Zakup energii elektrycznej
Gmina Miasta Gdańska
1. Przedmiotem zamówienia jest: a) dostawa energii elektrycznej (Część nr 1 zamówienia), b) kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla punktów prosumenckich - fotowoltaika (Część nr 2 zamówienia) zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardami jakościowymi ustawy z 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 266 ze zmianami) wraz z aktami wykonawczymi, zgodnie z opisami przedstawionymi w „Wykazie PPE dla umowy rozdzielonej (dla Części nr 1) - stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz „Wykazie PPE dla umowy kompleksowej (dla Części nr 2) - stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-08-31. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-07-28.
Kto? Co?- • Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa › Elektryczność
- • Przesył energii elektrycznej i podobne usługi › Przesył energii elektrycznej
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Pomorskie › Gdański
- • Pomorskie › Trójmiejski
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-07-28 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup energii elektrycznej
Numer referencyjny:
BZP.271.37.2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Elektryczność 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
BZP.271.37.2026 - część nr 1
Tytuł: Część nr 1 - dostawa energii elektrycznej
Opis zamówienia:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Gdański 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2027-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium kosztów (nazwa): Udział Odnawialnych Źródeł Energii w strukturze paliwa i innych nośników energii pierwotnej zużytych do wytworzenia energii elektrycznej sprzedanej przez Sprzedawcę w 2025 roku zgodnie z § 44 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 roku, w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. (wskazana w formularzu wyceny dla części nr 1, poz. E15) - 10,00 *100% OZE to 10 pkt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
BZP.271.37.2026 - część nr 2
Tytuł: Cześć nr 2 - kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla punktów prosumenckich - fotowoltaika
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-08-31 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-08-31 11:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://umg-ezamawiajacy.gdansk.gda.pl/pn/UMG/demand/307910/notice/public/details
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 120 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-08-31 11:30:00 📅
Miejsce: Informacje dodatkowe:
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Warunki realizacji zamówienia: Wzór umowy stanowi rozdział 19 SWZ.
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Miasta Gdańska
Krajowy numer rejestracyjny:
191675570
Departament: Urząd Miejski w Gdańsku
Adres pocztowy: ul. Nowe Ogrody 8/12
Kod pocztowy: 80-803
Miasto pocztowe: Gdańsk
Region: Gdański 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Biuro Zamówień Publicznych
E-mail: bzp@gdansk.gda.pl 📧
Telefon: +48583236159 📞
URL: https://bip.gdansk.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a38a170f-cff8-4cf5-bfde-72ed6794c433 🌏
Lider grupy ✅
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Informacja o wspólnych zamówieniach
Umowa obejmuje wspólne zamówienia ✅
Komunikacja
Dokumenty URL: https://umg-ezamawiajacy.gdansk.gda.pl/pn/UMG/demand/307910/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://umg-ezamawiajacy.gdansk.gda.pl/pn/UMG/demand/307910/notice/public/details 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio/ 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-07-31Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 146-529906 (2026-07-28)
- Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii (>20 nowe zamówienia)