Zakup energii elektrycznej dla Miasta Maków Mazowiecki i jednostek powiązanych
Miasto Maków Mazowiecki
Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla Miasta Maków Mazowiecki i jego jednostek powiązanych. Zakres zadania obejmuje również: - bilansowanie energii elektrycznej czynnej oraz bilansowanie energii elektrycznej wytwarzanej we własnych źródłach wytwórczych Zamawiającego, przy czym część tej energii jest zużywana w ramach autokonsumpcji a część będzie przebilansowana na wskazane w opisie przedmiotu zamówienia punkty poboru energii Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ oraz wzór umowy.
TerminDeadline 2026-10-06
Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-31 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup energii elektrycznej dla Miasta Maków Mazowiecki i jednostek powiązanych
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Przesył energii elektrycznej i podobne usługi 📦
Opis
Opis zamówienia:
Informacje dodatkowe:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Ostrołęcki 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-06 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-06 12:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-03
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-10-06 12:30:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-03
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Miasto maków mazowiecki
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Stanisława Moniuszki 6
Kod pocztowy: 06-200
Miasto pocztowe: Maków Mazowiecki
Region: Ostrołęcki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: monika.bukowska@makowmazowiecki.pl 📧
Telefon: 297142156 📞
URL: https://makowmazowiecki.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/makowmazowiecki 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/makowmazowiecki 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Informacja o wspólnych zamówieniach
Umowa obejmuje wspólne zamówienia ✅
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/makowmazowiecki 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/makowmazowiecki 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 168-601221 (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup energii elektrycznej dla Miasta Maków Mazowiecki i jednostek powiązanych
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla Miasta Maków Mazowiecki i jego jednostek powiązanych.
Zakres zadania obejmuje również:
- bilansowanie energii elektrycznej czynnej oraz bilansowanie energii elektrycznej wytwarzanej we własnych źródłach wytwórczych Zamawiającego, przy czym część tej energii jest zużywana w ramach autokonsumpcji a część będzie przebilansowana na wskazane w opisie przedmiotu zamówienia punkty poboru energii Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ oraz wzór umowy.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Przesył energii elektrycznej i podobne usługi 📦
Opis
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla Miasta Maków Mazowiecki i jego jednostek powiązanych.
Zakres zadania obejmuje również:
- bilansowanie energii elektrycznej czynnej oraz bilansowanie energii elektrycznej wytwarzanej we własnych źródłach wytwórczych Zamawiającego, przy czym część tej energii jest zużywana w ramach autokonsumpcji a część będzie przebilansowana na wskazane w opisie przedmiotu zamówienia punkty poboru energii Zamawiającego
W ramach postępowania zostaną zawarte odrębne umowy: z Miastem Maków Mazowiecki, Miejskim Domem Kultury oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych Sp. z o.o.
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia. Przedmiot zamówienia: podobne usługi zgodne z przedmiotem zamówienia o kodach CPV: 6530000-5 – przesył energii elektrycznej i podobne usługi określonych w tym zamówieniu. Wielkość i zakres zamówienia: do 20 % wartości zamówienia. Warunki na jakich zostanie udzielone zamówienie: zgodne z warunkami określonymi w SWZ.
Pokaż więcej
1) W celu potwierdzenia przez Wykonawcę spełnienia warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności do prowadzenia działalności zawodowej, Zamawiający będzie żądał dostarczenia następujących dokumentów:
Koncesję na obrót energią elektryczną,
Generalną umowę dystrybucji z PGE Dystrybucja S.A.
2) W celu potwierdzenia przez Wykonawcę spełnienia warunku udziału w po-stępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat (jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie) przed upływem terminu składania ofert, wykonał lub wykonuje należycie:
- usługę polegającą na zakupie energii elektrycznej czynnej przez jednostkę samorządu terytorialnego,
- usługę polegającą na bilansowaniu energii ze źródeł OZE.
Wykonawca zobowiązany będzie złożyć wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatni 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przed podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przy-czyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy.
3) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu, Zamawiający będzie żądał dostarczenia następujących dokumentów: informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i pkt 4; oświadczenie Wykonawcy dotyczące grupy kapitałowej w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ; oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie podstaw wykluczenia w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 3 – 6 ; zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed je-go złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert W-konawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
e) zaświadczenie albo inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
Pokaż więcej
Miejsce wykonania: Ostrołęcki 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Odbiorca przewiduje możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej z zastosowaniem prawa opcji. Odbiorca poinformuje Sprzedawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji.
Prawem opcji jest możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach niniejszej Umowy o kolejne 20% wartości netto Umowy Odbiorca uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej. Rozliczenie zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej w posiadanych PPE będzie się odbywać odpowiednio do podstawowej części zamówienia i według tej samej stawki rozliczeniowej.
Odbiorca nie ma obowiązku korzystać z prawa opcji.
W przypadku nieskorzystania przez Odbiorcę z prawa opcji Sprzedawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Odbiorcę pisemnego oświadczenia woli wykonania zamówienia w ramach prawa opcji, w którym wskazuje wartość zamówienia wykraczającego poza dostawy energii elektrycznej stanowiące zamówienia podstawowe.
Wszelkie postanowienia Umowy odnoszące się do zamówienia podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówienia objętego prawem opcji.
Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga podpisania aneksu do Umowy.
Pokaż więcej
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-06 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-06 12:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-03
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-10-06 12:30:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-03
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Miasto maków mazowiecki
Krajowy numer rejestracyjny:
7571420377
Adres pocztowy: ul. Stanisława Moniuszki 6
Kod pocztowy: 06-200
Miasto pocztowe: Maków Mazowiecki
Region: Ostrołęcki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: monika.bukowska@makowmazowiecki.pl 📧
Telefon: 297142156 📞
URL: https://makowmazowiecki.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/makowmazowiecki 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/makowmazowiecki 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Informacja o wspólnych zamówieniach
Umowa obejmuje wspólne zamówienia ✅
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/makowmazowiecki 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/makowmazowiecki 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2026 poz. 253),
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2025 poz. 1567),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
7) Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności.
Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wykluczy Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 109 ust. 1 pkt. 1, tj.: który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3, chyba że Wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności.
Ponadto o udzielenie zamówienia może się ubiegać wykonawca, który spełnia określone warunki udziału w postępowaniu dotyczące kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – posiada koncesję na obrót energią elektryczną oraz posiada zawartą generalną umowę dystrybucji z operatorem systemu dystrybucji do sieci którego przyłączone są punkty poboru i wytwarzania energii Zamawiającego.
W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu, Zamawiający będzie żądał dostarczenia następujących dokumentów:
a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i pkt 4 - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
b) oświadczenie Wykonawcy dotyczące grupy kapitałowej w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5;
c) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie podstaw wy-kluczenia w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 3 – 6;
d) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z od-setkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
e) zaświadczenie albo inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 2. Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, posłużyć się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane przez Zamawiającego w zakresie braku podstaw wykluczenia lub spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Jednocześnie Zamawiający informuje, iż złożenie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy i nie jest wymagane jego posiadanie jako warunku udziału w postępowaniu. Jeżeli certyfikat obejmuje wyłącznie część wymaganych podstaw wykluczenia albo część warunków udziału w postępowaniu to Wykonawca składa certyfikat w zakresie objętym certyfikacją oraz pozostałe wymagane podmiotowe środki dowodowe w zakresie nieobjętym certyfikacją. W oświadczeniu wstępnym Wykonawca podaje informacje dotyczące certyfikatu: czy będzie posługiwał się certyfikatem, wskazuje numer lub inne oznaczenie certyfikatu, nazwę podmiotu certyfikującego, okres ważności certyfikacji oraz zakres podstaw wykluczenia lub warunków udziału, których dotyczy certyfikat. Dane dotyczące certyfikacji należy wpisać w oświadczeniu JEDZ tj. numeru i oznaczenia certyfikatu, nazwy podmiotu certyfikującego, okresu ważności certyfikacji oraz zakresu podstaw wykluczenia lub warunki udziału których dotyczy certyfikat. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1-4 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 168-601221 (2026-08-31)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕