Zakup energii elektrycznej do obiektów Centralnego Biura Antykorupcyjnego

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Przedmiotem zamówienia zakup energii elektrycznej do obiektów Centralnego Biura Antykorupcyjnego zlokalizowanych na terenie Polski. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.

Termin

Deadline 2026-09-28

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-25 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-25)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup energii elektrycznej do obiektów Centralnego Biura Antykorupcyjnego
Numer referencyjny: 30/>PU/2026/MT
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia zakup energii elektrycznej do obiektów Centralnego Biura Antykorupcyjnego zlokalizowanych na terenie Polski. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: 30/>PU/2026/MT
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia zakup energii elektrycznej do obiektów Centralnego Biura Antykorupcyjnego zlokalizowanych na terenie Polski. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SW
Informacje dodatkowe: Punkty realizacji zamówienia na terenie całego kraju.
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2029-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-28 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-28 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://cba.ezamawiajacy.pl/pn/CBA/demand/313872/notice/public/details
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): termin związania ofertą wynosi 90 dni i upływa 26.12.2026 r.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia
Data otwarcia: 2026-09-28 11:00:00 📅
Miejsce: https://cba.ezamawiajacy.pl/pn/CBA/demand/313872/notice/public/details
Informacje dodatkowe: termin związania ofertą wynosi 90 dni i upływa 26.12.2026 r.
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
Zgodnie z art. 58 ustawy Pzp wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. w formie konsorcjum) pod warunkiem, że ustanowią oni pełnomocnika określając zgodnie z art. 58 ust. 2 zakres jego uprawnień wobec zamawiającego.

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Centralne Biuro Antykorupcyjne
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 7010025324
Departament: Biuro Finansów CBA
Kod pocztowy: 00-583
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Wydział Zamówień Publicznych Biura Finansów CBA
E-mail: zamowieniapubliczne@cba.gov.pl 📧
Telefon: +48 224371300 📞
Fax: +48 224371390 📠
URL: https://bip.cba.gov.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Porządek publiczny i bezpieczeństwo publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://cba.ezamawiajacy.pl/pn/CBA/demand/313872/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://cba.ezamawiajacy.pl/pn/CBA/demand/313872/notice/public/details 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. W terminie wyznaczonym do składania ofert w przedmiotowym postępowaniu, wykonawca zobowiązany jest złożyć: a) Formularz ofertowy (zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ) 2. Zgodnie z zapasami art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, zamawiający przewiduje możliwość dokonania w pierwszej kolejności badania i oceny ofert, a następnie dokonania kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia, w terminie 10 dni od daty wezwania, wskazanych poniżej podmiotowych środków dowodowych. a) oświadczenie w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). b) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust.1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; c) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 4, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne tytułem środka karnego – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, d) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego2007r.o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U.z2020r.poz.1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; e) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 3, 4, 5, i 6 ustawy Pzp. f) odpisu lub informacji z KRS lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, h) oświadczenia wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. i) aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, zgodnie z art. 32 ustawy Prawo energetyczne; j) oświadczenie Wykonawcy, że posiada obowiązującą Generalną Umowę Dystrybucji (GUD) zawartą z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD), umożliwiającą wykonawcy realizację sprzedaży energii elektrycznej do wszystkich punktów poboru określonych w Załączniku nr 1 do Opisu Przedmiotu Zamówienia. k) Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 5262239325
Adres pocztowy: Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Fax: +48224587800 📠
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Wykonawcom przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale IX ustawy Pzp 2. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy czynność zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; 3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub treści SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 5. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1). 6. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 4 i 5 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-31Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 167-597831 (2026-08-25)