Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Zakup energii elektrycznej dla obiektów wskazanych w zał. nr 1a, 1b do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne, Kodeksu Cywilnego oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie. Część I zamówienia – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1a do SWZ. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. wynosi 45 818 546 kWh. Część II zamówienia – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1b do SWZ Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. wynosi 27 146 731 kWh.
Termin
Termin składania ofert wynosił 2026-09-02.
Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-07-27.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-07-27) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup energii eletrycznej z uwzględnieniem punktów poboru energii elektrycznej z instalacjami oze dla grupy zakupowej gminy zakliczyn
Numer referencyjny: UM-III.271.ZP.11.2026
Krótki opis:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Zakup energii elektrycznej dla obiektów wskazanych w zał. nr 1a, 1b do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne, Kodeksu Cywilnego oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie.
Część I zamówienia – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1a do SWZ. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. wynosi 45 818 546 kWh.
Część II zamówienia – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1b do SWZ
Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. wynosi 27 146 731 kWh.
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Zakup energii elektrycznej dla obiektów wskazanych w zał. nr 1a, 1b do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne, Kodeksu Cywilnego oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie.
Część I zamówienia – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1a do SWZ. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. wynosi 45 818 546 kWh.
Część II zamówienia – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1b do SWZ
Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. wynosi 27 146 731 kWh.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii📦 Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: UM-III.271.ZP.11.2026- część I
Tytuł: ZAKUP ENERGII ELETRYCZNEJ Z UWZGLĘDNIENIEM PUNKTÓW POBORU ENERGII ELEKTRYCZNEJ Z INSTALACJAMI OZE DLA GRUPY ZAKUPOWEJ GMINY ZAKLICZYN- część I
Opis zamówienia:
Część I zamówienia – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1a do SWZ. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. wynosi 45 818 546 kWh.
Dodatkowe produkty/usługi: Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa📦
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Tarnowski
🏙️ Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅ Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: UM-III.271.ZP.11.2026- część II
Tytuł: ZAKUP ENERGII ELETRYCZNEJ Z UWZGLĘDNIENIEM PUNKTÓW POBORU ENERGII ELEKTRYCZNEJ Z INSTALACJAMI OZE DLA GRUPY ZAKUPOWEJ GMINY ZAKLICZYN- część II
Opis zamówienia:
Część II zamówienia – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1a do SWZ. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. wynosi 27 146 731 kWh.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-02 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-02 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1348716
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-02 10:15:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1348716
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Wykonawca przystępujący do przetargu jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 200 000,00- część I zamówienia
2. Wadium można wnieść w jednej z niżej wymienionych form:
1) w pieniądzu, przelewem na konto Zamawiającego - Bank Ochrony Środowiska O/Tarnów nr konta 60 1540 1203 2053 4270 3855 0011, z adnotacją „ZAKUP ENERGII ELETRYCZNEJ Z UWZGLĘDNIENIEM PUNKTÓW POBORU ENERGII ELEKTRYCZNEJ Z INSTALACJAMI OZE DLA GRUPY ZAKUPOWEJ GMINY ZAKLICZYN” z dopiskiem: część I. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert wskazanym w dziale XII SWZ. Za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt.2 Ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. z 2020 poz. 299 oraz z 2022 r. poz. 807 i 1079;
3. Wadium wnoszone w innej formie:
1) Wadium w formie innej niż pieniężna Wykonawca wnosi w formie elektronicznej w formie oryginału dokumentu wadialnego opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia (wystawców dokumentu).
2) Wadium w formie dokumentu elektronicznego musi być przekazane do Zamawiającego tak aby skutecznie wpłynęło do terminu składania ofert oraz musi być sporządzone w jednym z formatów danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
3) Wniesienie dokumentu wadium w formie elektronicznej powinno obejmować przekazanie tego dokumentu w takiej formie w jakiej został on ustanowiony przez gwaranta, tj. w formie oryginału dokumentu.
1. Wykonawca przystępujący do przetargu jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 200 000,00- część I zamówienia
2. Wadium można wnieść w jednej z niżej wymienionych form:
1) w pieniądzu, przelewem na konto Zamawiającego - Bank Ochrony Środowiska O/Tarnów nr konta 60 1540 1203 2053 4270 3855 0011, z adnotacją „ZAKUP ENERGII ELETRYCZNEJ Z UWZGLĘDNIENIEM PUNKTÓW POBORU ENERGII ELEKTRYCZNEJ Z INSTALACJAMI OZE DLA GRUPY ZAKUPOWEJ GMINY ZAKLICZYN” z dopiskiem: część I. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert wskazanym w dziale XII SWZ. Za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt.2 Ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. z 2020 poz. 299 oraz z 2022 r. poz. 807 i 1079;
3. Wadium wnoszone w innej formie:
1) Wadium w formie innej niż pieniężna Wykonawca wnosi w formie elektronicznej w formie oryginału dokumentu wadialnego opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia (wystawców dokumentu).
2) Wadium w formie dokumentu elektronicznego musi być przekazane do Zamawiającego tak aby skutecznie wpłynęło do terminu składania ofert oraz musi być sporządzone w jednym z formatów danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
3) Wniesienie dokumentu wadium w formie elektronicznej powinno obejmować przekazanie tego dokumentu w takiej formie w jakiej został on ustanowiony przez gwaranta, tj. w formie oryginału dokumentu.
Informacje uzupełniające Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postepu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: +48 224587801📞 Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej Tak samo jak: Organ kontrolny Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Każdemu Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w ustawie Pzp.
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych
Każdemu Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w ustawie Pzp.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 143-519858 (2026-07-27)