Wartość szacunkowa bez VAT: 581 250 PLN 💰
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa systemów zasilania gwarantowanego i awaryjnego. 2. Wszystkie dostarczone urządzenia muszą spełniać wymogi normy Energy Star lub równoważnej (zgodnie z kryteriami DNSH dla inwestycji cyfrowych). 3. Sprzęt musi być fabrycznie nowy i wolny od substancji z listy REACH/RoHS. 4. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w załączniku nr 1 do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Jednostki prądotwórcze 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-14 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-14 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert następuje przez Platformę e-Zamówienia
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-14 10:30:00 📅
Miejsce: Otwarcie ofert następuje przez Platformę e-Zamówienia
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Wszelkie informacje na temat warunków finansowania i płatności zawiera wzór umowy
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Miejscem dostawy i realizacji prac wdrożeniowych jest siedziba Zamawiającego.

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o.
Krajowy numer rejestracyjny: KRS: 0000238820
Kod pocztowy: 34-120
Miasto pocztowe: Andrychów
Region: Oświęcimski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sekretariat@zwikandrychow.pl 📧
Telefon: 338752640 📞
URL: www.zwikandrychow.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Sektor wodny
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy przysługują środki ochrony prawnej. 2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3. Przepisy dotyczące środków ochrony prawnej są określone w dziale IX ustawy. 4. Odwołanie przysługuje na niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy oraz zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy. 5. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
Pokaż więcej
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-17Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 157-566463 (2026-08-13)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-25)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 458 126 PLN 💰
Opis
672 075 PLN 💰
Informacje dodatkowe:
W związku z planowanym terminem zakończenia realizacji Projektu, Zamawiający zastrzega, że realizacja ww. zamówienia nie może trwać dłużej niż do 30.11.2026 r. Termin związania ofertą upływa 15.12.2026r.
Wartość szacunkowa bez VAT: 204 801 PLN 💰
Informacje dodatkowe:
W związku z planowanym terminem zakończenia realizacji Projektu, Zamawiający zastrzega, że realizacja ww. zamówienia nie może trwać dłużej niż do 30.11.2026 r. Termin związania ofertą upływa 15.12.2026r.
Wartość szacunkowa bez VAT: 581 250 PLN 💰

Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-17 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-17 10:30:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-17 10:30:00 📅

Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-27Z 📅

Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Korekta nabywcy
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 566463-2026
Źródło: OJS 2026/S 165-591878 (2026-08-25)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-30)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 458 126 PLN 💰
Opis
672 075 PLN 💰
204 801 PLN 💰
581 250 PLN 💰

Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-01Z 📅

Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Korekta nabywcy
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 591878-2026
Źródło: OJS 2026/S 168-600200 (2026-08-30)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadań obejmująca dostawę infrastruktury sprzętowo-programowej. Postępowanie jest podzielone na 3 części: a) Część 1. Dostawa sprzętu i oprogramowania IT b) Część 2. Dostawa sprzętu i oprogramowania OT c) Część 3. Systemy zasilania gwarantowanego i awaryjnego 2. Wszystkie dostarczone urządzenia muszą spełniać wymogi normy Energy Star lub równoważnej (zgodnie z kryteriami DNSH dla inwestycji cyfrowych). 3. Sprzęt musi być fabrycznie nowy i wolny od substancji z listy REACH/RoHS (lub równoważne). 4. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w załączniku nr 1 do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 458 126 PLN 💰
Opis
672 075 PLN 💰
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa sprzętu i oprogramowania IT. 2. Wszystkie dostarczone urządzenia muszą spełniać wymogi normy Energy Star lub równoważnej (zgodnie z kryteriami DNSH dla inwestycji cyfrowych). 3. Sprzęt musi być fabrycznie nowy i wolny od substancji z listy REACH/RoHS (lub równoważne). 4. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w załączniku nr 1 do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
W związku z planowanym terminem zakończenia realizacji Projektu, Zamawiający zastrzega, że realizacja ww. zamówienia nie może trwać dłużej niż do 30.11.2026 r. Termin związania ofertą upływa 22.12.2026r.
Wartość szacunkowa bez VAT: 204 801 PLN 💰
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa sprzętu i oprogramowania OT. 2. Wszystkie dostarczone urządzenia muszą spełniać wymogi normy Energy Star lub równoważnej (zgodnie z kryteriami DNSH dla inwestycji cyfrowych). 3. Sprzęt musi być fabrycznie nowy i wolny od substancji z listy REACH/RoHS (lub równoważne). 4. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w załączniku nr 1 do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
W związku z planowanym terminem zakończenia realizacji Projektu, Zamawiający zastrzega, że realizacja ww. zamówienia nie może trwać dłużej niż do 30.11.2026 r. Termin związania ofertą upływa 22.12.2026r.
Wartość szacunkowa bez VAT: 581 250 PLN 💰
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa systemów zasilania gwarantowanego i awaryjnego. 2. Wszystkie dostarczone urządzenia muszą spełniać wymogi normy Energy Star lub równoważnej (zgodnie z kryteriami DNSH dla inwestycji cyfrowych). 3. Sprzęt musi być fabrycznie nowy i wolny od substancji z listy REACH/RoHS (lub równoważne). 4. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w załączniku nr 1 do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pokaż więcej

Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 10:30:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-24 10:30:00 📅

Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-04Z 📅

Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Korekta nabywcy
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 600200-2026
Źródło: OJS 2026/S 171-611654 (2026-09-02)