Zakup broni, amunicji i środków przymusu bezpośredniego na potrzeby IAS w Rzeszowie

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa broni, amunicji i środków przymusu bezpośredniego dla Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. 2. Zamówienie zostało podzielone na trzy części tj.: 2.1. Część I zamówienia: 2.1.1. 250 szt. fabrycznie nowych pistoletów kompaktowych wraz z kaburami dla osób praworęcznych, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 56 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 194 szt. – opcja; 2.1.2. 26 szt. fabrycznie nowych kabur dla osób leworęcznych, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 6 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 20 szt. – opcja; 2.2. Część II zamówienia: 300 000 szt. fabrycznie nowej amunicji 9x19mm FMJ, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 150 000 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 150 000 szt. – opcja; 2.3. Część III zamówienia: 2.3.1. 100 szt. fabrycznie nowych kajdanek stalowych, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 60 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 40 szt. – opcja; 2.3.2. 100 szt. fabrycznie nowych pokrowców na kajdanki, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 60 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 40 szt. – opcja; 2.3.3. 100 szt. fabrycznie nowych pałek teleskopowych, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 60 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 40 szt. – opcja; 2.3.4. 100 szt. fabrycznie nowych uchwytów do pałki teleskopowej, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 60 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 40 szt. – opcja; 2.3.5. 400 szt. fabrycznie nowych ręcznych miotaczy gazu, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 300 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 100 szt. – opcja; 2.3.6. 150 szt. fabrycznie nowych pokrowców na ręczny miotacz gazu, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 50 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 100 szt. – opcja; 2.3.7. 270 szt. fabrycznie nowych podwójnych ładownic na magazynki, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 70 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 200 szt. – opcja.

Termin

Termin składania ofert wynosił 2026-09-03. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-08-18.

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-18 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-08-26 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-09-03 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup broni, amunicji i środków przymusu bezpośredniego na potrzeby IAS w Rzeszowie
Numer referencyjny: 1801-ILZ.260.36.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa broni, amunicji i środków przymusu bezpośredniego dla Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. 2. Zamówienie zostało podzielone na trzy części tj.: 2.1. Część I zamówienia: 2.1.1. 250 szt. fabrycznie nowych pistoletów kompaktowych wraz z kaburami dla osób praworęcznych, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 56 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 194 szt. – opcja; 2.1.2. 26 szt. fabrycznie nowych kabur dla osób leworęcznych, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 6 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 20 szt. – opcja; 2.2. Część II zamówienia: 300 000 szt. fabrycznie nowej amunicji 9x19mm FMJ, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 150 000 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 150 000 szt. – opcja; 2.3. Część III zamówienia: 2.3.1. 100 szt. fabrycznie nowych kajdanek stalowych, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 60 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 40 szt. – opcja; 2.3.2. 100 szt. fabrycznie nowych pokrowców na kajdanki, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 60 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 40 szt. – opcja; 2.3.3. 100 szt. fabrycznie nowych pałek teleskopowych, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 60 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 40 szt. – opcja; 2.3.4. 100 szt. fabrycznie nowych uchwytów do pałki teleskopowej, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 60 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 40 szt. – opcja; 2.3.5. 400 szt. fabrycznie nowych ręcznych miotaczy gazu, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 300 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 100 szt. – opcja; 2.3.6. 150 szt. fabrycznie nowych pokrowców na ręczny miotacz gazu, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 50 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 100 szt. – opcja; 2.3.7. 270 szt. fabrycznie nowych podwójnych ładownic na magazynki, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1) 70 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 200 szt. – opcja.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Sprzęt bezpieczeństwa, gaśniczy, policyjny i obronny 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3

1️⃣
Tytuł: 1. Dostawa broni
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa: 1. 250 szt. fabrycznie nowych pistoletów kompaktowych wraz z kaburami dla osób praworęcznych, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1.1) 56 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 1.2) nie więcej niż 194 szt. – opcja; 2. 26 szt. fabrycznie nowych kabur dla osób leworęcznych, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 2.1) 6 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2.2) nie więcej niż 20 szt. – opcja;
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
1. W zakresie części I zamówienia Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert dotyczących pistoletów kompaktowych pochodzących z państw trzecich niebędących stroną umów międzynarodowych. 2. Za państwa trzecie niebędące stronami umów międzynarodowych uznaje się państwa inne niż wskazane w art. 16b ustawy z 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r. poz. 793), uznaje się państwa, za niebędące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innych umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych. 3. Za kraj pochodzenia pistoletu kompaktowego, zgodnie z art. 60 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z 9.10.2013 r. ustanawiającego unijny kodeks celny uznaje się kraj, w którym: 3.1. pistolet kompaktowy został całkowicie wyprodukowany, 3.2. pistolet kompaktowy został poddany ostatniemu istotnemu, ekonomicznie uzasadnionemu przetwarzaniu lub obróbce, w przedsiębiorstwie przystosowanym do tego celu, co spowodowało wytworzenie nowego produktu lub stanowiło istotny etap wytwarzania, w przypadku gdy w produkcję pistoletu kompaktowego zaangażowany był więcej niż jeden kraj.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Pistolety 📦
Adres pocztowy: ul. Sielecka 9
Kod pocztowy: 37-700
Miejscowość: Przemyśl
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Przemyski 🏙️
Czas trwania: 90 dni
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającej na zwiększeniu dostaw: pistoletów kompaktowych wraz z kaburami dla osób praworęcznych o maksymalną ilość do 194 szt. i kabur dla osób leworęcznych o maksymalną ilość do 20 szt.; 2. Termin realizacji opcji: 30 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z opcji w określonym przez Zamawiającego zakresie; 3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji na podstawie jednego lub więcej oświadczeń do maksymalnych wysokości określonych w pkt. 1.; 4. Zamawiający zastrzega, że nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany do wykorzystania opcji w maksymalnym przewidzianym zakresie; 5. Zamawiający może składać oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji w terminie do 60 dni od dnia zawarcia umowy.
Pokaż więcej
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Tytuł: 2. Dostawa amunicji
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 300 000 szt. fabrycznie nowej amunicji 9x19mm FMJ, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1)150 000 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2) nie więcej niż 150 000 szt. – opcja
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Amunicja do broni palnej i amunicja bojowa 📦
Informacje o opcjach
Opis opcji:
1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającej na zwiększeniu dostaw amunicji 9x19mm FMJ o maksymalną ilość do 150 000 szt. 2. Termin realizacji opcji: 30 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z opcji w określonym przez Zamawiającego zakresie; 3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji na podstawie jednego lub więcej oświadczeń do maksymalnej wysokości określonej w pkt. 1.; 4. Zamawiający zastrzega, że nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany do wykorzystania opcji w maksymalnym przewidzianym zakresie; 5. Zamawiający może składać oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji w terminie do 60 dni od dnia zawarcia umowy.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Tytuł: 3. Dostawa środków przymusu bezpośredniego
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa: 1. 100 szt. fabrycznie nowych kajdanek stalowych, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 1.1) 60 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 1.2) nie więcej niż 40 szt. – opcja; 2. 100 szt. fabrycznie nowych pokrowców na kajdanki, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 2.1) 60 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 2.2) nie więcej niż 40 szt. – opcja; 3. 100 szt. fabrycznie nowych pałek teleskopowych, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 3.1) 60 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 3.2) nie więcej niż 40 szt. – opcja; 4. 100 szt. fabrycznie nowych uchwytów do pałki teleskopowej, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 4.1) 60 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 4.2) nie więcej niż 40 szt. – opcja; 5. 400 szt. fabrycznie nowych ręcznych miotaczy gazu, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 5.1) 300 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 5.2) nie więcej niż 100 szt. – opcja; 6. 150 szt. fabrycznie nowych pokrowców na ręczny miotacz gazu, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 6.1) 50 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 6.2) nie więcej niż 100 szt. – opcja; 7. 270 szt. fabrycznie nowych podwójnych ładownic na magazynki, przy czym zakres rzeczowy składa się z gwarantowanego zakresu zamówienia oraz zakresu objętego prawem opcji tj.: 7.1) 70 szt. – gwarantowany zakres zamówienia, 7.2) nie więcej niż 200 szt. – opcja.
Pokaż więcej
Informacje o opcjach
Opis opcji:
1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającej na zwiększeniu dostaw: kajdanek stalowych o maksymalną ilość do 40 szt., pokrowców na kajdanki o maksymalną ilość do 40 szt., pałek teleskopowych o maksymalną ilość do 40 szt., uchwytów do pałki teleskopowej o maksymalną ilość do 40 szt., ręcznych miotaczy gazu o maksymalną ilość do 100 szt.; pokrowców na ręczny miotacz gazu o maksymalną ilość do 100 szt. oraz podwójnych ładownic na magazynki o maksymalną ilość do 200 szt.; 2. Termin realizacji opcji: 30 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z opcji w określonym przez Zamawiającego zakresie; 3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji na podstawie jednego lub więcej oświadczeń do maksymalnych wysokości określonych w pkt. 1.; 4. Zamawiający zastrzega, że nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany do wykorzystania opcji w maksymalnym przewidzianym zakresie; 5. Zamawiający może składać oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji w terminie do 60 dni od dnia zawarcia umowy.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
W dniu 15.07.2026 r. w Dz. Urz. UE Opublikowane zostało wstępne ogłoszenie informacyjne nr 2026/S 134-487289
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-03 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-03 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-28f13fc0-087d-435a-845c-66890917622c
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Wykonawca składa ofertę przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego” udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e­Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”. Szczegółowy sposób złożenia oferty zawarto w rozdziale 15 SWZ.
Pokaż więcej
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-03 11:00:00 📅
Miejsce: Informacje dodatkowe:
Wykonawca składa ofertę przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego” udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e­Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”. Szczegółowy sposób złożenia oferty zawarto w rozdziale 15 SWZ.
Pokaż więcej
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wymagane jest zezwolenie lub członkostwo w konkretnej organizacji dla umów o świadczenie usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Zamawiający wymaga wykazania przez Wykonawcę spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, tj. Zamawiający uzna warunek udziału w postępowaniu dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu bronią i amunicją wydaną zgodnie z ustawą z dnia 13 czerwca 2019 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1743 z późn. zm.). Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie informacji złożonych w części IV lit. A jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ).
Pokaż więcej
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych dostaw
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Zamawiający wymaga wykazania przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznych lub zawodowych w zakresie doświadczenia. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże się doświadczeniem, polegającym na wykonaniu w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, co najmniej jednej umowy dotyczącej dostawy broni palnej krótkiej, o wartości dostawy nie mniejszej niż 150 000,00 złotych brutto. Przez wartość dostawy rozumie się wysokość wynagrodzenia otrzymanego przez Wykonawcę z tytułu jej wykonania. Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie informacji złożonych w części IV lit. C jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ).
Pokaż więcej
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 11
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje
Udział w organizacji przestępczej
Wprowadzenie w błąd, zatajenie informacji, niemożność przedstawienia wymaganych dokumentów lub uzyskanie poufnych informacji na temat przedmiotowego postępowania
Opis przesłanek wykluczenia:
art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c oraz pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g oraz pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h oraz pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
art. 108 ust. 1 pkt 3 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g oraz pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych; art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
Pokaż więcej
art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e oraz pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a oraz pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b i f oraz pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d oraz pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
art. 109 ust. 1 pkt 8 i 10 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 8131096298
Adres pocztowy: ul. Geodetów 1
Kod pocztowy: 35-959
Miasto pocztowe: Rzeszów
Region: Rzeszowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi.ias.400000@mf.gov.pl 📧
Telefon: 17 850 36 00 📞
URL: http://www.gov.pl/ias-rzeszow/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-28f13fc0-087d-435a-845c-66890917622c 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-28f13fc0-087d-435a-845c-66890917622c 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający precyzuje, że termin realizacji przedmiotu zamówienia (dot. każdej części) wynosi: 1.1) 60 dni licząc od dnia zawarcia umowy – dla gwarantowanego zakresu zamówienia; 1.2) 30 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z opcji – dla zakresu objętego prawem opcji 1.3) W przypadku skorzystania z prawa opcji maksymalny zakładany czas realizacji Umowy może wynieść do 90 dni od zawarcia Umowy. 2.1) W zakresie części I zamówienia Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert dotyczących pistoletów kompaktowych pochodzących z państw trzecich niebędących stroną umów międzynarodowych. 2.2) Za państwa trzecie niebędące stronami umów międzynarodowych uznaje się państwa inne niż wskazane w art. 16b ustawy z 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r. poz. 793), uznaje się państwa, za niebędące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innych umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych. 2.3) Za kraj pochodzenia pistoletu kompaktowego, zgodnie z art. 60 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z 9.10.2013 r. ustanawiającego unijny kodeks celny uznaje się kraj, w którym: 2.3.1) pistolet kompaktowy został całkowicie wyprodukowany, 2.3.2) pistolet kompaktowy został poddany ostatniemu istotnemu, ekonomicznie uzasadnionemu przetwarzaniu lub obróbce, w przedsiębiorstwie przystosowanym do tego celu, co spowodowało wytworzenie nowego produktu lub stanowiło istotny etap wytwarzania, w przypadku gdy w produkcję pistoletu kompaktowego zaangażowany był więcej niż jeden kraj.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub dokumentów zamówienia na stronie internetowej, Odwołanie w przypadkach innych niż określone wyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-18+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 159-573063 (2026-08-18)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-26)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-07 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-07 11:00:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-07 11:00:00 📅

Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-26+02:00 📅

Zmiany
Inne informacje dodatkowe
W pkt. 5.1.12 dokonano zmian w zakresie terminów składania i otwarcia ofert.
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 45561656-b485-45f5-a6c7-5858727a4391-02
Źródło: OJS 2026/S 166-594601 (2026-08-26)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-03)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-10 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-10 11:00:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-10 11:00:00 📅

Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-03+02:00 📅

Zmiany
Inne informacje dodatkowe
W pkt. 5.1.12 dokonano zmian w zakresie terminów składania i otwarcia ofert.
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 7ff0f628-e465-430d-a938-d928500d3b66-02
Źródło: OJS 2026/S 171-609937 (2026-09-03)