Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukówcu

Ochotnicza Straż Pożarna w Łukówcu

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego (1 szt.) ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym, w oparciu o wskazane w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) minimalne wymagania i parametry techniczne zamawianego samochodu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki realizacji zamówienia, określony został w OPZ oraz Projektowanych postanowieniach umowy (PPU). Szczegóły znajdują się w treści SWZ.

Termin

Termin składania ofert wynosił 2026-07-15. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-06-08.

Dostawcy

Następujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-06-08 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-08-20 Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-06-08)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukówcu
Numer referencyjny: ZP.271.1.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego (1 szt.) ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym, w oparciu o wskazane w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) minimalne wymagania i parametry techniczne zamawianego samochodu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki realizacji zamówienia, określony został w OPZ oraz Projektowanych postanowieniach umowy (PPU). Szczegóły znajdują się w treści SWZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Wozy strażackie 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: ZP.271.1.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Informacje dodatkowe:
1.Zamawiający zastosuje tzw. „procedurę odwróconą” badania i oceny ofert, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp – tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z powyższym Wykonawcy nie są obowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ). Oświadczenie to (JEDZ), na wezwanie Zamawiającego, zobowiązany będzie złożyć wyłącznie Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona (art. 139 ust. 2 ustawy Pzp). 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu. Wykluczeniu z postępowania podlegają Wykonawcy: 1)wobec których zachodzą okoliczności określone w art. 108 ust. 1 oraz w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp; 2)wobec których zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 129 ze zm.), oraz wobec których zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) NR 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), stosowne oświadczenie zawiera załącznik nr 11 do SWZ oraz załącznik nr 11a do SWZ; 3.Przedmiotowe środki dowodowe: W celu potwierdzenia jakości dostaw i wymagań Zamawiającego związanych z realizacją zamówienia, zawartych w Opisie Przedmiotu Zamówienia – stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ, Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę wraz z ofertą oświadczenie/Specyfikację techniczną samochodu oferowanego przez Wykonawcę, sporządzoną według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 5 do SWZ. W sytuacji jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowego oświadczenia lub będzie ono niekompletne, Zamawiający działając na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia (szczegóły w punkcie 14.11 SWZ). 4. NA OFERTĘ składają się – dokumenty/oświadczenia wskazane w punkcie 21.5 SWZ. 5.Zamawiający wezwie Wykonawcę, który złożył najwyżej ocenioną ofertę do złożenia JEDZ oraz podmiotowych środków dowodowych (zgodnie z punktem 14 SWZ). Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zastosowanie ma ww. punkt 14 SWZ (w tym punkt 14.10 SWZ). 6. Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych, znajduje się w punkcie 37 SWZ. 7.Szczegółowe instrukcje dla Wykonawców, znajdują się na stronie: https://ezamowienia.gov.pl/pl/instrukcje-interaktywn_category/dla-wykonawcy/ Uwaga: Szczegóły znajdują się w treści SWZ.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Adres pocztowy: Łukówiec 4
4
Łukówiec
Kod pocztowy: 05-480
Miejscowość: Łukówiec
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Warszawski wschodni 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-07-15 📅
Data końcowa: 2026-11-30 📅
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji: Nie dotyczy
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Długość okresu gwarancji (bez limitów kilometrów) (G). Szczegóły w punkcie 25 SWZ.
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-07-15 15:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-07-15 16:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Otwarcie ofert elektronicznych nastąpi przy użyciu systemu teleinformatycznego – Platformy e-Zamówienia
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-07-15 16:30:00 📅
Miejsce: https://ezamowienia.gov.pl
Informacje dodatkowe:
Otwarcie ofert elektronicznych nastąpi przy użyciu systemu teleinformatycznego – Platformy e-Zamówienia
Katalog elektroniczny: Wymagane
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Termin występowania z wnioskiem o dodatkowe informacje: 2026-07-01 23:59:59 📅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Termin realizacji zamówienia: do 30.11.2026r. Warunki realizacji zamówienia/umowy zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy (PPU), stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ. Zmiana umowy dopuszczalna jest w przypadkach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy (PPU) – w szczególności w § 11.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Ochotnicza Straż Pożarna w Łukówcu
Krajowy numer rejestracyjny: 532 19 49 957
Adres pocztowy: Łukówiec 4
Kod pocztowy: 05-480
Miasto pocztowe: Łukówiec
Region: Warszawski wschodni 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Ochotnicza Straż Pożarna w Łukówcu
E-mail: osplukowiec@o2.pl 📧
Telefon: 604 581 580 📞
URL: www.osplukowiec.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: www.osplukowiec.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 3. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 4. Przedmiot zamówienia współfinansowany ze środków Gminy Karczew, Budżetu Państwa – Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Województwa Mazowieckiego. 5. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 6. Termin związania ofertą wynosi 90 dni od dnia otwarcia ofert.
Pokaż więcej
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Zgodnie z Działem IX ustawy Pzp (10 dni). Szczegóły znajdują się w treści SWZ.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-06-10Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 110-395972 (2026-06-08)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-08-20)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 1 771 077 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najwyższa oferta): 1 771 077 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najniższa oferta): 1 771 077 💰

Udzielenie zamówienia
Udzielono zamówienia/części zamówienia
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Numer umowy: 1/2026
Data zawarcia umowy: 2026-08-14 📅
Tytuł: Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukówcu
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 1
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 1 771 077 💰
Najniższa oferta: 1 771 077 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 1 771 077 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Miejsce na liście zwycięzców: 1
Identyfikator oferty: Oferta nr 1
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0001
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: SZCZEŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 54720998001
Adres pocztowy: ul. Bestwińska 105A
Kod pocztowy: 43-346
Miasto pocztowe: Bielsko-Biała
Region: Bielski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: ul. Bestwińska 105A
E-mail: biuro@psszczesniak.pl 📧
Telefon: +48 338273411 📞
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże
Źródło: OJS 2026/S 161-580629 (2026-08-20)