Zakup 2 sztuk używanych pojazdów spalinowych
POLREGIO S.A.
1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup 2 sztuk używanych pojazdów spalinowych. 2. Szczegółowy OPZ zawarty jest w Załączniku nr 1 do wzoru Umowy, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.
TerminDeadline 2026-09-04
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Podlaskie › Białostocki
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-19 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup 2 sztuk używanych pojazdów spalinowych
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Produkty/usługi: Tabor kolejowy 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Kod pocztowy: 15-397
Miejscowość: Białystok
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Białostocki 🏙️
Czas trwania: 2 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Procedura przyspieszona:
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-04 12:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Określono we wzorze umowy
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Polregio s.a.
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Kolejowa 1
Kod pocztowy: 01-217
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zakupy@polregio.pl 📧
Telefon: 789442891 📞
URL: https://polregio.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://polregio.eb2b.com.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://polregio.eb2b.com.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Usługi kolejowe
Komunikacja
Dokumenty URL: https://polregio.eb2b.com.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://polregio.eb2b.com.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa izba odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul.Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-20Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 160-577827 (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup 2 sztuk używanych pojazdów spalinowych
Numer referencyjny:
POT.240.2709.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup 2 sztuk używanych pojazdów spalinowych.
2. Szczegółowy OPZ zawarty jest w Załączniku nr 1 do wzoru Umowy, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Tabor kolejowy 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
POT.240.2709.2026
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Miejsce i warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone we Wzorze umowy.
Adres pocztowy: ul. Kopernika 60
Kod pocztowy: 15-397
Miejscowość: Białystok
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Białostocki 🏙️
Czas trwania: 2 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Procedura przyspieszona:
Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1 Pzp wyznacza krótszy termin składania ofert, w związku z przekazaniem do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej w dniu 10.07.2026 r. Wstępnego ogłoszenia informacyjnego, opublikowanego w dniu 13.07.2026 r., Numer wydania Dz.U. S: 132/2026, Numer publikacji ogłoszenia: 480250-2026.
Pokaż więcej
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-04 12:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 400 000,00 PLN, na zasadach określonych w Rozdziale XI SWZ.
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: Określono we wzorze umowy
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Określono we wzorze umowy
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Polregio s.a.
Krajowy numer rejestracyjny:
526-25-57-278
Adres pocztowy: ul. Kolejowa 1
Kod pocztowy: 01-217
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zakupy@polregio.pl 📧
Telefon: 789442891 📞
URL: https://polregio.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://polregio.eb2b.com.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://polregio.eb2b.com.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Usługi kolejowe
Komunikacja
Dokumenty URL: https://polregio.eb2b.com.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://polregio.eb2b.com.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu.
2. Wykluczeniu z postępowania podlegają Wykonawcy, wobec których zachodzą okoliczności określone:
1) w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, z wyłączeniem art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h) ustawy Pzp oraz art. 108 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h) ustawy Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp;
2) w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 514);
3) w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1).
3. Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu:
1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa wymagania w tym zakresie.
2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa wymagania w tym zakresie.
3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określa wymagania w tym zakresie.
4) Zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert (a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie) należycie wykonał dostawę lub sprzedaż lub dzierżawę co najmniej 2 sztuk spalinowych zespołów trakcyjnych w ramach jednej lub dwóch osobnych umów.
b) Wykonawca wykaże, że jest wpisany na Listę Zatwierdzonych Dostawców (dalej: LZD),
w rozumieniu Zasad WKZ , tj.:
- znajduje się na LZD,
lub
- złożył wniosek o zakwalifikowanie do LZD zgodnie z Zasadami WKZ (dalej: Wniosek) - (nie później do upływu terminu składania ofert, o którym mowa w Rozdziale XIII SWZ. Za termin złożenia Wniosku uznaje się datę i godzinę jego wpływu na adres e-mail Zamawiającego wskazany w §5 ust. 1 Zasad WKZ). Procedura kwalifikacji Wykonawcy do LZD została określona w Zasadach WKZ. Zakończenie procedury kwalifikacji przez Zamawiającego nastąpi nie później niż przed wyborem najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniem postępowania.
Ofertę Wykonawcy, który nie wykaże spełnienia powyższego warunku, Zamawiający odrzuci na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b) lub c) ustawy Pzp.
4. Ocena spełniania warunku określonego przez Zamawiającego zostanie dokonana według formuły „spełnia/nie spełnia” na podstawie dokumentów określonych w SWZ.
5. W celu potwierdzenia zgodności oferowanych Pojazdów z wymaganymi Zamawiającego, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy potwierdzającego, że oferowane Pojazdy spełniają wymagania zawarte w OPZ, zgodnie ze wzorem Załącznika nr 1 do Formularza ”Oferta”. Przedmiotowe środki dowodowe należy złożyć wraz z ofertą. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub jeśli złożone przedmiotowe środki dowodowe okażą się niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
6. Zamawiający zastosuje procedurę odwróconą badania i oceny ofert, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp.
7. Termin otwarcia ofert - 04.09.2026 r. o godz. 12:30.
8. Termin związania ofertą - 02.12.2026 r.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa izba odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul.Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, na zasadach określonych w Dziale IX ustawy Pzp.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-20Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 160-577827 (2026-08-19)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Sprzęt transportowy i produkty pomocnicze dla transportu (>20 nowe zamówienia)